Sari la conținut

Enduro Touring & Adventure


dorin-moto
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

faina iesire baieti.dane bine ai revenit..DA UN SEMN DE VIATA!!!nici darcu nu stie ca ai revenit in tara :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica plimbare ....ora 11-15 sub pod capat calea floresti cu ceva papa si benzol directie necunoscuta inca ....deci ceva propuneri sau la fata locului

 

asta bineinteles daca vremea ne lasa :scratch:

 

duminica plimbare ....ora 11-15 sub pod capat calea floresti cu ceva papa si benzol directie necunoscuta inca ....deci ceva propuneri sau la fata locului

 

asta bineinteles daca vremea ne lasa :scratch:

plimbarea va fi scurta pana la capusu mic pe vale la soare si odihna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noah asa da!

 

Faine poze....traseu tzapan. Bravos! Mi-e dor si mie de asa ture. :rock:

 

Traseul a fost la plezneala....sau aveati ceva, conturat, dinainte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noah asa da!

 

Faine poze....traseu tzapan. Bravos! Mi-e dor si mie de asa ture. :rock:

 

Traseul a fost la plezneala....sau aveati ceva, conturat, dinainte?

 

Pana in Belis a fost mai mult din auzite iar acolo stia cineva traseul.

Intr-adevar a fost super,pozele sant dintr-o mica parte din el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasand la o parte peisajele...de ce toti participantii sunt pozati la spate ? :scratch:

 

Unde-i poza asta facuta ?

 

 

/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=697406

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasand la o parte peisajele...de ce toti participantii sunt pozati la spate ? :scratch:

 

Unde-i poza asta facuta ?

 

 

/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=697406

 

1.Pentru ca nu stiu daca vor sa apara pe forum.Nu le-am cerut acordul si asa mi s-a parut corect.

E un drum in constructie (cred ca), care pleaca de sub podul autostrazii din Gilau si da in drumul de la Somesul Rece,dar e inchis.Numai cu motorul poti sa treci,dar nu de unul singur, cel putin la bolovani.Aici am dat motoarele din mana in mana pe langa ei.E super,daca-ti place rally, larg cat 4 benzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost pe drumul ala, dar nu eram sigur ca is bolovanii de care am fost avertizat. Inainte de ei, este un drum la stanga, prin padure, care da direct in cariera de la Somesul Rece .Eu am luat-o prin padure :rolleyes:

Ati ajuns si voi la cariera? Sunt curios daca de voi s-o legat paznicii cum ca nu ati fi avut voie prin cariera :disappointed:

Editat de yzulyka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost pe drumul ala, dar nu eram sigur ca is bolovanii de care am fost avertizat. Inainte de ei, este un drum la stanga, prin padure, care da direct in cariera de la Somesul Rece .Eu am luat-o prin padure :rolleyes:

Ati ajuns si voi la cariera? Sunt curios daca de voi s-o legat paznicii cum ca nu ati fi avut voie prin cariera :disappointed:

 

Drumul care da in cariera incepe din varful dealului,cam la 200 de metri cum treci de bolovani.

Prin cariera am coborat si nu s-a legat paznicul de noi.Chiar a fost de treaba,ne-a dat apa ca avea cineva nevoie la motor. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine seara la Taverna, masa rezervata, tot tacamul, sa punem la punct organizarea pt cheful celor de la TB.

De la orele 20.00

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri m-am intors dintr-o delegatie de la Petrosani si la 5km de Petrosani inspre Hateg am descoperit PESTERA BOLII care acum e in curs de reamenajare.

E minunat cum strabate raul pestera si abia astept sa termine de amenajat fiindca n-am putut merge f departe din cauza ca nu aveam lumina si la un moment dat eram in bezna si era cam creepy :blink: :laugh:

260520111526.jpg

Apoi la intrare in Orastie dinspre Simeria am dat de ARSENAL PARK unde se poate petrece o vacanta in stil militar cu paintball, airsoft, tir cu arcul, plimbari cu atv sau buggy si multe altele. Parcul e amenajat f frumos in fosta fabrica de munitie

260520111593.jpg

260520111654.jpg

 

Mai multe poze cu Pestera Bolii si Arsenal Park gasiti AICI :bigstar:

:cheers:

 

Comparatii Soft Enduro Touring

Pt cine vrea sa schimbe motorul in viitor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mmm da , ma intreb oare la ce serefera ,, Protectie poroasta , foarte proasta in caz de impact ,, Cazaturi oare sau impact cu alte vehicole obiecte ca la acest capitol nu stiu care motor sta bine ????

 

PS tot la draguta tuturor raman sau macar la brand

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Weekendul trecut am facut o tura in muntii Calimani, pe traseul Cluj - Reghin - Toplita - Poiana Puturosu - Lacul Iezer - Varful Retetis - Vatra Dornei - Cluj. Dupa cum se vede si din poze, peisajele sunt superbe. Am avut parte de toate: prieteni, bere, soare, ploaie, bere, pana de cauciuc, bere, frig, jager etc.

 

DSC_2796.JPG

aprovizionarea din Toplita

 

DSC_2798.JPG

spre poiana Puturosul

 

DSC_2847.JPG

 

DSC_2875.JPG

la lacul Iezer

 

DSC_2909.JPG

 

DSC_2925.JPG

 

DSC_2928.JPG

 

DSC_2954.JPG

apus pe Retetis

 

DSC_2990.JPG

exploatarea de sulf

 

DSC_3008.JPG

Pietrosul

 

DSC_3031.JPG

cafeaua in Gura Haitii

 

DSC_3181.JPG

 

restul pozelor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...