Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Ati inteles gresit. N-am vrut sa "jignesc" pe nimeni. Doar mi-am expus si eu parerea personala.

Analogia cu masinile era asa, putin ironica si trebuia tratata ca o gluma.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ati inteles gresit. N-am vrut sa "jignesc" pe nimeni. Doar mi-am expus si eu parerea personala.

Analogia cu masinile era asa, putin ironica si trebuia tratata ca o gluma.

Numai bine!

 

De ce sunt mereu unii care comenteaza vis a vis de imbunatatirile de ordin tehnic aduse unei motociclete (numind-o uneori chiar struto-camila), iar cocalarii care-si pun rizoame,leduri,butoiase de lichid de frana rizoma si alte chestii de genu' scapa mereu 'nepedepsiti'?

 

Mai bine fa 'glume' pe seama celor care nu si-au schimbat niciodata lichidu de frana sau uleiul din furca decat pe seama celor care vor sa-si imbunatateasca motocicleta dpdv tehnic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce sunt mereu unii care comenteaza vis a vis de imbunatatirile de ordin tehnic aduse unei motociclete (numind-o uneori chiar struto-camila), iar cocalarii care-si pun rizoame,leduri,butoiase de lichid de frana rizoma si alte chestii de genu' scapa mereu 'nepedepsiti'?

 

Mai bine fa 'glume' pe seama celor care nu si-au schimbat niciodata lichidu de frana sau uleiul din furca decat pe seama celor care vor sa-si imbunatateasca motocicleta dpdv tehnic...

Nu stiu de ce te ataci TU asa rau, care n-ai nici o treaba aici (adica nu ai SV). Mai citeste o data titlul topicului si nu te mai da asa viteaz.

Eu, de obicei sunt un om calm si nu vb. urat. TE ROG SA-TI VEZI DE TREABA si sa nu te mai bagi, asa, ca....

Hai sa fii sanatos si ASFALT USCAT!

Si asa ca chestie...sa stii ca de aia care zici tu "rizoame,leduri,butoiase de lichid de frana rizoma si alte chestii de genu', precum si aia care au geci de firma dar "adidasuti" in picioare, ca na' da bine la fete, ii ignor deoarece consider ca ma "cobor" prea jos (e pleonasm, stiu). Incerc sa vb. numai cu oameni "cumsecade". Bafta!

Editat de unycorn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce te ataci TU asa rau, care n-ai nici o treaba aici (adica nu ai SV). Mai citeste o data titlul topicului si nu te mai da asa viteaz.

Eu, de obicei sunt un om calm si nu vb. urat. TE ROG SA-TI VEZI DE TREABA si sa nu te mai bagi, asa, ca....

Hai sa fii sanatos si ASFALT USCAT!

Si asa ca chestie...sa stii ca de aia care zici tu "rizoame,leduri,butoiase de lichid de frana rizoma si alte chestii de genu', precum si aia care au geci de firma dar "adidasuti" in picioare, ca na' da bine la fete, ii ignor deoarece consider ca ma "cobor" prea jos (e pleonasm, stiu). Incerc sa vb. numai cu oameni "cumsecade". Bafta!

era doar o intrebare retorica. singurul care se ataca, aparent, esti tu..

 

iar vis a vis de prezenta mea pe aici, eu zic ca n-ai "treaba"..

 

legat de ce am scris, fa si o analiza pe text, nu cred ca am scris ceva "malitios" la adresa ta (decat daca din intamplare te identifici cu cei vizati de afirmatiile mele).

 

"bafta" ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai feciorilor, am si eu una bucata rugaminte la voi. Care are pe al sau sv650/sv1000 una bucata pinten si este binevoitor sa mi-l imprumute si mie cateva zile 1 saptamana sa imi fac si eu o copie. Vopseaua nu va fi afectata deloc in cazul in care aveti temerea asta!

vinde cineva pe net cu 40-50 e.gata facut si nu te mai chinui .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce sunt mereu unii care comenteaza vis a vis de imbunatatirile de ordin tehnic aduse unei motociclete (numind-o uneori chiar struto-camila), iar cocalarii care-si pun rizoame,leduri,butoiase de lichid de frana rizoma si alte chestii de genu' scapa mereu 'nepedepsiti'?

 

Mai bine fa 'glume' pe seama celor care nu si-au schimbat niciodata lichidu de frana sau uleiul din furca decat pe seama celor care vor sa-si imbunatateasca motocicleta dpdv tehnic...

 

 

Welcome, Adrian Irinel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Welcome, Adrian Irinel!

Cica, daca si-a schimbat nick-name-ul (si ma intreb: de ce?-doar daca nu s-a facut de cacao "before") acum il ia lumea de bun.

Oricum Billy_Joke: IGNORE!

Editat de unycorn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

precum si aia care au geci de firma dar "adidasuti" in picioare, ca na' da bine la fete, ii ignor deoarece consider ca ma "cobor" prea jos (e pleonasm, stiu). Incerc sa vb. numai cu oameni "cumsecade". Bafta!

Asa off topic - nNo bre, dar ce are daca iese lumea (including me) in geaca (de firma) si adidasi ? :) Nu am sa inteleg niciodata judecatile astea de valoare bazate pe modul in care un motorist este echipat.

 

referitor la indicatoru de combustibil.am umblat astazi si se cred ca cel mai probabil este sonda de benzina :-L ghinion

Si la mine este decedat becul. La inceput mi-am batut si eu capul. M-am dus la service si cand mi-au zis aia ca trebuie sa scoata pompa sa o verifice l-am lasat in ma-sa si m-am obisnuit sa-mi masor benzina in nr de km parcursi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, eu recomand 160/70. Ce e mai mult de atat o sa iti afecteze ciclistica. Cred ca poti incerca si un 170 dar nu are rost. Daca vrei sa treci la 180 trebuie o janta de 5,5", SV650 are de 4,5". Poti incerca insa ceea ce a facut Pride, (nu l-am mai vazut pe aici, sper ca e bine). Sa pui roata de GSX-R pe spate.

:) , hai ca iasa soarele si ne binedispunem...bre, goodkat.... de fapt suzuki recomanda cauciuc de 160 pt acea janta, la acea motocicleta!

 

Yo vad toate modificarile astea (cu alte roti, alte cauciucuri etc.) cam asa: imi iau SV si il modific pana il fac GSXR, in loc sa-mi iau direct GSXR.

Mie imi place SV-eu' asa cum este (cam asta e farmecul lui). Toti care s-au indragostit de el au facut-o cand era "stock". Dar, cum exista tuning pe partea auto, de ce sa nu fie si pe partea moto (doar ca aici este mai riscant).

Parerea mea, nu dati cu pietre.

Numai bine!

 

P.S. Ca sa fac o analogie cu partea auto (imi cumpar dacie si o fac bmw):

........dar oare doar tuning estetic exista ? .... eu am luat SV ca nu am putut lua Raptor.... si nu suport motorul standard. Cand l-am luat nu era chiar stoc....acum s-au mai adus unele schimbari, de fapt fiecare piesa e atinsa cumva.

Modificarile aduse sunt pentru +valoare in domeniul sigurantei in primul rand, nu pt estetic, alte frane-discuri, etrieri, conducte, alte roti, alte suspensii, alt ghidon. SV a fost un "low-cost".... si unele componente, din acest motiv sunt ....low.

 

referitor la indicatoru de combustibil.am umblat astazi si se cred ca cel mai probabil este sonda de benzina :-L ghinion

aceiasi situatie si la mine.... am alt "senzor" de la un rezervor de Raptor.... doar ce e "ala la care ramane becul aprins".... deci ultima suflare :)

Pe sectiunea "service" s-a discutat de termistori , valori, mod de procurare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte adevarat. unde a fost realizata poza? foarte faina.

daca va uitati atent la poza veti observa un "cocodrilo" in nori :P hai cu caldura si asfalt uscat la toti.

25 martie 2013 | Rasnov - Paraul Rece | -2'C (mansoanele rezista :P)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m4v3rick: cu ce gume erai pe vremea aia ? :)

Michelin Pilot Road 1 DOT 2012 - practic merge orice cauciuc nou, DACA AI GRIJA si nu incerci sa iei curba de la "Cotu Donului" cu 245,314 KM/H si genunchiu jos :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu asa mi-am luat SV-ul cu sonda defecta, oricum nu conteaza, alimtentez deobicei la vreo 100km parcursi si fac plinul.

Dar ca siguranta, sticla de jumate cu benzina de sub sea e sfanta! :laugh:

 

@GoodKat, si eu ma gandeam sa-mi fac propriul bellypan, chestia e ca pe first gen. mi se par cam urate, asta e singurul ce mi-a atras atentia.

 

 

post-40351-0-10356500-1364722074_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu asa mi-am luat SV-ul cu sonda defecta, oricum nu conteaza, alimtentez deobicei la vreo 100km parcursi si fac plinul.

Dar ca siguranta, sticla de jumate cu benzina de sub sea e sfanta! :laugh:

 

@GoodKat, si eu ma gandeam sa-mi fac propriul bellypan, chestia e ca pe first gen. mi se par cam urate, asta e singurul ce mi-a atras atentia.

sau dai 39 de euro+14 transportul pe asta

http://ricambiweiss.almalki.de/product_info.php?info=p440_DR140-BELLYPAN-BELLY-PAN-SUZUKI-SV650-SV-650.html&XTCsid=a93c4572e1d330d6acd47ec14b67cbec

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Are cineva idee de unde as putea cumpara o pereche noua de oglinzi sau daca le pot adapta pe ale mele sa fie mai mari.

 

Am 194cm si daca ma uit in oglinda din dreapta vad umarul drept, iar daca ma uit in oglinda din stanga imi vad umarul stang :)

 

Am un suzuki SV650S din 2004 si e vb de modelul acela care se prinde pe carena nu de ghidon.

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am dat si eu comanda la o pereche de oglinzi de genu si nu am avut noroc, cum am reglat oglinda plasticul alba puscat iar oglinda peste 100 nu mai sta si acum stau de geaba.Care le vrea le dau cu 30 de lei asa cum sunt...am dat 70 de lei pe ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...