Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deci, ce rezervari fac?

As prefera sa stiu pana diseara.

 

din partea mea ..eu merg sigur, de florin stiu maine seara sigur daca poate sa mearga sau nu... in principiu...2 locuri..nu am preferinte de camera, cu cat mai ieftina cu atat mai bine, o nopate chiar nu conteaza. :what:

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Si eu ma gandesc sa vin. O sa fiu in tara, vremea pare frumoasa...

 

Locatia mi se pare super tare!

 

Am o intrebare : toata lumea sta la casute? Daca da ma inscriu si eu cu +2 ( vroba Dihaniei nu conteaza cati in camera, nu murim pentru o noapte)

Daca se sta la cort aduc si eu cortul. Dar daca nu... parca n-as vrea sa fiu eu singurul mohican :D

 

Acum, legat de traseu :

 

Care e cel mai buna varianta din Bucuresti? Banuiesc ca prin Sibiu/Orastie, Hateg, e mai rapid decat pe jos prin Targu-Jiu, nu?

 

Desigur am putea sa facem si stanga la Brezoi si sa "taiem" prin munti direct spre Petrosani. Din pacate insa drumul nu e asa bun. Sau cel putin anul trecut nu prea era. Acum dupa ce a trecut si o iarna...

Iar de la Obarsia Lotrului la Petrosani drumul era neasfalat anul trecut... stie cineva in ce stare mai e acum?

 

 

m4v3rick hai baga-te ca si eu iti sunt dator cu o bere... hai sa nu o mai amanam :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul din Tg. Jiu pana la destinatie e ok. In jurul Hategului atentie, curbele is largi si faine, dar sunt tot felul de gropi care te cam destabilizeaza daca tragi de gaz tare. In rest, nu stiu. Probabil cel mai rapid (dar si mai aglomerat) e pe Sibiu-Orastie-Calan-Hateg. Depinde aici de preferinte. Eu personal as face Valea Jiului, pentru peisaje si drum. Nu cunosc insa cum e intre Rm. Valcea si Tg. Jiu.

 

Deci pana acum am pe lista:

-Eu: 2 persoane la camera de 2 locuri

-Dia: 2 persoane la camera de 2 locuri / mini cabana de 4 locuri

-Anjin: 2 persoane la minicabana de 4 locuri

-Radu86: 1 (presupun) la cort

 

Alti doritori? Haideti ca vremea se anunta frumoasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, daca toti stati la 2 locuri treceti-ma si pe mine la 2 locuri :D

 

Despre drum : bucurestenii sper ca o sa se organizeze sa plece toti, nu?

eu am fost acum o luna si ceva pe drumul Ramnicul Valcea - Targul Jiu. Drum ok, fara gropi, cam 110 km parca deci cam 2 ore am facut eu. Ceva radare pe ici pe colo. Peisaje foarte frumoase mai ales in partea dreapta.

Sumarzand :Bucuresti Pitesti cam 1:20 minute

Pitesti - Ramnicul Valcea cam 1 ora

Rm. Valcea - Tg Jiu 2 ore, 2 ore jumate

Cat se face intre Tg Jiu si Hateg?

Dar intre Hateg si punctul final?

 

In alta ordine de idei... stiu ca e cam din scurt dar poate ar trebui sa mai raspandim vestea pe la SV-isti... tin minte ca initial, in aceeasi zona erau mai multi doritori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul din Tg. Jiu pana la destinatie e ok. In jurul Hategului atentie, curbele is largi si faine, dar sunt tot felul de gropi care te cam destabilizeaza daca tragi de gaz tare. In rest, nu stiu. Probabil cel mai rapid (dar si mai aglomerat) e pe Sibiu-Orastie-Calan-Hateg. Depinde aici de preferinte. Eu personal as face Valea Jiului, pentru peisaje si drum. Nu cunosc insa cum e intre Rm. Valcea si Tg. Jiu.

 

Deci pana acum am pe lista:

-Eu: 2 persoane la camera de 2 locuri

-Dia: 2 persoane la camera de 2 locuri / mini cabana de 4 locuri

-Anjin: 2 persoane la minicabana de 4 locuri

-Radu86: 1 (presupun) la cort

 

Alti doritori? Haideti ca vremea se anunta frumoasa!

 

minicabana de 4 locuri este super ok , cine mai vrea sa stea cu noi in cabana este bine venit!!

si cred ca radu vine cu prietena mai mult ca sigur...

maverick ...daca nu vii iti rod urechile...pai se poate...fac si eu cinste cu o bere..dar hai si tu ca e pacat de dumnezeu! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Anjin: intre Hateg si cabana faci cam 30-40 aprox (daca mergi incet o sa faci un pic mai mult). Drumul era perfect cand am fost duminica sa verific de cazare. Atentie doar la caini si oameni, mai ajung uneori in drum, nefiind foarte circulat. Oricum, eu zic sa ne reunim in Hateg si plecam toti impreuna. Eventual pentru cine vrea, putem trece si pe la zimbri (nu stiu sincer daca mai exista, dar putem incerca).

Intre Tg Jiu si Hateg estimez cam 2 ore - 2 ore jumate, ca sa fiti siguri ca ajungeti si aveti marja de eroare. Drumul pe vale este destul de intortocheat si cu surprize. Asfaltul e bun, dar mai gasesti nisip, gropi surpriza, etc. Inca ceva, mare atentie la caini. Sunt multe vagoane in care stau muncitori si au cate 3-4 caini fiecare. Nu stiu cum de, dar la mine toti au sarit, cand am trecut pe acolo.

Sper ca nu se supara nimeni daca eu cu prietena o sa stam in camera. Dus si toaleta in cabana sunt pentru toata lumea oricum.

Sa se hotarasca si tizul meu Radu cum vrea sa stea (cort/cabanutza) si sa vedem daca se mai anunta cineva. Daca nu, diseara o sa fac rezervarile. O sa mai cer o camera in plus (de care o fi) in caz ca se mai trezeste cineva in ultimul minut.

 

Cele bune,

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta vroiam sa-ti zic si eu. Cu ce ai tu acolo ajungi pe la Obarsia Lotrului :-))

Mesaj completat

Ca si traseu propun urmatorul:

 

post-12539-1276005841_thumb.jpg

 

Stiu ca sunt destul de multi kilometri, dar macar aveti avantajul unei bucati de autostrada. Noi o sa mergem de vineri acolo si o sa incercam sa urcam si pe munte, asa ca daca cineva vrea sa vina mai devreme, e bine venit(a).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei din sud (care mai si muncesc :D ) banuiesc ca nu avem nici o sansa sa plecam vineri si sa mai si ajungem in timp util asa ca singura varianta este sa plecam sambata (FOARTE) de dimineata. Astefel ca macar dupa-amiaza sa ajungem si sa avem jumatate de zi de relaxare. Iar duminica drumul inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, eu nu am pretentii stau si la cabanuta de 4 si la ce o fi acolo de 2 persoane si la cort. Nici nu am pretentii cu cine sa stau ca oricum toata gasca e de gasca :D. Da, vin cu mandra deci o sa fim 2.

Eu voi putea pleca tot sambata din bucuresti, si propun ca loc de intalnire petromul din militari, ala de la iesirea pe autostrada.

 

Ora de pelcare si restu le vedem mai incolo.

 

P.S. Daca mai e cineva cu cort, stau si eu la cort. Daca nu atunci casute camere cabanute, ce o fi.

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, rezerv 3 cabanute + 2camere de 2 persoane atunci. OK pentru toata lumea? Eventual cer si o camera mare, just-in-case.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din Bucuresti estimez cam 4-5 ore. Asta daca nu ne oprim din 30 in 30 min sa fumam. Bagam si noi drum intins....mers regulamentar si linistit. Din ce stiu pana acum plecam sambata dimineata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrucat ieri erau lucrurile un pic neclare, am amanat rezervare pe azi. Deocamdata pe lista am asa:

-Eu: 2 persoane la camera de 2 locuri

-Dia: 2 persoane la mini cabana de 4 locuri

-Anjin: 2 persoane la minicabana de 4 locuri

-Radu86: 2 persoane la minicabana

-Redpik: si el pe undeva printr-una din cabanutele de mai sus :-))

-MrAndreiS: 2 persoane in camera de 2 persoane

-M4ver1ck: obligat-fortat, cu unghiile roase, si culcat pe preshuletzu de la intrare :D

 

Cine mai doreste, cine mai pofteste?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare ne strangem peste 10 mobre? :D

 

Eu cred ca o sa facem mai mult de 4-5 ore. Cred ca lejer o sa ne indreptam spre 6. Dar e ok. Drumul in sine face parte din plimbare :lol: insa eu chiar as vrea sa plecam cat mai de dimineata sambata ca sa ne ramana macar cateva ore inainte de intuneric sambata acolo la destinatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa va destindeti putin...poate va pasioneaza...am un bilet la VIP la concertul Eric Clapton de vineri 11.06.2010. nu sunt chiar asa mare fan si poate vrea cineva sa se duca...il dau cu 200 ron sau fac schimb cu alt bilet la concert cranberries , aerosmith sau ziua 3 la sonisphere.

 

0734107290 - diana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrucat ieri erau lucrurile un pic neclare, am amanat rezervare pe azi. Deocamdata pe lista am asa:

-Eu: 2 persoane la camera de 2 locuri

-Dia: 2 persoane la mini cabana de 4 locuri

-Anjin: 2 persoane la minicabana de 4 locuri

-Radu86: 2 persoane la minicabana

-Redpik: si el pe undeva printr-una din cabanutele de mai sus :-))

-MrAndreiS: 2 persoane in camera de 2 persoane

-M4ver1ck: obligat-fortat, cu unghiile roase, si culcat pe preshuletzu de la intrare :D

 

Cine mai doreste, cine mai pofteste?

 

-Coprolith: cu semnul intrebarii, poate vin sa-mi beau cafeaua cu voi si o intind dupa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok..am primit confirmarea ca merge si florin, i s-a aprobat schimbul de tura. si eu m-am gandit sa plecam mai devreme din bucuresti, ma gandeam undeva la 5 jumate 6 sa o luam din loc...abia fentam caldura si cand o fi aia mai mare vom fi deja in munti. ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dihania total de acord :D

Acum dupa cum vad eu lucrurile sunt 2 variante :

 

- ori suntem oameni seriosi, zicem ca plecam la 5:30 dar chiar plecam la ora aia ( nu intarzie nimeni )

- ori ne gandim ca "mereu intarzie cineva", zicem ca plecam la 5 dar de fapt plecam tot la 5:30 :lol:

 

ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: :D e posibil sa va prind din urma. Parca e prea devreme....niciodata n-am plecat la drum la ore de-astea. Dar hotarati voi, eu ma adaptez, ca viteza de drum...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5:30 plecarea? pai eu o sa dorm ca un puisor in casca la ora aia.desi mi-ar surade sa ajungem acolo pana-n 12-13. Daca nu o sa reusesc la ora aia, vin cu kid din urma :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...