Sari la conținut

Ma Laud Ca Am Cu Ce....


horiabt
 Share

Postări Recomandate

In sfarsit am ajuns si eu sa pot pune poze cu noua achizitie.Spre deosebire de cealalta,este fff stabila manevrabila, consum rezonabil( 5,5 - 6 % ),putere nu mai zic,sa zica cei care au incercat-o ! O am din 20 Mai si am facut cca 5000 km pana in prezent cu ea.

post-8524-1152171902_thumb.jpg

post-8524-1152171925_thumb.jpg

post-8524-1152171960_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa!S-o stapanesti sanatos!Am si io o dilema. Tot aud lumea cum comenteaza ca modelul pe injectie nu prea "trage" fata de ala pe carburator!Ce an e a ta? Pare mai noua, deci pe injectie!Ai mers sa vezi diferenta intre asta si aia pe carburator?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo ! M-ai cam pus pe jar..........probleme financiare nu; alea nu; alea nu.......................................e bine ca e cu happy ending. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa!S-o stapanesti sanatos!Am si io o dilema. Tot aud lumea cum comenteaza ca modelul pe injectie nu prea "trage" fata de ala pe carburator!Ce an e a ta? Pare mai noua, deci pe injectie!Ai mers sa vezi diferenta intre asta si aia pe carburator?

 

Nu am mers pe modelul cu carburator, se spune ca cele pe carburatie trag mai tare decat cele pe injectie, dar sincer iti spun ca trage de ti se taie rasuflarea. Merci mult de urare.

 

ce ne poti spune de frana? stiu ca are sistem combinat, cand se apleaca pe furca fata, franeaza automat si spatele..

 

superba, sa te bucuri de ea multi km :crack:

 

:disappointed:

 

Frana este bestiala, iti permite sa franezi si in curbe fara frica, iar cand le actionezi pe amandoua la viteze mari, ai un sentiment de siguranta pe care nu l-am simtit pe alt motor.

 

A, am uitat sa mai intreb ceva. Cum e cu pozitia fata de Fazer, te dor mainile, spatele, etc, la drumuri mai lungi?

 

Primele 2 saptamani pana m-am obisnuit ma cam dureau incheieturile. Pozitia este aproximativ egala cu cea de pe un supersport. Poti sa faci usor dupa ce te obisnuiesti 200 km fara escala. Sa auzim de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am mai spus dar mai zic odata, felicitari :crack: SI vrem sa o vedem la lucru, la drum cu gasca :sick:

 

 

 

Si poze din primele 24 de ore de "posesie" :disappointed:

post-4559-1152359136_thumb.jpg

post-4559-1152359148_thumb.jpg

post-4559-1152359163_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptiu dracie, frumos XX! De fapt ca orice XX! God bless them! :smoke:

:banana:

 

Sa o stapanesti sanatos si fara nici o zgarietura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pei cum sa nu traga daca era cea mai rapida motocicleta inainte sa apara Hayabusa.Sa o stapanesti sanatos horiabt :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Eu inteleg satisfactia lucrului nou, mai ales daca iti permiti, dar n-o sa fie ciudat sa iti iei exact acelasi model?Cred ca daca actuala este in stare buna nu o sa simti o mare schimbare!E practic identica!

 

Daca esti sigur ca asta e modelul pe care o sa-l tii si n-o sa-l mai schimbi ok, dar daca faci o tura cu un alt model si ti se pune damblaua pe ala?O sa pierzi mult la revanzare!

 

Si in final daca asta e decizia, de-abea asteptam sa vedem poze!

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Eu inteleg satisfactia lucrului nou, mai ales daca iti permiti, dar n-o sa fie ciudat sa iti iei exact acelasi model?Cred ca daca actuala este in stare buna nu o sa simti o mare schimbare!E practic identica!

 

Daca esti sigur ca asta e modelul pe care o sa-l tii si n-o sa-l mai schimbi ok, dar daca faci o tura cu un alt model si ti se pune damblaua pe ala?O sa pierzi mult la revanzare!

 

Si in final daca asta e decizia, de-abea asteptam sa vedem poze!

Bafta!

Am vandut-o.... :D Alte prioritati...Dar sa stii ca nu ma dezamagit DELOC ! E BESTIALA ! Crede-ma nu am avut asa un sentiment cu nici un motor pana acum !

 

Sa te bucuri de ea cati mai multi kilometri in deplina armonie cu ea :burnout: ;)

Si tu la fel ! Mi-ar place sa ne vedem pe drum !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...