Sari la conținut

Postări Recomandate

stau prost si foarte prost cel putin prin asa zisa reprezentanta UNITED MOTORS din Bucuresti. cei de acolo sunt...vai de steaua lor (nici o legatura cu echipa de fotbal :wacko: ). in rest se gasesc persoane fizice care aduc piese mult mai repede ca cei din "reprezentanta" iar daca ajungi in Ungaria e cu totul altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare ca astea doua seamana destul de mult :rolleyes:

 

post-26723-1271402045.jpg Aprilia-RXV-Dakar-Rally-5.jpg

 

Da. este firesc sa semene. Din numarul pe aprilie a revistei Motociclismo, pare sa rezulte ca sursa de inspiratie pentru Tuaregul 750 este chiar modelul 450 rally raid a lui Francisco Lopez. De altfel, se pare ca Tuaregul asta se doreste chiar o motocicleta de rally raid pentru publicul larg. Este interesanta, si dupa parerea mea vine sa acopere o lipsa pe piata tocmai in zona aceasta a adevaratelor motociclete adventure. Asta daca nu o vor burdusi cu electronica, asa cum a facut Yamaha cu ST-ul 2010...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

750cc si 100CP,iacata ca se poate.

dieselurile VW (1,9-2l) au fost "dopate" ajungand de la 67 la 170 CP , dar cu probleme mari de fiabilitate (turbina consuma ulei, scot fum si rup axele cu came "ca" pe scobitori) :rolleyes: si costuri mari de intretinere

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
dieselurile VW (1,9-2l) au fost "dopate" ajungand de la 67 la 170 CP , dar cu probleme mari de fiabilitate (turbina consuma ulei, scot fum si rup axele cu came "ca" pe scobitori) :cheers: si costuri mari de intretinere

kawasaki gpx 750 r din 1989. asta am eu acum. 750 cmc si 104 cp. se poate de mult timp, nu de acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kawasaki gpx 750 r din 1989. asta am eu acum. 750 cmc si 104 cp. se poate de mult timp, nu de acum.

 

Conteaza si numarul de cilindri. Daca nu ma insel, GPX are 4 cilindri. E normal sa aiba mai multi cai putere fata de un bicilindru de aceeasi capacitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...