Sari la conținut

MECANICA IN IMAGINI


Postări Recomandate

Pentru cei care nu stiu,pentru cei care stiu si pentru cei care vor sa vada cum arata mecanica moto in imagini,m-am gindit ca ar fi bine sa fac un site

Asa ca,prin ajutorul unui prieten,(prin aceasta cale ii multumesc) am facut ceea ce se vede.

Din pacate aceasta idee cu imagini nu am pus-o in practica decit in urma cu 3 ani cind am inceput sa fac poze.

Site-ul este inca in constructie si modernizare, acum este doar in faza de proiect.

Va fi incarcat cu poze de la scutere si atv si multe moto!

 

Enjoy!

 

http://roger.forithosting.com/main.aspx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care nu stiu,pentru cei care stiu si pentru cei care vor sa vada cum arata mecanica moto in imagini,m-am gindit ca ar fi bine sa fac un site

Asa ca,prin ajutorul unui prieten,(prin aceasta cale ii multumesc) am facut ceea ce se vede.

Din pacate aceasta idee cu imagini nu am pus-o in practica decit in urma cu 3 ani cind am inceput sa fac poze.

Site-ul este inca in constructie si modernizare, acum este doar in faza de proiect.

Va fi incarcat cu poze de la scutere si atv si multe moto!

 

Enjoy!

 

http://roger.forithosting.com/main.aspx

 

Frumos.

 

Doar ca ar fi frumos pentru necunoscatori sa le explici pasi etc. :cheers: Asta daca vrei sa faci ceva constructiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trimis si eu un PM adminului, sa facem o sectiunde de tutoriale cu poze/filme si text, ordonate frumos si asa. Se pare ca exista deja sectiune de tutoriale pe forum, dar e nepopulata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, in ce consta "revizie sistem injectie" efectuata la 954'le asta? Multumesc.

 

 

Vad ca are ceasuri pe ea...ciudat...desi sunt afon in injectie - chiar se sincronizeaza si astea? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, se sincronizeaza si astea - se sincronizeaza deschiderea clapetelor de acceleratie - iar masuratoarea se face tot asupra vacuumului creat pe galeria de admisie - chiar daca motorul este pe injectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, se sincronizeaza si astea - se sincronizeaza deschiderea clapetelor de acceleratie - iar masuratoarea se face tot asupra vacuumului creat pe galeria de admisie - chiar daca motorul este pe injectie.

 

 

Este fix acelasi procedeu si la carburatie :cheers: Tot de suruburi dai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...