Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

ba da,eu.cu 5cm din cadru taiat si repozitionat.unghiul coditei s-a schimbat radical.dupa astea am pus codita de r6 2007:)

ia baga domnule poze. eu caut idei tot pt o codita r6 2006 pe un hornet din 98.

Editat de kokane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

ia baga domnule poze. eu caut idei tot pt o codita r6 2006 pe un hornet din 98.

Slabe sanse pt poze,habar nu am unde le-am pus...ideea e ca pt codita de 2007,eu am anulat locul pasagerului(pus capac monopost) pt ca era prea radical unghiul.cadrul a fost pur si simplu taiat,repozitionat,refacut unghiul.a fost facut prin incercari,putin cate putin pana a iesit cum am vrut.adica vreo 2 zile de munca:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bateria originala Yuatsa m-a tinut din 2005 pana in 2012. Nesperat de mult.

In fiecare luna de stat pe drepta o puneam odata la incarcat peste noapte.

paib poate d-aia .. eu o mai dau jos doar cand o schimb ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt un Hornet din 09, nu mai pot da nici cum jos saua, nu functioneaza inchizatoarea. cand bag cheia joaca inchizatoarea si nu se desface nici cum. am sanse sa desfac codita da ca pot da jos saua? sau ce se poate face. nici sa stric tot pe acolo si sa imi trebuiasca alta codita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt un Hornet din 09, nu mai pot da nici cum jos saua, nu functioneaza inchizatoarea. cand bag cheia joaca inchizatoarea si nu se desface nici cum. am sanse sa desfac codita da ca pot da jos saua? sau ce se poate face. nici sa stric tot pe acolo si sa imi trebuiasca alta codita

 

Salut ! Poți dar trebuie să te uiți la una asemănătoare ca să vezi pe unde bagi o surubelniță ca să acționezi încuietoarea. Eu cred că ți-a sărit cablul dintre încuietoare și zăvor.

 

Salut! Nu stiti de unde as putea face rost de un manual in engleza pentru Honda Hornet din 2007? Ms anticipat!

Gratis doar în italiană, cu bani e un Haynes pe ebay pe la 1 mil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

cristirus, on 02 Jan 2014 - 23:46, said:snapback.png

 

 

pt un Hornet din 09, nu mai pot da nici cum jos saua, nu functioneaza inchizatoarea. cand bag cheia joaca inchizatoarea si nu se desface nici cum. am sanse sa desfac codita da ca pot da jos saua? sau ce se poate face. nici sa stric tot pe acolo si sa imi trebuiasca alta codita

 

cvm46, on 24 Dec 2013 - 13:34, said:snapback.png

Salut! Nu stiti de unde as putea face rost de un manual in engleza pentru Honda Hornet din 2007? Ms anticipat!

Gratis doar în italiană, cu bani e un Haynes pe ebay pe la 1 mil

 

Salut ! Poți dar trebuie să te uiți la una asemănătoare ca să vezi pe unde bagi o surubelniță ca să acționezi încuietoarea. Eu cred că ți-a sărit cablul dintre încuietoare și zăvor.

Mi-a sărit și mie o dată, nu-mi amintesc bine dar cred că sare din partea cu zăvorul și nu din partea cu încuietoarea ( cheia ). Când ajung la ea îți fac o poză ca să vezi pe unde bagi șurubelnița, dacă nu e urgență n-o forța.

 

 

hai la multi ani si un an nou cu cat mai multi km pe viespiute sa avem

La mulți ani ! Să ne vedem sănătoși pe mobre !

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Hornet 2009, trebuie ulei sintetic 10w40 nu?

Eu in primul sezon am pus 7100 10W40,a mers foarte bine,dar problema a fost ca a consumat destul de mult.

Si ce marca de ulei recomandati? Multa lume zice de Motul si chear de cel 7100 am tot vazut ca se zice

Cam cat iti consuma?

Vine primavara nu ? :) Incep intrebarile despre ulei :) .

Discutii specifice despre uleiul potrivit pentru Hornet :

Ce ulei sa folosesc : http://hondahornet.ro/forum/hornet-600/20-ce-ulei-sa-pun.html

Cum sa schimb uleiul :) : http://hondahornet.ro/forum/hornet-600/947-cum-schimbam-uleiul.html

Editat de Sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La inceputul toamnei, undeva pe la jumatatea lui septembrie, am pus un 10w40 si s-a comportat chiar ok insa fiind pus in septembrie nu a fost "chinuit" prea mult de zile caniculare. Sezonul ce urmeaza voi merge pe un 10w50, cel mai probabil un Motul 5100.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A nu, nu zic sa pui neaparat motul, aici parerile sunt impartite. Personal pun motul pentru ca l-am avut sezonul trecut si s-a comportat foarte bine. Stii tu.. de ce sa schimb ceva ce merge bine ?

In ceea ce priveste "brandul" pe care il bagi in motor, vor fi mereu opinii diferite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...