Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nvsrockman - id de mess, pt cei care nu i-am adaugat si nu m-au adaugat.

 

eu zic ca e destul de mare parcarea pentru noi toti. ei vin cu imbracatele, noi cu dezbracatele sa le facem in ciuda :laugh: , poate ii intrecem la numar in viitor :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vin oriunde, drum lung sa fie. brasovul suna bine :laugh:

 

voi cei din bucuresti ca sunteti mai multi adunati,ar trebui sa puneti baza "intalnirii nationale a viesparilor" la brasov din cate se pare.si e oki la brasov zic eu ca e la mijloc,si venim toti din colturile tarii.:).....astept sa vad daca se ajunge undeva cu aceasta initiativa.doamne ajuta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok

 

Ramane atunci sa stabilim data.

 

ca data,eu personal,as sugera sa fie pe la sfarsitul lunii iunie-inceputul lunii iulie.......nu de alta dar pe atunci termin si eu cu licenta :laugh: ...deci,daca data cade sa fiu liber I`M IN!!!! :P

 

sper sa iasa ceva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari ! pana acum ceva vreme imi placea cbr f4i dar....... mai nou m-am indragostit :laugh: rau de hornet , mai ales de acest model : file_192746_php7vwqBI.jpg

e din 99' si are din cate vad eu doar farul schimbat dar este demential cum arata ( daca nu reusesc sa il cumpar pe asta cu siguranta asa va arata viespea mea )

totusi am o singura nelamurire : nu are ceas pt benzina . cum stiti cata benzina aveti ? voi cum faceti , plinu la fiecare iesire sau dupa nr km ? :P se poate pune ceas separat ?

poate vi se pare o intrebare aiurea da chiar vreau sa aflu . eu unul ma simt aiurea sa nu vad cat gaz mai am si sunt cam lenes sa stau sa tin socoteala la km......prefer sa ma uit in bord si sa vad .

asfalt uscat !

Editat de arycy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari ! pana acum ceva vreme imi placea cbr f4i dar....... mai nou m-am indragostit :laugh: rau de hornet , mai ales de acest model : file_192746_php7vwqBI.jpg e din 99'

dar am o singura nelamurire : nu are ceas pt benzina . cum stiti cata benzina aveti ? voi cum faceti , plinu la fiecare iesire sau dupa nr km ? :P se poate pune ceas separat ?

poate vi se pare o intrebare aiurea da chiar vreau sa aflu . eu unul ma simt aiurea sa nu vad cat gaz mai am si sunt cam lenes sa stau sa tin socoteala la km......prefer sa ma uit in bord si sa vad .

asfalt uscat !

 

dai la 0 la fiecare plin si te uiti dupa benzinarii dupa 150 km ... este acelasi lucru ca si cum ai avea un indicator de benzina ... daca ai facut 75 km ai in gand ca esti la jumate si tot asa

 

oricum pe la 160-180 km in functie de cum mergi o sa treci pe rezerva si atunci sti ca mai ai de mers vo 40-50 km maxim

 

consumul 4-5% la drum lung si medie 100km/h ... sau 8% la o medie de peste 150 km/h

 

in oras 6-7 %

 

dupa vo 2 saptamani de mers te inveti atat de bine cu motocicleta si sistemul de kilometraj si rezerva incat iti spun este chiar mai util decat daca ai avea indicator (am avut inainte o motocicleta si un scuter la care aveam indicator de benzina si la fiecare am ramas de 3-4 ori fara benzina ... la hornet nu am ramas niciodata)

 

PS - incearca sa nu uiti ca ai dat pe rezerva cand faci iar plinul altfel risti sa mergi asteptand sa intri pe rezerva si poti face pana de benzina :)

Editat de mau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On topic : de ce sa iei o horneta cazuta in bot? Imi dau si eu cu parerea. Cred ca ultimul lucru care trebuie sa te streseze este ca nu ai indicator de benzina. :P

 

 

Off topic: Care veniti maine la stunt ride? Incepe de pe la 10:30

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic: Care veniti maine la stunt ride? Incepe de pe la 10:30

pe mine ma bate gandul sa vin. unde ziceai ca iti ai locul? eu plec de pe dimitrov - obor, daca e ne vedem pe acolo :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, mi-am cumparat de cateva zile o "viespe cu abs", model 07. Din nefericire ea nu a venit si cu un gram de literarura, ma refer la manual service/ intretinere. M-am uitat pe o buna parte din site, din forum...am luat aproape fiecare link postat... si tot nu am gasit un manual pdf. Am gasit pt orice alta perioada, mai putin 07-09. Ma declar invins de sistem si va rog sa postati un manual pt Honda Hornet 2007 ABS.

 

P.S. Daca a fost postat totusi manualul, cu tot respectul, topicul are 192 de pagini.

Editat de smenjohns
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu caut, inca nu am gasit nimic....in afara de brosura aia cu desrierea motocicletei... :P

Salutare, mi-am cumparat de cateva zile o "viespe cu abs", model 07. Din nefericire ea nu a venit si cu un gram de literarura, ma refer la manual service/ intretinere. M-am uitat pe o buna parte din site, din forum...am luat aproape fiecare link postat... si tot nu am gasit un manual pdf. Am gasit pt orice alta perioada, mai putin 07-09. Ma declar invins de sistem si va rog sa postati un manual pt Honda Hornet 2007 ABS.

 

P.S. Daca a fost postat totusi manualul, cu tot respectul, topicul are 192 de pagini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Brasov e ok pt viespari :P , este la iesire pe dn1 un amplasament de campare, casute si loc de corturi. Te lasa sa intri cu motorul, si e bine intretinut.

 

Ca data propun mijlocul lui iulie. Pana atunci cam bat alte mari si tari.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din lipsa de ocupatie duminica,si din lipsa de inspiratie la postat alteceva.....mai pun inca 3 poze cu ce poate viespea...sper sa nu deranjez pe nimeni cu acest fapt....toate bune

post-35274-1242566473_thumb.jpg

post-35274-1242566492_thumb.jpg

post-35274-1242566514_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din lipsa de ocupatie duminica,si din lipsa de inspiratie la postat alteceva.....mai pun inca 3 poze cu ce poate viespea...sper sa nu deranjez pe nimeni cu acest fapt....toate bune

sta bine hornetul pe curbe?

se poate tine dupa o sportiva de aceasi cilindree?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sta bine hornetul pe curbe?

se poate tine dupa o sportiva de aceasi cilindree?

 

sta perfect.pe traseul pe care ma dau eu,SS-urile nu au nici o sansa in fata supermoto-urilor si a naked-urilor.poa` sa fie SS de 600 sau 1000,nu sta nimic in fata unui hornet de exemplu.unde e vb de un traseu super tehnic cu viteze nu foarte mari(pana prin 150kmh) un hornet va da clasa unui SS.sa ma contrazica cineva daca gresesc.

 

toate bune

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din lipsa de ocupatie duminica,si din lipsa de inspiratie la postat alteceva.....mai pun inca 3 poze cu ce poate viespea...sper sa nu deranjez pe nimeni cu acest fapt....toate bune

 

Niciodata nu deranjezi cu astfel de poze. BV

Mare om, mare caracter, "mare" pricepere.

Asfalt uscat si curat. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...