Sari la conținut

Excursie La Balea Pe Transfagarasan


sebigansca
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 87
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mai am si eu o intrebare. Cat de repede se merge ? eu sunt incepator, am motoru de 3 luni ... nam mai facut niciodata un drum asa de lung. Ar fii o idee buna sa merg cu voi ?

 

si eu sunt incepator,

cine se grabeste sau se pricepe mai bine sa atace virajele ne asteapta acolo, toti au fost incepatori la un moment dat asa ca sunt sigur ca o sa inteleaga

 

eu unu o sa merg si cu pasagera asa ca nu ai dc sa-ti faci griji

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unu o sa merg si cu pasagera asa ca nu ai dc sa-ti faci griji

Incepator cu pasager pe gropile alea de langa vidraru n-o sa fie usor. Sper ca aveti amandoi echipament.

 

@adiy32 Cam aceeasi problema ca mai sus: cu rotile tale s-ar putea sa ai probleme mari cu echilibrul pe asfalt rupt. Eu sicer nu m-as baga, mai ales ca cred ca e nou scuterul.

 

@carstoc Nu stiu de toti, dar eu mai tare de 110 nu merg intins pentru ca ma da jos curentul de pe motor. Zoly merge ceva mai incet, in schimb Sorcer o rupe cu 170 (cand are posibilitatea). Pana la urma cel mai lent va da ritmul. Daca te incadrezi e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepator cu pasager pe gropile alea de langa vidraru n-o sa fie usor. Sper ca aveti amandoi echipament.

 

@adiy32 Cam aceeasi problema ca mai sus: cu rotile tale s-ar putea sa ai probleme mari cu echilibrul pe asfalt rupt. Eu sicer nu m-as baga, mai ales ca cred ca e nou scuterul.

 

@carstoc Nu stiu de toti, dar eu mai tare de 110 nu merg intins pentru ca ma da jos curentul de pe motor. Zoly merge ceva mai incet, in schimb Sorcer o rupe cu 170 (cand are posibilitatea). Pana la urma cel mai lent va da ritmul. Daca te incadrezi e ok.

 

Norocul meu este ca rotile sunt mari pentru un scuter asa ca sper sa nu am probleme cu gropile iar viteza mea de croaziera este in general 80-90.Fiecare merge cum poate desi ma indoiesc ca pe serpentine merge careva tare mai ales daca sunt gropi. No problemo!

@carstoc :nimeni nu s-a nascut invatat,asa ca daca nu incerci sa bravezi si mai ales esti atent la ce ai de facut nu ai de ce sa eziti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As intinde-o si eu la o tura pana la tunel, insa cu plecare de dimineata, din noapte (6 dimineata), ca e cam aiurea de dormit la balea, se face frig al draq noaptea pe-acolo.

Daca va duceti cu cortul, va recomand sa puneti cortul in fosta cabana Cota2000 - e arsa in mare parte, dar una din cladiri e in picioare, acoperisul e intact si podeaua de lemn, mult mai bine de pus cortul (iglu) decat sub cerul liber.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma fratilor haideti toti care cu ce viteza poate nu conteaza!! conteaza sa ne intalnim la 11:30 la curtea de arges si de acolo oricum vom merge toti incet (inclusiv vitezomanu de mine )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Opa excursie fara mine :lol: ? Sa vedem poate merg si eu ca Zoli si Florin tot trec prin Tg jiu poate sar ca pasager pe moto lu Florin, in cazul in care mama se simte bine (azi a fost operata de fiere) maine merg si eu. Raspunsul in dau in seara aceasta pe forum si am sa-i contactez pe Zoli si Florin, Cort as avea de 3 persoane, haine groase, dar n-am sac de dormit :lol: Hai ca discutam ce vom face. In cazu in care nu pot sa merg va doresc drum bun si numai bine, tinem legatura. :lol: Apropo Smilies-ul meu preferat este :sick: :lol: dar nujt de ce :disappointed: Numai Bine :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti..., cum sa va zic..., da' maine seara o sa cam ploua :disappointed:

Cortu n-o sa fie ceam mai buna solutie. Luati in calcul si varianta cu cabana, de siguranta, ca nu se stie.

Apoi, va trebui sa ne grabim un pic, pentru ca ploi sunt anuntate de pe la ora 3. Adica sa trecem macar de gropile de pe langa vidraru.

In rest,

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti naiv daca crezi ca scapi cu o bere. :disappointed: La mine intra mult, ca-s mare! Cu un vin mai vii de acasa.

Omule zi ce vin bei k eu nu vreau sa mai car shi cortu' dupa mine. ? E? Ia zi !

:crack: :sick: :lol:

De fapt ia zicetzi care aducetzi cort sa nu ne trezim 7 oameni cu 7 corturi de cate 3 persoane :lol:

Dak nu e cazu de cort ne bagam shi la cabana dar eu zic sa ramana varianta 2 cabana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah fratilor eu am un necaz... imi scapa aer suspensia centrala.. asta seara am observat... dintr-o data am avut sentimentul ala de "mers intr-o barca" si ma tot gandeam ca mi s-o fi desumflat roata/am facut pana... dar dupa ce am oprit.. tind sa cred ca e de la suspensie... sau scapa ventilul ?? habar n-am si acum sunt prea obosit sa ma uit...

Si azi am bagat 1 mil jumate in ea pt sincronizat carburatoare (erau desincronizate rau) & reparat cablul de shock.. :sick: . Probabil ca am sa vin oricum la 9 dimineata la macDonalds daca pot .. dar in conditiile in care motorul are probleme cu suspensia eu chiar n-am cum sa ma bag... :lol: :disappointed: :crack: :lol:

Mai povestim maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma n-aveam nici o problema .. m-am speriat eu pe degeaba ca eram obosit. Asa ca am fost si m-am bucurat de drum si de companie. :sick:

 

Multumesc mult lui AlexLau pentru sprayul de lant si cei 50 mii pe care credeam ca ii am dar ..nu ii mai aveam cand am alimentat ultima data ! Ne vedem la arc! Multumesc si lui ali Baba, Draku, Zoli, Sorcer & Cristake pt ca au fost toti o gasca pe cinste! :disappointed:

 

La cat mai multe astfel de excursii! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...