Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stiti ceva de programul Honda EPC Motorcycles ?Cine vrea sa stie codurile sau compatibilitati intre piese la difrite modele si ani ASK ME.

Aaaa si sa stiti ca berea NU INGRASA.La cate tone am baut trebuia sa am 200 Kg :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

 

eu chiar vroiam sa intreb daca stie cineva sa mi spuna daca se potrivesc manetele stock (ambreiaj si frana fata) de la modelul de pana in 2006 la cel de dupa 2007.

 

:lol:

 

pai da-mi VIN ul tau ca m-am incurcat in atatea modele....

Mesaj completat

pai da-mi VIN ul tau ca m-am incurcat in atatea modele....

Am gasit.Nu se potrivesc.Daca vrei iti dau si codurile.Doar pe VFR dupa 2006 sunt la fel cu Hornet pana in 2006

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti ceva de programul Honda EPC Motorcycles ?Cine vrea sa stie codurile sau compatibilitati intre piese la difrite modele si ani ASK ME.

Aaaa si sa stiti ca berea NU INGRASA.La cate tone am baut trebuia sa am 200 Kg :lol:

 

salut man

si pe mine ma intereseaza unele compatibilitati.

zi-ne mai bine cum sa facem sa aflam singuri.

de ex ma intereseaza pt un hornet 07 cablurile de acc de la ce se mai potrivesc???

Mesaj completat

salut man

si pe mine ma intereseaza unele compatibilitati.

zi-ne mai bine cum sa facem sa aflam singuri.

de ex ma intereseaza pt un hornet 07 cablurile de acc de la ce se mai potrivesc???

 

asa... acum am aflat, este un program |hpnda epc motorcycle| care se downloadeaz ff greu.

daca te incumeti sa ni-l dai si noua(mie in spetza :lol: )... iti multumim in avans

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti ceva de programul Honda EPC Motorcycles ?Cine vrea sa stie codurile sau compatibilitati intre piese la difrite modele si ani ASK ME.

Aaaa si sa stiti ca berea NU INGRASA.La cate tone am baut trebuia sa am 200 Kg :lol:

Nu stiam de el, acum l-am pus la descarcat si il ia intr-o ora :lol:

Multumesc de informatie!

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut man

si pe mine ma intereseaza unele compatibilitati.

zi-ne mai bine cum sa facem sa aflam singuri.

de ex ma intereseaza pt un hornet 07 cablurile de acc de la ce se mai potrivesc???

Mesaj completat

 

 

asa... acum am aflat, este un program |hpnda epc motorcycle| care se downloadeaz ff greu.

daca te incumeti sa ni-l dai si noua(mie in spetza :lol: )... iti multumim in avans

 

Pai nu stiu cum sa il dau.Si eu am stat vreo jumatate de zi sa-l descarc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot nu inteleg dece se gasesc la vanzare sub 1% modele Hornet versiunea cu ABS.

Ori nu stiu eu sa caut pe moto.it ori italienii nu vor modele cu ABS (versiunea 2007 pana azi)

 

Ma lamureste cineva ?

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde il descarci?

Eu am găsit o sursă, dar când il rulez îmi dă o eroare.

Odata de pe http://www.downarchive.com/software/others...ycles-1400.html , dar merge destul de greu, si acum mai am ultimul fisier de scos.

Si odata de pe torentul asta http://thepiratebay.org/torrent/3994757/Honda_EPC_Euro_13.02

 

Cica ar fi versiuni diferite si vreau sa vad care e mai buna :lol:

Mesaj completat

Tot nu inteleg dece se gasesc la vanzare sub 1% modele Hornet versiunea cu ABS.

Ori nu stiu eu sa caut pe moto.it ori italienii nu vor modele cu ABS (versiunea 2007 pana azi)

 

Ma lamureste cineva ?

 

Merci

Cu ABSul nu poti sa dai burnout si au aflat asta dupa ce si-au cumparat motorul :lol: - joke

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odata de pe http://www.downarchive.com/software/others...ycles-1400.html , dar merge destul de greu, si acum mai am ultimul fisier de scos.

Si odata de pe torentul asta http://thepiratebay.org/torrent/3994757/Honda_EPC_Euro_13.02

 

Cica ar fi versiuni diferite si vreau sa vad care e mai buna :lol:

Revin, torentul pus de mine este Honda EPC dar pentru masini, am vrut sa-l instalez si am vazut despre ce e vorba.

Urmeaza sa descarc si partea 7 de pe siteul ala sa vadem despre ce e vorba.

Mesaj completat

Am descărcat eu versiunea 14.00 Âşi îmi dă eroare. Trebuie CD key.

De unde ai luat? Vezi prin commenturi sau prin pagina ar trebuii sa zica si de cdkey.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin, torentul pus de mine este Honda EPC dar pentru masini, am vrut sa-l instalez si am vazut despre ce e vorba.

Urmeaza sa descarc si partea 7 de pe siteul ala sa vadem despre ce e vorba.

Mesaj completat

 

De unde ai luat? Vezi prin commenturi sau prin pagina ar trebuii sa zica si de cdkey.

L-am găsit pe Rapidshare, are cd key dar spune că a expirat.

 

Acum descarc versiunea 13.02 de pe torrent.

 

Aveți mai jos link-urile cu versiunea 14.00.

Part.1

Part.2

Part.3

Part.4

Editat de LocDog
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am găsit pe Rapidshare, are cd key dar spune că a expirat.

 

Acum descarc versiunea 13.02 de pe torrent.

 

Aveți mai jos link-urile cu versiunea 14.00.

Part.1

Part.2

Part.3

Part.4

 

Versiunea 14 de pe rapidshare am luat-o eu si nu imi merge, imi da eroare.

cine il are si ii merge sa foloseasca www.transfer.ro si sa ne dea linkul, si il descarcam fiecare/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Versiunea 14 de pe rapidshare am luat-o eu si nu imi merge, imi da eroare.

cine il are si ii merge sa foloseasca www.transfer.ro si sa ne dea linkul, si il descarcam fiecare/

sa nu imi fie cu suparare,,dar ce va mai agitati cu minunea asta cu compatibilitatile....eu vad altfel problema:ai hornet pui piesa de hornet..nu?..mergi unde ai nevoie si cumperi pe cod orice piesa...de ce sa stai sa cauti in nush ce catalog compatibilitati si alte dracii?.... :lol: ...plus ca is deja 2 pagini de discutii IT,pe care unii(adica eu) nu le prea inteleg :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, baieti, sper ca nu deranjez :lol:

 

Poate va intereseaza sa veniti Luni dimineata de la ora 08.30 sa donati sange la Federatia Romana de Rugby. Primii trei care se anunta ca se prezinta la donat sange primesc de la mine cate un bilet la meciul Romania-Spania care va avea loc sambata, 6 februarie, pe stadionul Arcul de Triumf. Romania joaca pentru calificarea la campionatul mondial de rugby de anul viitor.

 

Informatii despre locatia unde se poate face donarea de sange gasiti in postul de aici.

 

Sa ne auzim si vedem cu bine. Mai multe informatii si mai complete aflati daca ma sunati la numarul 0723.580.449. Nu va sfiiti sa sunati! :lol:

Editat de droom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu imi fie cu suparare,,dar ce va mai agitati cu minunea asta cu compatibilitatile....eu vad altfel problema:ai hornet pui piesa de hornet..nu?..mergi unde ai nevoie si cumperi pe cod orice piesa...de ce sa stai sa cauti in nush ce catalog compatibilitati si alte dracii?.... :lol: ...plus ca is deja 2 pagini de discutii IT,pe care unii(adica eu) nu le prea inteleg :lol:

 

 

man, am cautat o maneta de ambreiaj anul trecut pentru mobra de am spart pamantul... si nimeni nu avea maneta de cb600f din '99... la un magazin am luat la incercat toate manetele... ghici de care s-a potrivit... CBR600 din '87... acum am nevoie de cabluri de acceleratie. nu gasesc pe louis iar la reprezentanta sunt 300lei... daca s-ar potrivi cele de 600rr le-am gasit la ... 30 de euro :lol:

eeeee... vezi de ce imi trebuie!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu de un an jumate de cand am viespea,am gasit de fiecare data ce am avut nevoie,foarte usor fara bataie de cap...la preturi decente..de aia nu prea vedeam rostul:)

man, am cautat o maneta de ambreiaj anul trecut pentru mobra de am spart pamantul... si nimeni nu avea maneta de cb600f din '99... la un magazin am luat la incercat toate manetele... ghici de care s-a potrivit... CBR600 din '87... acum am nevoie de cabluri de acceleratie. nu gasesc pe louis iar la reprezentanta sunt 300lei... daca s-ar potrivi cele de 600rr le-am gasit la ... 30 de euro :lol:

eeeee... vezi de ce imi trebuie!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu imi fie cu suparare,,dar ce va mai agitati cu minunea asta cu compatibilitatile....eu vad altfel problema:ai hornet pui piesa de hornet..nu?..mergi unde ai nevoie si cumperi pe cod orice piesa...de ce sa stai sa cauti in nush ce catalog compatibilitati si alte dracii?.... :D ...plus ca is deja 2 pagini de discutii IT,pe care unii(adica eu) nu le prea inteleg :lol:

 

 

man, am cautat o maneta de ambreiaj anul trecut pentru mobra de am spart pamantul... si nimeni nu avea maneta de cb600f din '99... la un magazin am luat la incercat toate manetele... ghici de care s-a potrivit... CBR600 din '87... acum am nevoie de cabluri de acceleratie. nu gasesc pe louis iar la reprezentanta sunt 300lei... daca s-ar potrivi cele de 600rr le-am gasit la ... 30 de euro :lol:

eeeee... vezi de ce imi trebuie!!!

 

Toate merg la toate - daca ai ustensile si EVIDENT niste SARMA!!! :lol:....ca doar suntem romani.....Daca tii neaparat poti sa iti faci chiar tot motorul din sarma:

post-32983-1264925231_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dezlegat problema. Ca sa va mearga, chiar versiunea de ziceti ca este expirata faceti asa:

1 - imaginea, dupa ce o incarcati cu daemonul, o desfaceti si copiati separat toate fisierele din ea.

2 - apoi umblati in folderul "database" ->fisierul "honda.ini" unde modificati anul aparitiei si durata de viata ->salvati, adica asa:

[HONDA]

Version=14.00

ReleaseDate=2009-12-01

Year=1995-2050

Epc=MC

3 - rulati setup cu cdkeyul care il aveti si totul trebuie sa mearga perfect.

E bun programul, ca-ti zice si alte detalii decat compatibilitatea intre piese.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dezlegat problema. Ca sa va mearga, chiar versiunea de ziceti ca este expirata faceti asa:

1 - imaginea, dupa ce o incarcati cu daemonul, o desfaceti si copiati separat toate fisierele din ea.

2 - apoi umblati in folderul "database" ->fisierul "honda.ini" unde modificati anul aparitiei si durata de viata ->salvati, adica asa:

[HONDA]

Version=14.00

ReleaseDate=2009-12-01

Year=1995-2050

Epc=MC

3 - rulati setup cu cdkeyul care il aveti si totul trebuie sa mearga perfect.

E bun programul, ca-ti zice si alte detalii decat compatibilitatea intre piese.

Numai bine!

 

man, aia este - MERGE - multumesc!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...