Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mno bine. Eu ci su dihania ne vedem pe la 6 acolo. Daca mai citeste careva pe aici si vrea sa vina, ne gasiti la ursu.

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Daca sunteti la discutia "gume" am si eu o intrebare (stiu ca s-a mai pus dar am uitat)..pe spate merge 180 fara schimbarea jantei, iar becurile de la faruri sunt H7?..ambele? La modelu' S 99-03

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, am avut marimea 120/60/17. de asta mi-am si permis sa ma dau cu parerea. in afara de faptul ca motoreta e mai inalta cu 1 cm pe fata , nu am sesizat nici o diferenta.

Ok .. multumesc de sfat , asa o sa fac.

 

 

@radu86---sper sa fie rotund man :lol:

 

cred ca nu-mi mai scrie nimeni pareri, asa ca il pun

Asfalt uscat si mult sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok .. multumesc de sfat , asa o sa fac.

 

 

@radu86---sper sa fie rotund man :lol:

 

cred ca nu-mi mai scrie nimeni pareri, asa ca il pun

Asfalt uscat si mult sa fie.

pai, de cand tot vrei pareri, faceai 1000 km si te obisnuiai cu el :burnout: pt. gume sh e o dimensiune mai greu de gasit 120/60x17.........asa ca ne adaptam :P

-rotund o sa fie daca il uzezi pe toata "calea" de rulare,.......sau te referi la diam. 17" ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand i-am zis sa fie rotund, ma refeream la "calea" de rulare, acuma nu stiu ce s-a inteles :P

 

L.E. Am reprogramat intalnirea pentru 8-9-10 iulie. Aceeasi locatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema. Martorul pentru benzina nu imi indica cand sunt pe rezerva. Nu se aprinde decat cand pun contactu, deci nu e ledu. Am ramas o data fara benzina deoarece nu cunosc prea bine motoreta. De la ce sa fie? Cum o pot repara?

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi in principiu trebuie sa vezi daca mai e bun senzorul de nivel din rezervor. Ar trebui sa scrie in manual cum se verifica. De asemenea poate fi o problema la mufa acelui senzor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Daca sunteti la discutia "gume" am si eu o intrebare (stiu ca s-a mai pus dar am uitat)..pe spate merge 180 fara schimbarea jantei, iar becurile de la faruri sunt H7?..ambele? La modelu' S 99-03

 

UP :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce inteleg eu acolo, ridici rezervoru; deconectezi mufa alba (la mine e alba); pe jumatatea mufei care vine din instalatia electrica, cuplezi pe rand cu o agrafa sau un alt fir: conductorul negru cu alb cu cel rosu cu negru. si cand pui contactul becul trebuie sa clipeasca. daca decuplezi firele astea 2 becul mai clipeste cateva secunde si se opreste.

 

daca apoi legi astea doua fire si pe deasupra negru cu alb si negru cu verde deschis, becul tre sa stea aprins.

 

daca faci verificarea asta si functioneaza, iar cand legi la loc senzorul de nivel, nu mai functioneaza, trebuie alt senzor. nu stiu cum arata si daca se poate repara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Daca sunteti la discutia "gume" am si eu o intrebare (stiu ca s-a mai pus dar am uitat)..pe spate merge 180 fara schimbarea jantei, iar becurile de la faruri sunt H7?..ambele? La modelu' S 99-03

Merge 180 pe spate fara schimbarea jantei, dar nu recomand. Cauciucul sta foarte bombat, asa ca daca vrei 180 doar pt aspect, sezi bland ca va arata la fel de lat :)

Plus ca modifica mult si ciclistica, in sensul rau.

Becurile stiu ca sunt 2xH4, dar nu sunt sigur, asa ca mai bine asteapta o confirmare.

 

ma intereseaza un stop spate de la modelul 2003 incoace .

detalii PM cu pret telefon ..etc

Gasesti pe Louis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Daca sunteti la discutia "gume" am si eu o intrebare (stiu ca s-a mai pus dar am uitat)..pe spate merge 180 fara schimbarea jantei, iar becurile de la faruri sunt H7?..ambele? La modelu' S 99-03

 

buna,

 

eu stiu ca i-am comandat xenon lui florin si are becuri H1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tija, sa mergi pe jos!!!! :bounce:

 

@catalin10: Daca nu ai sa vrei sa faci ITP-ul prea curand, unde pot aparea probleme din cauza dimensiunilor (bigger is not necesarily better), atunci mergi cu asta. aceleasi simptome zise de Tija, le-a mai zis cineva cu 70 in loc de 60. bafta

Radule, daca incep sa merg doar pe jos, urmatoarea faza ar fi sa ma impiedic si sa cad pe scari si sa imi sparg nasul sau mai stiu eu ce :crack:

 

120/70x17 e mai usor de gasit. ......... de "marginea" gumei te poti apropia....

Era vorba de marginea gumei de fata. Cu spatele e altceva :)

 

Am si eu o problema. Martorul pentru benzina nu imi indica cand sunt pe rezerva. Nu se aprinde decat cand pun contactu, deci nu e ledu. Am ramas o data fara benzina deoarece nu cunosc prea bine motoreta. De la ce sa fie? Cum o pot repara?

Multumesc.

Aceeasi problema am avut si eu candva. Cauta un senzor de schimb - eu am gasit ceva la o dezmembrare, a fost destul de greu sa conving omul sa-l dea fara rezervor dar am reusit.

 

UP :rolleyes:

 

Becurile sunt H1 amandoua. Cauciuc...habar n-am daca incape, dar cert e ca va merge maiprost cu el. Eventual poti cauta un model de cauciuc de 160 care e facut din forma sa fie mai lat. Eu am avut ceva de genul, ii zicea Dunlop Sportmax Qualifier.

 

Despre intrunire, sper sa pot sa ajung si eu. Treaba e ca cica in saptamana imediat urmatoare ar trebui sa plec in Francia si habar n-am cand si cum am zborul inca.Sper sa nu-mi futa meciul faza asta si sa nu pot ajunge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ajuta si pe mine cineva?

Salut!Faza cu senzorul de benzina,ori il schimbi cea ce te va costa cam 80-100euro,parca(daca te hotarasti gasesti de facut comanda pe la baieti pe forum),de reparat nu cunosc nici o metoda,cel mai bine si mai ieftin,mergi dupa kilometraj,resetezi unul dintre trip-uri(ai un buton pe kilometraj si de acolo selectezi trip-urile si tot de acolo le resetezi tinand apasat mai lung pe buton) dupa ce faci plinul si mergi in jur de 250Km(cam 6l\100km mixt consuma mobra lui kid),te pregatesti sa faci plinul si reiei procedura.Mentionez ca eu am senzorul bulit de 3 ani de cand am luato,am incercat ce era prin manual dar mi-a dat cu virgula si am lasat-o balta.de schimbat mi se pare cam scump,pentru mine cel putin.

 

off:mesajul meu pentru tine(poate nu numai al meu):Atunci cand ai vreo nedumerire,problema dai o cautare pe Gagal prima data,pentru ca unele probleme sau discutat si de cate 3-5-9 ori si sar putea ca oamenii de pe aici sa nu mai aiva chef sa se repete iar si iar pentru fiecare nou venit,iar tu ai sa zici"nu ma ajuta si pe mine nimeni?" :baldy: poate ca daia.Si inca ceva nu ar strica daca ai rasfoii topicul asta un pic,sigur vei gasi o gramada de chestii interesante despre "noua" ta mobra. bafta! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci Dihania, merci mult de sfat asta voiam sa aud, un sfat de la un utilizator de 120/70/17. Dar ai avut inainte pe motor 120/60/17, ca sa sesizezi vreo diferenta, oricat de mica.

Oricum daca mai aveti pe motoare gume pe fatza de 120/70/17 va rog mai lasati-mi si mie din impresiile voastre despre cum se comporta el.

Asfalt uscat ( si mult)!

Eu am tot 120/70/17 pentru ca pe asta l-am gasit pereche (michelin pilot road 2 k7 sh). Sunt foarte multumit de ele si manevrabilitatea a crescut considerabil de cand am schimbat cauciucurile stoc. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...