Sari la conținut

Retro Bike Party - Ruse - 2010


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

he he, de cand n-am mai mers pe ploaie...chiar mi-era dor :D :laugh:

Mesaj completat

L.E: iar mi-am luat teapa....a iesit soarele :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ploua dimineata eu zic pas. M-am saturat cat m-a plouat in fiecare zi :D Deci inca nu stiu sigur...

Daca ne luam dupa prognoze maine ploua sigur, dar daca stam numai cu ochii in prognoze acusi e octombrie si s-a dus sezonul. Eu zic ca nu plec doar daca ploua torential, ca ma pacalesc astia cu prognozele lor de 2 saptamani (bine, a mai fost si AC/DC care sa incurce planurile).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, imi dati si mie mai multe informatii despre locatia exacta a acestei intalniri de la langa Ruse? Ca daca plec singur sa gasesc locatia. Decat sa o frec pe ploaie in Bucuresti mai bine o frec pe ploaie in Bulgaria. Totusi ceva imi spune ca nu va ploua asa de mult incat sa raman cu o amintire aiurea.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, imi dati si mie mai multe informatii despre locatia exacta a acestei intalniri de la langa Ruse? Ca daca plec singur sa gasesc locatia. Decat sa o frec pe ploaie in Bucuresti mai bine o frec pe ploaie in Bulgaria. Totusi ceva imi spune ca nu va ploua asa de mult incat sa raman cu o amintire aiurea.... :D

 

Am gasit linkul asta de anul trecut:

 

http://maps.google.com/maps?hl=ro&q=ni...ge&resnum=1 poate merge acum

 

Eu maine vin la 9,00 la Petrom Jilava orice ar fi. Daca mai gasesc pe cineva ar fi super ok sa mergem spre intalnire.

Editat de adrian_zZr_600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un motociclist adevarat nu se sperie de o ploicica.., amu 3-4 ani se anuntase cod rosu in vreo 20 de judete si eu am purces vreo 6 zile intr-un tur al Romaniei .., am fost plouat fix 30 km in ultima zi la intoarcere.., de atunci nu ma mai uit nici macar pe cer atunci cand plec la vreo tura! :) Maine la 9 sunt la Petrom chiar daca e ger si ninge! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ne luam dupa prognoze maine ploua sigur, dar daca stam numai cu ochii in prognoze acusi e octombrie si s-a dus sezonul. Eu zic ca nu plec doar daca ploua torential, ca ma pacalesc astia cu prognozele lor de 2 saptamani (bine, a mai fost si AC/DC care sa incurce planurile).

 

Eu unu sper sa nu ninga. :) Daca ploua torential nu zic pas dar stau sa se opreasca si va urmez indeaproape.

Mesaj completat

si inca ploua si nu da semne...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai plecat. Turna cu galeata dimineata. M-a sunat Noro care e in Bulgaria si m-a rugat sa va transmit ca sunteti asteptati totusi acolo. Cine vrea sa ajunga mai tarziu sa il sune pe el (are nr. la profil).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina locatie. Noi am ajuns aseara, pe la 22.00, dupa ce am bajbait pe langa Russe si ne-am luat dupa un motociclist. Omul avea pasager, bagaj, tot tacamul... Doar ca mergea... acasa :) Bine ca n-a mers prea departe, asa ca, in momentul in care s-a oprit, l-amintrebat unde se tine party-ul. Noi am fost un pic mai manelisti, asa, am mers cu masina, din motive de recuperare dupa operatie. Nu-s chiar transportabila pe moto, ca sa zic asa.

 

Ce mi-a placut si mai mult a fost modul in care vbeau despre romani. Cu adevarat prieteni. Cu adevarat infratire. Asta am auzit (inteles) eu.

 

Anyway, putina lume, insa m-am simtit ca acasa. Hugs and kisses, Crazy! And thank you!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt tare curioasa daca a plecat vreun nebun :crack:

Eu de exemplu. Am plecat tarziu asa ca n-am prins intalnirea, am prins ploaie grea in Calugareni astfel incat am reusit recordul personal de mers incet pe curbele de dupa plus o oprire in Uzunu ca nu mai vedeam drumul de cat de aburita era casca pe dinauntru, dar in rest a fost timp relativ frumos. Iar intrunirea a fost organizata bine intr-o locatie excelenta, la concursuri s-a vorbit si in Romana (Silviu care a zis ca merge cu o zi inainte sa ajute la organizare), singurul lucru care m-a deranjat e ca muzica era acompaniata de alarma de la o Dacie cu numar de Bucuresti parcata in fata, cred ca a ramas fara baterie pana la urma :crack: Eu nu pot sa inteleg ce rost are sa-ti pui alarma la o masina incuiata intr-o curte unde jumatate din motociclete aveau cheia in contact :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata ora 9,00 pana la Petrom Jilava a fost veselie mare: 2-3 stropi de vara si eventual cate o balta mai mare dar nimic grav. De la Petrom la granita a plouat de a rupt. Am mers cu costumul de ploaie in rucsac :-) ca am zis ca se opreste, apoi am zis ca mai merg un pic si inca un pic si o sa se opreasca si pana la urma doar la granita m-am indurat sa il pun. La timp: la bulgari ne astepta un soare numai bun sa ne incalzeasca si costumul de ploaie era de prisos. Cateva poze mai bune decat o mie de cuvinte:

 

post-41018-1274722684_thumb.jpgpost-41018-1274722781_thumb.jpgpost-41018-1274722827_thumb.jpgpost-41018-1274722894_thumb.jpgpost-41018-1274722969_thumb.jpgpost-41018-1274723070_thumb.jpgpost-41018-1274723544_thumb.jpgpost-41018-1274723601_thumb.jpgpost-41018-1274723688_thumb.jpgpost-41018-1274723805_thumb.jpgpost-41018-1274723873_thumb.jpgpost-41018-1274723931_thumb.jpg

post-41018-1274724191_thumb.jpgpost-41018-1274724218_thumb.jpgpost-41018-1274724303_thumb.jpgpost-41018-1274724356_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, a fost si s-a dus!

M-am simtit super tare, iar dintre acei nebuni care au venit, aceea si mai nebuni, am ramas pana luni!

A fost distractie garantata!!!

 

@noro: prefer sa va pun pozele pe un disc si sa ti le dau pe undeva prin B. Daca vrei, YM:silviu_dumitriade!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un motociclist adevarat nu se sperie de o ploicica.., amu 3-4 ani se anuntase cod rosu in vreo 20 de judete si eu am purces vreo 6 zile intr-un tur al Romaniei .., am fost plouat fix 30 km in ultima zi la intoarcere.., de atunci nu ma mai uit nici macar pe cer atunci cand plec la vreo tura! ;) Maine la 9 sunt la Petrom chiar daca e ger si ninge! :wave:

Trezit dimineata la 8, vazut ca ploua.., culcat la loc! Trezit iarasi pe la 11, vazut ca ploua.., vizionat un film, after plecat la intrunire dar nu ajuns din motive de boletin expirat, asa zise vamesu.., adica sa adeverit zicala cum ca te poti duce bou si intoarce vaca! Concluzia. Sunt motociclist adevarat dar.., nu tot timpul! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...