Sari la conținut

ij 49


Lolo_ID
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 445
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ilie mi-a promis poze cu toate motocicletele lui, ar cam vrea sa le dea pe toate si vroia sa le pun eu pe net...la el mai greu cu netul si pozele.Pentru cine e interesat, pe ij-ul 49 cere cam 500 euro, actele nu sunt pierdute definitiv..exista o mica sansa sa se gaseasca.

Mesaj completat

Dar poate reuseste mihai sa faca niste poze mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce te intereseaza atat pozele alea?...Bunu.

Sunt curios sefu'. Am achizitionat deja schema electrica(din '35), mai am restul si o sa am si eu un "ce-o iesii"...Bdoi.

 

... voi vorbiti de 49, eu de 350...

Scaf-ule scrie tot ce stii de 350, cat de mult seamana cu dkw-ul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cristi_57 - IJ 350 seamana cu DKW NZ 350 doar la prima vedere. Fiecare motocicleta are anumite repere diferite insa trebuie analizata fiecare piesa

in parte.

@robert bk350 - si eu la fel de nelamurit eram acum 2 ani cand am vazut pentru prima oara poze si schite cu motocicleta si piesele IJ-ului 350.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Placuta de identificare a fost vopsita impreuna cu motocicleta, probabil. Acum este complet neagra. Totusi, seria de cadru cu cea de motor sunt diferite. Are motorul original, avand seria la fel cu cea poansonata pe tablita. Deasemenea mai este poansonat sub serii, pe tablita, un 9, care cred ca e de la anul de fabricatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sub serii nu ar trebui sa mai fie poansonat nimic. E posibil sa se fi poansonat (gresit de altfel) ultima cifra din capacitatea cilindrica a motorului. Ultima cifra din anul de fabricatie trebuie sa fie poansonata deasupra seriilor, la fel ca la IJ 49.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E buna rezolutia, problema e bezna. Probabil aparatul nu focalizeaza asa bine pe intuneric :) Sunt poze la blizz. Unde mai pui ca sunt facute dimineata la ora 1, condens pe aparat, bla bla...brr brr

O sa fac un set de poze pentru arhiva personala inainte sa "scap" de mobra, cu toate ca la ultimul virus am pierdut aproximativ 10 000 de poze si mi-a cam trecut de poze de atunci.

Am cam invadat topicul cu altceva decat e in titlu, asa ca daca e cumva deranjant, poate un moderator muta ultimele 2 pagini in alt topic dedicat. Imi e indiferent mie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo ID-ule, "musca", fi rau, nu ierta nimic! :laugh: asa aflam toate detaliile.

scafbikes-ule, nu poti face foto cu o rezolutie mai buna? Am lentilele zgariate si scap detaliile.. poate si de la bere :)

Poate, cateodata, o sa par cusurgiu insa fac asta doar pe baza documentatiei pe care o am despre diferite motociclete. Unde nu stiu, nu ma bag.Pentru a afla toate detaliile despre un anumit model de motocicleta iti trebuie foarte mult timp si rabdare. Detalii despre originalitatea pieselor din dotarea motocicletei din pozele postate de @scafbikes am sa dau abia dupa ce motocicleta va fi vanduta (am inteles ca este de vanzare).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa astepti vanzarea motocicletei. Sincer sa fiu, m-ar ajuta sa stiu si parerea/cunostintele tale despre motocicleta, acest lucru scutindu-ma de eventualul timp pierdut pentru aprofundarea cunostinelor mele despre model. Recunosc ca nu prea le am cu rusestile, chiar pot sa zic ca sunt afon la ele :) , evident intr-o anumita masura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...