Sari la conținut

Kawasaki VERSYS - dual sport


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 479
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

imi dau seama ca e subiectiv...dar majoritatea prietenilor folosesc bel ray si asta a incercat altceva...acum am sa iau in considerare si eneosul sugerat de tine...tocmai de aceea am intrebat ce foloseste lumea si daca e multumita...

Editat de Ashtray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am montat niste ieftinituri dar sunt foarte ok.

 

Le-am comandat. miercuri imi vin o sa le montez si o sa revin cu poze si impresii.

 

Gata le-am montat.

 

attachicon.gifDSCF1106.JPGattachicon.gifDSCF1103.JPGattachicon.gifDSCF1104.JPGattachicon.gifDSCF1107.JPGattachicon.gifDSCF1105.JPG

 

am intampinat ceva probleme la fixarea pe ghidon. Cuplele de fixare sunt de 22mm nu de 28mm (stiam asta), au trebuit montate 2 distantiere (cate o piulita pe fiecare parte), am mai modificat cu 180 grade racordul furtunului de frana si cam asta a fost.

 

Arata mai bine decat ma asteptam montate pe motor.


Cost total 125 lei cu transport prin posta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari cu vechiul dar noul meu versys 650 de prin 2009!

(e asta de aici: /index.php?/topic/740938-vand-kawasaki-versys-650/ )

 

Tocmai ce am penetrat si eu in comunitatea voastra! Cam bate vantu prin comunitate dar na... ma primiti? :)

 

 

Intrebari de inceput:

- cati din voi au intors parbrizu stock invers si li s-a parut mai bine? Momentan are un givi inalt de 'touring' dar e degeaba. Ma gandesc chiar si p-asta sa-l intorc invers + alte gauri...

- solutie rapida si buna de rezolvat zdranganitu plasticelor? ma gandesc la un petic de pana sau chiar la cauciuc de camera

 

Later edit: Am un KLE500 de vanzare pentru cine e interesat sa se dea si pe coclauri: /index.php?/topic/744784-vand-cel-mai-tare-kawasaki-kle500-2005-din-romania

post-82534-0-89801200-1489784421_thumb.jpeg

Editat de shumilica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un buretel nu e de ajuns... am tot pus buretei pana m-am enervat intr-o zi, am dat piesa cu problema jos si i-am lipit pe spate o bucata de spuma de cauciuc! Problem solved!

E vorba de plasticul de deasupra farului. Daca ai drum maine(duminica) prin Baneasa suna-ma si ne vedem sa iti explic cum am procedat eu. Eu sunt la serviciu de la 9 la 17 dar 10 min pot sa evadez gratios. Ai PM cu nr meu.

Bonus: o sa auzi cum suna asta micu.

 

post-19846-0-38444800-1489838168_thumb.jpg

 

Pentru asta era piesa din postul de saptamana trecuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Multumesc pentru raspunsuri.

 

Eu vreau sa stiu in oras cat ma duce si daca e normal fata de altii, o sa fac consumul cand se aprinde becu (se aprinde un bec dupa ce palpaie ultima liniuta?).

 

Inca o nedumerire pe care o am:

 

Aveti vreo explicatie pentru care cadrul meu este NEGRU? Versys 650 din 2009... N-am vazut niciun versys cu cadru negru si culoarea generala argintie...

 

Din cate observ am probleme cu mentinerea unei turatii constante la relanti. Cand e rece ii setez relantiul un pic mai sus, si chiar si asa are variatii, cand se incalzeste trebuie sa-l las mai jos (din rotita din dreapta) ca ajunge la aproape 2000rpm la relanti. De la ce sa fie? Ea merge ok, dar e deranjanta acea fluctuatie. Credeam ca pe injectie o sa scap de reglat chestii de genu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai l-am reglat la rece pentru ca era reglat la cald si la rece era prea jos...

In fine, parca si-a mai revenit, e ok, dar tot are mici fluctuatii de turatie.

 

 

Si-a pus cineva niste crashpad-uri utile? Adica sa nu se zgarie carenele daca o scap. Ma gandesc la ceva care sa aiba si cauciuc pe ele.

Ce recomandati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am crashbars de la sw-motech si tot mi s-a zgariat carena la o cazatura simpla, aproape de pe loc. Terenul accidentat a purtat o parte din vina. Partile esentiale insa au fost protejate, din punctul meu de vedere crashbarul si-a facut treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...