Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Are cineva un fz6 fazer la dezmembrat ?

 

vezi ca userul disabled_Cata are .

eu de la el am luat cricul central.

» Post actualizat in 27 Jun 2014 21:10

o plimbare ceva pe duminica?

sunt doritori?

am bilet de voie de la nevasta pana la ora 16 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca userul disabled_Cata are .

eu de la el am luat cricul central.

» Post actualizat in 27 Jun 2014 21:10

o plimbare ceva pe duminica?

sunt doritori?

am bilet de voie de la nevasta pana la ora 16 :)

Vorbisem deja cu el, dar nu mai avea oglinzi pt fazer..am gasit la fratelelui in schimb..ms

» Post actualizat in 28 Jun 2014 19:20

Stie cineva daca oglinda, se poate demonta din locul incercuit de mine, pentru a fi inlocuita?

post-56201-0-42902900-1403983163_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce am vazut la alte fazere care au avut oglinzile schimbate cred ca se da cu tot cu brat jos...

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai oglinda care vreau s-o iau, este cu tot cu brat, dar ma gandeam sa pun oglinda mea, ca nu are nicio zgarietura pe plasticul ala..in fine, oi vedea eu ce si cum..nu pierd nimic daca o demontez pe cea veche, oricum e rupta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna a incercare de bembeu ursulet din '94 tunat sub podul Grant cu levierul. Coca style.

 

Pardon, dupa ce am vazut toate cele 3 clipuri mi se pare ca suna de parca zdrangane tablele de pe motocicleta, nu esapamentul. Sau ca e toba sparta de la rugina. Oricum ai lua-o, suna aiurea.

Editat de AdrianB1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva daca oglinda, se poate demonta din locul incercuit de mine, pentru a fi inlocuita?

 

Da, daca ii dai jos sticla. In spatele sticlei este un surub care fixeaza partea de plastic de brat. Dar mi-e teama ca dai jos sticla prin spargere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate sa ma ajute careva sa imi spuna cat costa o sha de s2 ?cred ca trebuie sa sun la yamaha sa intreb acolo dar o sa imi ceara o serie de sasiu de s2....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu iei second din dezmembrari. am vz intro vreme citeva anunturi peaici pe forum care aveau saua brici


» Post actualizat in 29 Jun 2014 19:28


Suna a incercare de bembeu ursulet din '94 tunat sub podul Grant cu levierul. Coca style.

 

Pardon, dupa ce am vazut toate cele 3 clipuri mi se pare ca suna de parca zdrangane tablele de pe motocicleta, nu esapamentul. Sau ca e toba sparta de la rugina. Oricum ai lua-o, suna aiurea.

 

asa suna o toba buna daca chiar vrei sa faci ceva

sau pui mivv

Editat de florynn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna a incercare de bembeu ursulet din '94 tunat sub podul Grant cu levierul. Coca style.

 

Pardon, dupa ce am vazut toate cele 3 clipuri mi se pare ca suna de parca zdrangane tablele de pe motocicleta, nu esapamentul. Sau ca e toba sparta de la rugina. Oricum ai lua-o, suna aiurea.

Nu stiu cum se tuneaza bemveurile sub podul grant, aici in zona, poate doar sub podul de la agigea sa o "tunez". Altul mai aproape n-avem! :)))

 

Dar si 500-800 eur doar pentru o toba e "crazy". Parca prefer tunat cu "bormasina". Daca nu iese, tobe stock sunt suficiente de vanzare, de la cei care au bagat inca 50% din valoarea motorului punandu-si akrapovic.

 

Ma gandesc ca e o idee, eram curios daca a fost deja pusa in practica la noi. Street legal nu e nici akrapovic, ce sa ne mai ascundem dupa piersic...

Si tobele stock sunt prea silent, cand merg cu altii nici nu le aud, ma bazez doar pe feeling.

 

Poate vin la o lectie de tuning la voi la pod... un schimb de experienta. Imi aduc levierul meu!

 

:)

» Post actualizat in 29 Jun 2014 20:27

Am nevoie de alte idei de tobe ieftine, cat nu se inflameaza topicul... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut pe fzs tobe intermediare de dacie, stelco. mergea f bine si sunetul era ff misto. sint 200 ron ambele tobe. tr vazut doar sa nu fie prea lungi. sint vreo 3 modele parca. ar fi cea mai ieftina varianta. doar sa mergi la cei care le monteaza sa ti le puna sus ca au si teava. sa iti faca traseu sub sa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am facut 333 km cu 15.5 litri. rezulta un consum de 4.65%

saua este criminala. si acum ma doare posteriorul.

primul lucru care-l fac la iarna este s-o retapitez, sau s-o inlocuiesc cu una de S2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politetea in trafic: nu pune tobe mai zgomotoase decat e cazul.

 

Circul destul de mult in trafic si sunt zile cand mi se acreste sa tot fiu politicos.

Am vazut la un coleg motorist un bolid fara toba si incep sa cred ca este aproape de ce am nevoie.

De la prea multa politete (nu din aia excesiva) incepi sa fii luat de prost.

Azi am vazut un X6 care depasea toata coloana de la semafor pe contrasens. Numai specimene in tara asta.

Nu am vazut niciun X6 care sa faca la fel in germania. Ar merge niste amenzi de 5-800 euro si la noi pentru "bizonareala" in trafic.

 

Imi cer scuze baietilor de off-topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Circul destul de mult in trafic si sunt zile cand mi se acreste sa tot fiu politicos.

Am vazut la un coleg motorist un bolid fara toba si incep sa cred ca este aproape de ce am nevoie.

De la prea multa politete (nu din aia excesiva) incepi sa fii luat de prost.

Azi am vazut un X6 care depasea toata coloana de la semafor pe contrasens. Numai specimene in tara asta.

Nu am vazut niciun X6 care sa faca la fel in germania. Ar merge niste amenzi de 5-800 euro si la noi pentru "bizonareala" in trafic.

 

Imi cer scuze baietilor de off-topic.

N-ai cum sa fii luat de prost, ca nu e ca si cum te intalnesti tot timpul cu aceiasi soferi in trafic, ca sa zica: "a, uite-l pe ala de ieri, hai ca ii tai calea si astazi, ca ieri n-a zis nimic".

Daca toti retardatii fara tobe merg si fac galagie, asta nu inseamna ca si ceilalti trebuie sa faca la fel, idem si pentru idiotul cu X6.

Faptul ca vezi atat de mult imbecili pe strada ar trebui sa te scarbeasca, nu sa te faca sa-ti doresti s-ajungi ca ei.

Tobele au si ele rostul lor cand se aud frumos, cand deja iti zboara timpanele la 5000 de turatii, parerea mea e ca e bataie de joc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut tobe sport si dupa cateva luni le-am dat jos,nu se merita riscurile pentru sunetul care ti-l ofera

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Vin si eu cu doua doleante catre domniile voastre.

 

1. Top case cu tot sistemul de prindere: un pret, si daca se poate monta usor, sau trebuie sa il duc intr-un service mai serios.

2. Din cand in cand claxonul nu functioneaza. Nu am observat nici un pattern. Tot ce tine de electric imi functioneaza bine, bateria aproape noua, incarca, totul merge ok. Isi revine singur. E ceva usor de umblat la ea sau tot la mester cu ea?

 

Imi cer scuze daca au mai fost puse intrebarile, am incercat sa citesc cat mai multe pagini din urma.

 

Multumesc anticipat!

O zi buna!

Editat de UrsuPolar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

topcase gasesti pe louis cu tot cu sistem de prindere si monokey .. cauta acolo .. claxonul, poate ai noroi in el. desfa-l nu`i mare smecherie, rabdare si pricepere cat de cat si l`ai rezolvat!


» Post actualizat in 07 Jul 2014 15:46

Salutare

 

Vin si eu cu doua doleante catre domniile voastre.

 

1. Top case cu tot sistemul de prindere: un pret, si daca se poate monta usor, sau trebuie sa il duc intr-un service mai serios.

2. Din cand in cand claxonul nu functioneaza. Nu am observat nici un pattern. Tot ce tine de electric imi functioneaza bine, bateria aproape noua, incarca, totul merge ok. Isi revine singur. E ceva usor de umblat la ea sau tot la mester cu ea?

 

Imi cer scuze daca au mai fost puse intrebarile, am incercat sa citesc cat mai multe pagini din urma.

 

Multumesc anticipat!

O zi buna!

topcase gasesti pe louis cu tot cu sistem de prindere si monokey cam 200 euro.. cauta acolo .. claxonul, poate ai noroi in el. desfa-l nu`i mare smecherie, rabdare si pricepere cat de cat si l`ai rezolvat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Problema cu claxonul am avut o si eu, o am si acum din cand in cand. Contactele sunt proaste, dar daca le cureti putin langa claxon isi revine imediar.

 

Mai am si eu o intrebare, am pus o si n urma cu ceva timp.. Mu cunoasteti pe nimeni cu un Fazer 8??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite, astia mai au tobe relativ ieftine.

 

https://www.dan-moto.com/DM_INT/index.php?main_page=index&cPath=18_22_223&zenid=qdr0j56l7eo9kgkcnid4bdjlh0

 

Nu stiu transportul cat ar mai fi, dar nu cred ca o sa coste o avere.

 

Si un link cu sunetul tobelor Danmoto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...