Sari la conținut

Cine Ma Duce In Excursie?


calator
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@ John Paul -> Respect pentru felul in care ai vorbit si multumesc pentru gandurile bune!

Am sa lansez oferta si pe forumul Pro-Bike... poate poate! Si cred ca ma voi gandi mai bine daca sa-mi iau totusi motor. Pana una alta astept niste vesti (ninja?!?) dupa care sper sa fiu inca o data si definitiv virusat! Sper ca se simte cine tre sa se simta! :-)

 

Ninja?!? :rolleyes: :bounce:

 

Vezi ca sunt f multe topicuri la sectiunea Incepatori in care se discuta si rediscuta + rasdiscuta ce motor sa isi ia omul prima data. Daca ai timp .. ar fi educativ probabil sa te uiti prin ele.

 

Citeste NEAPARAT manualul de condus motocicleta ( tot la Incepatori ) si familiarizeaza-te cu subiectele de la Incepatori.. multe sunt f educative ( de exemplul distantele de franare )

 

Eu pentru inceput mi-am luat o Jawa 350 de 27 CP .. aveam bani de o Ninja si atunci, aveam si cand am luat GSu de 47 CP ... dar mai bine o iei usor .. daca vrei un speed iei o Aprilia de 125/250 ... un motor care nu prinde viteze care sa fie periculoase pt tine... ca la inceput te mai tavalesti putin.

 

bafta mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum le stii tu pe toate ca un om mare, cu bagajul tau imens de 6 posturi pe forum ... :rolleyes: Ce dracu mah, de unde apar astia in ultima vreme?!

Imi cer scuze,dar citeam intamplator acest topic si am observat ca un tip (calator) a facut si el o cerere ,(nebuneasca sau nu ,nu are importanta),la care cineva (irascibil) ii raspunde in stilul lui caracteristic(jigneste),altul il apostrofeaza (ghostfacerider),iar darkore il ia la intrebari pe ghostface....ce inseamna asta ?

In primul rand NIMENI nu are dreptul sa jigneasca pe nimeni ! cu atat mai mult respectabilul irascibil care a mers(sau mai merge inca) la spate deoarece nu i-au fost recunoscute calitatile de motociclist precoce,de organele in drept !

Extrapoland putin, sa inteleg ca a pune fundul la bataie,pt o plimbare pe moto,( sugerata de irascibil),face parte din perioada de ucenicie prin care a trecut el insusi ?

Darkore,nu te supara dar experienta nu se masoara in posturi pe forum ! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze,dar citeam intamplator acest topic si am observat ca un tip (calator) a facut si el o cerere ,(nebuneasca sau nu ,nu are importanta),la care cineva (irascibil) ii raspunde in stilul lui caracteristic(jigneste),altul il apostrofeaza (ghostfacerider),iar darkore il ia la intrebari pe ghostface....ce inseamna asta ?

Inseamna "forum" :crack:

In primul rand NIMENI nu are dreptul sa jigneasca pe nimeni ! cu atat mai mult respectabilul irascibil care a mers(sau mai merge inca) la spate deoarece nu i-au fost recunoscute calitatile de motociclist precoce,de organele in drept !

Extrapoland putin, sa inteleg ca a pune fundul la bataie,pt o plimbare pe moto,( sugerata de irascibil),face parte din perioada de ucenicie prin care a trecut el insusi ?

Se numeste misto/caterinca, nu jignire ... e drept ca uneori se confunda notiunile.

Darkore,nu te supara dar experienta nu se masoara in posturi pe forum ! :rolleyes:

Evident ca nu, fereasca sfantu. Dar sa incepi sa te iei de oameni pe care nu-i cunosti pe un forum pe care nu ai cum sa-l cunosti pentru ca abia ai aterizat pe el ... asta se cam masoara in posturi :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze,dar citeam intamplator acest topic si am observat ca un tip (calator) a facut si el o cerere ,(nebuneasca sau nu ,nu are importanta),la care cineva (irascibil) ii raspunde in stilul lui caracteristic(jigneste),altul il apostrofeaza (ghostfacerider),iar darkore il ia la intrebari pe ghostface....ce inseamna asta ?

In primul rand NIMENI nu are dreptul sa jigneasca pe nimeni ! cu atat mai mult respectabilul irascibil care a mers(sau mai merge inca) la spate deoarece nu i-au fost recunoscute calitatile de motociclist precoce,de organele in drept !

Extrapoland putin, sa inteleg ca a pune fundul la bataie,pt o plimbare pe moto,( sugerata de irascibil),face parte din perioada de ucenicie prin care a trecut el insusi ?

Darkore,nu te supara dar experienta nu se masoara in posturi pe forum ! :rolleyes:

 

 

Vorbeste gura fara tine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiti...

o mica analiza:

Pe acest forum se face baza din cand in cand...se discuta si diverese chestii legate mai mult sau mai putin de motociclism...ma rog... un forum pe cat mai multe gusturi...Admini nu taie in carne , sunt baieti ok si mai inchid ochii la cate o baza mai obraznica...

Din toate aceste motive, forumul acesta este cel mai citt forum din roania (probabil), probabil are si cei mai multi membri...(in orice caz... in domeniul moto chiar este cel mai activ forum!).

De aici rezulta ca sansele unuia care intreaba cum se baga intra'ntaia sa primesca un raspuns care sa-l lamureasca sunt foarte mari (binentzeles apare si balcareala de rigoare).

per total=>

forumul este bun!

caterinca este buna!

Fac pariu ca initiatorul acestui topic a aflat in astea 2 zile cam cum sta treaba cu excursia(riscuri, avantaje,ce si cum etc) si nu e chiar asa de suparat pe irascibilu sau pe mine sau pe darkore sau mai stiu io pe cine pentru caterinca facuta pe langa subiect!(mai ales ca a tzinut topicul "hot")

Bafta la toti...

ps: daca s-ar interzice caterinca pe forumul asta eu nu asi mai intra decat la bursa si la accidente!

altfel citesc toate topicurile,postez raspunsuri acolo unde ma pricep, mai pun un tutorial, mai fac o caterinca etc etc...! sa ne fie cu iertare!

va pup!

Editat de ranga
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Cine vrea sa ramana sa inceteze cu mesajele aiurea. Daca aveti ceva de spus, spuneti, daca nu - foarte bine. Cine nu vrea, sa sa intoarca pe eva.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...