Sari la conținut

Accident mortal - Pod Otopeni


Alex_250EXC
 Share

Postări Recomandate

Acum am venit de la carrefour baneasa si am vazut o monstruozitate de accident. Un audi A4 gri sau un VW Jetta si un moto facut praf cu motociclistul inca pe el. daca stie careva mai multe detalii pls spuneti aici ca sunt tare curios ce s-a intamplat. nu am vazut moto deoarece era acoperita cu patura termoizolanta doar numarul IF-01-ZAW parca. Casca era la vreo 2-3 m de motociclist. audi partea din spate dreapta facuta praf.P.S. daca stie cineva cum pot sa fac sa uplodez filmuletul dati-mi de stire. RIP motociclistului desi nu stiu circumstantele intamplarii tragediei, dar am o banuiala.

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 618
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In seara asta , pe podul de la Otopeni , in jur de ora 21,15 intram in Bucuresti, pe sensul celalalt , cel de iesire, accident. Politie, Smurd, toate cele, un Vw Passat ,intors cu 180 grade, in fata lui la cca 25 m o casca, bucati de spoiler, roata din fata de la motor,linga masina folie din cea galbena, de sub ea , un picior si furca motocicletei, ieseau , in spatele lor cca 8-10 motociclete.Nici o sansa sa opresc sau sa intreb ceva .Cei care stiu mai multe ii rog sa posteze. .Dumnezeu sa-l odihneasca ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am venit de la carrefour baneasa si am vazut o monstruozitate de accident. Un audi A4 gri si un moto facut praf cu motociclistul inca pe el. daca stie careva mai multe detalii pls spuneti aici ca sunt tare curios ce s-a intamplat. nu am vazut moto deoarece era acoperita cu patura termoizolanta doar numarul IF-01-ZAW parca. Casca era la vreo 2-3 m de motociclist. audi partea din spate dreapta facuta praf.P.S. daca stie cineva cum pot sa fac sa uplodez filmuletul dati-mi de stire. RIP motociclistului desi nu stiu circumstantele intamplarii tragediei, dar am o banuiala.

 

 

e un topic ceva mai sus ...acolo cu un VW passat !... sunt 2 accidente?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e un topic ceva mai sus ...acolo cu un VW passat !... sunt 2 accidente?

Am unit eu topicurile acum. Nu mai faceti altele, cred ca e acelasi accident.

Cine nu-si gaseste topicul, postul de inceput e aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In seara asta , pe podul de la Otopeni , in jur de ora 21,15 intram in Bucuresti, pe sensul celalalt , cel de iesire, accident. Politie, Smurd, toate cele, un Vw Passat ,intors cu 180 grade, in fata lui la cca 25 m o casca, bucati de spoiler, roata din fata de la motor,linga masina folie din cea galbena, de sub ea , un picior si furca motocicletei, ieseau , in spatele lor cca 8-10 motociclete.Nici o sansa sa opresc sau sa intreb ceva .Cei care stiu mai multe ii rog sa posteze. .Dumnezeu sa-l odihneasca ;)

 Asa rau a fost accidentul, incat s-a terminat cu RIP ? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa incerc sa uploadez filmuletul pe youtube si sa il pun aici. sper sa nu ma injure nimeni. oricum ambele au o pozitie ciudata... mai ales masina . poate stie cineva mai multe sa aflam si noi exact

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost pe partea cu accidentul...din cate am inteles passatu' avea in jur de 200 kmph. a pierdut controlul masinii si a sarit pe contrasens unde a izbit un motociclist, tarandu'l aprox. 10m de la locul impactului..el saracul mergea cu aprox. 70 kmph... RIP.. nu pot sa postez fotografia asa ca dau link de pe imageshack...fotografie439.jpg

 

 

 

LE. masina B 96 GZA iar motorul..un chopper cu numar de IF .... WAH sau ceva de genu..nu am mai facut poze... ;)

Editat de laurbalaurcbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

passatul a intrat de pe contrasens pe sensul dispre buc spre otopeni si a lovit motociclistul. am inteles ca a murit pe loc. soferul era si el destul de grav ranit desi impactul masinii cu motorul a fost pe partea dreapta spate.

 

no comment

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uitati si link cu filmuletul... dar poza e mult mai clara decat filmul meu si se intelege mai bine

 

in cazul asta ce mai ramane de zis... atat i-a fost scris sa traiasca... ceasul rau pisica neagra.... RIP INCA O DATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu merge, imi pare rau pentru motorist, a murit din cauza unui retardat, dumnezeu sa-l odihneasca

 

 

EDIT : cat pentru ala daca supravietuieste sper sa-l manance puscaria.

Editat de EvilxClau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu merge, imi pare rau pentru motorist, a murit din cauza unui retardat, dumnezeu sa-l odihneasca

 

 

EDIT : cat pentru ala daca supravietuieste sper sa-l manance puscaria.

 

bai..e VW Jetta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EDIT : cat pentru ala daca supravietuieste sper sa-l manance puscaria.

 

Ce gluma buna! Tot nimic nu ai invatat din accidentele astea...

RIP pentru motociclist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum nu imi vine sa cred ca avea ala cu masina 200 pe pod acolo... e o dovada de inconstienta sa mergi cu 200 pe DN la ora aia. dar cine stie gradina Domnului e mare si foarte multi i-au sarit gardurile... oricum am ramas putin interzis cu ce s-a intamplat si ce ghinion a avut bietul baiat. macar stie careva ce mobra era ??? imi pare rau pt el nespus ca din cauza unui idiot ...mori ca prostul. pacat de el si de lumea care a lasat-o in urma sa il planga :D ;)

 

P.S. - Filmuletul merge. mi-au confirmat-o 2 prieteni

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum sa vina cretinii forumului sa explice dinamica accidentului, cu experienta lor de "baicari"!

 

Uite cum mori la viteza mica, pe CHOPPER, cu putini cmc (imi pare un Virago de 250cmc, sau 535cmc, putin probabil), respectand regulile de circulatie... Vine o racheta de pe contrasens si te spulbera pur si simplu... Cum reusesti sa eviti? Opresti timpul si te muti din loc, apoi dai "play" la loc?

 

Sau poate tot bietul motociclist era de vina ca "nu a adaptat viteza la conditiile de drum", nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum sa vina cretinii forumului sa explice dinamica accidentului, cu experienta lor de "baicari"!

 

Uite cum mori la viteza mica, pe CHOPPER, cu putini cmc (imi pare un Virago de 250cmc, sau 535cmc, putin probabil), respectand regulile de circulatie... Vine o racheta de pe contrasens si te spulbera pur si simplu... Cum reusesti sa eviti? Opresti timpul si te muti din loc, apoi dai "play" la loc?

 

Sau poate tot bietul motociclist era de vina ca "nu a adaptat viteza la conditiile de drum", nu?

 

 

haide nu fi ironica, nu e genul tau. lasa-l pe HD sa faca asta ! si apropo, nu-i invoca pe acei reiseri ca acum apar. scuze de off-topic

 

RIP baiatului. Condoleante familiei.

Editat de alecsutzusve
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de aproape 5 ani pe forumul asta,am citit despre toate accidentele mortale,am incercat si incerc sa vad si eventualele greseli ale motociclistului (nu neaparat legale cat de protejare a propriei persoane) dar asta este genul de accident cand efectiv nu mai ai ce face!

Din punctul meu de vedere nu este un accident,este o crima!Numai moartea vinovatului poate face dreptate!

Dumnezeu sa-l odihneasca si sa-i fie tarana usoara fratelui motociclist!

Editat de adiy32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum sa vina cretinii forumului sa explice dinamica accidentului, cu experienta lor de "baicari"!

 

Uite cum mori la viteza mica, pe CHOPPER, cu putini cmc (imi pare un Virago de 250cmc, sau 535cmc, putin probabil), respectand regulile de circulatie... Vine o racheta de pe contrasens si te spulbera pur si simplu... Cum reusesti sa eviti? Opresti timpul si te muti din loc, apoi dai "play" la loc?

 

Sau poate tot bietul motociclist era de vina ca "nu a adaptat viteza la conditiile de drum", nu?

Aici nu e de explicat nimic, accidentul asta intra direct pe locul intai in topul celor mai stupide accidente, urmat de ala cu un biker lovit de un taximetrist beat ce a sarit un rond si l-a lovit in timp ce stationa la semafor anul trecut in Pitesti, si de cel cu Ninja ce stationa si vorbea la telefon acum 2 ani in Bucuresti si a fost calcat de o duba ce iesea din parcare si nu l-a vazut. Bine, in celelalte cazuri motociclistii au scapat mai usor (niste oase rupte la Pitesti si zeci de injuraturi pentru ca ala cu vitezana nu avea casca pana sa se afle ca stationa), dar aici e greu de presupus ca cineva si-ar fi imaginat ca in Otopeni zboara nu numai avioane, ci si anumite modele de VW...

Eu cred ca aici vina o poarta numai Parlamentul Romaniei ca in loc sa adopte noul Cod Rutier la 1 iulie 2009 (cum vroiau aia de la politie) inca o mai lalaie sa bage chestiile alea cu A2 & B2 & stuff, pentru ca as putea sa pun pariu ca VW zburator era pilotat de unul care are permis de mai putin de 2 ani si sub 23 de ani, si daca s-ar fi adoptat legea aia ala nu putea sa conduca decat cel mult un Logan din ala puturos care nu prea stie sa zboare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a fost nimeni din plimbarea joia moto implicat in accident, doar ca mergeam pe acelasi traseu ... fiind ceva mai in spate.

 

Masina implicata era un VW Jetta ... soferul nu era grav ranit (din cate am inteles avea 37 de ani), a fost luat de smurd deoarece acuza dureri la gat ... probabil provocate de airbag ....

 

Despre motor ... numarul IF 01 ZAW ... un chopper din cate mi-am dat seama ...

 

Masina a intrat pe contrasens, motorul mergea regulamentar spre otopeni .. altceva nu cred ca mai este de spus.

 

Dumnezeu sa-l ierte!

 

sa fie oare cineva din plimbarea joia moto ?
Editat de no01else
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi (grupul joia moto) eram la 20 de secunde in spatele motociclistului.

omul mergea regulamentar si vw jetta a venit de pe contrasens si efectiv l-a spulberat. a murit pe loc...

noi am stat acolo pana a venit politia si a inceput sa ia masuri, declaratii etc.

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si eu as putea sa pun pariu ca ala cu masina o sa scape cu 1-2 ani cu suspendare...o sa dea bani familiei...etc...(vezi cazul in care sotia lu' adrian paunescu a omorat... 3 oameni? s'a mai auzit ceva de acel caz? a facut puscarie? NU! basculagiu' ala care a omorat 2 oameni tot pe dn 1 stiti cat a luat? 3 ani cu suspendare ba! si are de dat familiei aprox 200 000 euro...asa ca pentru un biet motociclist...cat o sa ii dea conservaului? tara de c**** cu justitie la fel! si nici nu o sa se schimbe nimic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...