Sari la conținut

Vama Veche-Vineri 30 apr ORA 17-18


DarkDrac
 Share

Postări Recomandate

- M-am tot uitat pe aici sa vad cine ar ar vrea sa mearga in Vama de vineri dupa amiaza-seara si pt ca nu am gasit nimic propun o intalnire pt cei care tre sa lucreze si pe 30 dar vor totusi sa ajunga in Vama pe motoare.

 

-Drumul cel mai ok cred ca ar fi : Bucuresti - A2- Cernavoda - Cochirleni - Ion Corvin - Adamclisi - Negru Voda - 2 Mai - Vama Veche.

 

-Plecarea in jur de 17-18 din ultimul Petrom spre Autostrada Soarelui,viteza legala....fara fite,mers pe o roata etc.

 

Deocamdata sunt eu si prietena cu o Honda Dominator si ,probabil, o masina cu alti prieteni.

 

Alti doritori mai sunt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ies vineri de la serviciu dupa ora 17 destinatia fiind Constanta -Vama Veche. E frumos drumul pe care vreti sa mergeti. Daca va mai gasesc la Petrom va insotesc si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,ma bucur ca am gasit doritori de plecare.Ramane sa stabilim o ora mai precisa de plecare....eu as zice 17 dar depinde si de voi.Bineinteles asteptam si noi 20 min la fata locului pe cei intarziati si apoi merem.

Pe drumul asta eu am fost vara trecuta si prezenta binisor pentru un asfalt de drum judetean,sper ca si acum ii la fel.Trebuie mers cu atenite totusi pt ca sunt multe localitati(sate) ,localnici pe drum etc.

Sa-mi spune-ti mai precis cine vrea sa mearga,cu pasager sau fara,si cu ce tip de motor ca sa ma apuc sa fac o lista eventual

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

 

Ai fost in ultimult timp pe drumul asta? Cam cum este asfaltul ?

Eu unu nu am fost niciodata pe el!

 

Mergeti cu atentie prin acele sate ... pe la sfarsitul lui martie era cam varza asfaltul, apareau brusc portziuni decopertate dupa ce abia reuseai sa te obisnuiesti cu slalomul printre gauri la un 70 la ora. Nu recomand viteza mai mare de 80-90 oricum pe acea portiune (Ion Corvin - Negru Voda). In skimb e fain drum mai ales pe ultima portiune cum veniti voi, numai ca peisajul iti poate distrage atentia de la gropi :wacko:.

Have a safe ride!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumu-i bun. toate-s bune din dobrogea cu exceptia celui de la harsova-vadu unde si acolo se poate merge cu protectie de oua. ultima data cand am trecut era in reparatii. oricum nu prezinta probleme decat pentru cei cu vitezana si nici atat.

as fi venit si eu cu voi dar daca nu ne ridicam pe o roata si nu ne rupem in figuri prefer sa merg singur :wacko:

vremea o sa fie dementiala . eu azi la opt juma plimbam catelul pe malul marii in pantaloni scurti si tricou . cer senin , mare verde si nisip stralucitor.urat de tot adica :laugh:

aveti grija la briza marii si la nisipul de pe plaja sa nu va fure :lol:

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe... frumos pe acolo drumul. Si nu e deloc umblat, ceea ce din punctul meu de vedere e bine.

Pe acolo am vazut mereu animalute pe sosea. O broasca testoasa, iepuri o gramada, vulpi la greu :wacko:

 

Faza e ca daca se prognozeaza ceva vant mai puternic pe litoral, as vrea sa vin cu echipamentul de windsurf, si atunci voi fi nevoit sa vin cu masina, ca n-am sanse sa pun placa de 3 metri pe motor... :lol: Sau poate fac o combinatie sa chem ceva prieteni sa vina cu masina mea, ca sa pot eu merge cu moto... :( Oricum, vorbim... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu in combinatia asta.

Dar am o oarecare tarsa cu viteza pe autostrada, ca mai vobleaza una alta la a mea. Trecem peste 130?

 

If not, Dana, ER5, fara pasager, ne vedem la peco.

 

Nope,nu trecem de 130....imi place sa merg legal,nu am nici motor de viteza si la fel ca si tine,daca trec de 130 ma sufla vantul de numa numa.

 

Bun atunci,lista arata asa pana acum;

 

1.Stefan + Pasager - Honda Dominator

2.Dana ,fara pasager - Kawasaki ER5

Editat de DarkDrac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa facem 'tabara' mare, moto, in Vama.

 

Propun ca toti motociclistii care ajung in Vama Veche, indiferent de ruta aleasa sau ora/ziua de plecare, sa campeze in acelasi loc.

The more the better, cum zice rusu. Sa facem o tabara mare, in partea sudica a Vamii Vechi (vezi poza atasata).

Facand tabara asta, descurajam ciorditorii si fiind multi, in preajma corturilor mereu va fi cineva, deoarece unii vin, altii pleaca, etc.

Seara poate facem rost de-o chitara si-o punem de cantari<am vazut ca multi motoristi le au cu corzile> la foc de tabara stropit cu licori bahice si povesti de motoristi.

Rog ca primul grup "cortist" de motoristi care ajunge in Vama si-i place ideea, sa gaseaxa un loc in 'cercul' de pe harta, mai ierbos, mai fara gropi/vai si fara cacaaati, gunoaie si hartii igienice, si sa-si tranteasca acolo corturile, alaturandu-se si restul grupurilor de motoristi ce ajung dupa ei...(am pus o schita pentru blonzi)

 

Daca rezonati cu ideea, ne vedem acolo.

Noi incercam sa ajungem vineri pana in 7-8 seara, Bandit+CB500 negre, cort Hannah verde. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii eu cu niste prieteni o sa plecam in vama tot pe 30 pe la ora 15:00-15:30 cred ca ajungem pe la 17:00-17:30 in buc daca mai sunt doritori sa vina cu noi sa posteze drumul ales cel mai scurt pt ca de pe acum imi e foarte mare sete :D :peace:

sa auzim de bine :P ...IcemaN.. good posting unde-s multi puterea creste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu merg pe 30 cu xt-u si un prieten pasager. Dar ma gandeam sa plec mai devreme. eu termin scoala la 1. Plec din Topoloveni arges.

Am sa fiu totusi cu ochii pe topic, poate plec cu voi. bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa facem 'tabara' mare, moto, in Vama.

 

Propun ca toti motociclistii care ajung in Vama Veche, indiferent de ruta aleasa sau ora/ziua de plecare, sa campeze in acelasi loc.

The more the better, cum zice rusu. Sa facem o tabara mare, in partea sudica a Vamii Vechi (vezi poza atasata).

Facand tabara asta, descurajam ciorditorii si fiind multi, in preajma corturilor mereu va fi cineva, deoarece unii vin, altii pleaca, etc.

Seara poate facem rost de-o chitara si-o punem de cantari<am vazut ca multi motoristi le au cu corzile> la foc de tabara stropit cu licori bahice si povesti de motoristi.

Rog ca primul grup "cortist" de motoristi care ajunge in Vama si-i place ideea, sa gaseaxa un loc in 'cercul' de pe harta, mai ierbos, mai fara gropi/vai si fara cacaaati, gunoaie si hartii igienice, si sa-si tranteasca acolo corturile, alaturandu-se si restul grupurilor de motoristi ce ajung dupa ei...(am pus o schita pentru blonzi)

 

Daca rezonati cu ideea, ne vedem acolo.

Noi incercam sa ajungem vineri pana in 7-8 seara, Bandit+CB500 negre, cort Hannah verde. :laugh:

 

Buna idee IceMan,ne vedem in tabara asta cu motoarele,poate ne enervam un pic si facem si un mars spontan prin Vama pentru pastrarea ei cat mai nepoluata de Rrromani cu ceafa lata.....si poate pocnim si pe vreo doi manelisti cu ocazia asta :lol:) ( glumesc la partea cu pocnitul)

Eu voi pleca astazi in jur de 15:30-16 ,o sa mai uit prin benzinariile dinspre A2 sa vad alti colegi si poate facem un grup ceva.

Drum bun si grija mare ca o sa fie aglomerat traseul,sa ne vedem cu bine la cat mai multe beroase ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saluut!!

 

Eu plec pe la ora 6 fara ceva din Unirii direct de la job si probabil o sa mai fie un motorist cu mine. Am sa ma opresc la Petromul ala probabil pe la 6 si stau vro 20 de min max.

Prind pe careva pe acolo??

 

Eu am sa ma opresc in CT ca apoi dimineata sa merg mai departe spre vama. Viteza o sa fie cea de consum optim ca asta mica e insetata :laugh:)

 

0770632583 Laurentiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Eu si inca vreo 5 amici ne strangem la 18 in bikers si iesim tot asa pe A2. daca mai mere cineva pe la ora aia sau daca va strangeti la 18 in fata la petrom asteptatine si pe noi

noi avem asa...

1. Honda Shadow + pasager

2. Harley +pasager

3. Vitezana+pasager

4. Intruder vs 600

5. Kawasaki Vn800a +pasager

so...revin daca mai sunteti asteptatine acolo ca am vrea sa ajungem in vama cat mai multi:)

Asfalt Uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...