Sari la conținut

Informatii Utile Pt Brasoveni


Skywalker
 Share

Postări Recomandate

salut! saptamana viitoare fac comanda la Louis, :cheers: cine vrea sa comande procedura este urmatoarea:

 

1.www.louis.de

2.iti alegi produsele

3.trimiti mail cu codurile aferente pe maniac.motors@yahoo.com cu mentinunea comanda louis+nume+numar de telefon..

 

o zi faina! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 923
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

in parc la somesu mi-am reparat saua la motocicleta si am vorbit cu cel care se ocupa de pielarie si a spus ca in principiu poate sa repare si manusi sau pantaloni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in parc la somesu mi-am reparat saua la motocicleta si am vorbit cu cel care se ocupa de pielarie si a spus ca in principiu poate sa repare si manusi sau pantaloni

 

 

Deci saua ta era la el acum cateva saptamani.... :cheers:

 

Dan se numeste baiatul(e f. de treaba) si dac-ti e de folos numarul lui (07 42012211) apeleaza la el cu toata increderea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sunt noob printre voi tre sa ma bag si eu pe aici, stie careva ceva de un magazin de echipament pe lamaitei ca mi-a zis ceva un coleg de munca cica ar fii reduceri de 50% pe la chestii ma interesez maine si daca e postez mai mai multe caut casca sa imi incapa paru bine nu tot numai sa imi incapa pe cap si e deajuns....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zainea - e intradevar un magazin pe Lamaitei, pe la nr.100si ceva, cred, am vazut scutere la intrare, dar pana acum nu am intrat inauntru, deci habar n-am daca au sau nu casti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

las ca trag eu o fuga maine pe acolo ca cica nici el nu intrase inauntru pana acum si cica au pe acolo detoate si la promotie intru maine si scriu pe aici fara sa mai vorbesc prostii poate fac si ceva poze daca e ceva interesant oricum ma batea gandul la un echipament complet streetfighter de pe louis da tre sa imi iau matreatza restanta de la munca(skynet) si inca ma mai gandesc daca imi iau streetfighter ca-s cam negru si cum sunt si incepator si atatia boulani cnservari cine stie cum ma trezesc pe sub vreunu doamne fereste...... oricum postez mainece si cum e pe acolo.... :cheers:

P.S : ca tot sunt nou in breasla cine vrea sa isi faca paint job faceti rost de camara (cuptor) si pistol si baiatu' vine cu airbrush-ul ..... nu eu unu care se pricepe de-al meu tot zainea il cheama

Editat de Zainea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc si eu magazinul de pe Lamaitei si nu cred ca ar fi cea mai buna alegere din mai multe motive:

-tot ce gasesti acolo sunt echipamente ieftine sa-ti ia ochii (este adevarat ca atunci cand nu prea esti dispus financiar faci multe compromisuri)

-ai posibilitate sa gasesti si la alte magazine dar 'specializate' in asa ceva(vezi Maniac Motors-13 Decembrie ,My Motto-Avram Iancu,Nitro-Calea Bucuresti,Motto-Iuliu Maniu,Honda -Nicolae Balcescu),magazine care pot sa-ti ofere echipamente mult mai diversificate la preturi aproximative cu cele de pe Lamaitei

-mai ai posibilitatea ca peste o saptamana si ceva sa ajungi la Romexpo unde de asemenea poti sa gasesti ce te intereseaza la un raport calitate-pret convenabil

-cauta sa-ti gasesti ceva care sa-ti placa cu adevarat pt a nu regreta peste cateva luni

-si nu in ultimul rand nu uita ca o casca poate sa-ti schimbe viata

Te salut!

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci mult florin credeam ca e ceva mai interesant pe acolo adica un magazin de care sa stie lumea ca au chestii de calitate dar sa fie scumpe si acum cu reducere credeam ca dau buff-ul dar daca e cum zici tu m-ai scutit de un drum ... si da intradevar stau cam la pamant financiar cu achizitionarea suzei astazi dar asta nu inseamna ca o arunc banii pe prostii care se vor dovedii inutile intr-o situatie neprevazuta oricum ne vedem cand da soarele prin poligon chiar si dupa ce sper sa imi iau carnetul si inmatriculez suza.... apropo stie careva daca ar fii ceva probleme la inmatriculat motare in bv adica militienii sunt ok sau sunt recalcitranti cu motoristii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci saua ta era la el acum cateva saptamani.... :cheers:

 

Dan se numeste baiatul(e f. de treaba) si dac-ti e de folos numarul lui (07 42012211) apeleaza la el cu toata increderea !

saua mea a fost facut anul trecut...

parcul de la somesu' este la intersectia dinstre C bucuresti si berzei. daca ai ajuns acolo intreaba si tu vreun pensionar care joaca toata ziua sah pe unde este cizmaria :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci mult florin credeam ca e ceva mai interesant pe acolo adica un magazin de care sa stie lumea ca au chestii de calitate dar sa fie scumpe si acum cu reducere credeam ca dau buff-ul dar daca e cum zici tu m-ai scutit de un drum ... si da intradevar stau cam la pamant financiar cu achizitionarea suzei astazi dar asta nu inseamna ca o arunc banii pe prostii care se vor dovedii inutile intr-o situatie neprevazuta oricum ne vedem cand da soarele prin poligon chiar si dupa ce sper sa imi iau carnetul si inmatriculez suza.... apropo stie careva daca ar fii ceva probleme la inmatriculat motare in bv adica militienii sunt ok sau sunt recalcitranti cu motoristii?

 

 

Am fost eu la magazinul de pe Lamaitei.

In materie de echipament moto e dezastru; chinezarii si plastice de DOI LEI vechi.

parerea mea: " sunt prea sarac sa-mi iau un lucru prost ! "

vezi magazinele de profil din oras, e cel mai indicat.

Succese !

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut multe topicuri, bloguri si oameni nemultumiti pe tema calitatii (castilor) First Bike. Concluzia lor e sa nu cumparati produse (casti) First Bike.

Da un search pe Google.ro cu "casca First Bike" si vezi ce apare. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo stie careva daca ar fii ceva probleme la inmatriculat motare in bv adica militienii sunt ok sau sunt recalcitranti cu motoristii?

 

nu sint probleme . de fapt nici nu au de ce sa fie probleme . iar politistii nu sint deloc recalcitranti cu motociclistii . decit atunci cind merita deosebitii bikeri brasoveni . ex: nu au casca ( cum s'a intimplat mai deunazi pe muresenilor cu un baietash care a tinut neaparat sa ne arate ce motor si'a luat tac'su si s'a plimbat fara casca - altfel nu stia lumea despre cine e vorbe , deh ) , nu au actele in regula , nu au carnet , baga forje pe muresenilor doar-doar impresioneaza gagicile cu spirit ieftin , pleaca pe rosu la semafor , etc .

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" Unde-i lege, nu-i tocmeala ! ", parca asa ziceam cu ceva post-uri mai devreme, pe undeva prin forumul acesta.

Ce-i drept, gresit-am rau de tot azi, neintentionat, dar am gresit : am trecut pe rosu la semaforul de pe Muresenilor. Eram cu masina, angajat intr-o discutie, si am omis semaforul. M-a tras pe dreapta si ... "stiti pe ce culoare ati trecut la semafor ?" . Mi s-au taiat picioarele si i-am spus "sincer, nu stiu. Daca era rosu, inseamna ca e de luat carnetul." M-a luat la purecat cu toate actele si a mai oprit cateva masini, le-a luat la cativa documentele si s-a dus sa scrie.

S-a intors, i -a rezolvat pe cei de dinainte, nu stiu cum, a venit si randul meu: "poftiti, la vecini nu iau carnetul, si nici puncte de penalizare." In fine, mai sunt cateva detalii, care nu le redau, insa eu am gresit, si pt greseala respectiva ar fi trebuit sa imi angajez un sofer timp de 3 luni.

Concluzia : sunt si oameni printre politisti, si marea majoritate sunt oameni , tind sa cred, in "idealismul" meu.

Oricum, era sa ma coste, am avut noroc. Poate m-ar fi ajutat niste prieteni, dar uite, nu a fost cazul de nici o interventie.

M-am oprit langa maternitate sa imi aerisesc plamanii si sa imi pun atele la genunchii pleostiti, si cand m-am intors am vrut sa ma revansez. Nici macar cartea de vizita nu mi-a luat-o. A spus sa fiu mai atent.

Alte comentarii sunt de prisos.

Domnului cu uniforma si celor ca el : RESPECT !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut multe topicuri, bloguri si oameni nemultumiti pe tema calitatii (castilor) First Bike. Concluzia lor e sa nu cumparati produse (casti) First Bike.

Da un search pe Google.ro cu "casca First Bike" si vezi ce apare. :D

 

E bestiala casca aia de First Bike!!! Numai doar ca are rol de steluta din virf de brad de Craciun. E frumoasa, colorata si are rolul da nu faca nimic. Cum poate o casca de aprox. 50 EUR sa iti protejeze creierii? Evtl sa ai cu ce sa ii aduni de pe jos.

 

Nu va luati materiale ieftine .... doar daca sunteti si voi ieftini!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

APEL CATRE BAICARI ROCARI ....

anul asta o sa vina in romania JUDAS PRIEST,IRON MAIDEN,METALLICA,daca sint doritori o punem de o gasca si :D :D :lol:

...Whitesnake si Def Leppard in Bucuresti pe 8 iulie,Kiss in 16 mai la Sofia(din pacate)....lista e deschisa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...