Sari la conținut

Accident Bucuresti - Sos. Alexandria, rond capatul tramvaiului 32


Pupila Dilatata
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 118
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Problema unor useri e ca citesc doar ultimele 3-4-6 posturi...de aici si paralelismele . Cred ca si daca erau in format audio era greu, asa ca Pupila..forget-it man , te doare capul degeaba .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

paralelismul pe care l-am facut eu este intre i) ce ziceati voi - motociclistul sicanat de sofer, pe care are tendinta sa il bata si ii) ce spun eu - soferul peste care un motociclist e gata-gata sa dea, pt. ca e inconstient, pe care soferul vrea sa il bata, daca il prinde :(

daca as sti cine e minunatul ala, i-as zice vreo doua si daca as putea, i-as da mai mult de doua !

 

seara buna tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Nicolete , tu pe unde crezi ca vin eu in Bucuresti , pe Calea Victoriei ? Vin pe SOSEA. Pe sosea majoritatea accidentelor sint pe contrasesns , cum ziceai tu. Stai mai nasol cu logica , sau ce nu intelegi ? Tu o bagi cu un timpit pe 2 roti , eu iti zic de sute de timpiti pe 4 roti. Asa ca citeste mai atenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

voi amandoi ati citit pe sarite, fara sa vedeti contextul in care i-am raspuns Beatricei.

s-a tot contrazis in ultimele topicuri pe tema ce bine conduc si ce vad pe totzi si etc, astfel incat acel raspuns era ironic. ma amuza cat v-atzi strofocat sa dati un raspuns la asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi amandoi ati citit pe sarite, fara sa vedeti contextul in care i-am raspuns Beatricei.

s-a tot contrazis in ultimele topicuri pe tema ce bine conduc si ce vad pe totzi si etc, astfel incat acel raspuns era ironic. ma amuza cat v-atzi strofocat sa dati un raspuns la asa ceva.

 

nu am citit pe sarite, am inceput cu prima pagina.... dar si eu ma amuz de tine cat de perfect te crezi si cum iti mai place sa corectezi pe toata lumea.... inainte sa criticati pe cineva ganditi-va la voi, nu va mai dati perfecti, ca nimeni nu-i perfect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am citit pe sarite, am inceput cu prima pagina.... dar si eu ma amuz de tine cat de perfect te crezi si cum iti mai place sa corectezi pe toata lumea.... inainte sa criticati pe cineva ganditi-va la voi, nu va mai dati perfecti, ca nimeni nu-i perfect.

din nou demonstrezi ca nu ai citit tot :(

las-o asa ca te faci de ras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa trag si eu niste concluzii pentru cei care nu au avut rabdarea de a citi 9 pagini de contre aberante? Pot?

- Beatrice si Pupila vorbesc despre nesimtirea unor soferi care ne baga in sant ca "asa vor ei". Sunt perfect de acord ca "daca mama ta te-a facut dobitoc si intri peste mine intentionat sa ma dai jos de pe 2 roti meriti o casca in gura pe loc, nu marsuri de protest dupa aia" (nu ca alea ar fi rele).

- Fulguletz, Cuki & CO: daca aveti ceva personal de impartit cu un user ar fi mai fain pe privat si ne-ar scuti pe noi, restul, sa citim pagini intregi de contre si nonsens

- Despre accidentat nu s-a vorbit decat pe prima pagina, in postul initial. Mai stie cineva ceva de el? (cred ca n-a apucat sa scrie saracul nimic, la cat de repede s-au contrat oamenii pe aici)

- Nicolette: exista motociclisti idioti la fel de bine cum exista "conservari idioti". THIS IS NOT THE CASE. Aici se vorbea de soferi care sunt nesimtiti, incearca sa te dea jos sau nu realizeaza ca intrand in tine el se repara pe Casco si tu MORI.

Terminam si noi cu tampeniile si incercam sa aflam ceva de starea motociclistului?

 

Seara buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Mantheone: Bine punctat si absolut corect!

 

In seara asta, am oprit la depozitul de materiale de constructii, unde cred ca a ramas motorul, sa intreb acolo daca mai stiu ceva de baiat. Din pacate, nu mai era decat un baiat, care nici nu stia ca a fost un accident. Mai trec si maine daca am timp, dar ceva mai devreme, poate-poate mai aflu ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit va venit mintea la cap sa va interesati de accidentat spor la cearta :(

 

Aveai o promisiune, Pantera. Suna cam asa: "Dimineata, cand va treziti si dupa ce va spalati pe ochi, atunci cand trageti casca pe cap si va urcati pe motor, faceti-va o cruce cu limba in cerul gurii si invatati-va cu necazul si primejdia, ca va paste la orice colt de strada." - citat Pantera2006.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos spus.

cat despre beatrice ne arata in continuare ca nu are tangente cu motociclismul sau cu mersul pe 2 roti.

 

 

conform spuselor tale inseamna sa spargi geamul la cel putin 3 masini, sa calci pe cap 2-3 indieni, si sa rupi 20 de oglinzi. fa asta si mai vorbim de statutul tau de motociclista din punctul tau de vedere.

din punctul meu de vedere o sa fii motociclista cand o sa intelegi ca nu ai prioritate, ca nu e obligatoriu sa semnalizeze, si ca cel mai mult conteaza sa ajungi acasa intreaga.

 

 

daca nu ti se pare ok sa anticipezi atunci stai acasa si nu mai da din gura. iar te contrazici. faci una zici alta. si inca mai crezi ca la reflexul tau daca nu aveai 20 la ora si aveai 100 scapai nu ?

can can can can :(

 

 

voi amandoi ati citit pe sarite, fara sa vedeti contextul in care i-am raspuns Beatricei.

s-a tot contrazis in ultimele topicuri pe tema ce bine conduc si ce vad pe totzi si etc, astfel incat acel raspuns era ironic. ma amuza cat v-atzi strofocat sa dati un raspuns la asa ceva.

 

 

din nou demonstrezi ca nu ai citit tot :D

las-o asa ca te faci de ras.

 

perfectule, in afara de jigniri si intepaturi nu prea ai avut multe de spus.... inca o data vrei sa demonstrezi ca esti perfect.

 

eu am facut referire strict la raspunsurile tale...... poti folosii pm-ul pentru mesaje sau raspunsuri la mesaje adresate unei singure persoane...... dar atunci nu s-ar mai vedea perfectiunea din tine......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' nu se mai poate frate cu astia!

Si noi o dam intr-una cu pacea si mizeriile astea... :(

 

Bine ne fac, meritam... Atata timp cat nu ripostezi, inseamna ca-ti place, sau ca esti prea las sa-ti aperi drepturile... Oricum ar fi, meritam.

Beatrice, tu ai risca un dosar penal (cel putin) sau un glont in cap (chiar mi s-a intamplat sa scoata unu' trancanu la mine pe geam) cu doi copii acasa? Intreb si eu... ca un las ce ma simt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beatrice, tu ai risca un dosar penal (cel putin) sau un glont in cap (chiar mi s-a intamplat sa scoata unu' trancanu la mine pe geam) cu doi copii acasa? Intreb si eu... ca un las ce ma simt.

Dar cand iti vezi moartea cu ochii, nu-ti vine sa-i rupi capu' soferului dobitoc, tocmai pentru ca te gandesti la cei ce te asteapta acasa?

 

Nu e vorba de lasitate sau curaj, nici de orgoliu sau mai stiu eu ce...Fiecare reactioneaza cum poate, daca poate. Eu cu ceva ani in urma, am fost sicanat in mod repetat de aceiasi masina si era sa ma tranteasca de cateva ori. In masina respectiva erau 3 tipi, dar la semafor tot m-am dat jos. Eram constient ca mi-o fur, dar ma gandeam ca macar o manusa-n dintit tot dau soferului, ca doar el era vinovatul. Totusi, cum am bagat pumnu pe geam, a demarat in tromba ca se facuse verde si...Dus a fost. Asta numesc eu lasitate. Sa te vezi pe 4 roti si sa te joci cu viata unu-ia pe doua, sa ai cu tine inca doua seturi de membre in plus, dar sa fugi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sistruha, ai dreptate partial... nu-i frumos, da' si userul @beatrice zice niste tampenii cateodata... :(

 

 

Bratok, fiecare e cu parerea lui, in urma unor "evenimente" prin care au trecut.

 

Toti ne riscam pieile din nefericire si ma gandesc cu groaza ca stau fix la DN si ca va trebui sa ies pe acolo sa ma duc la munca cu motorul....rubrica de accidente nu face altceva decat sa-ti adauge inca un fior pe spinare, dar ne asumam riscurile ,pt ca d'aia calarim motoare.

Nu cred ca are rost sa ne certam ca chiorii..fiecare-si vede de pielea lui cand se urca-n sa si ar trebui sa ramanem on topic,macar cand vine vorba de accidente...sunt deja 10 pagini de vorbe inutile.....macar din respect pt "statutul" de motociclisti, haideti sa incercam sa nu mai cream dispute..nu aici.

 

Respect....

Editat de ValoXM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bratok, fiecare e cu parerea lui, in urma unor "evenimente" prin care au trecut.

 

Toti ne riscam pieile din nefericire si ma gandesc cu groaza ca stau fix la DN si ca va trebui sa ies pe acolo sa ma duc la munca cu motorul....rubrica de accidente nu face altceva decat sa-ti adauge inca un fior pe spinare, dar ne asumam riscurile ,pt ca d'aia calarim motoare.

Nu cred ca are rost sa ne certam ca chiorii..fiecare-si vede de pielea lui cand se urca-n sa si ar trebui sa ramanem on topic,macar cand vine vorba de accidente...sunt deja 10 pagini de vorbe inutile.....macar din respect pt "statutul" de motociclisti, haideti sa incercam sa nu mai cream dispute..nu aici.

 

Respect....

 

sincer in ultima vreme am un sentiment ciudat cand ma sui pe motor - ca o s afie ultima data cand am sa sui pe el

 

mereu ma limitez in oras sa mangai mansonul de pe drepta mai mult decat este necesar - si mereu incerc sa anticipez ce o sa fie si conduc prefentiv - dar chiar si asa daca iese unu in 2 m si cu 20 la ora nu mai ai ce sa faci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar cand iti vezi moartea cu ochii, nu-ti vine sa-i rupi capu' soferului dobitoc, tocmai pentru ca te gandesti la cei ce te asteapta acasa?

 

Nu e vorba de lasitate sau curaj, nici de orgoliu sau mai stiu eu ce...Fiecare reactioneaza cum poate, daca poate. Eu cu ceva ani in urma, am fost sicanat in mod repetat de aceiasi masina si era sa ma tranteasca de cateva ori. In masina respectiva erau 3 tipi, dar la semafor tot m-am dat jos. Eram constient ca mi-o fur, dar ma gandeam ca macar o manusa-n dintit tot dau soferului, ca doar el era vinovatul. Totusi, cum am bagat pumnu pe geam, a demarat in tromba ca se facuse verde si...Dus a fost. Asta numesc eu lasitate. Sa te vezi pe 4 roti si sa te joci cu viata unu-ia pe doua, sa ai cu tine inca doua seturi de membre in plus, dar sa fugi...

Bre, sunt de acord, cateodata iti vinne sa faci crima. Dar mie , vorbind foarte serios, si prietenii stiu ca nu sunt vreun retinut, cand urmeaza o "paranghelie" nu-mi vine in cap dect o imagine cu copiiii mei la un "vorbitor". Si-mi trece foarte repede. Serios vobesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mai arunc niste gaz pe foc , in materie de violente. Poate ne spune si noua (desi nu cred) cineva in domeniu , politie , justitie , cum e treaba cu pirnaia . Eu stiam ca de la 90 de zile de spitalizare in sus iti faci bagajele.

In general violenta e supraestimata. Majoritatea daca isi iau un pumn care ii arunca pe masina nu au nici pe dreacu' , da' nici nu mai fac figuri. Un pumn este egal cu zero , dpdv medical , doar daca nu-i rupi maxilarul. Il dai in plex sau in ficat. Un genunchi in coae e si mai bun. Acu' , daca scoate unu' trancanu' la tine , ok , e cam nasol , da' daca nu trage din prima si i-o dai , l-ai naucit. Daca nu i-o dai , te tirezi , asta e.

Mesaj completat

Asi recomanda un spray lacrimogen. Te rupe daca il iei in ochi , daca esti in masina si ti-l da prin geamul deschi , nu mai apuci sa cobori. Nici nu vad fraierii , aaaaa , martorii , ce s-a intimplat. Se da verde si dus ai fost. Bulangiu' isi varsa matele linga masina si nici nu mai alearga dupa tine. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mai arunc niste gaz pe foc , in materie de violente. Poate ne spune si noua (desi nu cred) cineva in domeniu , politie , justitie , cum e treaba cu pirnaia . Eu stiam ca de la 90 de zile de spitalizare in sus iti faci bagajele.

In general violenta e supraestimata. Majoritatea daca isi iau un pumn care ii arunca pe masina nu au nici pe dreacu' , da' nici nu mai fac figuri. Un pumn este egal cu zero , dpdv medical , doar daca nu-i rupi maxilarul. Il dai in plex sau in ficat. Un genunchi in coae e si mai bun. Acu' , daca scoate unu' trancanu' la tine , ok , e cam nasol , da' daca nu trage din prima si i-o dai , l-ai naucit. Daca nu i-o dai , te tirezi , asta e.

Mesaj completat

Asi recomanda un spray lacrimogen. Te rupe daca il iei in ochi , daca esti in masina si ti-l da prin geamul deschi , nu mai apuci sa cobori. Nici nu vad fraierii , aaaaa , martorii , ce s-a intimplat. Se da verde si dus ai fost. Bulangiu' isi varsa matele linga masina si nici nu mai alearga dupa tine. :)

Buna faza cu sprayul

 

o merge si la scuteristi?Noi astia...fugim mai greu :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

perfectule, in afara de jigniri si intepaturi nu prea ai avut multe de spus.... inca o data vrei sa demonstrezi ca esti perfect.

 

eu am facut referire strict la raspunsurile tale...... poti folosii pm-ul pentru mesaje sau raspunsuri la mesaje adresate unei singure persoane...... dar atunci nu s-ar mai vedea perfectiunea din tine......

inteligentule de unde tragi tu concluziile astea ? esti expert psiholog si nu ti-ai pus la semnatura sa stie si prostimea ca tu din 3 fraze ne citesti ? de ce nu continui sa alergi cu 200 pe magheru fara casca precum prietenii tai carora le iei apararea si eventual sa ne povestesti dupa cum a fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

beatrice sterge-ti contul de pe forumul asta please! :D

Dar tu, de ce nu fugi de pe planeta? Oricum, daca o faci, cauta una nelocuita ca faci pamantenii de ras :)

Mesaj completat

inteligentule de unde tragi tu concluziile astea ? esti expert psiholog si nu ti-ai pus la semnatura sa stie si prostimea ca tu din 3 fraze ne citesti ? de ce nu continui sa alergi cu 200 pe magheru fara casca precum prietenii tai carora le iei apararea si eventual sa ne povestesti dupa cum a fost.

Daca citesti atent ce a scris @sadixkid:, Nu tre' sa fie psiholog, ca tocmai ai confirmat ce a zis :) Ca sa intelegi si tu, faza cu P.M. ul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar tu, de ce nu fugi de pe planeta? Oricum, daca o faci, cauta una nelocuita ca faci pamantenii de ras :)

Mesaj completat

 

Daca citesti atent ce a scris @sadixkid:, Nu tre' sa fie psiholog, ca tocmai ai confirmat ce a zis :D Ca sa intelegi si tu, faza cu P.M. ul!

 

3. Am avut rabdare sa citesc tot topic-ul asta care a deviat de la subiect asa ca "mucles" sa nu va aud ca aveti ceva de comentat la adresa mea cum ca am citit pe sarite.

2. Auziti bai "smecherilor", voi astia 3: Fulguletu' de Olt , asta cu Pupila dilatata si Cuki din Cluj mai bine vedeti-va de treaba si renuntati sa mai faceti pe desteptii jignind pe forum-urile astea ca nu sunteti decat niste motociclisti ca noi toti ceilalti de pe forum indiferent ce motocicleta conducem sau ce avem "intre picioare", asa ca nu sunteti cu nimic mai presus decat noi :)

1. Si inchei cu inceputul urandui camaradului nostru de trafic insanatosire grabnica pentru ca restul este doar pasiune pentru niste "fiare".

Editat de kimi suki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...