Sari la conținut

Am Luat Botezu Aseara


H3llriderr
 Share

Postări Recomandate

aseara in jur de ora 12 am patzito. abea facuse dreapta pe victoriei in piatza revolutziei , de pe strada din stanga a salii palatului , ma duceam spre kogalniceanu. iau curba si accelerez nu tare , nu aveam mai mult de 70 cand un taximetrist vina din stanga mea daca stitzi unde monumentul ala cu cartoful in el in revolutziei , cred k venea dinspre magheru. io eram pe prima banda sau intre 1 si a 2-a banda si asta cu taxiu voia sa faca dreapta pe langa sala palatului in jos. deci a taiat 4 5 benzi cate sunt acolo si a juns si pe banda mea. nu am mai reusit sa evit , am claxonat am pus frana si fatza si spate , motorul nu a derapat din cauza franei da nu am reusit sa opresc pana in el . l-am lovit in spate stanga si m-am inprastiat.dupa ce m-am tot rostogoloit . nu shtiu cum am cazuta daca am sarit peste masina nimik nu shtiu , .. dupa ce m-am oprit am ridicat capul am strigat la taximetrist sa cheme salvarea pt k ma durea rau soldu si picioru nu shtiam daca am ceva si mai eram si cu pasager ( prietena) si nu shtiam daca a patzit ceva. imi verific io gatul capul vad k e bine imi scot casca ma uit in spate , o vad pe fata in picioare si ma linistesc. am stat acolo jos pana a venit salvarea( 30 , 40 de minute a durat pana a venit.)

taximetristu a stat cu mine la spital pana am plecat a fost ok. io am multe julituri pt k tocmai ieri nu mi-ai luat geaca si un picior in gips dar nu rupt , pasagera doar cateva julituri

pt gasca cu care trebuia sa plec la mare ... imi pare rau dar nu se mai poate , nici nu shtiu in cat timp o sa imi repar motorul care este destul de avariat

si nici nu a venit nimeni la spital sa imi aduca un buchet de flori :cheers:

asfalt uscat si atentzie la neatentzie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa!!!!! Bine ca nu a fost mai rau!!! Sa inteleg ca prietena ta o ok, da?

Ce-au spus doctorii? Cat tii piciorul in plastilina?

Lasa mah, asta e, nu pleaca marea nicaieri, vii data viitoare. Si-ti aduceam flori daca stiam, :cheers:

 

 

aseara in jur de ora 12 am patzito. abea facuse dreapta pe victoriei in piatza revolutziei , de pe strada din stanga a salii palatului , ma duceam spre kogalniceanu. iau curba si accelerez nu tare , nu aveam mai mult de 70 cand un taximetrist vina din stanga mea daca stitzi unde monumentul ala cu cartoful in el in revolutziei , cred k venea dinspre magheru. io eram pe prima banda sau intre 1 si a 2-a banda si asta cu taxiu voia sa faca dreapta pe langa sala palatului in jos. deci a taiat 4 5 benzi cate sunt acolo si a juns si pe banda mea. nu am mai reusit sa evit , am claxonat am pus frana si fatza si spate , motorul nu a derapat din cauza franei da nu am reusit sa opresc pana in el . l-am lovit in spate stanga si m-am inprastiat.dupa ce m-am tot rostogoloit . nu shtiu cum am cazuta daca am sarit peste masina nimik nu shtiu , .. dupa ce m-am oprit am ridicat capul am strigat la taximetrist sa cheme salvarea pt k ma durea rau soldu si picioru nu shtiam daca am ceva si mai eram si cu pasager ( prietena) si nu shtiam daca a patzit ceva. imi verific io gatul capul vad k e bine imi scot casca ma uit in spate , o vad pe fata in picioare si ma linistesc. am stat acolo jos pana a venit salvarea( 30 , 40 de minute a durat pana a venit.)

taximetristu a stat cu mine la spital pana am plecat a fost ok. io am multe julituri pt k tocmai ieri nu mi-ai luat geaca si un picior in gips dar nu rupt , pasagera doar cateva julituri

pt gasca cu care trebuia sa plec la mare ... imi pare rau dar nu se mai poate , nici nu shtiu in cat timp o sa imi repar motorul care este destul de avariat

si nici nu a venit nimeni la spital sa imi aduca un buchet de flori :D

asfalt uscat si atentzie la neatentzie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

good luck h3llriderr, sa te faci bine... si tu si motococleta :D ma bucur ca sunteti totusi OK tu si prietena dupa busitura. si la taximetrist militia tre sa ii ia carnetu, iar noi ii dam lui in schimb MUUUUUUUUUUUUUUUEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa citesc ce ai scris. Multa sanatate tie, pasagerei, si motocicletei. Florile sunt pentru cei care stiu sa sara de pe motor. Niste banane nu te-ar coafa ? Doamne ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate omule si refacere rapida la picior.Bafta si ai grija de tine...bine ca nu a fost mai rau fierul se face sau se schimba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stiam din vreme veneam si la tine sa te vedem, bai raule. Oricum, ma bucur ca nu ai patit nimic grav si ca nu aveai viteza mai mare. Altfel... :cheers:

 

Sanatate :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super nasol. Bine ca ai scapat doar cu juliturile, care oricum sunt naspa. Am dormit aproape o saptamana pe o parte numai pt o julitura mai naspa in cot. :-/ Fa-te bine si fa si motrul bine.

 

EXACT in felul ala era sa o patesc si io tot pe banda 2 cred ca eram si era unu care vroia sa intre tot p-acolo, aveam vro 60 da' l-am vazut ca sta, (cu botul pe banda 3) si se miscase pana acolo si aproape se oprise pe 3, cand dupa ce ma mai apropii incepe desteptul sa se bage; m-am suit pe claxon si frane, s-a oprit cu botul pe banda mea ocupand mai mult de jumatate din ea,, dat drumu la frane si am evitat si noroc ca nu venea nimic pe banda 1 mai tare, ca nu m-am uitat ca n-am mai avut cand. Dupa evitare frana in continuare si facut semne de :cheers: sperand ca le vede, ca ratza mea de claxon pare-se o auzise. Oricum, veneam ceva mai tare de pe Victoriei si mai franasem de dinainte de cand il vazusem cum se baga tot de pe aceeasi strada de care zici tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut frate! Imi pare rau sa aud de toata aventura. Veneam la spital dar nu s-a spus la stiri. Din ce ne povestesti, e misto ca esti ok, tu si pasagera. Nasol e ca l-ai lovit pe ala in spate. Cum s-a rezolvat cu politia? A recunoscut ala ca vroia sa faca dreapta si a trecut de pe o banda pe alta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol bro

 

Si taxiul?

 

luat carnet?

 

bineinteles frate! in urmatoarele 3 luni se poate apuca de croshetat........sau alte activitati!

se numeste neacordare de prioritate!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ala a ramas fara permis a recunoscut k este de vina.

si acum uite cu putetzi arata daca nu avetzi echipament , 1 singura zi nu am luat geaca

 

abea pot sa dorm. ma chinui pe partea dreapta.

ii multzumesc lu kali pt k mi-a adus o perche de carje

post-11016-1154166470_thumb.jpg

post-11016-1154166486_thumb.jpg

post-11016-1154166505_thumb.jpg

post-11016-1154166520_thumb.jpg

post-11016-1154166545_thumb.jpg

post-11016-1154166564_thumb.jpg

post-11016-1154166574_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat doar cu atat,stiu cum e sa nu poti dormi numa pe o parte si sa te trezesti noaptea cu niste dureri pentru ca te-ai asezat pe rana :cheers: Insanatosire rapida :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nashitu' junior here :burnout:

Las' ca trece ma. Pana iti faci tu calutzu ne plimbam pe vacutza mea...vin sapt viit sa ma mandresc cu ea la tine :D Sper s-o inmatriculez luni (adik nr roshu).Hai fa-te bine si de'acuma imbracat cu geaca aia sa dormi...n-o mai dai jos...ca shit can happen!!!! :cheers:

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E de apreciat ca a fost om si s-a interesat de starea lui H3llrider si si-a recunoscut greseala. Taximetristii, dincolo de micile mitocanii gen inghesuit pe aceeasi banda sau trecut pe galben is categoria de la care eu personal am avut cele mai putine surprize. Pe primul loc sunt daciile carosate sau dubitele, conduse in general de manelisti care se viseaza Sumahar, pe locul doi vin puternic din urma Matizurile cu femei la volan (sau mai rau, jeepurile), pe locul 3 masinile "tunate" (gen geamuri negre pe o rabla de dacie cu numar de moldova dar si masini puternice tunate pe banii lu' babacu) conduse de copilasi cu freze geluite.

Multa sanatate tie si prietenei tale si daca mergi din pasiune, multa sanatate pasiunii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...