Sari la conținut

Excursie La Balea Pe Transfagarasan


sebigansca
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 87
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ok, ne vedem la arc pe la 6:30-07:00. Eu sunt cu o Suzuki GS 500 E neagra cu windshield. Voi avea pe mine o jaka alba Vannuci ( cred ca nu mai vedeti altu cu jaka alba vannuci ca costa o avere si se murdareste fffff repede :rolleyes: ), blugi negri, casca neagra AIROH, ciocate si genunchiere DAINESE.

 

(cred ca acuma sunt usor de recunoscut :crack: . Am dat o descriere asa completa nu de alta dar e prima oara cand ma prezint la ARC .. mi-am adus motoru in Buc duminica asta)

 

Hai ca mai povestim maine baieti... mai bagati si voi ceva descrieri ca sa ne recunoastem, sau cand ajungeti la arc lipiti o foaie pe rezervor pe care scrie TRANSFAGARASEAN :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca mai povestim maine baieti... mai bagati si voi ceva descrieri ca sa ne recunoastem, sau cand ajungeti la arc lipiti o foaie pe rezervor pe care scrie TRANSFAGARASEAN :rolleyes:

 

:bounce:

chiar asta vroiam sa scriu, sa facem niste afise

 

PS

io am o yamaha diversion rosie cu nr 66 DKU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni DACA anticipatzi k ne'ntoarcem pana Duminica pe seara vin shi eu 100%...bine..cred k vin oricum dar macar sa shtiu dak mai am unde sa ma intorc sau nu :rolleyes: :bounce:

Pt recunoashtere: Suzi GS500 negru;

Iar la Arc am sa vin cu un tricou negru pe care scrie " EU NU VREAU IN UE "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni DACA anticipatzi k ne'ntoarcem pana Duminica pe seara vin shi eu 100%...bine..cred k vin oricum dar macar sa shtiu dak mai am unde sa ma intorc sau nu

Fara nici un dubiu ne intoarcem duminica dupa amiaza, ca doar pe seara e finala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Bogdan, Zoly si restul... M-as fi bagat si eu dar alte prioritati ma obliga sa aman pentru un moment aceasta excursie. Asa ca va doresc distractie frumoasa, cer senin si... sper sa va placa intr-atat incat sa urmeze si runda a II-a!

 

Succese...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mission report:

 

Ne vazuram la arc, pana la urma suntem 5 care plecam din bucuresti, sambata la 8.00 de la mcdonalds la intrare pe autostrada. Anticipam ajungerea in Pitesti pe la 9.30 (ca nu stiu daca chiar om pleca la 8 si nici prea tare nu mergem).

 

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca raman singur din Petrosani... Radu era nesigur din start daca poate veni, Sorcer a decis sa zburde catre plaiuri mai indepartate, catre Targu Secuiesc. Dar eu clar nu pot ajunge la Curtea de Arges pana pe la 9.30, am fie 180 km daca trec muntele pe Voineasa apoi Valea Oltului (incluzand vreo 20 km de offroad intre granita dintre Hunedoara si Valcea si Obarsia Lotrului), fie vreo 230 daca vin pe sosea. De la Bucuresti aveti doar 130-150, din care majoritatea pe autostrada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca raman singur din Petrosani... Radu era nesigur din start daca poate veni, Sorcer a decis sa zburde catre plaiuri mai indepartate, catre Targu Secuiesc. Dar eu clar nu pot ajunge la Curtea de Arges pana pe la 9.30, am fie 180 km daca trec muntele pe Voineasa apoi Valea Oltului (incluzand vreo 20 km de offroad intre granita dintre Hunedoara si Valcea si Obarsia Lotrului), fie vreo 230 daca vin pe sosea. De la Bucuresti aveti doar 130-150, din care majoritatea pe autostrada.

 

 

 

Atunci, daca si restu grupei e de acord .. te asteptam in Pitesti pana ajungi ... ai vreo idee cam pe la ce ora ai putea ajunge?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci, daca si restu grupei e de acord .. te asteptam in Pitesti pana ajungi ... ai vreo idee cam pe la ce ora ai putea ajunge?

Nu, intalnirea cu Zoly o facem la curtea de arges. Am putea sa amanam si noi plecarea pentru ora 9, sa plecam apoi din pitesti pe la 10.30 si sa ajungem in curtea de arges pe la 11.30, sa zicem. Si dupa aceea mai vedem, mai asteptam daca trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, intalnirea cu Zoly o facem la curtea de arges. Am putea sa amanam si noi plecarea pentru ora 9, sa plecam apoi din pitesti pe la 10.30 si sa ajungem in curtea de arges pe la 11.30, sa zicem. Si dupa aceea mai vedem, mai asteptam daca trebuie.

 

 

Okie, e bine si asha ... DECI, plecarea de amana pentru ora 9!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri s'a discutat shi despre posibila cazare la locul faptei. Eu vreau sa stiu daca pana la urma ma car sau nu cu cort si sac de dormit dupa mine.

:rolleyes:

 

 

io ma car cu ele oricum, ca nu sunt cine stie ce...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum am zis eu plec din pitesti, si propun sa ne int la iesirea din pitesti spre curtea de arges, cica ar fi o intersectie, si tot pe acolo o benzinarie, eu propun sa ne int acolo, numai sa imi spuneti aprox o ora la care sa fiu acolo, sa fie 10, 10:30, spuneti voi la cat ajungeti

 

apropo de cazare : m-am uitat pe net si e f scump la balea lac la cabana, eu zic ca nu merita, am inteles ca mai sunt ceva cabane de la vidraru in sus, putem sa incercam pe acolo,

eu cort nu am la mine ( e la bv ) deci prefer varianta cu cabana, dar sa nu ne ia pielea de pe noi :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici sunt 2 posibilitati : Paltinu si Balea Cascada. Amandoua sunt pe Transfagarasean, Paltinul e chiar langa Balea Lac.

 

ar mai fi 2 posibilitati : la cabana Balea LAC sau eventual la refugiul salvamont daca primesc ... numai ca nustiu daca au paturi. Putem da telefon si sa ne interesam.

 

telefoane cabnana Balea Lac : Regine: 0745-072 602, Gunther: 0745-084 592

telefoane cabana Paltinu : 0040-269/211703, 0040-744/638823 (sau info@balea-turism.ro)

telefoane cabana Balea Cascada : 0040-269/211703 (sau info@balea-turism.ro)

 

oricum eu zic sa ne gandim cati suntem pentru cazare la cabana inainte sa sunam pt ca in functie de asta luam camera cu mai multe/putine locuri... cum iese mai ieftin. & cand sunam tot facem rezervare.

 

deci eu 1 sunt pt cabana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de principiu si eu sunt pt cabana, dar asa, cum discutaram aseara...

Ba in principiu...sa nu ma coste cazarea mai mult decat drumu' in conditziile in care cortu' ingheatza dejaba pe balcon.

P.S. Dak iau cortu' + sac => bagaj mare...scap de pasager(a) :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin si eu si sunt pt cabana ! Dar sa gasim o solutie ieftina adik ceva gen o camera cu paturi multe ca iese mai ieftin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin si eu si sunt pt cabana ! Dar sa gasim o solutie ieftina adik ceva gen o camera cu paturi multe ca iese mai ieftin

 

din ce am vazut pe http://balealac.3x.ro/cbaleasus.htm , la camera de 10 pers e 15 euro/pers, deci oricum exagerat de scump, poate la alta cabana de prin preajma o fi mai ieftin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mult 15 euro !! sunt dispus sa dau pe cabana undeva pe la 20 Ron ca mai mult se merita ! Oricum vedem pe acolo , trebuie sa gasim noi o solutie !

Apropo la cat ne intalnim in curtea de arges ?? SI unde ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

15 euro/pers, deci oricum exagerat de scump

:rolleyes:

You got that right !

15eur/de pers pt o camera cu 10 paturi !!! asta inseamna 15x10=150eur/noapte :bounce:

Fraaate mai bine mergem in ungaria !

Cel mai nou capitol care va aparea in noua carte de ISTORIE pt clasa a III-a se va numi:

 

 

 

 

 

Turismul Romanesc R.I.P. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu riscul de a ma repeta va intreb :

La cat ne intalnim in Curtea de Arges ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu riscul de a ma repeta va intreb :

La cat ne intalnim in Curtea de Arges ?

 

eu zic ca 11:30 pt intalnire in Curtea de Arges e k, locul sa il spuna cineva care a mai fost sau daca nu ramane la iesirea din curtea de arges spre vidraru, tb sa fie vreo parcare, terasa ceva, gasim noi, eventual ne auzim la tel

 

daca am inteles eu bine si se pleaca la 9 din buc, e ok sa ma intalnesc cu cei din buc la 10:30 la iesirea din pitesti, cum am scris mai sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...