Sari la conținut

ij 49


Lolo_ID
 Share

Postări Recomandate

Lipsuri : tabla acoperitoare (protectie) arc furca fata; cablu acceleratie; cromul de pe diferite piese (ex. ghidon); inaltatoare numar inmatricularearipa fata; saua spate; aparatoare lant inferioara - astea ar fi cateva

Inlocuiri : cauciucul seii fata; butuc roata fata; cauciuce scarite; capac "black-box"; comanda acceleratie; far; leviere comanda soc, decompresor s.a.m.d

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 445
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Va sa zica nu prea e nimeni dispus sa scoata banu`. Deci pot "sa ii fac vant".

Lolo, avand in vedere ca esti taticul lor, cum comentezi pretul? De fapt va intreb pe toti, credeti ca e mult, putin, prea din scurt, etc?? Sunt si eu curios, ce pot zice...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va sa zica nu prea e nimeni dispus sa scoata banu`. Deci pot "sa ii fac vant".

Lolo, avand in vedere ca esti taticul lor, cum comentezi pretul? De fapt va intreb pe toti, credeti ca e mult, putin, prea din scurt, etc?? Sunt si eu curios, ce pot zice...

 

un pm cu pretul la ij350 sau eventual o combinatie ceva..as fi interesat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va sa zica nu prea e nimeni dispus sa scoata banu`. Deci pot "sa ii fac vant".

Lolo, avand in vedere ca esti taticul lor, cum comentezi pretul? De fapt va intreb pe toti, credeti ca e mult, putin, prea din scurt, etc?? Sunt si eu curios, ce pot zice...

Daca pretul motocicletei este cel care mi l-ai spus zilele trecute .... spun doar ca este exagerat de mare. Spun asta deoarece nu face banii si are o gramada de piese ce nu-i apartin/lipsa plus ca (presupun) e tocmai in Germania.

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc ca poate e prea mult 2000 de iepuroi pentru un IJ 350 complet original si functional cu acte de UiE, dar mi-am zis ca trebuie sa va zic, poate poate e careva dispus sa dea banii astia pe un fier...

 

cred ca asta e pretul

pt. cei care erau curiosi si nu au gasit postarea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare un AWO cu atas Stoye TM , tinut in sopronul lu' Mos Constandin , face 2000 euro ? Daca Sami reuseste sa dea motocicleta cu banii astia cu siguranta n-o va face la noi in tara. Spun asta deoarece diferentele de trai intre Romania si Germania sunt evidente inca din mileniul trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai asta incercam sa evidentiez in ultimile posturi.

Mesaj completat

Revenind la "oile noastre" ..... doua poze cu claxonul ce-l voi monta pe IJ 49

Mesaj completat

In cele din urma am reusit sa gasesc si cric central.

post-47416-1291470864_thumb.jpg

post-47416-1291470926_thumb.jpg

post-47416-1291470974_thumb.jpg

post-47416-1293911546_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Cromul arata foarte bine pe piese dar ai gresit (pe banii tai, ce-i drept)....doar placa superioara a jugului trebuia cromata, nu si cea inferioara. Cea mai mare greseala ai facuto cromand telescoapele (ai sa te convingi de ce-ti spun in momentul in care vei introduce telescoapele in paharele lor - cromandu-le ai marit diametrul tevii din care sunt facute iar daca ii vei pune kit de reparatie nou, la telescoape, n-ai sa mai reusesti sa le introduci in bucsele noi). In rest............spor la treaba si astept cateva poze cu IJ-ul tau. Lasa-mi pe PM ID-ul tau de messenger si vorbim mai multe acolo.

Mesaj completat

Am gasit si pompa pentru Ivan. Multumesc @comunistul !

post-47416-1295095945_thumb.jpg

post-47416-1295095953_thumb.jpg

post-47416-1295095958_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cromul arata foarte bine pe piese dar ai gresit (pe banii tai, ce-i drept)....doar placa superioara a jugului trebuia cromata, nu si cea inferioara. Cea mai mare greseala ai facuto cromand telescoapele (ai sa te convingi de ce-ti spun in momentul in care vei introduce telescoapele in paharele lor - cromandu-le ai marit diametrul tevii din care sunt facute iar daca ii vei pune kit de reparatie nou, la telescoape, n-ai sa mai reusesti sa le introduci in bucsele noi). In rest............spor la treaba si astept cateva poze cu IJ-ul tau. Lasa-mi pe PM ID-ul tau de messenger si vorbim mai multe acolo.

Mesaj completat

Am gasit si pompa pentru Ivan. Multumesc @comunistul !

 

 

va fi frecarea mare pe bucsele din textolit si automat cromul ala trebuie dat jos obligatoriu din pacate,daca nu il dai jos sare el singur si dupa aia te complici sa cauti foli de crom prin telescop..

Mesaj completat

va fi frecarea mare pe bucsele din textolit si automat cromul ala trebuie dat jos obligatoriu din pacate,daca nu il dai jos sare el singur si dupa aia te complici sa cauti foli de crom prin telescop..

 

piesele au iesit super ;) si eu am cromat la bratu tot la un ij49 si vad ca dupa vro 3,4 ani se tin bine piesele cromate,adevarul ca nu a stat moto afara 5 minute :D

vad ca lipsesc multe piese care mai trebuiesc cromate de la un ij49,acuma ca ai doua ij49 ai de unde completa :D

 

mult spor si asteptam foto cu ea completa ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.IJ 49 nu a avut jambele cromate;

2.Cromul de pe jambe oricum nu se vede fiind sub pantalonasi;

3.Jambele nu sunt atacate de rugina fiind gresate de fiecare data cand furca lucreaza.

 

Ce rost ar mai avea sa comande kit de reparatie nou daca da cu smirghel in interiorul bucselor ? Putea sa pastreze bucsele vechi si folosea 3-4 straturi de crom.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.IJ 49 nu a avut jambele cromate;

2.Cromul de pe jambe oricum nu se vede fiind sub pantalonasi;

3.Jambele nu sunt atacate de rugina fiind gresate de fiecare data cand furca lucreaza.

 

Ce rost ar mai avea sa comande kit de reparatie nou daca da cu smirghel in interiorul bucselor ? Putea sa pastreze bucsele vechi si folosea 3-4 straturi de crom.

 

sta cromul ala pe tevile alea exact 2 zile...sare tot la prima frecare si sa nu mai zic ca iti taie moment semeringurile din pahare.

cromul ala nu are ce cauta acolo din start.

nu avem noi crom care sa reziste la comuniste inca si nici nu vom avea repede...daca se facea o cromare bruta era alta treba dar crom pe tevilea alea nu au avut niciodata din pacate ij49

Editat de dany_oldmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cum erau defapt,vopsite nu?api vopseaua ar trebui sa fie mai groasa decat cromul ala!cum draq circula bucsa peste?...sa dea cu flexu' tzevi din partea mea ;)

bucsele se pot rectifica frumos daca nu sunt trecute de cote sau ovalizate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca tratamentul isi pierde "valoarea". Si mai zic si altceva....inainte de a incepe reconditionarea a "ceva" tre' sa pui mana sa te documentezi temeinic.....altfel vei reconditiona aceeasi piesa de cel putin 2 ori. Nici pe mine nu m-a ocolit ghinionul. Si eu sunt patit si cred ca s-a intamplat oricui reconditioneaza "ceva"-uri.

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...