Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

Eu vroiam sa-mi iau niste crashpaduri mai lungi, dar din ce am mai auzit si eu in stanga si-n dreapta, e cam nasol cu fisuratul cadrului la cazaturi..asa ca le pastrez pe astea stock..

Trebuie sa-mi mai iau sac de dormit, cort si izopren am..sper ca nu-mi mai trebuie altceva..

 

@Adrian - tu esti ok ?

Editat de Banditrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cort - multumit de Husky, doar ca nu se mai gasesc atatea variante in RO ca pe vremuri,

 

Am avut ieri accident cu moto, din pacate niste chestii care trebuiau sa reziste s-au rupt. In loc sa se rupa scarita pilotului s-a rupt suportul scaritei, in loc sa se rupa semnalul de pe fata stanga s-a rupt prinderea in carena. Rezultatul: in loc de scarita si semnal am de schimbat suportul si setul de carene frontale care vin ca set, nu independente. Asta insemna ca in loc de vreo 250 de lei costa de vreo 10 ori mai mult.

a deci tu erai tipul inalt care a venit sifonat la yamaha,incancat,nasol de preturi....puteai sa cauti ceva si la dezmembrari,poate gaseai

btw hai sa ne punem si noi cateva poze cu bibelourile,sa avem la ce sa ne mai uitam,sunt sigur ca va face placere,eu va o prezint pe blondutza,care abea asteapta sa ne plimbam pe 2031 si sa va cunoasca :D

post-56511-0-78166400-1361648427_thumb.jpg

post-56511-0-06597900-1361648459_thumb.jpg

post-56511-0-46299000-1361648489_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt aproape intreg, 2 degete busite la dreapta si genunchiul stang. Nimic rupt, cred, dar contuzii pentru vreo 2 saptamani, unul din degete ma asptept sa fie functional in o luna sau mai mult.

@Adrian - tu esti ok ?



Ai avut ceva crash pad-uri montate în momentul căzăturii?

Nu, dar am avut noroc, cel mai mult a preluat ghidonul (care s-a si strambat) si maneta de ambreiaj care s-a polizat serios. Daca aveam crashpad tot ce facea era sa evite polizarea usoara a capacului de la electromotor cu riscul de a indoi sau fisura cadrul. Mi s-a strambat cadrul de bord, dar nu cred ca un crashpad ar fi contat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce e mai fain la fz-ul cu carenă e că nu se zgârie cadrul atunci când îl dai pe jos. Pe stânga e ok că se zgârie doar capacul de altfernator și rezervorul dar pe dreapta rașchetează capacul de la ambreaj, cadrul și rezervorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scăpat-o odată pe dreapta și apoi am culcat-o pe un covor și pe stânga să văd care sunt punctele în care atinge.

 

N-am mai pățit de vreo trei ani să scap o motoretă pe jos, dar văd că pauza de un an pe care am luat-o m-a cam afectat. :D Se impune neapărat un crash cage.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam mult ridere...am vazut...vad ca parerile sunt impartite pe aci cu ele...sa pun sau sa nu pun ..asta e intrebarea!?

 

Da man, la FZS e altfel prinderea. Pe mine m-au scapat de multe belele. Oricum, daca nu tii foarte mult la aspectul estetic, recomand crash-bar-urile. Pe FZs vin destul de ok si protejeaza bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam cat costa un crash bar pentru un fazer?

Salut,

 

Eu imi cumparasem de aici: http://www.kappamoto.com/My-motorcycle/?ma=YAMAHA&mo=FZ6-FZ6-600-Fazer-04--06

model: KN358 - il gasesti mai jos pe pagina. M-au costat cam 80 de €, destul de scump, dar isi merita banii :P

 

Bafta si hai cu primavara :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti!

Sunt nou pe forum, nou in ale motociclismului :) Am luat o frumusete de fz6 s 2005..dar care cred ca are o problema :(

Are tobe sport scorpion red power...la rece se aude un suierat de la motor din partea dreapta...Se aude si la cald dar mult diminuat...cei care au auzit-o spun ca e de la tobe... Inca o problema ar fi ca din esapament iese fum mai mult pe partea stanga. Motorul nu merge rotund asa cum am auzit la alte motoare...

Inca nu a fost vazuta de catre un mecanic.

Ceva pareri ?

Tks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti!

Sunt nou pe forum, nou in ale motociclismului :) Am luat o frumusete de fz6 s 2005..dar care cred ca are o problema :(

Are tobe sport scorpion red power...la rece se aude un suierat de la motor din partea dreapta...Se aude si la cald dar mult diminuat...cei care au auzit-o spun ca e de la tobe... Inca o problema ar fi ca din esapament iese fum mai mult pe partea stanga. Motorul nu merge rotund asa cum am auzit la alte motoare...

Inca nu a fost vazuta de catre un mecanic.

Ceva pareri ?

Tks

probabil e vorba de motocicleta din resita,am vazut si eu video cu ea,parea ok in video,nu stiu sa ce zic,consulta parerile mai multor mecanici daca nu dute la unu,dar unu bun sa fie,eu iti pot recomanda pe cineva care se pricepe daca te intereseaza,eu pe a mea cand am cumparato am avut norocul sa fie in preajma mecanicul,si surpriza,motocicleta a fost foarte ingrijita,sa nu fie distributie ceva,dar mar mira la km asa putini

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Distribuția nu șuieră.

 

@Kenz0 verifică și etanșarea galeriilor, poate scapă ceva pe traseu, desi nici atunci nu șuieră ci mai degrabă țâsâie. Deschide și tu un topic la service dacă nu vrei să te duci la mecanici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti!

Sunt nou pe forum, nou in ale motociclismului :) Am luat o frumusete de fz6 s 2005..dar care cred ca are o problema :(

Are tobe sport scorpion red power...la rece se aude un suierat de la motor din partea dreapta...Se aude si la cald dar mult diminuat...cei care au auzit-o spun ca e de la tobe... Inca o problema ar fi ca din esapament iese fum mai mult pe partea stanga. Motorul nu merge rotund asa cum am auzit la alte motoare...

Inca nu a fost vazuta de catre un mecanic.

Ceva pareri ?

Tks

eu cred ca ti pare,si a mea face tot la fel cu toba stock

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...