Sari la conținut

In Amintirea Unuia Dintre Noi


Edgji
 Share

Postări Recomandate

Daca nu este prea deplasat cred ca toti motociclistii care simt pierderea confratelui lor ar trebuii sa poarte insemnele de doliu(esarfa legata de mana,de motor,banderola etc) saptamana aceasta in care unul dintre noi a fost ASASINAT de inconstienta si nepasare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in caz ca n-ati observat, in locul unde la momentul accidentului era linie dubla continua, acum este o linie simpla discontinua. am verificat azi dimineata. sa ne mai intrebam de ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in caz ca n-ati observat, in locul unde la momentul accidentului era linie dubla continua, acum este o linie simpla discontinua. am verificat azi dimineata. sa ne mai intrebam de ce?

Deci a fost pe bune ce am auzit...oare are legatura cu faptul ca soferul criminal era sofer de primar ?Dracu sa-i ia pe toti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica s-a anuntat azi dimineata la stiri ca soferul a fost gasit vinovat si e pasibil de 4 ani de puscarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) ;) :( :) Nu stiu cum se poate egala o moarte de om cu 4, 15, 20 de ani de puscarie.... oare se poate egala?..... de fapt.. o moarete de om nu se poate egala cu nimic.. caci nimic nu-l mai poate aduce inapoi....:P :( Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!!!!......

 

PS: nu cred va primi nici macar 2 zile de puscarie.. caci ei au zis ca e posibil sa ia 20 de ani.... dar dela a fi posibil pana la a ii executa.. e cale lunga.... nemernicii dracului... :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 ani la antena, dar de gasit vinovat l-au gasit numai politaii din ilfov. acum cazul a escalat la nu stiu ce parchet

 

20 ani la prima, iar explicatiile au fost aceleasi

 

@zahei

nu mai speria oamenii

am fost aseara la locul accidentului si s-a discutat destul de mult pe tema marcajului.

CONCLUZIE: este acelasi care a fost si in ziua accidentului. Dunga continua este la 20 m mai departe de locul accidentului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mike nu stiu cine si ce a discutat, ceea ce stiu este ca eu trec de doua ori pe zi prin zona si nu era acelasi marcaj. pana luni noaptea nu exista linie intrerupta ca sa treci strada dinspre benzinarie pe contrasens decat dincolo de pod. era o dunga dubla, discontinua pe sensul ploiesti-bucuresti si continua pe sensul accidentului. acum au footut o gaura discontinua acolo, cu linie simpla. de ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zahei

 

Acea gaura discontinua a fost in totdeauna. Singuru lucru care s-a intimplat in tradevar este ca au revopsit toate marcajele existent luni noapte. (asta am scris si pe SBZ)

Pot spune asta cu singuranta deoarece locuesc exact acolo si singura posibilitate legala de a iesi pe DN1 spre Bucuresti se afla acolo la benzinarie. Accidentul in schimb s-a intimpla cu ca. 20-30m inainte de aceasta zona cu marcajul intrerupt. Asa ca soferul Nubirei oricum a executat o manevra ilegala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica s-a anuntat azi dimineata la stiri ca soferul a fost gasit vinovat si e pasibil de 4 ani de puscarie.

@HOLLEENGEL

"Nu stiu cum se poate egala o moarte de om cu 4, 15, 20 de ani de puscarie.... oare se poate egala?..... de fapt.. o moarete de om nu se poate egala cu nimic.. caci nimic nu-l mai poate aduce inapoi....  Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!!!!......"

ai dreptate nimic nu poate egala..........dar daca toti scapa nepedepsiti .......nu vor constientiza ce a facut..............iar cind ai un cunoscut in puscarie pentru asa ceva deja devi si tu mai atent la volan .....NU????

eu avazut la prima.....n-am prins de la inceput stirea dar zicea exact asa "IN CAZ DACA VA FII GASIT VINOVAT soferul autoturismului risca o pedeapsa de pina la 20 de ani"..............din care rezulta:soferul vinovat fiind sofer de primar va iesi NEVINOVAT iar in cel mai rau caz va iesi vinovat dar va fii incadrat ca o fapta marunta.................in consecinsa va primi EVENTUAL o pedeapsa suspendata din care nu va executa nici 2 zile :( :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa iesi spre bucuresti trebuia sa faci dreapta, sa treci frumos de pod si faci stanga, parerea mea. dar poate aveti dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca a fost n-a fost e putin tarziu acum iar sistemul juridic din Romania il stim cu totii..Cat despre cati ani ia nenorocitu'?Pe mine ma intereseaza cum trezesti constiinta soferilor auto care ori ignora motoristu' de-a binelea si nu se asigura ori i se rupe si-i taie calea intentionat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o mica intrebare.... caci sunt la inceput..... se face vreun mars.. de omagiere.. valabil pentru cei care am motociclete..... ?

 

haideti sa nu ne mai gandim cati ani face soferul.. ca nu face.. si la ce bun mai face acum.. ca mortu de la groapa.. nu se mai intoarce....

 

degeaba il infunda..... RORO s-a dus..... eu nu l-am cunoscut.... dar simplu fapt ca este de-al nostru.. simplu fapt ca este cetatean .. ca este om.... e dureros...

 

Ai mei parinti de cand au vazut accidentul nici nu vor sa mai auda de sc de soferi pt motociclete.....

 

suntem.... un fel de frunze in bataia vantului...... nesimtirea soferilor pentru noi..... nu prea are leac.... ca sa nu mai zic.. de asa zisele distractii cu speriat motociclistii.... sunt niste jigodii... dar nu avem ce a le facem..... nemai precautia noastra.. si norocul fiecaruia.. ne mentin in viata.... cand una din ele dispare..... disparem si noi.... si lasam.. lacrimi in sufletul celor dragi..... :(

As putea sa stiu si eu unde este inmormantat? sau cand va fi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, in lege scrie clar "la plecarea de pe loc, ... ,la efectuarea manevrei de intoarcere ... se va executa numai dupa semnalizare , ASIGURARE si CEDAREA PRIORITATII tuturor celor ce se deplaseaza pe drumul prioritar". Fara nici un comentariu. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LEGEA E LEGE! ROMANIA E ROMANIA! NU NE PUTEM BAZA PE NICI UNA! DOAR PE NOI...SA FIM UNITI LA BINE SI LA GREU!

Bine punctat , din pacate asta e realitatea .....sunt sigur ca fiecare are o experienta asemanatoare sau mai multe insa a fost mai norocos ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LEGEA E LEGE! ROMANIA E ROMANIA! NU NE PUTEM BAZA PE NICI UNA! DOAR PE NOI...SA FIM UNITI LA BINE SI LA GREU!

asta e ideea dar in general discutiile astea se sting dupa o luna si nu se rezolva nimic..............pina cind nu ne unim toti(aici ma refer la toate cluburile......motociclisti din tara)nu rezolvam nimic............idea esa se faca motociclistii auziti/vazuti ....................se da chiar acum o reclama in pe toate posturile cu purtarea centurii de siguranta........e finantata politia romana parca.............tot asa se poate face reclama si pentru prevenirea accidentelor in care sint inplicati moto/ciclisti...........................dar a fost cineva sa incerce sa fim bagati in seama ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o mica intrebare.... caci sunt la inceput.....  se face vreun mars.. de omagiere.. valabil pentru cei care am motociclete..... ?

 

haideti sa nu ne mai gandim cati ani face soferul.. ca nu face.. si la ce bun mai face acum.. ca mortu de la groapa.. nu se mai intoarce....

 

degeaba il infunda..... RORO s-a dus..... eu nu l-am cunoscut.... dar simplu fapt ca este de-al nostru.. simplu fapt ca este cetatean .. ca este om.... e dureros...

 

Ai mei parinti de cand au vazut accidentul nici nu vor sa mai auda de sc de soferi pt motociclete.....

 

suntem.... un fel de frunze in bataia vantului...... nesimtirea soferilor pentru noi..... nu prea are leac.... ca sa nu mai zic.. de asa zisele distractii cu speriat motociclistii.... sunt niste jigodii... dar nu avem ce a le facem..... nemai precautia noastra.. si norocul fiecaruia.. ne mentin in viata.... cand una din ele dispare..... disparem si noi.... si lasam.. lacrimi in sufletul celor dragi..... :(

As putea sa stiu si eu unde este inmormantat? sau cand va fi?

Nene, n-am nici o nevoie ca si mama zice la fel, norocul meu ca sunt prea mare si independent ca sa poata lua ea o decizie, sti ce sa-i spui, cind a avazut accidentul acela din Mangalia, unde intreaga familie Mortu,(nume predestinat), a fost spulberata de pe trotularul unde se plimbau, de ce te-a mai lasat sa mergi pe trotuare.

 

Treaba este simpla dupa mintea mea: Fiecare om are o soarta si nu o poate ocoli orice ar face. Daca trebuie sa fi intr-un loc la un moment dat ca asa este soarta, atunci negresit vei vi acolo.

 

Este parerea mea si nu trebuie sa fie cineva de acord cu ea.

 

Multumesc si bafta tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult Berzelius!.. sunt de aceeasi parere cu tine.... dar convingerea parintilor e mai dificila... eu inca am 18 ani.... in fine... discutia asta nu e legata de mine.. si nu a nici un drept sa divag de la subiect.... inca o data multumesc....

 

Deci.. cum ramane cu unirea tuturor cluburilor?..... demaram campania?

 

Ofer tot sprijinul de care dispun..... nuam sa ma anuntati.... si voi ajuta cu tot ce pot...

 

SA NE FACEM AUZITI DOMNILOR... SA STIE LUMEA CA EXISTAM.... SA NU SE MAI REPETE TRAGEDIA DE ZILELE TRECUTE.....

 

 

 

Dumnezeu sa-l odihneasca.....

 

PS: Va rog sa ganditi.... cand incepem treaba... moartea lui ca si a predecesorilor lui.. sa nu ramanu doar prin statisticile politiei romane....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca ia 4 sau 20 sau 120 de ani...........omul ala tot in pamant ramane.

Este intr-adevar deranjant daca nu o sa plateasca pentru gresala lui

Un gest frumos aseara , deplasarea motoarelor si masinilor prin oras si pana in Otopeni , bravo celor ce s-au tinut de cuvant si au mers ( ceilalti cred ca nu au putut ajunge )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...