Sari la conținut

Accident 8-5-2010 Cismigiu


FreT
 Share

Postări Recomandate

ora 15:30 -16:00

Zona : Cismigiu ..mai exact la liceu la Gheorghe lazaR

Motociclist : Gilera ..motor mic ...

Masina : Logan

 

 

Asteptam sa trec strada spre liceu dinspre Izvor ...ma uit la indicatorul de pietoni aveam rosu...ma uit pe lung vine motociclistul avea viteza mica a prins verde pe banda 1 care nu era nimeni cu masina sa dus ....banda 2 fiind ocupata de o masina

 

Loganul: a vrut ori sa faca stanga ori sa mearga inainte...era cu nr de Tm cred ca nu stia Buc sigur....a fortat rosu direct a vazut masina pe banda 2 da banda 1 nu sa uitat ...

La luat cu partea dreapta a masini ..la aruncat peste parbriz ..motorul praf rezervorul era langa el la 5-6 metri ..casca nu a avuto prinsa bine...ia zburat la 20-30 de metri...

Am traversat repede la el pe rosu la pietoni..ai curgea sange din cap...si mana stanga o avea rupta de sus cred ca nu o putea misca ..era constient..martori am fost putini da ei erau cam dezorientati ..eu am fost singurul care asteptam rosu si stiam ce sa intamplat .Din lipsa de buletin la mine ceva..nu am putut sa ma bag martor :P

Soferul la Logan imediat si-a skimbat ca domne eu veneam dinspre bulevar..bun si daca veneai de acolo cum lai luat ?

Politisti a-ti venea sa ai bati nu stiau ce sa asculte cauta camerele daca au instalate sau la liceu ceva sa se uite pe filmari

A fost preluat de ambulanta Puls ....

 

Concluzia : Loganul trecut pe rosu ..motociclistul a prins verde din timp ..nu avea viteza ia iesit in fata !!!!!!

Sper sa se faca bine ...si bafta sotiei lui la nastere !!! a specificat sal sunam pe un prieten sa nui zica lui nevastasa ca e gravida :| si poate se sperie ceva si Doamne fereste!!!

Editat de FreT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mestere:

 

1) da-o dreacu de gramatica

2) nu e problema ca n-ai avut buletinul la tine atunci, poti sa te duci la Udriste sa zici ce-ai vazut, dai declaratie si aia e

3) topic aici /index.php?showtopic=520979

 

 

1 ..nu am stat sa citsc de o mie de ori ce am scris ...si ms ca imi esti de ajutor apreciez :P cum de nu team gasit pana acum

2...gaborul asha a cerut !parca zici ca ai fost si tu acolo ..tu si inca un taximetrist in ziua aia ...

3 sati spun mai nou sa intelegi si tu gaborul a cerut buletinul si un nr de tel pt a fi contactati ! vb sa nu a adormi cred ...

Mesaj completat

Mestere:

 

1) da-o dreacu de gramatica

2) nu e problema ca n-ai avut buletinul la tine atunci, poti sa te duci la Udriste sa zici ce-ai vazut, dai declaratie si aia e

3) topic aici /index.php?showtopic=520979

 

 

1 ..nu am stat sa citesc de o mie de ori ce am scris ...si ms ca imi esti de ajutor apreciez :) cum de nu team gasit pana acum

2...gaborul asha a cerut !parca zici ca ai fost si tu acolo ..tu si inca un taximetrist in ziua aia ...

3 sati spun mai nou sa intelegi si tu gaborul a cerut buletinul si un nr de tel pt a fi contactati ! vb sa nu a adormi cred ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Agitatilor =)) :))) mor de voi ma =)):P) sa va cada cola in tastatura la pc sau laptop ce aveti in dotare =))) sa vad cum va chinuiti la pus unele semne =));)) plus ca am tastatura frantuzeasca nu sunt toate la locul lor :P agitatilor =))):P))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altu care nu stie nu cunoaste si se baga aiurea =))) doamne =)):P)) cum se face cum greseste unul sariti pe el si cand se bate 2 tigani contra la 1 roman...stai pe margine =))):))) doamne mor de ras ..bagaretzule =)):P)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu esti unul din aia doi tigani, nu?

:P :) :P

P.S fret .....Apropo vezi ca am scris intentionat CIRILIC(corect chirilic,da' nu ti-ai dat seama) ;)

Editat de sandu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
cand se bate 2 tigani contra la 1 roman

 

Adicatelea un tigan, sa-i spunem generic Stanescu, se bate cu un alt tigan, sa-l numim generic Zamfir. Contra unui roman. Adica desi ei se incing, au un scop comun, sa fie contra romanului. Ca-n Piratii din Caraibe cred. Eu asa am inteles din ce ai scris tu :what:

Editat de Gova
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pina la urma accidentatul ce mai face ? :what:

 

frate... ce-i care au scris cum au scris au o scuza(si ati gasit voi multe - jignitoare majoritatea)

insa pentru ce-i care corecteaza gramatica unui om care s-a ostenit sa scrie despre un accident pe acest "forum", in loc sa se intereseze de victima sau sa indemne posibilii martori care citesc sa mearga sa depuna marturie(ca de-aia a fost creata aceasta sectiune) ... nu au nici o scuza!

doamne fereste ca politistul care ancheteaza cazul sa corecteze greselile din declaratiile martorilor in loc sa gaseasca vinovatul, si asta intr-un caz in care unul dintre noi este implicat....

doamne fereste ZIC!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate... ce-i care au scris cum au scris au o scuza(si ati gasit voi multe - jignitoare majoritatea)

insa pentru ce-i care corecteaza gramatica unui om care s-a ostenit sa scrie despre un accident pe acest "forum", in loc sa se intereseze de victima sau sa indemne posibilii martori care citesc sa mearga sa depuna marturie(ca de-aia a fost creata aceasta sectiune) ... nu au nici o scuza!

doamne fereste ca politistul care ancheteaza cazul sa corecteze greselile din declaratiile martorilor in loc sa gaseasca vinovatul, si asta intr-un caz in care unul dintre noi este implicat....

doamne fereste ZIC!

 

ZIC! MACSIM AM ZIS!

 

Asta ar fi culmea, sa ajunga sa te corecteze politistul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul v-a informat cum trebuie...acu va legati ca nu a scris ok...intrebarea finala este : cati km ati facut in weekendul asta? Ca vad ca numa pe forumuri stati. Sunteti mai rau ca babele de la piata smor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...