Sari la conținut

Miting Aviatic si nu numai la Otopeni - 17.07.2010


flysebi
 Share

Postări Recomandate

Este foarte posibil ca 10 mobre sa aiba probleme si sa se opresca, cu avariile puse, 5 min, pe TOATE cele 3 benzi de pe pod. Zic si eu.

 

 

Cred ca banii ce ii vom da pe amenzi i-am putea folosii in scopuri mai folositoare, gen donati familiei lui Tibi . In schimb am putea face alceva legal : ocupam in mers toate cele 3 benzi, mergand cu limita legala, asfel sa nu le dam voie conservarilor sa zburde prin aceea zona cu 100-200km/h .

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cred ca banii ce ii vom da pe amenzi i-am putea folosii in scopuri mai folositoare, gen donati familiei lui Tibi . In schimb am putea face alceva legal : ocupam in mers toate cele 3 benzi, mergand cu limita legala, asfel sa nu le dam voie conservarilor sa zburde prin aceea zona cu 100-200km/h .

Imi place ideea ta, dar sa vin cu una. Nu exista viteza minima de deplasare.... puteti merge si cu 10 la ora pe cele 3 benzi fara ca nimeni sa poata spune ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fiu si eu la IKEA LA 9 .Nu o mai balacariti cu locatia si ora ca asa nu mai intelege nimeni nimic !

 

Bine ar fi sa ne strangem cat mai multe motoare,sa vedem si noi solidaritatea vestitlor bikeri de bucuresti.Salut

mai multi de 20 nu am fost.asta apropo de "solidaritatea " bikerilor din buc.dar cat am sta in parcare zburau spre munte zeci de motoare.

pacat ca suntem atat de egoisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost solo pe pod in jur de ora 12.00 azi, sa-l las un gand bun. Nu prea le am cu manifestari in grup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu s-a blocat podul, doar banda 1, mai claxona cate unul care atentiona pe cineva. Nu am simtit ca acele claxoane ni se adresau. Poate ca multi stiau de accident si nu au vrut sa fie neamuri proaste, intelegand situatia. Oricum cred ca nici 10 minute nu am stat. Cat putea sa ne ia o lumanare aprinsa si 3 poze. Nu mi-a dat prin cap, dar acolo trebuia pusa o poza prinsa pe bara aceea cu baiatul asta inainte si una cu masina peste el. Daca cineva poate sa faca acest gest, azi sau maine diminearta, cred ca ar fi ideal. Doua poze cu el inainte viu si acum zdrobit de acel sofer nebun. Trece multa lume pe acolo si poate ii mai pune pe ganduri...Ar mai merge un banner cu ceva mesaj gen : Sa se faca dreptate ! Criminalul pedepsit !

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai multi de 20 nu am fost.asta apropo de "solidaritatea " bikerilor din buc.dar cat am sta in parcare zburau spre munte zeci de motoare.

pacat ca suntem atat de egoisti.

Exagerezi cand spui 20...

Intr-adevar plin de motoare si motociclisti cu durere-n p... pe DN.

Am fost si am lasat 2 garoafe, undercover.

Si cand te gandesti cate amenintari, cate vorbe dure mi s-au adresat pe Forum, dar la o fapta buna n-a venit unul. Incep sa cred ca si la smardoiala tot atat de periculosi sunt baietii.

 

Dumnezeu sa-i ierte pacatele si sa-l odihneasca pe motociclist!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai multi de 20 nu am fost.asta apropo de "solidaritatea " bikerilor din buc.dar cat am sta in parcare zburau spre munte zeci de motoare.

pacat ca suntem atat de egoisti.

Poate cei care ziceau ca vin azi, si-au dat intalnire pe forum. ;)

Asa se intampla cand e vorba de miscat fizicu' la o treaba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cand te gandesti cate amenintari, cate vorbe dure mi s-au adresat pe Forum, dar la o fapta buna n-a venit unul. Incep sa cred ca si la smardoiala tot atat de periculosi sunt baietii.

Incearca, te rog, sa te abtii in a mai da cu mucu', mai ales in situatii din astea, adica sa arati ce "important" esti. Habar nu ai cine/cand si de ce a fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost foarte putini, o comunitate ce nu prea e asa unita cum imi imaginam eu inainte sa fac si eu parte din ea , pana si reisari de la victoriei sunt mai multi dar asta este , una se vorbeste pe forum dar realitatea difera foarte mult , va salut cu respect . Simplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva poze de astazi:

 

post-48785-1279379136_thumb.jpg post-48785-1279379173_thumb.jpg post-48785-1279379180_thumb.jpg post-48785-1279379190_thumb.jpg

 

Am fost in jur de 15-16 motoare, din ce am apucat eu sa numar...

 

Am mai fost si noi cativa scuteristi, insa vazand ca nimeni nu ne baga in seama (de altfel am observat ca nimeni nu baga pe nimeni in seama), am plecat grupati doar noi.

Apropo: acest topic a fost deschis de...cine credeti?....un scuterist....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai trebuia sa ramaneti cu noi, sa plecam toti. Eu v-am vazut ca ati venit.

Nici eu nu cunosteam pe nimeni si m-am dus si m-am bagat in seama, apoi am plecat impreuna.

Scopul pentru care ne-am adunat conteaza, nu ca nu ne cunoastem intre noi; pana la urma, luptam pentru aceeasi cauza. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si EL te-a remarcat nu si noi ( scuteristii adica ) , EL singur te a remarcat...ahahhaha:)))

 

Da, pt. ca vorbeam in numele meu....daca observam ca si ceilalti din grupul meu au observat-o si aveam aprobarea lor, te asigur ca vorbeam la plural....asa cum am facut-o visavis de faptul ca nu ne-a bagat nimeni in seama....

Editat de gilbertinos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca am plecat asa(vorbesc in numele tuturor, doar eu am deschis acest topic).Insa, tacerea deplina de acolo, si faptul ca nu se stia de cat mai stam la ikea pana plecam spre otopeni, si faptul ca am vrut sa apropii putin scuteristii de motociclisti prin aceasta iesire...(am pus intrebarea daca dupa ce aprindem lumanarile mergem spre mitingul de la aeroport, si nu am primit nici un raspuns concret)...am plecat.

Da, ar trebui sa luptam impreuna pt acelasi scop, avem o pasiune comuna cu totii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca am plecat asa(vorbesc in numele tuturor, doar eu am deschis acest topic).Insa, tacerea deplina de acolo, si faptul ca nu se stia de cat mai stam la ikea pana plecam spre otopeni, si faptul ca am vrut sa apropii putin scuteristii de motociclisti prin aceasta iesire...(am pus intrebarea daca dupa ce aprindem lumanarile mergem spre mitingul de la aeroport, si nu am primit nici un raspuns concret)...am plecat.

Da, ar trebui sa luptam impreuna pt acelasi scop, avem o pasiune comuna cu totii...

 

Imi pare rau ca intervin....Nu imi sta in obicei. Insa nu cred ca ai fost tratat cu LIPSA DE RESPECT.

Ne-am adunat acolo din cauza unei nenorociri..... In alta conjunctura crede-ma ca ne-am fi comportat altfel.

Esti un tip OK. Am apreciat ca ati fost prezenti. Si eu sunt posesor de scuter si nu ii tratez pe scuteristi "de sus".

Repet, nu era nimeni prea vesel. Asa ca nu trebuie sa o iei personal.

 

Sper.... sa nu dezvoltam subiectul deoarece nu are rost ( desi am contribuit si eu la asta)

 

Seara buna

Editat de Megahertz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca intervin....Nu imi sta in obicei. Insa cred ca ai fost tratat cu LIPSA DE RESPECT.

Ne-am adunat acolo din cauza unei nenorociri..... In alta conjunctura crede-ma ca ne-am fi comportat altfel.

Esti un tip OK. Am apreciat ca ati fost prezenti. Si eu sunt posesor de scuter si nu ii tratez pe scuteristi "de sus".

Repet, nu era nimeni prea vesel. Asa ca nu trebuie sa o iei personal.

 

Sper.... sa nu dezvoltam subiectu deoarece nu are rost ( desi am contribuit si eu la asta)

 

Seara buna

 

Multumim (vorbesc si in numele prietenilor mei).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca am plecat asa(vorbesc in numele tuturor, doar eu am deschis acest topic).Insa, tacerea deplina de acolo, si faptul ca nu se stia de cat mai stam la ikea pana plecam spre otopeni, si faptul ca am vrut sa apropii putin scuteristii de motociclisti prin aceasta iesire...(am pus intrebarea daca dupa ce aprindem lumanarile mergem spre mitingul de la aeroport, si nu am primit nici un raspuns concret)...am plecat.

Da, ar trebui sa luptam impreuna pt acelasi scop, avem o pasiune comuna cu totii...

 

Sunteti cam sensibili baieti. Nu s-a vorbit pentru ca lumea nu se cunoastea plus ca nu prea avea nimeni chef de vorba. Eram acolo cu un scop clar. Nu va mai comportati ca niste copilasi care se supara si isi iau jucariile si pleaca. Eu unul am fost surprins sa vad ca plecati asa brusc. Eu d-abia venisem de 5 minute si nu apucasem sa vorbes cu nimeni nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am re-editat postul meu. Oboseala unui sfarsit de saptamana.

Scuze.

In alta ordine de idei, ma bucur ca ne-am strans mai mult de 3-4 persoane. Pacat ca nu am fost mai multi.

Am apreciat si prezenta "colegilor motociclisti" care ne-au asigurat spatele pe pod cu autoturismele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti cam sensibili baieti. Nu s-a vorbit pentru ca lumea nu se cunoastea plus ca nu prea avea nimeni chef de vorba. Eram acolo cu un scop clar. Nu va mai comportati ca niste copilasi care se supara si isi iau jucariile si pleaca. Eu unul am fost surprins sa vad ca plecati asa brusc. Eu d-abia venisem de 5 minute si nu apucasem sa vorbes cu nimeni nimic.

 

Se observa din postarea ta ca nu vrei sa incheiem aceasta discutie aiurea...tocmai ca ai sosit acolo de numai 5 minute, nu aveai de unde stii ca cel care a organizat (prin topicul asta) a incercat un dialog cu cei care erau acolo (cu motoare) insa nu a fost bagat in seama de nimeni...ce-ai fi vrut, sa stam si suportam in continuare "superioritatea"? multumim frumos, noi ne respectam intre noi si ii respectam si pe toti ceilalti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca intervin....Nu imi sta in obicei. Insa nu cred ca ai fost tratat cu LIPSA DE RESPECT.

Ne-am adunat acolo din cauza unei nenorociri..... In alta conjunctura crede-ma ca ne-am fi comportat altfel.

Esti un tip OK. Am apreciat ca ati fost prezenti. Si eu sunt posesor de scuter si nu ii tratez pe scuteristi "de sus".

Repet, nu era nimeni prea vesel. Asa ca nu trebuie sa o iei personal.

 

Sper.... sa nu dezvoltam subiectul deoarece nu are rost ( desi am contribuit si eu la asta)

 

Seara buna

 

Multumesc

 

poate ca ai dreptate, si in alta situatie ar fi fost altfel

 

sper sa ne vedem o data si la o intalnire vesela

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc

 

poate ca ai dreptate, si in alta situatie ar fi fost altfel

 

sper sa ne vedem o data si la o intalnire vesela

 

numai bine

 

Asa sa fie.

Sa ne fereasca CEL DE SUS de astfel de intalniri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...