Sari la conținut

Informatii Utile Pt Brasoveni


Skywalker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 923
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

APEL CATRE BAICARI ROCARI ....

anul asta o sa vina in romania JUDAS PRIEST,IRON MAIDEN,METALLICA,daca sint doritori o punem de o gasca si :D :D :lol:

 

ai uitat de razboinicii lumii , deosebitzii rocari de la Manowar ? pe 7 iulie , la bucala ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lista e lunga...mai cinta si iris pe undeva pe la udesti de padure...compact cica se apuca si ei....

partea amuzanta e ca poate vede becali un afis cu manowar si o sa creada ca sint razboinici luminii nu lumii si cine stie cum o sa sune blood of a king pe ritm de manele :D

sa inteleg ca deja am un partener de concerte nu?

cind o sa ne vada aia din bucale o sa zica pe buna dreptate ca au venit URSII DIN TARA BIRSEI :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Metallica din pacate cica mai asteptam, inca nu e confirmat... :crack:

 

de pe metalhead.ro:

 

"Dupa ce initiam o sursa sigura din partea organizatorilor au confirmat acest concert, o discutie telefonica (la distanta de 2 ore de stirea anuntata) intre d-nul Nelu Brindusan (Maximum Rock Mag.) si d-nul Minel Stoica (Fun Time Prod. - firma organizatoare) a spulberat vestea de mai sus. D-nul Minel Stoica a punctat clar ca: NU ESTE NIMIC ADEVARAT... Sper ca timpul va elucida misterul!!!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lista e lunga...mai cinta si iris pe undeva pe la udesti de padure...compact cica se apuca si ei....

partea amuzanta e ca poate vede becali un afis cu manowar si o sa creada ca sint razboinici luminii nu lumii si cine stie cum o sa sune blood of a king pe ritm de manele :crack:

sa inteleg ca deja am un partener de concerte nu?

cind o sa ne vada aia din bucale o sa zica pe buna dreptate ca au venit URSII DIN TARA BIRSEI :D

 

sint convins ca sintem destui baicari amatori de rock . :blbl: fain ca sint toate in vara , vreme perfecta sa ne facem de cap cu motoarele dus-intors.

 

 

--- Mesaj completat în 13 Mar 2008 00:21 -------------

Metallica din pacate cica mai asteptam, inca nu e confirmat... :D

 

de pe metalhead.ro:

 

"Dupa ce initiam o sursa sigura din partea organizatorilor au confirmat acest concert, o discutie telefonica (la distanta de 2 ore de stirea anuntata) intre d-nul Nelu Brindusan (Maximum Rock Mag.) si d-nul Minel Stoica (Fun Time Prod. - firma organizatoare) a spulberat vestea de mai sus. D-nul Minel Stoica a punctat clar ca: NU ESTE NIMIC ADEVARAT... Sper ca timpul va elucida misterul!!!"

 

 

se pare ca pina la urma si vestea cu metallica dar si cea cu bon jovi sint bashini . baietzii vin in zona da' nu la noi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin si eu cu o intrebare:

ce parere aveti de casca asta de pe louis.de?

AIROH MATHISSE AIR

cod: 20406502

Sal.

Eu am una la fel si-ti zic clar E VARZA CASCA!

Nu e etansa, intra vantul prin casca rau de tot, materialul din interiorul castii se dezlipeste de polistiren, nu are interior lavabil, care este foarte util cand casca se impute, mai ales vara. Calota interioara e din polistiren expandat foarte moale, daca o dai la unu mai "capos" ti-a deformat-o pe veci. Eu am cumparat-o chiar cand a iesit pe piata, m-a costat 170 euro, dar iti zic ca nu face decat 70. Recomandarea mea este sa alegi alta marca. La ~200 eur gasesti casti ok. Vorbeste cu Dan Plalotica sa-ti aduca din uis ceva bun care e la reducere.

 

P.S. M-am uitat mai atent si vad ca modelul asta are interior detasabil, deci e un plus. Oricum iti recomand alegerea altei marci. E prea scumpa pt. calitatea care o ofera.

 

Bafta!

 

Cazi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi sa nu te pacalesti...shark e la reducere doar restposten la pretul ala restul sunt la 255.

am vazut ca numai unele marimi sunt la pretul acela dar intre shark si nolan era intrebarea mea voi ce ati alege ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfatu' meu in legatura cu caschetele, uitati-va pe Louis sau alte siteuri; dar mai bine mergeti pe la magazinele noastre din Bv si probati castile, lasati bling-blingurile ca un sticker nu protejeaza craniu :blbl: . Yo am un AGV GP-1 de care-s multumit, cumparat pe probate, nu zic de unde ca nu stiu daca am voie sa fac reclama), dar inainte de asta am probat mai multe casti, dar nici una nu era, ca si marime, ca cea dinaintea ei, de-asta zic, uitati-va, dar cumparati dupa ce probati, sa nu va para rau. Bafta la alegere :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, va rog sa-mi recomandati un magazin de unde asi putea sa cumpar bujii pt bandit 400. multumesc

 

bujii gasesti la Top Auto pe str. Lunga colt cu Morii, au cataloage, iti cauta bujia care iti trebuie in fct de tipul de motor. Tot asa, au la magazinul de anvelope de pe 13 Decembrie colt cu Pictor Luchian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare prosteasca:

vreau sa schimb uleiul la motocicleta mea dar nu am cartea service a moto si nu stiu ce cantitate de ulei sa-i bag. Moto meu este suzuki gsf 400(bandit) din 93. astept raspuns. multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca iti gasesti manualul de service\reparatii aici /index.php?...=42&t=13890

 

din cate am mai citit pe aici se recomanda dupa anumiti TZ km sau anumiti TZ ani sa pui 15X50 in loc de 10x40 cat se recmanda in cartea service dar nu stiu sunt incepator si eu ca si tine poate te lamuresc baietii cu mai multa experienta sper ca iti gasesti acolo manualul eu pt gs 500 l-am gasit asa ca succes

Editat de Zainea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai luati dupa ce se scrie pe forumuri! Lumea isi da cu parerea indiferent ca sunt sau nu in cunostinta de cauza. Mie mi se pare o mare aiureala faza ca dupa nush cati km sa schimbi vascozitatea. Daca era adevarat cu siguranta in manual se specifica treaba asta.

Cel mai bine este sa pui uleiul care il recomanda producatorul, indiferent ca ai 1000 sau 50000 de km. Iti cauti manualul pe net si vezi ce scrie acolo, nu e greu, apoi daca te pricepi faci tu schimbul uleiului sau daca nu, mergi la un servis.

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am mai citit pe aici se recomanda dupa anumiti TZ km sau anumiti TZ ani sa pui 15X50 in loc de 10x40 cat se recmanda in cartea service dar nu stiu sunt incepator si eu ca si tine poate te lamuresc baietii cu mai multa experienta sper ca iti gasesti acolo manualul eu pt gs 500 l-am gasit asa ca succes

 

Vascozitatea se schimba in functie de temperatura/mediul unde merge motorul.

In manual ai recomandat in general 2 vascozitati, oricare din ele e buna.

Daca e motorul mai vechi nu e sanatos sa pui full sintetic, mai degraba semisintetic. Trebuie sa ai grija sa nu le amesteci, daca nu stii ce ulei are in ea, fa-i un schimb complet si apoi tine minte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...