Sari la conținut

Kawasaki VERSYS - dual sport


Postări Recomandate

BigAir, alea sunt crash bars, practice daca ai pus motoru jos pe lateral. Dupa cum vezi si tu in poza 1 pusa de tine, jumatatea inferioara a capacului e total neprotejata de orice vine din jos, sau lateral-jos.
Eu ma gandeam la ceva de acest gen, dar nu am gasit pentru Versys si preturile sunt undeva pe la 50 lire (mai da-l dracu de plastic).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 479
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, pe acela l-am gasit si eu, dar este pentru modelul 2010, care din cate stiu are capacul putin diferit. Am cautat pentru 2007, aparent nu se fabrica pentru acel model. Multumesc in orice caz.
Daca gasesc vreo solutie o sa postez aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O alta intrebare pentru posesorii de Versys:

Intre 3500 si 4500 RPM, ceva in dreapta scoate un sunet metalic pronuntat - ca si cum un metal pe metal ar intra in rezonanta.
Ati patit asa ceva? Zgomotul nu era acu o luna, a inceput sa se auda usor la inceput si acum e foarte pronuntat.

E pe dreapta si lantul meu e intins si in buna conditie, deci nu e de acolo. Ma gandesc ca poate e ceva de la/din toba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este cineva care sa posede un Versys de 1000 cc, ma intereseaza cateva pareri impresi la cald, ma bate un vant al schimbarii :crack: si parca Versysul de 1000 estse mobra perfecta.

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Mi-am cumparat un parbriz touring...pe care o sa-l montez zilele astea!

Cu parbrizul standard, la inaltimea mea....nu pot sa merg nici prin bucuresti cu viziera ridicata....vantul imi vine fix in fata(plang efectiv daca merg cu viziera deschisa complet).....In plus, se anuleaza silentiozitatea oricarei casti (am mers cu un Schuberth C3 care era la fel de zgomotoasa ca orice alta casca)....sper sa se schimbe treaba acum!

 

In ceea ce priveste anvelopele H.SuperRain....sunt incantat de ele, aderenta maxima !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

ce parbriz ai luat?

Kappa.Cred ca e aproape dublu ca inaltime fata de tentativa de parbriz stock.

Din pacate, dupa un drum in Grecia in care m-am intors alataieri si un drum la mare(ieri)....pot sa spun ca tot nu ma protejeaza complet....trebuia sa fie nitel mai inalt(cu vreo 3-4 cm).

Deci , daca aveti pana in 1,85m (maxim 1,87 m inaltime as zice eu )....si il vreti, poate fi al vostru pentru 250 lei. PM pentru cei interesati.

Se monteaza direct in locul celui vechi(pentru prima varianta de versys) cu suruburile si garniturile stock.

Este ceva mai inchis la culoare(fumuriu deschis). Daca exista doritori,revin cu poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Scuze, am tot fost plecat....abia aseara m-am intors.

Lasa-mi te rog o adresa de email si o sa-ti pun pozele solicitate.


» Post actualizat in 24 Sep 2014 07:09

.......

Cam bate vantul pe-aici....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Salutare!

 

Da, mai am parbrizul Kappa.

Trebuia sa il trimit cuiva prin curier si tocmai cand sa-l trimit....omul mi-a zis ca are ultimul model de versys (si nu stiu daca se potriveste la ultimul model, banuiesc ca au mai schimbat una-alta la prinderi...)


» Post actualizat in 25 Mar 2015 10:19

Nu mai am parbrizul kappa!

O sa incerc cu un MRA, daca nici cu asta nu ma simt ok....o sa-mi fac unul pe comanda (stiu ca e cineva pe forum care face d-astea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Cam pustiu pe-aici!

 

Ca sa mai reinviem topicul....niste video cu modelele 2015 (care mie mi se par mai uratele fata de alea vechi):

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este cineva care sa posede un Versys de 1000 cc, ma intereseaza cateva pareri impresi la cald, ma bate un vant al schimbarii :crack: si parca Versysul de 1000 estse mobra perfecta.

Exact asta ma intereseaza si pe mine.Am avut Virago 750,Honda Transalp 650,V Strom 1000 K8 si acum am o Yamaha Raider 1900.Toate sunt cu motor in V si parca,pentru un motor de tura as lua ceva cu 4 in linie....si Versys-ul 1000 LT 2015 imi face cu ochiul.Ma atrage si noul V Strom 1000,dar acum parca as lua ceva cu 4.

Editat de MOTORIOUS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare pe aici.

Intr-un final,dupa multe altele(Gs 650,V-Strom 1000,XT 660 Z ,Aprilia dorsoduro etc)am intrat in randul posesorilor de raritatea numita Versys.

dupa multe revie-uri am ajuns la concluzia ca ar fii motocicleta care indeplineste cele mai multe criterii cerute de mine,asa k m-am pus pe cautat.

am gasit-o,luat-o (pe neve)fara sa o vad,fara sa o incerc,si am un superb exemplar Versys 2010 la mine in curte,adus cu masina unui prieten.

Dupa prima saptamana,confirm adevarate toate cele spuse prin acest si alt forum.este o motocicleta extraordinara,intr-o categorie a ei,fun bike,nasty daca ii ceri,consumul foarte decent,accepta 5-10%offroad(fiind limitata de cauciucuri),manevrabila jucausa si pare extrem de usoara(o lasi pe o parte si o ridici fara probleme).Sit comod,inaltime potrivita,suspensie fata/spate reglabile,protectie la vant medie.

A venit setul nou de cauciucuri Mitas Sport Force +,care sunt hotarat sa le incerc acest week zona (Tm-Muntele mic-Valiug).

urmeaza dupa caz alte imbunatatiri(manete toba ,ceva de bagaje etc)

Revin cu impresii dupa druul mai lung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok,

deci i am back.Versys-ul e 650,un fel de motocicleta de pe care nu mai vrei sa te dai jos,te absoarbe pana la limita neatentiei si doar Enjoy the Ride.

A primit cauciucuri noi Mitas Sport Force +,pe care le-a si incaltat imediat,manete custom alu eloxat in culoare,urmeaza mansoane si capeti ghidon Rizoma,termometru,tanckpad ,tanckbag cu magneti,evacuare akraovic tittan si mai vedem.

Maine e un alt weekend,plinul e deja facut ne asternem din nou la drum..asta ispira Versys-ul,impreuna cu senimentul ce bine k ne-am regasit,mai bine mai tarliu decat never.

 


» Post actualizat in 03 Sep 2015 06:05
A mai primit, intre timp,mansoane si manete, si o toba Akrapovic care urmeaza sa fie montata.acuma suntem in Grecia.

post-27104-0-74690600-1438888899_thumb.jpg

post-27104-0-25954500-1438888936_thumb.jpg

post-27104-0-14221700-1441260197_thumb.jpg

post-27104-0-74595800-1441260273_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...