Sari la conținut

30 Iulie 2006 - Timisoara, Accident Mortal


moonspell
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 72
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Silviu Dumnezeu sa aibe grije de tine.Daca se poate mi-as spune si eu parerea vizvi de accidentele moto.In Romania nu exista ( lege )si atata timpo cat pe scolile auto-moto nu intereseaza decat sa ia bani de la cursanti ( ce scoala faci cand dai pt permis?jaloanele alea care le faci in poligon?asta la moto ) iar la masini iau permisul toti si nici nu stiu sa parcheze?Plus de asta toti care au un pic de jeep sau un pic de bmw si bineinteles un cd cu 500 w cu manele instalat in masina se cred Dumnezeu si circula dupa nici o regula?Imi pare rau dar asa nu se va termina cu mortii din randul motociclistiilor cat si a conducatorilor moto.O alta problema sunt straziile care nu se pot numi strazi......Nu mai aberez ca sunt deja off topic.

Silviu.....primul telefon cand m-am intors in tara a fost cel de la Luci cel mai bun prieten al tau care mia dat trista veste...acea ca tu ai trecut in nefinta......in hohote de plans.......imi pare foarte rau pentru ce sa intimplat,sper ca Dumnezeu sa te ierte si sa te odihneasca in pace.

Sa iti fie tarana usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politist ucis in accident rutier in drum spre serviciu

 

Un politist de la Departamentul Politiei de Interventie Rapida Timis si-a pierdut viata in urma unui accident de circulatie, duminica dimineata, in timp ce se indrepta spre serviciu. Din primele cercetari ale politistilor rutieristi se pare ca soferul care a provocat tragedia rutiera nu i-a acordat politistului prioritate de trecere.

 

Tragedia rutiera, care i-a socat pe politistii timiseni, a avut loc duminica dimineata in jurul orei 8. Agentul-sef Silviu Cimpoca, de 41 de ani, din Beregsau Mare, se indrepta spre Politia Timis ruland pe strada Closca pe o motocicleta Kawasaki, inmatriculata TM-65-SIY. La intersectia cu strada Macilor in fata i-a aparut un Mercedes, cu numarul B-83145, condus de timisoreanul Cordea Candid, de 57 de ani, care, din primele investigatii, nu i-a acordat prioritate de trecere politistului. Motocicleta lui Silviu Cimpoca s-a izbit de partea stanga spate a Mercedesului si, desi purta casca de protectie, pentru ca a fost pur si simplu strivit intre motocicleta si automobil, accidentul i-a fost fatal politistului.

O ambulanta l-a transportat de urgenta pe omul legii la Spitalul Judetean, in moarte clinica. Desi medicii au incercat sa-l resusciteze mai bine de o ora, nu au mai avut ce sa-i faca. Se pare ca decesul a survenit din cauza multiplelor leziuni interne si a hemoragiei puternice, cauza exacta a decesului urmand sa se stabileasca, insa, abia in urma autopsiei.

“Soferul Mercedesului a fost testat cu etilotestul, insa nu a rezultat ca consumat bauturi alcoolice. I-am luat si probe de sange care vor fi analizate. Dansul sustine ca s-a asigurat, iar dupa ce a ajuns in intersectie a auzit o bubuitura puternica”, ne-a declarat comisarul Nicolae Istrat, de la Biroul Sigurantei Circulatie pentru Mediul Urban, din cadrul Politiei Rutiere Timis, care a participat la cercetarea la fata locului.

 

Agentul-sef Silviu Cimpoca era casatorit si are doi copii minori. A fost incadrat in Politia Timis la inceputul lui 1995, lucrand o scurta perioada la Postul de Politie din Beregsau Mare, apoi in cadrul Serviciului de Investigatii Criminale. La 41 de ani, politistul era decanul de varsta al “mascatilor” si sef de grupa in cadrul Departamentul Politiei de Interventie Rapida Timis, unde a fost incadrat la scurt timp dupa infiintarea acestui departament.

 

 

 

Poate se mai misca ceva acuma ..........

 

i'm sorry

acuma am vazut postul de mai jos

please ignore sau stergeti postul meu admins

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rugam un admin sa sudeze topicul asta la topicul mai mare existent deja

 

/index.php?...55251&st=60

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce tragedie ... :cheers:

 

Dumnezeu sa-i odihneasca sufletul in pace.

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP! :D

daca politistul nu avea viteza excesiva sau daca nu a gresit cu nimic, ATUNCI SPER CA MACAR DE DATA ASTA CONSERVARUL SA-SI PETREACA RESTUL ZILELOR LA PARNAIE :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi am zis ca nu mai scriu nimic pe acest forum datorita "super membrilor" (stiu ei care cenzureaza orice ca fiind limbaj dur si instigator) totusi nu pot sa nu remarc cati o mierlesc in fiecare zi si cati sunt pocniti,injurati,impinsi de conservari

 

daca voua vi se pare normal sa creasca asa tare nr accidentelor moto ce dracu sa mai zic

 

poate am fost si sunt mai dur in limbaj cand propun sa le rupem capul conservarilor care sunt in culpa si care sunt si super tupeisti dar vad ca daca nu imi fac eu singur dreptate ma calca cate un bou in fiecare zi :cheers:

 

macar de as merge singur dar mai merg si cu prietena in spate

 

ce sa fac sa astept ca un coios din conduceri sa citeasca forumuri ca sa vada cati mor zilnic(si nici macar nu sunt trecuti toti aici) sau sa mai moara un politist ca sa intre careva la zdup?

pai de ce sa nu intre si pt vatamarile zilnice si pentru mortii in civil?

adica noi ce avem?

 

pacat de fiecare motociclist accidentat dar n-o sa se schimbe nimic,niciodata in tara asta ,din cauza voastra ca sunteti prea blanzi

 

mergeti si voi prin tari straine unde circulatia urbana este preponderent pe doua roti si vedeti care sunt legile de protejare ale motoristilor si cum ii amendeaza pe conservari+ bunul simt al conservarilor care nu mor de ciuda ca ajungi primul la semafor si incearca sa te blocheze si nu in ultimul rand nu sunt asa prosti

 

 

eu atat am mai avut de spus

 

daca nu faceti ceva concret(nu doar sa postati rip-uri pe forum) poate maine o sa fie unul dintre voi,sau eu,sau desi mai greu (ca ei sunt peste noi si pe ei nu-i calca niciodata nimeni) uhn supermoderator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

daca nu faceti ceva concret(nu doar sa postati rip-uri pe forum) poate maine o sa fie unul dintre voi,sau eu,sau desi mai greu (ca ei sunt peste noi si pe ei nu-i calca niciodata nimeni) uhn supermoderator

 

:cheers: Lasa man forumul ca e plin de copii de 16 ani cu aere in cap.

 

Pe sosea se vede tehnica de pilotaj, nu numarul de injuraturi pe forum.

 

Mai citeam 100.000 de posturi: sunt incepator, ce sa imi iau? de 600 sau de 1000?

 

Ma rog, asta e fix treaba lor. 80% palesc motorul in prima mie de km.

 

Sa fiu la subiect: concret rupeti tata capul la soferi. Cineva mi-a zis ca sunt prea multi. Eu am zis ca noi suntem in plina dezvoltare ca fenomen moto si daca fiecare ar rupe o oglinda sau ar da cu pumnul unde este necesar: AM IESI IN EVIDENTA.

 

Nu ne-ar evita din cauza "LEGII" ci de FRICA!

 

Anyway: RIP Politistului si condoleante familiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Mor nu doar motociclisti, mor si pietoni, biciclisti si culmea, chiar "conservari" nevinovati. E o problema generala a traficului, a infrastructurii si a mentalitatii.

 

Degeaba instauram o stare de "frica", daca omul nu se uita pentru ca e neatent si nu te vede degeaba ii este "frica". Sa fim seriosi, astea sunt vise use cu John Wayne.

 

Si daca vreti "sa se faca ceva", incepeti de la voi, nu dati indicatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP! :D

daca politistul nu avea viteza excesiva sau daca nu a gresit cu nimic, ATUNCI SPER CA MACAR DE DATA ASTA CONSERVARUL SA-SI PETREACA RESTUL ZILELOR LA PARNAIE :cheers:

 

Mosule nu se sta dupa gratii tot restul vietii nici dupa omor sau viol... Legi de (cuvant urat)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...