Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tot nu inteleg dece se gasesc la vanzare sub 1% modele Hornet versiunea cu ABS.

Ori nu stiu eu sa caut pe moto.it ori italienii nu vor modele cu ABS (versiunea 2007 pana azi)

 

Ma lamureste cineva ?

 

Merci

 

 

Aveti idee ?.... va rog

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mersi. O sa ma interesez.

 

In alta ordine de idei, mai multi forumisti vor sa faca o comanda direct din SUA la bujii NGK.

Din calcule o bujie cu iridium ajunge ceva mai ieftin ca una normala cumparata de aici.

R fi interesant sa ne adunam mai multi ca asa iesim mai bine la transport. Uite aici discutia.

/index.php?...p;#entry2288144

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi. O sa ma interesez.

 

In alta ordine de idei, mai multi forumisti vor sa faca o comanda direct din SUA la bujii NGK.

Din calcule o bujie cu iridium ajunge ceva mai ieftin ca una normala cumparata de aici.

R fi interesant sa ne adunam mai multi ca asa iesim mai bine la transport. Uite aici discutia.

/index.php?...p;#entry2288144

 

man, pare foarte interesanta initiativa baiatului, dar tu ai incredere in el? si mie imi trebuie acelasi model ca si tie, si am vazut ca sunt in jur de 7$ si ceva bucata, deci pe la 10$/buc cu tot cu transport, chiar este excelent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand aproape orice piesa de hornet 600 pana in 2004.de la cadru,motor,instalatie elctrica...si o gramada de alte dracii.pe care intereseaza da-ti de veste.sanatate :disappointed:

 

salutare, posesor de hornet(2004) din aug.2009

caut o aripa spate (mudguard) si un sfat pt ca se aude si la motoru meu acel tac-tac in dreptul cil #4 , motorul merge rotund dar cand se aude acest zgomot isi pierde din ritm dupa care isi revine , asta indiferent daca motoru este cald sau rece.

problema a mai fost discutata pe forum dar nu a dat nimeni un raspuns clar gen "eu am intins lantu de distributie si a mers" sau "am reglat jocul la supape si s-a rezolvat", ce am citit ar fi ca unii au schimbat uleiul si zgomotul a disparut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un schimb de ulei poate rezolva problema, daca nu, distributia este de vina, s-a dus intinzatorul de lant. Dar uleiul are propietati miraculoase :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, posesor de hornet(2004) din aug.2009

caut o aripa spate (mudguard) si un sfat pt ca se aude si la motoru meu acel tac-tac in dreptul cil #4 , motorul merge rotund dar cand se aude acest zgomot isi pierde din ritm dupa care isi revine , asta indiferent daca motoru este cald sau rece.

problema a mai fost discutata pe forum dar nu a dat nimeni un raspuns clar gen "eu am intins lantu de distributie si a mers" sau "am reglat jocul la supape si s-a rezolvat", ce am citit ar fi ca unii au schimbat uleiul si zgomotul a disparut

1> Aripa spate : vorbeste cu userul @mathe - are postat si numarul pe forum : 0745438700 - iti face el - cea mai rapida si ieftina solutie - eu am fost foarte multumit de ce mi-a confectionat.

2> Schimba uleiul - din curiozitate - uita-te inainte si la nivel - vorbeste cu userul @george05 (el chiar are numarul in minim 20 % din posturi . ;) ) - pentru ceva mai "special" sau poti cumpara Motul de pe mai toate drumurile. Eu personal cum sunt mai "babac" si nu trag prea tare de viespe iau orice ulei moto recomandat pentru viespe pe care il gasesc la promo - important este sa faci intotdeauna servisarile la timp. Daca asta nu da nici un rezultat atunci repejor cu ea la mecanic....

A, sa nu uit : Bine ai venit in stup! :wink:

 

Si daca tot esti de la mine d-aici (Ct)- ne vedem pe strazile regelui Mazare cum da caldura - da-mi un PM si ne vedem cu viespile pe starzi. :laugh:

Editat de sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, pare foarte interesanta initiativa baiatului, dar tu ai incredere in el? si mie imi trebuie acelasi model ca si tie, si am vazut ca sunt in jur de 7$ si ceva bucata, deci pe la 10$/buc cu tot cu transport, chiar este excelent.

 

 

Ce sa zic nu-l cunosc personal, dar nu cred sa aiba profil de tepar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uleiuri, filtre, huse, etc.....la preturi bune http://www.motodiscount.ro/SPRAY_DE_LANT.html

Eu mi-am luat husa si a facut fata cu brio si la ploaie, zapada, gheata.....exceptionala.

Mesaj completat

Ce parere aveti....care ar fi mai ok din cele doua finale?

1. Giannelli.......aici......la 280 euro

2. Leo Vince......aici...la 320 euro + transport inca vreo 10 euro

 

Care merita dintre cele doua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uleiuri, filtre, huse, etc.....la preturi bune http://www.motodiscount.ro/SPRAY_DE_LANT.html

Eu mi-am luat husa si a facut fata cu brio si la ploaie, zapada, gheata.....exceptionala.

Mesaj completat

Ce parere aveti....care ar fi mai ok din cele doua finale?

1. Giannelli.......aici......la 280 euro

2. Leo Vince......aici...la 320 euro + transport inca vreo 10 euro

 

Care merita dintre cele doua?

amandoua sunt frumoase, iar aia giannelli daca este la banii asta cu tot cu galerie, este just mai avantajoasa.

mie pt hornetzica asta imi place in schimb mai mult modelul leo-vince GPPRO(aia gen hand made)

Mesaj completat

Ce sa zic nu-l cunosc personal, dar nu cred sa aiba profil de tepar.

 

pai si pana la urma o bujie ca ale noastre la cat ajunge, ca nu am mai urmarit topicul.... si mai sunt locuri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uleiuri, filtre, huse, etc.....la preturi bune http://www.motodiscount.ro/SPRAY_DE_LANT.html

Eu mi-am luat husa si a facut fata cu brio si la ploaie, zapada, gheata.....exceptionala.

Mesaj completat

Ce parere aveti....care ar fi mai ok din cele doua finale?

1. Giannelli.......aici......la 280 euro

2. Leo Vince......aici...la 320 euro + transport inca vreo 10 euro

 

Care merita dintre cele doua?

 

 

Tobele arata bine amandoua dar eu cred ca este mai important cum se aude pana la urma, asta ramane de apreciat doar de tine, daca iti place sau nu ....

 

O poza si cu motorul meu pt cei care nu o cunosc ( stiu ca e tarziu dar merge si acum decat niciodata :wink: )

post-42130-1265496497_thumb.jpg

post-42130-1265496590_thumb.jpg

post-42130-1265496671_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O poza si cu motorul meu pt cei care nu o cunosc ( stiu ca e tarziu dar merge si acum decat niciodata :wink: )

 

Frumoooosss, iar mivv-ul ala e senzatie...

Sa-l stapanesti multi km in putere!!!

Mesaj completat

a schimbat cineva uleiul la vreun hornet 2007??? cat intra 2,8 litri???

io nu am apucat sa-l schimb, dar parca asa am vazut pe specificatii....

deci... cineva care l-a schimbat...???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoooosss, iar mivv-ul ala e senzatie...

Sa-l stapanesti multi km in putere!!!

Mesaj completat

a schimbat cineva uleiul la vreun hornet 2007??? cat intra 2,8 litri???

io nu am apucat sa-l schimb, dar parca asa am vazut pe specificatii....

deci... cineva care l-a schimbat...???

poate 3,8 dar in nici un caz 2,8 :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine ia bidon de 4L....mie cel de la care am luat mobra mi-a zis ca 3 litrii, iar in carte zice ca 2,8L daca doar faci schimbul si 3,5 daca desfaci motorul. Asta e cam naspa.....sa inteleg ca mai raman vreo 700 ml de la schimb la schimb? Am vazut....daca imi aduc bine aminte ca busonul de golire este in partea din fata a motorului si nu sub motor....ceea ce ar explica acest lucru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine ia bidon de 4L....mie cel de la care am luat mobra mi-a zis ca 3 litrii, iar in carte zice ca 2,8L daca doar faci schimbul si 3,5 daca desfaci motorul. Asta e cam naspa.....sa inteleg ca mai raman vreo 700 ml de la schimb la schimb? Am vazut....daca imi aduc bine aminte ca busonul de golire este in partea din fata a motorului si nu sub motor....ceea ce ar explica acest lucru

 

chiar naspa... ma gandesc cum draq scapi vreodata de impuritatile din baia de ulei, daca raman acolo 700ml... adik aproape un litru.... trist, ca nu inteleg ce au avut in minte cand l-au construit asa??!??!? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoooosss, iar mivv-ul ala e senzatie...

Sa-l stapanesti multi km in putere!!!

Mesaj completat

a schimbat cineva uleiul la vreun hornet 2007??? cat intra 2,8 litri???

io nu am apucat sa-l schimb, dar parca asa am vazut pe specificatii....

deci... cineva care l-a schimbat...???

 

Multumesc frumos, si tu sa te bucuri cati mai multi Km fara incidente ;)

 

chiar naspa... ma gandesc cum draq scapi vreodata de impuritatile din baia de ulei, daca raman acolo 700ml... adik aproape un litru.... trist, ca nu inteleg ce au avut in minte cand l-au construit asa??!??!? :wink:

 

Cu ocazia asta va obliga sa schimbati uleiul mai des decat fata de modeul mai "batran" :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si pana la urma o bujie ca ale noastre la cat ajunge, ca nu am mai urmarit topicul.... si mai sunt locuri?

 

Teoretic 35 de lei alea cu iridium adica cat una normala luata de aici. Nu stiu daca mai sunt locuri, dar daca esti interesat imi dai bani si schimb comanda mea in 2 seturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic 35 de lei alea cu iridium adica cat una normala luata de aici. Nu stiu daca mai sunt locuri, dar daca esti interesat imi dai bani si schimb comanda mea in 2 seturi.

 

Nop, nu ma mai bag, ca m-am apucat sa bag banii in altele si las bujiile pe mai incolo spre inceputul sezonului, oricum astea au 10k km si cred ca mai tin :wink: Oricum merci si bafta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...