Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Ba Adriane, ti-am zis sa ne filmam si noi pe curbe da tu batman, batman ... acu pici de fraier acilea ca n-ai filmare :rusinica:

 

 

Cum sa fie ca la ss daca uleiul zici ca era prost? daca e prost e barca si iti merge sacadat de cele mai multe ori, ai zis-o de ... Stii ce ulei aveai intainte in ea ? Poate aveai un ulei mai vascos decat ce ai acum si de aia se comporta asa ...

 

Era cel cu care vine din fabrica, nu a fost schimbat niciodata iar din sezonul asta am simtit furca, ca fiind.. mai tare, a coborat si mai jos un pic si se auzea un tac la fiecare denivelare,deci nu era barca precum spui sau cum ar trebui sa fi fost :blink: , dar cu schimbul uleiului au disparut toate acestea.O explicatie la fenomenul asta e bine primita :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu am inteles prea bine cum e treaba cu monopostul asta - vreti sa faceti ceva care se prinde pe (peste) saua pasagerului ? Ceva in genul Ducati monster ?

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact, ce sporty o sa aratam dupa :)

si cred ca creste si topspeed ul cu vreo 15 km/h :)

 

Acum vad cat de pertinente sunt replicile tale pe topicu' asta, tu care-mi reprosezi ca eu am nenorocit threadu.....

 

Nu am inteles prea bine cum e treaba cu monopostul asta - vreti sa faceti ceva care se prinde pe (peste) saua pasagerului ? Ceva in genul Ducati monster ?

 

Nu cred ca vine prinsa PESTE saua de pasager....se foloseste saua de pasager (prinderea ei de cadru de codita), dar saua /buretele propriu zis vine scos si pus doar capacu de plastic de monopost (cred)

 

 

@good kat, please explain further :) in caz ca am inteles prost:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare complicaciune. Ori belesti saua ori, te chinui sa faci prinderi... Cea mai simpla varianta eu zic ca ar fi imbracarea seii (am facut o simulare in poza). Mie unul imi si place cum ar arata cu partea dinspre pilot descoperita.

Ar trebui doar niste cleme/limbute care sa vina pe sub marginea seii care sa tina capacul. Usor de pus, usor de scos.

post-40715-0-34961700-1340617161_thumb.jpg

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ma bag decat cand stiu concret cat costa si ce tre sa stric din saua de pasager.

 

 

Cel mai bine arata capacu monopost original.

 

Aia epxusa de Cap0ne nu mi place deloc cum arata...nici ca linii nici ca look

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia epxusa de Cap0ne nu mi place deloc cum arata...nici ca linii nici ca look

Degustibus.

Mie imi place mult mai mult decat capacul intreg, mai ales ca eu nu as renunta la maner, pe care il gasesc foarte util la parcari, la manevrat mobra cand esti jos de pe ea, la agatat bagaje etc :)

 

SV1000%20NS%20seat%20cowl-big.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

util e ,dar arata ca naiba

si nu e sv ul o mobra utilitara,asa ca mai bine mergi pana la capat cu sacrificiile si dai jos manerul ala hidos

asta a fost primul lucru pe care l am facut

si are si vreo 3 kg... total inutile

 

nici eu nu-l mai am,si intr-adevar, cum zice cap0ne, e chestie de gust,dar ca look, muuult mai bine arata monopostu din fabrica decat asta..... (parerea mea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu diagrama asta dar pentru sv650s 1999-2002,

vreau sa montez bord de sport pe naked, si nu prea stiu corespondenta firelor.

Multumesc.

post-61119-0-55421500-1340709520_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoy!

 

Cine foloseste SVu si pentru touring si ce sidecase/topcase are?

 

Tre sa echipez bestia pentru o tura de 3000km dar am ramas masca la preturi.

 

Motocicleta am cumparat-o cu rack tubular Hepco & Becker si am zis sa caut sidecase la fel ca sa nu imi bat capul cu adaptari.

 

Insa sa dai 400 de coco pe niste cutii de pe louis ... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosit asa ceva http://www.kappamoto.ro/genti-moto-rezervor/237-kappa-tkw745-kappamoto.html si am fost multumit. Usor de manevrat, incapatoare si extensibile, husa de ploaie in caz de nevoie. Combinate cu un tank bag si un rucsacel in spate ar trebui sa ai suficient loc pt bagaje de 3000 km ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ceva asemanator cu ce a recomandat KPN doar ca sunt de la vanuci. am si un portbagaj pe care pot sa mai leg ce ma eu chef + tankbag. Incap destule in combinatia asta.

 

Salut

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu diagrama asta dar pentru sv650s 1999-2002,

vreau sa montez bord de sport pe naked, si nu prea stiu corespondenta firelor.

Multumesc.

 

 

Nu prea inteleg ce intrebi de fapt....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-au ars 2 becuri din bord (unul de la kilometraj si unul de la turometru). Stie cineva de unde se pot cumpara?

Sau ce model sunt? Din ce am vazut scris e Toshiba V-2, dar pe site-urile din Romania nu am vazut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ale mele au fost arse. toate! sunt simple beculete de bord,asa se si numesc,le gasesti la orice magazin de piese auto,cu vreo 2-3 lei bucata,maxim. ar fi totusi bine sa demontezi si sa iei unul cu tine sa l arati ca model

Editat de kevin77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam la asta... Dar faza e ca nu scrie ce putere au... Si ma gandeam ca pot sa fie la fel dar de puteri diferite si sa nu afecteze.

O sa trec atunci pe la un magazin de piese auto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...