Sari la conținut

La Elf Workshop jos palaria!


Postări Recomandate

Dragi prieteni motociclisti, daca in urma cu cca 5 saptamini va spuneam ca am o problema la un VStrom nou cumparat de la Elf in sensul ca i-mi consuma ulei mult azi pot sa va spun ca am un motor nou schimbat pe garantie si astept sa-i fac rodajul. Dupa ce am facut reclamatie si s-au pus de acord cu Suzuki Romania m-au chemat si mi-au demontat motorul si au constatat ca este un defect de fabricatie in sensul ca fusta pistoanelor zgirie camasile cilindrilor destul de mult si mi s-a schimbat pistoanele cu segmentii, blocul cu camasile respective si azi totul este ok. Sper de data asta sa fie bine. Nu am nimic cu Elf dar nu mi-a placut ca la inceput cind va spuneam si voua de problema au incercat sa ma plimbe de pe o zi pe alta in loc sa fie saritori. Azi este ok si sunt fericit ca sa rezolvat si ca am avut dreptate cu motorul in sensul diagnosticului pus de mine cind am consatat ca-mi consuma ulei exagerat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa zic... jos palaria ar fi fost daca ar fi schimbat fara sa faci scandal. asa nu-i decat abureala romaneasca. poate musca fraierul si nu mai muncim noi.

 

 

Draga ce era sa fac intro tara normala trebuia schimbat de anul trecut motorul dar la noi riscam sa ramin si fara nimic deoarece peste o luna motorul iese din garantie, asa ca intr-un fel ai dreptate tu dar pina la urma s-a rezolvat cu bine si asta conteaza. Anul trecut la 3200 km i-mi consumase sub minim asta desi il schimbasem la 1000 km cu cel mai bun ulei de la ei deci cind am fost la 3200 trebuiau sa-si puna un semn ca nu este in regula ceva, dar a mai trecut un an si cred? ca sperau ca eu sa renunt desi in aproape doi ani motorul are doar 7200 km si arata ca nou , probabil daca nu faceam reclamatie scrisa nu rezolvam nimic azi, nu stiu. Va multumesc de sfaturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga ce era sa fac intro tara normala trebuia schimbat de anul trecut motorul dar la noi riscam sa ramin si fara nimic deoarece peste o luna motorul iese din garantie, asa ca intr-un fel ai dreptate tu dar pina la urma s-a rezolvat cu bine si asta conteaza. Anul trecut la 3200 km i-mi consumase sub minim asta desi il schimbasem la 1000 km cu cel mai bun ulei de la ei deci cind am fost la 3200 trebuiau sa-si puna un semn ca nu este in regula ceva, dar a mai trecut un an si cred? ca sperau ca eu sa renunt desi in aproape doi ani motorul are doar 7200 km si arata ca nou , probabil daca nu faceam reclamatie scrisa nu rezolvam nimic azi, nu stiu. Va multumesc de sfaturi

cred ca daca scriai direct la Suzuki ... cred... ca ar fi fost interesati sa iti trimita un motor nou si sa il desfaca ei pe ala cu probleme sa vada daca e o greseala de proiectare sau una de montaj ori exploatare ... la XS4 au dat-o-n bara cu caseta de directie ;)

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai rezolvat pe garantie ca altfet te costau piesele cat nu facea motorul.

E foarte frustrant ca pe una din piulitele de la jug si o cheie de desfacut filtrul de ulei de la Suzuki sa ti se ceara 40 de euro +TVA...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o plimbi cu placere, si bine ca ai scapat de probleme. Nu am inteles totusi ce putea zgaria camasa? Nu ai facut poze? V-Stromul este totusi un motor grozav, cu foarte putine probleme reclamate si care se face de ceva timp. S-or fi plictisit si japonezii sa lucreze mereu acelasi lucru si au inceput sa-i dea rasol. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care acelasi lucru?

Suzuki au adus imbunatatiri consistente (de vopsea) dea lungul timpului ;) pt 2011 au anuntat o noua schema de culori :baldy:) si ABS standard Se vede ca GSX-R ul le ocupa tot timpul, probabil ca de acolo vin banii

 

Ma bucur ca ai rezolvat problema. Asfalt uscat

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...