Sari la conținut

INTRUNIRE MOTO LA BUZAU


MOUSAIOS
 Share

Postări Recomandate

Asta cu Fulga esti o vaca,am gandit-o ieri cand treceam cu motorul pe acolo dar sa zicem Flobert ca nu este inventata de mine...

 

Traseul este foarte frumos,sunt in jur de 4 curbe periculoase,aveti grija la radar de obicei in Sapoca pe linia dreapta.

 

Cu chopperul 80 km/h maxim este o viteza sigura,nu sunt gropi dar sunt cateva trambuline..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pentru cei cu track-ere GPS va mai amintesc inca odata coordonatele: 45.23.964 N - 26.44.075 E

 

cateva mici amanunte pt. traseu:

 

- daca veniti dinspre Buzau, dupa podul de la Maracineni, imediat cum se termina podul trebuie s-o luati spre Maracineni. Cum se termina podul, Maracineni este pe partea stanga. Nu puteti sa faceti stanga deoarece e linie continua si de obicei sunt mereu echipaje de politie in zona, asa ca faceti dreapta si coborati pe sub pod si ajungeti in Maracineni.

 

Apoi satele sunt in ordinea urmatoare:

 

Maracineni

Capatanesti

Potoceni

Matesti

Sapoca

Cernatesti

Vladeni

Caldarusa

Manasia

Fulga (ce vaca sunt)

Beceni

 

De la Beceni mai urcati putin si undeva pe stanga este drumul spre tabara scolara Arbanasi (un drum de vreo 2-3 km pana in varful dealului, unde este locatia intrunirii)

 

Va asteptam ;)

 

Pentru cine vrea sa scape de monotonia drumului Ploiesti Buzau, recomand un traseu prin Merei-Vernesti-Berca-Sapoca-Arbanasi sau Ploiesti-Valeni de Munte-Cislau-Berca-Sapoca-Arbanasi, pentru diversitate.

Mesaj completat

Pentru cine vrea sa scape de monotonia drumului Ploiesti Buzau, recomand un traseu prin Merei-Vernesti-Berca-Sapoca-Arbanasi sau Ploiesti-Valeni de Munte-Cislau-Berca-Sapoca-Arbanasi, pentru diversitate.

 

Si nu uitati de Vulcanii Noroiosi, din Berca in stinga, cam 15 km, merita vazuti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai astazi nu e maine.

Ma duc sa imi dezgrop cortul, tuica si pastrama. Stiam eu ca or sa vina si vremuri bune.

La mine e prima intrunire pe anul asta. O sa fie cu noroc, rock si distractie.

Ne vedem maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti,

 

vine si baiatu'. cat de departe e totusi prima varianta de cazare posibila?

 

Multam fain cu anticipatiune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la bucuresti pe unde e bine sa vin urziceni-buzau?

si din buzau spre ce oras o iau?

Informatia a fost postata mai sus, o reiau:

- daca veniti dinspre Buzau, dupa podul de la Maracineni, imediat cum se termina podul trebuie s-o luati spre Maracineni. Cum se termina podul, Maracineni este pe partea stanga. Nu puteti sa faceti stanga deoarece e linie continua si de obicei sunt mereu echipaje de politie in zona, asa ca faceti dreapta si coborati pe sub pod si ajungeti in Maracineni.

 

Apoi satele sunt in ordinea urmatoare:

 

Maracineni

Capatanesti

Potoceni

Matesti

Sapoca

Cernatesti

Vladeni

Caldarusa

Manasia

Fulga (ce vaca sunt)

Beceni

 

De la Beceni mai urcati putin si undeva pe stanga este drumul spre tabara scolara Arbanasi (un drum de vreo 2-3 km pana in varful dealului, unde este locatia intrunirii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

vreau sa vin si eu sambata si ma gandeam dc inchiriaza cineva un loc la cort... sau o umbrela... sau "un ceva" prin care sa nu intre apa... restul de harnasamete am (sac si izopren)

dc nu, asta e, dorm la umbra mobrei! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti,

 

vine si baiatu'. cat de departe e totusi prima varianta de cazare posibila?

 

Multam fain cu anticipatiune!

 

 

La 9 km mai sus de Arbanasi,in Vintila -Voda,pensiunea Gabriela.

80 ron camera cu pat dublu

Am sunat acum si mai erau 7 camere libere

 

http://www.antrec.ro/ro-492-pensiune-gabriela-Buzau.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti,

 

vine si baiatu'. cat de departe e totusi prima varianta de cazare posibila?

 

Multam fain cu anticipatiune!

Roakere de pare ca te mananca cortul :)

Prezent si eu :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Informatia a fost postata mai sus, o reiau:

- daca veniti dinspre Buzau, dupa podul de la Maracineni, imediat cum se termina podul trebuie s-o luati spre Maracineni. Cum se termina podul, Maracineni este pe partea stanga. Nu puteti sa faceti stanga deoarece e linie continua si de obicei sunt mereu echipaje de politie in zona, asa ca faceti dreapta si coborati pe sub pod si ajungeti in Maracineni.

Apoi satele sunt in ordinea urmatoare:

 

Maracineni

Capatanesti

Potoceni

Matesti

Sapoca

Cernatesti

Vladeni

Caldarusa

Manasia

Fulga (ce vaca sunt)

Beceni

 

De la Beceni mai urcati putin si undeva pe stanga este drumul spre tabara scolara Arbanasi (un drum de vreo 2-3 km pana in varful dealului, unde este locatia intrunirii)

Nu se poate face stanga pentru ca e scuar pe mijlocul strazii, si dupa aia ca e politia acolo. In oras (incepand de la intrarea in Bz dinspre BUC) urmariti indicatoarele pentru Suceava. Dupa ce treceti podul de la Maracineni(aka Podu' lu' Base), aflat la iesirea spre Suceava, mergeti spre indicatorul de Lopatari, adica imediat dupa pod la dreapta, pe sub pod, si apoi stanga. Simplu... :crack:

Mare atentie cum mergeti dupa ce intrati in Maracineni si pana la destinatie (Arbanasi). Drumul este supraaglomerat cu carute, biciclete, scutere, pietoni, animale si o groaza de masini care se baga la intimidare... RIDE SAFE!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un pic.... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ajunge cineva in jur de ora 3 azi dupa amiaza la podul care trece peste Buzau 0757011951(pogo).eu atunci plec.cunosc foarte bine drumul k sunt din zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roakere de pare ca te mananca cortul :)

Prezent si eu :crack:

 

Sa nu uiti vorbili astea cand mai vrei sa faci un dush roakere

Mesaj completat

La 9 km mai sus de Arbanasi,in Vintila -Voda,pensiunea Gabriela.

80 ron camera cu pat dublu

Am sunat acum si mai erau 7 camere libere

 

http://www.antrec.ro/ro-492-pensiune-gabriela-Buzau.html

 

Merci! ne...bem acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,este cineva care pleaca maine(sambata) din Bucuresti,pana in pranz? As vrea sa merg si eu la intrunire dar mi-ar placea sa mai plec cu cineva.Detalii aici sau pe PM .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O prima seara extraordinara. Primire calda si la propriu si la figurat cu covrigi si palinca, un loc minunat in mijlocul naturii, muzica buna cu karaoke si caterinca, o bere gustoasa si mâncare multă, buna si ieftină.....cred ca sunt beat, vad totul in roz. :crack: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O prima seara extraordinara. Primire calda si la propriu si la figurat cu covrigi si palinca, un loc minunat in mijlocul naturii, muzica buna cu karaoke si caterinca, o bere gustoasa si mâncare multă, buna si ieftină.....cred ca sunt beat, vad totul in roz. :) :lol:

 

 

 

daca ai baut bere blonda :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intalnire asha cum se faceau odata demult! Atmosfera foarte relaxata, fara fitze, fara pushti corditzi care forjeaza la cate un supersport obosit. Gazdele foarte ospitaliere shi de un bun simtz extraordinar. Mancarea excelenta, berea din belshug.

locatia a fost foarte frumoasa. Concursurile frumoase, iar prezentatorul, Tibitza de la Heavy Riders, a fost la inaltzime ca deobicei, cat timp a avut microfonul in mana parca canicula a trecut mai ushor.

Un singur minus, lipsa unei surse de apa unde sa te potzi spala mai mult decat pe dintzi shi pe fata, dar sunt sigur ca la umatoarea editie se va rezolva si asta.

Multumim pentru gazduire, iar intrunirea asta o vom trece in calendarul de intruniri la care trebuie sa ajungem an de an.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...