Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Corecta incheierea Adrian.

Ca si update.. a picat manevra cu SV'ul lu Mircea.. pt cerea 1500e plus motorul meu. Am considerat nerealista oferta asa ca... ramanem in continuare pe 650 :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Corecta incheierea Adrian.

Ca si update.. a picat manevra cu SV'ul lu Mircea.. pt cerea 1500e plus motorul meu. Am considerat nerealista oferta asa ca... ramanem in continuare pe 650 :rolleyes:

 

Asta e parerea ta.

650 pe langa 1000 stock e pistol cu apa.. o gluma, si nu una buna.

Altfel trebuie sa fi prost sa o dai pe 2 lei, e o motoreta care are valoare, cel putin afara.

Cineva care vrea cu adevarat mobra asta o sa faca pe dracu in patru si o sa o ia, noi asa am facut, si da puteam sa imi iau gixer sau r1 cu banii de pe sv stock.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Valbi nu prea vad rostul postarii tale ..dar ma rog :cheers: .

Pur si simplu cererea nu s'a pupat cu oferta.. de ce trebuie sa fie cineva prost in toata afacerea asta ?

Si daca puteai sa'ti iei gixer sau r1 cu bani de pe sv stock... care'i relevanta? Si eu am 2 vecini chinezi :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze mai rad si eu din cand in cand de la butoane.

Daca tot ai vecini chinezi poate inveti ceva de la ei si nu mai stai sa chitzai dupa cinspe sute!!

 

Pana una alta ma duc sa dau o tura cu mobra mea de o mie, in real life!

Bafta la peste!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia spuneti fratilor... facem si noi o intalnire de SV-isti sau nu facem :grinbandit:? As vrea sa cunosc mai multi 'ciudati' ca mine :friends:

 

Hai ca incep eu cu o propunere... ce spuneti de vinerea la ora 7.30 la... Piata Victoriei? :moto:

 

Cine s-ar baga?

Editat de Shiro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aroganta unora nu are limite.......dar na,atata stiu,atata fac...Disappointed.gif

 

 

 

ca-s proaste ma........si ca.........is facute in italia........si ca...............is aprilia...........si ca............plm

 

E chestia de idei preconcepute.........

 

 

 

EU cred ca A MEA e cea mai mare!

 

Pentru un iubitor de o marca (oricare ar fi ea), faptul ca ea ar fi mai ieftina nu are dacat sa bucure.

Daca altii au preconceptii este un avantaj pentru tine deoarece te poti bucura de model cu cheltuieli mai mici.

 

Cauti suport moral pentru pasiunea ta? Pentru ce iti place tie?

 

Din punctul meu de vedere nu trebuie sa ii placa altuia un obiect pentru a-mi placea si mie.

Probabil sti ce ai ales .. de ce ti asa de mult sa arati descoperirea ta?

 

Alegerea e a fiecaruia, iar gustul nu se discuta!

Bucura-te ca ai motor, mergi cat mai mult pe el ... asta conteaza. Nu capra vecinului!

Nu va mai contraziceti fara sens.

Ride safe! Va salut, cu respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , ma numesc Mihai si sunt incepator, am carnet dar nu am motor in principiu vreau sa imi iau un sv 650 ca dezign e super dar nu stiu cat este de fiabil, nu ma intereseaza viteza sau sa ma plimb numai in oras, vreau sa merg mai mult pe in afara orasului. Daca aveti recomandari sunt binevenite.

 

 

 

Toate bune si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Bai omule esti tare :laugh: Sunt curios daca si in 'real life' la fel de mult vorbesti :laugh: Sa nu consideri vreun atac sau ceva, doar ca e funny. Sa trecem la altele... la faza cu mobrele te inteleg, am avut una, am dat-o, am luat-o inapoi, am mai luat una mai mare, am dat-o, alta si mai mare si veche de tot, am mai luat si una de oras, vreau sa o dau acuma dupa 2 luni... Dar si cand nimeresc motoreta care mi se potriveste... urmatoare sper sa fie ori un sv650 'mark1' ori vreun supertenere/tdm/africa twin.

 

Salut , ma numesc Mihai si sunt incepator, am carnet dar nu am motor in principiu vreau sa imi iau un sv 650 ca dezign e super dar nu stiu cat este de fiabil...

Salut si tie! Orice motor poate fi fiabil daca a fost intretinut calumea. Eu am moto din '85 care merge struna motorul (inca nedesfacut), insa restul pe unde si-au bagat oamenii degetelele sunt praf, de la carburator pana la ultimul firicel al instalatiei electrice. Deci un singur sfat: orice mobra alegi, mergi cu ea la un service bun si plateste o constatare, 50 ron sau cat este. Iese bine, o cumperi, nu iese, macar iesi in minus doar cu 50 de ron. SI SFAT: AI GRIJA CAND CUMPERI, SA CUMPERI CU TOATE ACTELE, te mai interesezi tu pe parcurs, eventual ceri sfatul celor de unde faci contractul de vanzare-cumparare. Nu tine ca e mobra lu catelu', lu' purcelu' etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , ma numesc Mihai si sunt incepator, am carnet dar nu am motor in principiu vreau sa imi iau un sv 650 ca dezign e super dar nu stiu cat este de fiabil, nu ma intereseaza viteza sau sa ma plimb numai in oras, vreau sa merg mai mult pe in afara orasului. Daca aveti recomandari sunt binevenite. Toate bune si asfalt uscat!

Ca fiabilitate, daca ai grija de el si ii respecti minima intretinere, treci lejer de suta de mii de km fara probleme. Normal, posibil sa iti mai pice un releu, o chestie o maslina, ca nu e indestructibil, dar nimic din ce nu se poate rezolva usor si cu bani putini.

Si este si foarte echilibrata, ok pt incepatori si suficient de puternica si fun incat sa nu te plictisesti de ea dupa 6 luni :)

 

 

Diseara plimbarica cineva prin Bucuresti?

Da' la plimbarele mai lungi nu va bagati ? Am mai bagat azi vreo niste kilometri singurel asa de relax :)

 

IMG_0291.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa, sa vedem cu intrunirea. Deoarece noi nu avem prag electoral de 50%+1 (1% banuiesc) din ce vad eu pe poluri ramane ca intrunirea sa aiba loc de pe 17 august pana pe 19 august la baile herculane.

 

Pe acolo se poate sta la cort? sau au ceva casute? care stiti? Eu unul nu am idee cum mai e in zona aia si daca avem nevoie de rezervari au ba (la cort nu ma astept sa fie nevoie de asa ceva) dar ar fi bine sa ne hotaram nitel cum vrem sa stam. Eu unu ca intotdeauna nu am nici o problema sa car cortul dupa mine asa ca spuneti-va parerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa, sa vedem cu intrunirea. Deoarece noi nu avem prag electoral de 50%+1 (1% banuiesc) din ce vad eu pe poluri ramane ca intrunirea sa aiba loc de pe 17 august pana pe 19 august la baile herculane.

 

Pe acolo se poate sta la cort? sau au ceva casute? care stiti? Eu unul nu am idee cum mai e in zona aia si daca avem nevoie de rezervari au ba (la cort nu ma astept sa fie nevoie de asa ceva) dar ar fi bine sa ne hotaram nitel cum vrem sa stam. Eu unu ca intotdeauna nu am nici o problema sa car cortul dupa mine asa ca spuneti-va parerea.

 

In datele respective va fi nasol cu cazarea in zona. In 15 august e ziua marinei, si toata lumea se strange in zona Orsova. Anul trecut nu am gasit nimic liber pe o raza de cateva zeci de kilometri. In camping la Herculane nu am ajuns, nu stiu unde/cum e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma unde se tine?

 

Pot veni si alti posesori de mobre diferite?

 

Sau e "SV owners only" ?

 

Nu stii sa citesti sau care ti-e problema? Sa iti scriu cu caps ca sa intelegi? HERCULANE!

Din punctul meu de vedere nu esti binevenit. Si nu din cauza mobrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK. Herculane it is.

Sper sa pot ajunge.

 

In 2008 am fost de 1 mai la BH, si am stat la un camping decent. undeva la iesirea din statiune, la vreo 5-6Km din cate imi aduc aminte. Frumos si ieftin. acum ma uitam pe google earth sa vad daca il localizez si imi apar vreo 2-3 unu dupa altu. la cort cred ca o sa gasim loc, daca vreti pensiune nu stiu ce sa zic ca nu am stat niciodata in zona la pensiune. oricum yo as prefera cortu.

 

referitor la cine si cum vine, din punctu meu de vedere e roSV meeting, ca doar ne intalnim noi astia cu SVurile sa ne laudam, mai cu cat prind, mai cu cat consuma, mai cu cate bling blinguri au :crack:

 

ca sa nu va speriati, cheia de mai sus e a cui are SV 650 x/y/k/k2 si o vrea. yo dau la intrunire (in cazu in care ajung si yo, daca nu o pun prin posta), cadou de la je. Nu stiu daca merge si la alta generatie decat prima.

 

p.s. am incercat sa editez postu dar nu m-a lasat.

 

p.s.s. se pare ca ma lasat pana la urma. a da si din cauza ca am doar una, primu venit primu servit(referitor la cheie)

post-4765-0-02644800-1344342635_thumb.jpg

Editat de m4v3rick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yo unu n-am nimic, cu nimeni, dar am zis ca facem intalnire de eSVeuri, atunci hai sa facem intalnire de eSVeuri. pentru restu, cred ca sunt destule intruniri prin tara - sambata am fost la cea de la Buzau, unde am vazut vreo 2 SVuri [un miar negru, si un 650 argintiu de constanta] dar din pacate fara proprietari; si sunteti mai mult decat bineveniti la ce-a de la Rasnov de la inceputu lui septembrie - daca vine cu cineva, la fel cum am adus si yo anu trecut un prieten de la Bv cu Z1000, din punctu meu de vedere e binevenit. dar ideea e ca, yo unu as vrea sa fie intalnire de SVuri. nRock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine merge din bucuresti? radu eu stiu ca era un camping undeva la 7 izvoare, unde se putea sta cu cortul, exista un strand foarte misto cu apa termala , cele 7 izvoare unde se putea sta la "murat" dar asta acum niste ani buni cand am fost eu ultima oara.

 

uite ce am gasit la un google mic: http://www.baileherculane.ro/component/tag/?tag=7+izvoare+herculane&tag_id=276 deci se poate.

 

vreau si eu 2 locuri in cort la careva...ca sa nu il mai car pe al meu care este imens si...rupt! :D

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa-i ma, nu mai pot eu de intrunirea lor....

 

Ca fost posesor de SV si poate ca viitor,eram interesat sa vin si eu .... dar din ce vad aici e mai bine sa nu .....

 

N-ai cu cine frate..

 

Distractie placuta

 

mars ma de-aici

 

Du-te si baga-te in continuare in seama la "Fete motocicliste", poate-poate ai noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar ma gandeam cand o sa-si dea unu dintre voi jos manusile de piz.da si o sa zica lucrurilor pe nume :)

 

 

Bai Tjiutza, nu tre sa te superi acu:) Eram doar curios sa vad si eu niste SV uri si sa vorbesc cu niste SV-isti...

 

Dar cu o parte m-am cam lamurit......(aici pe forum),iar probabil ca aia mai ok nici nu au user pe forum :)

 

 

LE: Cred ca ma confunzi cu GoodKat, el cauta 'termocupla' la topicu de fete motocicliste :crack:

 

Singura pi.zda tare in clanta esti tu pe aici. Din cate am vazut gasesti motive de a te certa cu toata lumea. Ca sa nu mai vorbim de facut pe cunoscatorul. Cat despre discutiile tale "tehnice"...hai sa fim seriosi...visezi la avioane de furci si mergi cu gumele pana ajungi la ate. Dupa aia te plangi ca o putzulica proaspat dezvirginata ca, vai, ai cazut, si te-ai julit la coate... Asta da meserie!

 

Si, da, am vorbit frumos la inceput pentru ca am obraz. Dar cu un jeg ca tine nu merge asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...