Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

foarte adevarat. unde a fost realizata poza? foarte faina.

daca va uitati atent la poza veti observa un "cocodrilo" in nori :P hai cu caldura si asfalt uscat la toti.

25 martie 2013 | Rasnov - Paraul Rece | -2'C (mansoanele rezista :P)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

m4v3rick: cu ce gume erai pe vremea aia ? :)

Michelin Pilot Road 1 DOT 2012 - practic merge orice cauciuc nou, DACA AI GRIJA si nu incerci sa iei curba de la "Cotu Donului" cu 245,314 KM/H si genunchiu jos :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu asa mi-am luat SV-ul cu sonda defecta, oricum nu conteaza, alimtentez deobicei la vreo 100km parcursi si fac plinul.

Dar ca siguranta, sticla de jumate cu benzina de sub sea e sfanta! :laugh:

 

@GoodKat, si eu ma gandeam sa-mi fac propriul bellypan, chestia e ca pe first gen. mi se par cam urate, asta e singurul ce mi-a atras atentia.

 

 

post-40351-0-10356500-1364722074_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu asa mi-am luat SV-ul cu sonda defecta, oricum nu conteaza, alimtentez deobicei la vreo 100km parcursi si fac plinul.

Dar ca siguranta, sticla de jumate cu benzina de sub sea e sfanta! :laugh:

 

@GoodKat, si eu ma gandeam sa-mi fac propriul bellypan, chestia e ca pe first gen. mi se par cam urate, asta e singurul ce mi-a atras atentia.

sau dai 39 de euro+14 transportul pe asta

http://ricambiweiss.almalki.de/product_info.php?info=p440_DR140-BELLYPAN-BELLY-PAN-SUZUKI-SV650-SV-650.html&XTCsid=a93c4572e1d330d6acd47ec14b67cbec

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Are cineva idee de unde as putea cumpara o pereche noua de oglinzi sau daca le pot adapta pe ale mele sa fie mai mari.

 

Am 194cm si daca ma uit in oglinda din dreapta vad umarul drept, iar daca ma uit in oglinda din stanga imi vad umarul stang :)

 

Am un suzuki SV650S din 2004 si e vb de modelul acela care se prinde pe carena nu de ghidon.

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am dat si eu comanda la o pereche de oglinzi de genu si nu am avut noroc, cum am reglat oglinda plasticul alba puscat iar oglinda peste 100 nu mai sta si acum stau de geaba.Care le vrea le dau cu 30 de lei asa cum sunt...am dat 70 de lei pe ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.ebay.com/itm/Mirror-Extenders-Spacers-Suzuki-2003-2012-SV650S-SV-650-650S-SV650-K3-/251242657913?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item3a7f3ab879 Asta iti trebuie tie. Si eu aveam aceeasi problema...dar l-am facut naked, ca deh. :D Daca ai niste material (aka-poliamida) si te pricepi putin la bricolat le faci tu intr-o ora.

 

:D

Ce satana de gume sunt alea ? Te apuci de enduro ? :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prporetar :-) de doua TL uri.Unul rosu unul negru. Locatia e cam departe de B ....Ar.Eu am o vorba.Cuplul unui TLeu de 1000 e asemenea unei lovituri de ciocan.Motorul V-Twin in general e un supermotor.

Apropos....cel rosu sunt nevoit sa-l vand sau dau la schimb cu ceva mai mic (ceva pana in 600 ....sotia nu reuseste sa se impace cu bestia si kilogramele ei) .Amandoua sunt din 99 si motoarele merg ceas.Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Stie cineva daca se poate adapta un indicator de genul asta pe un SV? daca da, cum anume, ca n-am nici cea mai mica idee unde sa incep sa ma uit...

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&vxp=mtr&item=400442556364

 

dar la ce iti trebuie? ca eu una nu ii vad rostul.... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SV-ul n-are 6 trepte?

ok, 1:0 :P

 

 

dar la ce iti trebuie? ca eu una nu ii vad rostul....

Sunt incepator - nu stiu intotdeauna in ce viteza sunt, e ieftin gadgetul si per ansamblu cred ca m-ar ajuta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, 1:0 :P

 

 

Sunt incepator - nu stiu intotdeauna in ce viteza sunt, e ieftin gadgetul si per ansamblu cred ca m-ar ajuta :)

Aaaa...pai asa zi, ca esti incepator. In cazul asta te inteleg, dar sa stii ca dupa maxim o luna de mers in fiecare zi nu o sa iti mai trebuiasca indicator de treapta. :)

 

cerbuu@ pai depinde...in oras 6-6.5 poate chiar 7 daca te dai la ea. Afara...eu am scos si 4l/100 km, dar si aici depinde...daca mergi cu 110 constant iti ia 4, daca mergi cu peste 150...atunci ... probabil un 5 lejer.

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare pentru cei cu motor pe injectie: ati avut vreodata vreun fel de probleme din cauza injectoarelor/pompei/electronicii/senzorilor/etc. ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...