Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

P.S. Aseara m-a "incercat" un baiat cu un Audi R8 pe tronsonul Comarnic - Sinaia! 420 CP! La sfarsit cred ca a vrut sa isi dea foc la masina! :moto: :wacko: In afara de portiunea dreapta cu 2 benzi pe sens unde a trecut racheta pe langa mine(la 200) nu a suflat! :wacko:

 

In trafic cu ghosraidere kamikaze sau pe drum liber?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

....tot nu m-am lamurit cu sitele alea....daca le scoti pe toate ce se intampla cu sunetul tobei ?

 

 

probabil ca se va auzi putin mai gros dar nu cine stie ce

am vazut fara toba si tot nu se auzea gros

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto:

 

dar daca-i dai tobei niste gauri pe dedesubt....o fi incercat cineva ?

acu jdeani aveam dacie berlina si toba finala nu putea sa te tina mai mult de 2 ani nici nefolosita !

era din tabla zincata ceva....in orice caz; inflorea rugina pe ea de la o zi la alta si cea mai eficienta solutie era

sa-i dai una sau mai multe gauri de 4-5 mm pe "burta" pentru ca pe acolo sa se scurga condensul creat la interior - asta o facea si sa sune mai tare si mai gros.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal multumesc pt aprecieri.galbenul este culoarea de baza a hornetului ...parerea mea

moto a fost a unui prieten e adusa din italia de 1 an

ma dus aproape 3000Euro

parbrizu si carenajul de jos sunt de la puig

toba e stock si da se aude cam subtire usor electirc

am pus filtru sport si se simte ff bine

 

 

ma gandesc serios sa punem bazele unei intalniri a viespilor

 

Salut , carenajul de jos(bugspoilerul) de unde ai luat si cat a fost?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt facute de tine?

 

Da , sunt din fibra de sticla de calitate foarte buna , sunt mai resistente decat cele din plastic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mathe am vazut ca ai 2 tipuri, nu stiu care ar da mai bine

2 parca e cam butucanoasa la lant dar apara mai bine de ce arunca lantul

uf sunt indecis

Editat de spankyro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mathe am vazut ca ai 2 tipuri, nu stiu care ar da mai bine

2 parca e cam butucanoasa la lant dar apara mai bine de ce arunca lantul

uf sunt indecis

 

Asa este sunt doua tipuri fiecare cu gusturile lui eu am pe al meu tipul asta.

post-6555-1241606234_thumb.jpg

post-6555-1241606327_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drum aproape liber! cateva masini!

 

In cazul asta e cu atat mai de bravo faza. Pt ca un Hornet stock, ca majoritatea nakedurilor, nu are cine stie ce tren de rulare si ciclistica iar un R8 nu-i chiar troaca. As fi tins sa cred ca nu prea stai in fata unei astfel de masinarii cu un naked de 600 pe o sosea libera pt ca pe langa power mai ales odata ce e lansat are si frane ca bordura si pe curbe sta intr-un fel. La ala dai blana si te tii de volan, chiar si pe curbe. Cand o gafezi intra sistemele si se aprinde bordu ca un pom de craciun si cam atat. Rachetele astea noi sunt talentfree-proof.

Dar e bine ca si-o mai iau in bot cacalarii de la motorete. Mai ales cand te vad ca n-ai carene, sau ca ai un far rotund cromat (asta e culmea rusinii), nu dau 2 bani pe tine pt ca mai apoi sa... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in general in oras sunt soferii de BMW la care le curg balele deja cand te vad ca te pui in paralele cu ei la semafor,se cred in ceva film

...iar dak mai si ambalezi motorul...ooo da! pleci inaintea lui de la semafor si ramai in a 2a 6-7000 rpm si knd ajunge in drept cu tine bagi (cuvant urat) in pistoanele lui de motor ii dai pana intrerupe iar ala cu masina face diabet zaharat pe loc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in general in oras sunt soferii de BMW la care le curg balele deja cand te vad ca te pui in paralele cu ei la semafor,se cred in ceva film

...iar dak mai si ambalezi motorul...ooo da! pleci inaintea lui de la semafor si ramai in a 2a 6-7000 rpm si knd ajunge in drept cu tine bagi (cuvant urat) in pistoanele lui de motor ii dai pana intrerupe iar ala cu masina face diabet zaharat pe loc!

 

Eu cu un Subaru Impreza am patit tot asa , eram primul la semfor si s-a bagat langa mine si a inceput sa-si tureze motorul , era cu inca un tip in masina vorbeau si se uitau la mine si radeau, la verde l-am lasat pe Albina (Hornet) sa zboare......la urmatorul semafor nu s-a mai bagat langa mine si cand m-am uitat in spate la ei nu mai radeau si se uitau in alte parti..... :moto: :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alooooooo! :wacko: jignireeee! am far jmecher de gsr! B) :moto:

 

Stiu man, e de gesereu. Da' manelosii nu observa fineturile astea. Unde nu e plastec colorat crud, nu e preicol. Daca vede ca nu-i Hattabutta, s-o bagat direct la combinatie cu maxim de speranta. :wacko:

 

Stiu pe unu cu Bandit 1200 (codita revopsita, fara scris)... si cand l-o vast niste adevarati l-o intrebat 'de cat e motoru, de 400?' :)

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

salve maestre.tot ce se vinde aici cu 100 de euro e de pe ebay cu 30 de euro maxim plus 15 adusul.deci 45 de euro cu tot.omul isi pune adaos de 100%,

 

sanatate numai bine

 

Eu cu un Subaru Impreza am patit tot asa , eram primul la semfor si s-a bagat langa mine si a inceput sa-si tureze motorul , era cu inca un tip in masina vorbeau si se uitau la mine si radeau, la verde l-am lasat pe Albina (Hornet) sa zboare......la urmatorul semafor nu s-a mai bagat langa mine si cand m-am uitat in spate la ei nu mai radeau si se uitau in alte parti..... :moto: :)

 

faza proaspat intamplata aseara.......eu la semafor intre 2 masini.nu le dau atentie.numa incep sa aud hodoronc tronc le sunau tobele.....ma infunda rasu` putin.se face verde astia pleaca ca turbatii ca era de facut impresie la ala naspa cu motoru` dezbracat...stau in a 1a la 6000 de ture,ma bag intre ei,astia rupeai masinile....si ii dau bice.la urmatoru semafor stateau baietii si ma rugau sa ii dau gaz la motor sa auda si ei cum suna un motor..ca ale lor is dieseluri :wacko: :wacko:

 

ps:hornetu` nu pare fioros,dar cu siguranta poate mai mult ca cele mai multe masini de pe piata..pana la 200KMH....B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce am vazut pe strada, toba stock aproape ca nu se aude de loc....asa e ?

Da, asa e ! E minunat cat de silentioasa poate sa fie. Pt ca dra Zdapi o aude 10 sec iar eu trebuie s-o ascult 3-4 ore pana la Cluj. Prefer iPodul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandesc serios sa punem bazele unei intalniri a viespilor

 

 

pacat ca vad ca in afara de tine nu mai zice nimeni nimic...eu ma duc pe la ce intalniri mai pot si eu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare hornetisti,

o intalnire as propune saptamanal pe undeva prin bucuresti, pentru cei din zona. si una anuala pt toata tara :moto:

 

apoi ieri am facut cam 500km cu Hornetul si s-a comportat impecabil, bucuresti-pitesti-valcea, imprejurimi si retur. drumul liber si vremea buna, la dus, ca la intors m-a cam plouat. pe A1, la dus, am atins top speedul de 220km/h, ceea ce mi-am dovedit ca Hornetul poate chiar daca e naked, intr-adevar cam periculos si greu manevrabil pe la viteza aia, dar se poate si turatie mai era destula....dar...

la intors au aparut ceva probleme, in sensul ca am distrus foaia de lant pe dealul negru. stiam ca e pe duca si trebuie schimbata, dar am sperat ca ma mai tine si la drumul asta. eh si de aici ceva chinuiala pe serpentine, dar am reusit sa trec peste. in schimb pe A1 nu au fost probleme, treapta 6, 120-130km/h si nu a patinat nici macar odata. orasul, pana acasa l-am facut tot cam cu a 5-a si a 6-a, pentru ca in primele 3 viteze patina lantul ca dreacu. asa ca daca vreunul din voi va uitati ciudat la mine cum schimb viteze la greu, eu eram ala.

acum urmeaza sa remediez problema. am un kit de lant pentru cbr, sper sa se potriveasca si sa scap de grija asta. voi ce ziceti, s-o potrivii?

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...