Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va multumesc pentru ajutor si sfaturi. Am sa stau putin sa "rasfoiesc" topicul.....momentan am un bac care este mai important decat oice. Si ma gandeam ca o pot rezolva mai usor. Imi cer scuze pentru nesimtire.

 

M-am jucat si eu azi si am facut un tricou, nu e prea grozav, dar pentru o prima incercare la asa ceva zic ca e ok.

 

Frumos:)

Felicitari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vinde cineva un far de naked cu bec h4?

/index.php?/topic/569844-cumpar-far-de-naked-cu-h4/

cauta la comuniste / bursa comunistelor.......sunt mai ieftine, arata la fel ( daca doresti unul rotund )cele de Jawa TS, Minsk, Voshod, Jupiter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta la comuniste / bursa comunistelor.......sunt mai ieftine, arata la fel ( daca doresti unul rotund )cele de Jawa TS, Minsk, Voshod, Jupiter.

Nu uita si cel de la MZ ETZ!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

nu mai dau reply dar sunt in spate cateva commenturi legate de cauciucul pe fata `70.

 

eu am 70 si l-am inchis pe fata, asta nu inseamna ca sunt vre-un rossi dar ajuta foarte mult presiunea si calitatea cauciucului; dragon supercorsa pro 2.1 fata si 2.3 spate

post-38514-0-84685000-1308390088_thumb.jpg post-38514-0-60336800-1308390153_thumb.jpg

 

 

totusi recomand atentie sporita cand va dati, fiecare cuciuc are limita sa, nu mergeti mai mult decat poate sa duca el sau talentul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aprox. 5 litri de cand se aprinde becul.

consum urban, 4,5 - 5,5

 

tu mergi doar in uichend cu ea? ca mie imi ia 7 in oras...mers in fiecare zi , cu semafoare, bara la bara, coloane si din astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce imi aduc aminte, atat din in manual cat si din practica, sunt cam 4 litri. Adica alimentez cu 13 litri imediat dupa ce becul "ramane aprins".

 

:eek: 4,5-5,5 e consum de extra urban. De acord cu ce spune Dihania, 6-7 prin oras, +/- pasager

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu mergi doar in uichend cu ea? ca mie imi ia 7 in oras...mers in fiecare zi , cu semafoare, bara la bara, coloane si din astea.

 

 

exact si mie tot 7 imi ia in orash ! .. nush cum poate sa ii ia 4-5 :o

 

apropo de frana de la picior , eu am o maneta de frana @ picior de tot .... trebuie sa-mi gasesc una noua aveti idee ? de unde after market-uri ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cineva cu un SV 650S (model pana in 2002) verde din bucuresti pe aici ?

Am vazut prin cartier unul care nu avea schimbatorul cu tot cu scarita si eram curios daca s-a furat, sau a cazut cu el..

 

ai si nr de inmatriculare? eu stiu un singur sv 650 S 1st gen verde in bucuresti dar nu stiu daca are ceva lipsa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai si nr de inmatriculare? eu stiu un singur sv 650 S 1st gen verde in bucuresti dar nu stiu daca are ceva lipsa.

Nu mai retin numarul, dar cred ca era din trei cifre..O sa ma uit cand mai trec pe langa el, este intr-o scara de bloc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact si mie tot 7 imi ia in orash ! .. nush cum poate sa ii ia 4-5 :o

 

apropo de frana de la picior , eu am o maneta de frana @ picior de tot .... trebuie sa-mi gasesc una noua aveti idee ? de unde after market-uri ?

 

www.piese-motocicleta.ro vezi aci! fratica...da m-ai inebunit cu cate probleme ai cu mobra aia, cred ca i-as fi dat foc pana acum daca era a mea. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai retin numarul, dar cred ca era din trei cifre..O sa ma uit cand mai trec pe langa el, este intr-o scara de bloc..

 

Daca era cu 3 cifre nu e cel pe care il stiu eu.

 

www.piese-motocicleta.ro vezi aci! fratica...da m-ai inebunit cu cate probleme ai cu mobra aia, cred ca i-as fi dat foc pana acum daca era a mea. :)

 

 

Lasa didi, ca la tine se aprinde faru cand dai 1-a!! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

www.piese-motocicleta.ro vezi aci! fratica...da m-ai inebunit cu cate probleme ai cu mobra aia, cred ca i-as fi dat foc pana acum daca era a mea. :)

 

 

n-ai inteles nu sunt probleme mobra merge e ok , da sunt chestii care le-am lasat din cauza problemelor financiare , nu sunt majore ! fratica ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am Âşi eu o dilemă în legătură cu crashpad-urile LSL de pe Louis.de, poate aveți voi vreo idee...

Văd că au două tipuri de mounting kit. Unul care costă 36 de euro Âşi altul care costă 80 de euro Âşi e cu "adapter plate".

ÂŞtie cineva care-i faza cu adapter plate? E cumva o modificare ca să se potriveacă la SV-urile carenate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am Âşi eu o dilemă în legătură cu crashpad-urile LSL de pe Louis.de, poate aveți voi vreo idee...

Văd că au două tipuri de mounting kit. Unul care costă 36 de euro Âşi altul care costă 80 de euro Âşi e cu "adapter plate".

ÂŞtie cineva care-i faza cu adapter plate? E cumva o modificare ca să se potriveacă la SV-urile carenate?

 

da si tu un link ceva...ca eu stau mai prost la cautari! :) si chiar ma intereseaza adapter plate ala sa vada si ohiul meu ce si cum poate e bun si la carenata mea. sarna'! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da si tu un link ceva...ca eu stau mai prost la cautari! :) si chiar ma intereseaza adapter plate ala sa vada si ohiul meu ce si cum poate e bun si la carenata mea. sarna'! :kiss:

 

http://www.louis.de/_307712b4fc176e7bad6526d3ef63313e12/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=&wgr=0&origin=bikedb&typ_id=WVBY&list_total=13&anzeige=0&artnr_gr=10022040

 

Până la urmă nu cred că are legătură cu carenele. Nu înțeleg totuÂşi de ce diferența asta de preț...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum ajunge-ti voi la consumul asta in oras.

 

eu am scos TRE-ul si bag benzina numai de la MOL, am reusit sa scad la 8-8.5%.

experimentul cu benzina de la MOL l-am aplicat si la auto si acolo am reusit sa ajung la 8-8.5% tot de la 10%.

 

singura explicatie logica ar fi ca benzina este de calitate net superioara celei de Petrom-Omv.

 

P.S.

diferenta este 5 banuti pe litru > 1RON la 20 litri in plus la MOL.

Editat de valbi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum ajunge-ti voi la consumul asta in oras.

 

eu am scos TRE-ul si bag benzina numai de la MOL, am reusit sa scad la 8-8.5%.

experimentul cu benzina de la MOL l-am aplicat si la auto si acolo am reusit sa ajung la 8-8.5% tot de la 10%.

 

singura explicatie logica ar fi ca benzina este de calitate net superioara celei de Petrom-Omv.

 

P.S.

diferenta este 5 banuti pe litru > 1RON la 20 litri in plus la MOL.

 

problema este ca benzinariile MOL sunt destul de rare. stiu una pe barbu vacarescu si una la mall vitan...mai zi si noua pe unde mai sunt!

uite chiar o sa fac experimentul asta ..sunt tare curioasa.

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema este ca benzinariile MOL sunt destul de rare. stiu una pe barbu vacarescu si una la mall vitan...mai zi si noua pe unde mai sunt!

mai e langa Udriste una (pe Calea Calarasilor langa OMV)

 

eu am reusit sa-i pun niste motorina in loc de benzina :moron: ...si dupa ce am curatat-o si i-am schimbat si toba (micron carbon) am impresia ca din 8-9 nu scade (merg si suficient de turat, peste 5-6 mii in principiu)

 

Intrebarea este: Domne'...e normal?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...