Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

eu curat tot pe la mobra, lant, carene, parbriz, pe la motor, cu "brake cleaner" , nu ataca vopseaua nu oxideaza aluminiul, ai grija ca e foarte inflamabil, dar se si evapora foarte repede.

 

merge si pe viziera , sa nu dai pe piele si pe sha

se multumeste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut, dau si eu un UP la intrebarea asta. A mai patit cineva? Sau a rezolvat, fie si la alta mobra ? Pana acum si eu si un coleg cu un FZ6N mai nou cu un an ca al meu avem problema.

 

Eu am dat o gaura mica in spate jos cu burgiu si am bagat silicon :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sonyy, la Comana ti-am recunoscut motocicleta din prima, am venit la sigur..Ma bucur ca ne-am intalnit intr-un final, poate data viitoare stam mai mult de vorba..

Cat despre galerii, eu folosesc Cif, nu m-a dezamagit niciodata :)

O poza si de la mine:

post-56201-0-97911600-1380554581_thumb.jpg

Editat de SharaK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sonyy, la Comana ti-am recunoscut motocicleta din prima, am venit la sigur..Ma bucur ca ne-am intalnit intr-un final, poate data viitoare stam mai mult de vorba..

Cat despre galerii, eu folosesc Cif, nu m-a dezamagit niciodata :)

O poza si de la mine:

attachicon.gif20130928_160207.jpg

da si mie imi pare rau ca nu am putut sta mai mult de vorba,nu te iert ca nu mi-ai facut cunostinta cu fazerica ta........sper sa se indrepte vremea si sa punem de o intalnire noi fazeristii inainte sa se incheie sezonul......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

da si mie imi pare rau ca nu am putut sta mai mult de vorba,nu te iert ca nu mi-ai facut cunostinta cu fazerica ta........sper sa se indrepte vremea si sa punem de o intalnire noi fazeristii inainte sa se incheie sezonul......

asa zic si eu, sa se indrepte vremea si ne vedem :-)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragi fazeristi,o punem si noi de o intalnire ceva azi pe la pranz? 13:00-14:00 ? schimbam o vorba,un suc ceva,sunt 19 grade azi,nu se stie daca mai prindem asa zi frumoasa de weekend....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

dragi fazeristi,o punem si noi de o intalnire ceva azi pe la pranz? 13:00-14:00 ? schimbam o vorba,un suc ceva,sunt 19 grade azi,nu se stie daca mai prindem asa zi frumoasa de weekend....

eu as fi venit, dar nu sunt in bucuresti..poate in timpul saptamanii, pe miercuri ?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as fi venit, dar nu sunt in bucuresti..poate in timpul saptamanii, pe miercuri ?

nu prea pot in timpul saptamanii(munca,sala,etc),si nu prea ies cu motorul in timpul saptamanii,ies decat in weekend ca sa ma plimb,macar daca o punem de o intalnire ceva in weekend

 

Eu una nu pot miercuri...(e mai dificil in timpul saptamanii)..

sambata?sau duminica?eu am profitat de vremea frumoasa care a fost in weekend si m-am plimbat,sper ca si weekendul asta sa fie frumos si macar sa fie soare,bagam ceva soft-50-150 km cel mult,apoi un suc ceva,un ceai caldut sa ne incalzim la destinatie :),si desigur muuulte poze :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata lucrez,cei drept am program mai scurt,dar chiar daca nu munceam nu veneam,decat sa chinui motoru cu mers de 20 km/h si sa se incinga ca dreacu....no way :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce tin eu minte in jur de 2,5 litri daca imi aduc aminte bine,sa ai pregatit 3L,o sa iti raspund mai tarziu ce antigel am bagat eu ca nu mai tin minte,am sticla in subsol si o sa ma uit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L`am verificat si era verde, l`am masurat era pana la -20 de grade, totusi am mai scos afara 500de ml , si am completat cu concentrat de antigel tot verde asa ca pt iarna :) sper sa fie bine

Editat de konievic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...