Sari la conținut

Casin


Antistress
 Share

Postări Recomandate

I jurul orei 19, azi, in fata minastirii cashin am vazut (din tramvai) un mopedist pe care un echipaj de la Salvare incerca sa-l resusciteze.

 

Din pakat observ ca din ce in ce mai multzi scuterishti si mopedisti au inceput sa circule fara nici un fel de minim echipament (nici makar casca). Fratzilor.... chiar daca suntetzi pe mopede shi scutere.... sunteti tot pe doua rotzi shi suntetzi la fel de vulnerabili (daca nu.... chiar mai vulnerabili) decat cei care "calaresc" mobre mai mari. Avetzi grija shi s-auzim numai de bine.

 

P.S. Nu shtiu ce s-a intamplat cu cel de la Cashin.... Sper sa fie bine.

Take care.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am vazut si io. Era in slapi si cu pantaloni scurti. Cred ca e mort pt ca s-a lovit cu fruntea direct in asfalt si nu se misca absolut deloc. Era multa lume adunata in jur si politia asa ca nu am mai coborat din autobuz ca sa vad ce si cum. Oricum, s-a urcat unu in autobuz care a spus ca franase o soferita in fata lui si d-asta a picat. Daca avea casca nu patea mare lucru, da asa, in cel mai bun caz, are fata facuta pilaf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E dureros sa auzim dintr-astea, dar unii chiar si-o cauta cu lumanarea. Zilnic vad cel putin 10-15 scuteristi fara casca si ce-i mai rau, de cand cu caldura asta, tot mai multi motociclisti in pantaloni scurti si fara casca. Sa speram ca numarul de accidente cu victime nu va creste foarte mult din acest motiv. Sa auzim numai de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nush mah dar dupa ce ca nu poarta casca mai merg si ca nebuni. De 10 min am ajuns acasa si inca tremur. Eram la stop la ciurel veneam de pe splai si un TAMPIT cu un scuter si cu o gagica blonda in spate venind dinspre Lujerului a trecut pe rosu si au avut mare bulan cu soferul daciei care facea stanga pe verde ca a franat si i-a ratat de cariva milimetri. MARE E DOAMNE PROSTIA SI INCONSTIENTA . Scuteristul avea cel putin 50-60 km/h shi nu purtau nici macar casca so.. bine ca au scapat de datat asta dar viata lunga nu au dak continua sa circule in felul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zilnic vad cel putin 10-15 scuteristi fara casca si ce-i mai rau, de cand cu caldura asta, tot mai multi motociclisti in pantaloni scurti si fara casca.

 

sunt cu zecile, nu doar 10-15!!!

e o minune cand vezi un scuterist/mopedist cu casca!!!

de la firmlele de curierat doar aia imbracatzi in galben poarta casca!!!

shi motociclishti sunt multzi, dar marea majoritate se imbraca catde cat adecvat!!!

shi sunt destui care au echipament complet!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...imi pare rau pentru ei .. aia care poarta macar casca .. ca na motoreta face 15 mil si casca mai face 3 si tot asa .. ceilalti in papuci, pantaloni scurti, fara cascutza ... tot ce le doresc e sa nu-i vad la stiri ...prostia e mare de ambele parti ale baricadei si politai si ei .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar mai fi de spus ca nu au treaba cu tablitele alea de pe stalpi colorate ......ca sa nu mai spun de chestiile alea cu becuri rosu/galben/verde (in special mopedistii fie ei de la curierat si figuranti cu scutere.........).......la fel de adevarat e ca am vazut si un 5% dintre ei care chiar daca nu au casca dar macar se vede ca au cel putin cateva notiuni elementare daca nu chiar permis pt alte categorii

 

aici politia greseste.......toti cei care conduc asa ceva trebuie obligati la un miniexamen sa zicem, prea se circula dupa legea junglei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot nu se shtie nimik despre el?

Haimah... nu zice nimeni nimik?

 

Am vazut azi un tip pe 999 negru fara casca :lol:

 

Sunt destui kare duc lipsa de orice simt al responsabilitatii. Spre ex. azi, in Baneasa erau doi (el si ea) pe motor (cred ca un GSXR), cu castile legate de manerul de pe codita shi ei in tricou si pantaloni scurtzi. Nu avem nevoie de asha ceva. Nu spun ca nu shtiau sa mearga dar, nu stii ce bou nu acorda prioritate shi........ Doamne fereste!

Editat de Antistress
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema la mopedisti nu e ca merg fara casca!

 

Marea problema e ca circula pe drumurile publice "fara" cea mai mica notiune despre regulile de circulatie.

 

Personal i-as obliga la carnet de A1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iau unii chiar nu stiu sa mearga pe scuter / moped: ieri veneam de la scoala de la Ilioara si m-a dus cu masina un alt coleg de curs, pana la Timpuri Noi. La intersectia Mihai Bravu cu cheiul Dambovieti, o blonda cu un scuter in pantaloni scurti, fara casca, incerca sa se strecoare printre masini. A ajuns pana la urma in fata, iar cand s-a dat verde, era sa cada cu scuterul. Toate semnele duceau spre ipoteza ca tocmai se urcase ptr prima oara pe un scuter...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va descriu ce am vazut in timpul orelor cu minsku:

vin baietii, aprilia rs 125 si ninja 636 nou noutz.

ala de pe ninja era belea:

18-19 ani, casca, tricou,pantaloni scurtzi, slapi tanga (printre degetu mare si al 2-lea) !!!

a, si era sa uit... fara carnet, are a1 si merge pe ninja 636...se interesa cum se face poligonu pentru a, a dat si el o tura cu minsku dupa care s-a suit pe ninja si dus a fost (...si probabil inca mai e)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut .

Mopedistul era beat, a fortat rosu si n-avea echipament .

Era constient dar,cam l-a durut prostia.....

 

:cheers: :cheers: :crack: Meersi

 

 

 

Marea problema sunt TAXIMETRISTII SI FEMEILE care sch directia fara semnallll .

 

 

 

Marea problema sunt TAXIMETRISTII SI FEMEILE care sch directia fara semnallll .

 

 

 

Marea problema sunt TAXIMETRISTII SI FEMEILE care sch directia fara semnallll .

 

 

Marea problema sunt TAXIMETRISTII SI FEMEILE care sch directia fara semnallll .

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yeah right!!! ai stat tu sa faci repede o statistica!!!! catzi kilometri ai la activ? :lol:

rade ciob de oala sparta =))

 

terminati ma, bine c-a scapat betivu, poate-l ia vreun motociclist pe capota

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da sa va zic si cireasa de pe tort : am vazut in eforie sud pe unu in slip si slapi pe un R6 care se dadea intr-o roata , ma gandeam ca daca , cade ramane si in curu gol :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA UNDE scrie ca daca sunt nou pe forum nu ham sexperienta de traficcc ha ha ha

 

 

Am zis si eu ca esti prietenos ,dar sa -mi dai telefon cand oi da in vreunul care -ti taie fata . ca am suflet bun..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...