Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

am uitat sa mentionez ca batranica tocmai a adunat 60.000 de km si inca se tine bine :moto: , doar e HONDA...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am uitat sa mentionez ca batranica tocmai a adunat 60.000 de km si inca se tine bine :moto: , doar e HONDA...

 

Felicitari si la cat mai multi km

Si a mea e batranica 2002, dar mai in putere app. 25.000 km

Asfalt uscat ca in VN e cam umed :wacko: si e si frig. :)

 

 

Cateva poze cu portbagajul nou si desigur cu aparatoarea de la mathe!

 

 

PS: mathe e de treaba si aparatoarea merita toti banii. Mersi mathe!

 

Sa le stapanesti sanatos.

Pe viitor vreau si io aparatoare, ca portbagaj am.

Sa traiesti mathe, si la cat mai multe aparatori vandute, poate mai scade si pretu' :wacko:

Asfalt uscat

post-44094-1241701199_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare legata de un Hornet: as putea sa-l pun unui Hornet model 2000 un Bot complet de model 2007 cu tot ce cuprinde el????? Deci practic fatza sa fie model 2007 Ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

 

Apar si eu, omu cu bordul furat.

In sfarsit am reusit de ceva vreme sa fac rost de un bord, din Ungaria, model 99 dar s-a potrivit si la al meu din 2002.

Legat de intalnirea hornetistilor, eu pot veni oricand. Imi spuneti cand si eu vin.

M-am intalnit cu mutli hornetisiti pe strada, pe unii probabil ca nu am apucat sa-i salut, fiind concentrat, si imi cer scuze daca nu au primit nici un semn de la mine.

O intrebare tehnica, cand este scoasa din viteza se aude un cloncanit mai ciudat? E ok? sau se intampla ceva nasol?

 

Asfalt uscat si sper sa ne vedem.

 

Vasile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate fi transmisia din cate stiu dar de obicei honda are un cloncanit specific asa ca nu cred ca trebuie sa te inpacientezi!

daca tragi ambreaju dispare nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate fi transmisia din cate stiu dar de obicei honda are un cloncanit specific asa ca nu cred ca trebuie sa te inpacientezi!

daca tragi ambreaju dispare nu?

 

Da, dupa ce trag ambreiajul nu se mai aude nimic.

 

Merci mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce bani ai gasit bordul?

 

Am dat 320 de euro.

Asta in conditiile in care am cautat peste tot in tara si in afara si amcirculat o luna fara bord.

Singura optiune era sa il cumpar nou, dar la 900 de euro m-i s-a parut prea mult.

Bordul e ok, s-a potrivit, e o mica problema, dar asta cred ca se poate rezolva, in sensul ca scoasa din viteza se aprinda becul pentru semnalizarea stanga,

iar becul de neutral imi arata faza lunga.

In rest kilometrajul e ok, turatia si temperatura la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Am dat jos acest "parbriz" (era pe motor cand l-am cumparat)si acum stau mai bine pe motor (350 km de test fara), nu ma da jos aerul care inainte venea direct pe piept. Vreau sa-mi iau altul. Am auzit ca puig se comporta bine, dar PC36 nu este in lista, aveti careva pe PC36? (2002) Cica nu difera mult sistemul de prindere....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Am dat jos acest "parbriz" (era pe motor cand l-am cumparat)si acum stau mai bine pe motor (350 km de test fara), nu ma da jos aerul care inainte venea direct pe piept. Vreau sa-mi iau altul. Am auzit ca puig se comporta bine, dar PC36 nu este in lista, aveti careva pe PC36? (2002) Cica nu difera mult sistemul de prindere....

 

vroiam sa imi comand de pe louis exact ala care zici tu k l-ai dat jos... e chiar asa de nasol? eu am zis k o sa taie aerul ceva mai bine cu el! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vroiam sa imi comand de pe louis exact ala care zici tu k l-ai dat jos... e chiar asa de nasol? eu am zis k o sa taie aerul ceva mai bine cu el! :angry:

 

nasooool? prea putin spus! taie aerul exact pe pieptul tau

la 100km/h aveam deja probleme

 

In rest, daca tot cumperi ceva, vezi in ce directie iti "impinge" aerul. E foarte important! Initial am zis poate simt diferenta intre carenat (vezi anuntul) si naked, dar chiar la 1ookm/h???? Asa ca l-am dat jos, si 350 km fara probleme (am mai mers cu naked, dar 120-130 mai mergea fara parbriz).

 

Eu cred ca imi iau acel puig, sa vad cand am timp sa ajung si pe la louis!

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@gombocka si tommy

parbrizul de la puig il am eu si este fff ok

 

 

cu intalnirea saptamanala pt hornetisti ma gandesc ca un joi seara de pe la ora 8-9 in fata Casei Poporului ar fi perfect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasooool? prea putin spus! taie aerul exact pe pieptul tau

la 100km/h aveam deja probleme

 

In rest, daca tot cumperi ceva, vezi in ce directie iti "impinge" aerul. E foarte important! Initial am zis poate simt diferenta intre carenat (vezi anuntul) si naked, dar chiar la 1ookm/h???? Asa ca l-am dat jos, si 350 km fara probleme (am mai mers cu naked, dar 120-130 mai mergea fara parbriz).

 

Eu cred ca imi iau acel puig, sa vad cand am timp sa ajung si pe la louis!

 

Asfalt uscat!

 

pfff... si yo vroiam sa-mi iau acelasi model dar mi-e de ajuns daca ai patit-o tu :angry:

bine ca ai postat si nu am dat banii aiurea, thx :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu intalnirea saptamanala pt hornetisti ma gandesc ca un joi seara de pe la ora 8-9 in fata Casei Poporului ar fi perfect

 

 

Eu unul sunt dispus sa vin incepand chiar de joia viitoare. Sa vedem cati ne adunam. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb cu mathe si ma gandeam sa facem noi din fibra bugspoilerul de la puig

sunt curios pe forum daca e cineva interesat

eu trebuie sa-l reconditionez pe al meu, vreo trei prinderi s-au rupt si are vopseau sarita in mai multe locuri, de la pietricele si probabil batranetea pe care o are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo, daca nu aveti stander la dispozitie cu ce va ridicati horneta la roata din spate? sau este careva prin zona balotesti care imi poate imprumuta maine un stander? :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie la cati km trebuie schimbat kitul de lant la Hornet ?

MS... Urgent

Asfalt uscat.

in functie de uzura se schimba si nu la anumiti Km. foaia are coltii prea ascutiti sau cativa dintre ei rupti, cum are a mea, dar nu e bine sa se ajunga la asa ceva, ca te lasa cand iti este lumea mai draga. iar lantul se onduleaza sau prezinta zale slabite - se poate rupe. plus ca ai pe bascula un semn, daca se ajunge la el cu intinderea lantului, trebuie schimbat.

in functie de cum il ingrijesti de bine, tine 20.000-30.000 de km. de verificat se verifica la fiecare ungere, 500-600 km.

Editat de MetalWarrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand sau schimb cu Honda Hornet Cbr Fireblade din 93 in stare perfecta Itp facut recent,42000km,defecte optice putine,tinut in garaj in caldura are un singur defect:nu-i mere kilometrajul,ceasul e bun.trebe cineva sa-l lege bine ceasul,turometrul megre impecabil.Eu zic ca putine din 93arata asa de bine.pret vanzare este de 1900 euro,dar mar interesa un Hornet cel mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...