Sari la conținut

M.c Road Riders Pitesti Organizeaza Intrunire Moto


SOCKY
 Share

Postări Recomandate

De fapt vina este a unor sponsori care în ultima clipă s-au retras, implicit nu au mai dat nici banii Âşi astfel s-a ajuns la imposibilitate de plată a trupelor!

 

Zob nu a cântat moca, organizatorul (Tanța) i-a plătit Âşi s-a vorbit cu restul trupelor ca să li-se plătească deranjul (banii de drum, etc).

salutare si respect, io bat la tobe la zob si scuze pt cei ce n au treaba cu subiectul. Organizatorul - Tanta - nu ne a platit. Nu ne a trecut nici unuia prin cap ca tipa care s a urcat pe scena in timpul concertului si parea ca se pricepe la striptease e vreo incercare de plata :crack: . Cam care ar fi ultima clipa in care s au retras sponsorii? Cumva dupa ce am inceput sa cantam? Cmon.. Putea foarte bine sa vina cineva din organizare sa ne spuna asta si sa si ceara scuze.. asa ceea ce s a intamplat e fix țeapă. Si daca aveti de gand sa mai faceti la anul astfel de evenimente, sa stiti ca vorba umbla.. E adevarat ca inainte sa plecam cineva ne a promis ca vom fi platiti in cursul acestei saptamani, dar cand am dorit sa facem si ceva scris in sensul asta, a zis ca mai bine nu. Asa ca pana in momentul in care scriu treaba asta tin sa intaresc faptul ca zob nu au fost platiti. E suficient cu teapa, acu mai ziceti si ca ne am luat banii... cmon...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 126
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am avut o banuiala... Asa ca Mishu, exact cum ti-am spus si astazi, nu te arunca sa dai informatii pe care nu le-ai verificat!!! Te rog frumos! NU MAI FACE GAFE! Era chiar culmea...Noi toti din club stiam ca nu s-a rezolvat nimic, dar stiai tu fix de la Tanta ca s-a rezolvat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa-i dau dreptate tobarului de la Zob!!!Trupele care au cantat si care ar fi trebuit sa cante sambata seara NU AU FOST PLATITE!!!Vina este numai a presedintelui clubului Road Riders, Tanta si a colaboratorului sau Minel, care si-au luat angajamente pe care nu au fost in stare sa le respecte!!!Ceilalti membri ai clubului nu au nici cea mai mica vina pentru ca nu au fost implicati absolut deloc in organizare!!!Cat despre comentariile cu sponsorul retras nu pot spune decat ca sunt ZVONURI!!!Nu a existat nici un sponsor care sa se fi retras!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ajuns vineri seara inainte sa se dea drumu la bere si mancare. Din start am ramas cu un gust amar cand am vazut ca trebuie sa ma duc pana dupa calea ferata sa-mi iau ceva de baut si mancare + putinele motoare si cele cateva corturi dintre care jumate nu aveau treaba cu motoarele (adica ba erau cu masina, ba erau tineri rockeri care ma rugau sa-i plimb cu motoru).

Mai tarziu dupa ce mancasem si bausem de la chiosc am aflat ca au bagat bere asa ca am fugit sa ma pun pe baut. Alta surpriza de la 14.000 cat se preconizase am ajuns sa dau 25.000 respectiv 20.000 pe o bere la pahar. Apoi unde sa beau? erau doar vreo 3 mese desigur pline. Inghit berea in sec tolanit pe iarba in asteptarea concertelor. Intre timp mi se face iar foame, era doar un gratar unde se facea ceva. 15.000 micu (parca trebuia sa fie 10.000?) dar nu m-a deranjat la ce foame aveam, mai ales ca mi-au dat paine destula si au fost super respectosi cat sa-mi inchida gura de la eventualele reclamatii. Vazut vreo 2 trupe tolanit in iarba cu berea in mana, plimbat cativa "roakeri satanisti", vazut imprejurimile, vorbit cu oamenii de prin sat, pe la 2 intrat la culcare. La 3 si-au facut aparitia niste motociclisti nu stiu de unde care si-au intins corturile langa al meu si pana la 6 au tipat, ras, turat, certat, in capul meu (mi-am blestemat zilele ca nu mi-am cumparat doape de urechi) + mi-au smanglit 2 cuie de la cort ca le lipseau ale lor, i-am auzit cand vb noaptea ca n-au cuie, iar a doua zi alea mele lipseau si cortul lor pus peste locul unde erau infipte cuiele, ii intreb daca le-au luat ei, "nu le-am luat" "pai erau acolo unde ati pus voi cortul" "poate s-au desprins de la vant" "pai erau legate de franghia asta care e legata de cort" "atunci le-au luat altii inainte sa venim noi" si cuiele lor erau la fel ca ale mele.

Am trecut cu vederea chestia asta si m-am pregatit de parada, dupa doar 3 ore de somn. Inainte de parada ca tot omu am dat o fuga la WC, nici n-am apucat sa intru ca m-a lovit un miros intepator de m-a naucit. Iau inima in dinti si intru. Namol si apa pe jos (sper ca asta erau) dau sa intru in primu wc, plin de cacao si hartie folosita peste tot, PAS, intru in al 2 lea cat pe ce sa ma muste un caine care era bagat de dupa wc, mai departe n-am mai incercat. Noroc cu robinetul ala din aer liber ca am reusit sa ma spal si eu si noroc cu tufisurile ca mi-am facut si nevoile.

Parada, concursuri, rupt de somn, accident in camping cu un "roaker satanist", plimbat tigani care au sarit gardul si s-au amestecat printre tiganii deja prezenti, gaborii stateau la intrare in loc sa pazeasca si ei corturile daca tot au venit pana acolo, inscriere la liniute, aflu ca au loc in acelasi loc unde a picat altu mai devreme, renunt, imi fac bagajele si plec acasa.

 

Din unele puncte de vedere a iesit bine, locatia in primul rand, o sa mai vin de multe ori pe acolo.

Cu toate ca povestirea mea nu e prea pozitiva, pentru prima intrunire a unui club a iesit binisor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da intrunirea,intrunirea cum a fost ?lasa-i dracu de bani,sunt problemele lor...nu ma intereseaza,dar voi,cei care-ati fost,cum v-ati simtit?,comparativ cu alte intruniri desigur...ca noi la iasi ne-am simtit super

Exact asta vroiam shi eu sa intreb. Dincolo de acest r a h a t in care ne-a bagat Tanta pe noi , shi care ne-am dori sa ramana o problema interna, intrunirea in sine, nu a avut deloc parti bune? Am inteles ca locatia a placut la toata lumea. E firesc, e superba. De sambata dimineata au fost disponibile dusurile; parada, chiar si cu micile stangacii datorate atat politiei cat si participantilor, a existat totusi si pe noi ne-a uns pe suflet (pt. noi a fost o realizare: prima parada in Pitesti); dozatoare de bere au fost 4 , si cu bere buna; concursul de liniute s-a tinut, la fel si celelalte concursuri (apropo de asta, o sa contactam castigatorii probelor, si i-si vor primi premiile cat de curand, pt. ca shi acelea au fost tot la Tanta). Atmosfera? Distractia? Eforturile celorlalti membri din conducere si nu numai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ajuns vineri seara inainte sa se dea drumu la bere si mancare. Din start am ramas cu un gust amar cand am vazut ca trebuie sa ma duc pana dupa calea ferata sa-mi iau ceva de baut si mancare + putinele motoare si cele cateva corturi dintre care jumate nu aveau treaba cu motoarele (adica ba erau cu masina, ba erau tineri rockeri care ma rugau sa-i plimb cu motoru).

Mai tarziu dupa ce mancasem si bausem de la chiosc am aflat ca au bagat bere asa ca am fugit sa ma pun pe baut. Alta surpriza de la 14.000 cat se preconizase am ajuns sa dau 25.000 respectiv 20.000 pe o bere la pahar. Apoi unde sa beau? erau doar vreo 3 mese desigur pline. Inghit berea in sec tolanit pe iarba in asteptarea concertelor. Intre timp mi se face iar foame, era doar un gratar unde se facea ceva. 15.000 micu (parca trebuia sa fie 10.000?) dar nu m-a deranjat la ce foame aveam, mai ales ca mi-au dat paine destula si au fost super respectosi cat sa-mi inchida gura de la eventualele reclamatii. Vazut vreo 2 trupe tolanit in iarba cu berea in mana, plimbat cativa "roakeri satanisti", vazut imprejurimile, vorbit cu oamenii de prin sat, pe la 2 intrat la culcare. La 3 si-au facut aparitia niste motociclisti nu stiu de unde care si-au intins corturile langa al meu si pana la 6 au tipat, ras, turat, certat, in capul meu (mi-am blestemat zilele ca nu mi-am cumparat doape de urechi) + mi-au smanglit 2 cuie de la cort ca le lipseau ale lor, i-am auzit cand vb noaptea ca n-au cuie, iar a doua zi alea mele lipseau si cortul lor pus peste locul unde erau infipte cuiele, ii intreb daca le-au luat ei, "nu le-am luat" "pai erau acolo unde ati pus voi cortul" "poate s-au desprins de la vant" "pai erau legate de franghia asta care e legata de cort" "atunci le-au luat altii inainte sa venim noi" si cuiele lor erau la fel ca ale mele.

Am trecut cu vederea chestia asta si m-am pregatit de parada, dupa doar 3 ore de somn. Inainte de parada ca tot omu am dat o fuga la WC, nici n-am apucat sa intru ca m-a lovit un miros intepator de m-a naucit. Iau inima in dinti si intru. Namol si apa pe jos (sper ca asta erau) dau sa intru in primu wc, plin de cacao si hartie folosita peste tot, PAS, intru in al 2 lea cat pe ce sa ma muste un caine care era bagat de dupa wc, mai departe n-am mai incercat. Noroc cu robinetul ala din aer liber ca am reusit sa ma spal si eu si noroc cu tufisurile ca mi-am facut si nevoile.

Parada, concursuri, rupt de somn, accident in camping cu un "roaker satanist", plimbat tigani care au sarit gardul si s-au amestecat printre tiganii deja prezenti, gaborii stateau la intrare in loc sa pazeasca si ei corturile daca tot au venit pana acolo, inscriere la liniute, aflu ca au loc in acelasi loc unde a picat altu mai devreme, renunt, imi fac bagajele si plec acasa.

 

Din unele puncte de vedere a iesit bine, locatia in primul rand, o sa mai vin de multe ori pe acolo.

Cu toate ca povestirea mea nu e prea pozitiva, pentru prima intrunire a unui club a iesit binisor.

 

 

In mare parte .. ai spus ce era de spus.

 

1)Putine mese la care sa stai sa bei .. scaune si mai putine.. abia sambata pe la ora 9 dim. au adus un camion de mese si de scaune de la nu stiu ce bar din Pitesti.

 

2)Preturile marite fata de ce auzisem. Culmea .. ha' .. duminica dimineata pe la 10 vorbeam cu un burtos de la Politia Rurala .. chiar si el .. in capu lui de militian.. nu intelegea de ce unii prefera sa vanda 10 beri la 25.000 .. in loc sa vanda 50 de beri la 15.000 ...

 

3) Un singur gratar era la toata intrunirea... trebuia sa stai la coada juma de ora uneori ca sa cumperi ceva.

 

4) Bineinteles ca sa-mi fac nevoile alea mai mari m-am suit pe motor si am dat o fuga pana in Pitesti la primu Petrom sa-i intreb de buda.

 

5) Locatia a fost interesanta , iar intrunirea pentru mine a fost salvata de faptul ca sambata dupa parada am stat 8 ore intr-o piscina la vreo 5 km de intrunire, la o plaja privata, restaurant, bar in apa.. etc.. inconjurat de amicii din Ploiesti. Bestial. Am facut pe noi de ras.

 

6) Concertele au fost... care concerte ? Vineri a cantat "Black Beers" parca si nu mai stiu cine, iar sambata a fost Zob parca .. aaa.. si atractia serii.. Metallica.

 

7) Nu ma bag pe "uite banu, nu e banu" , trupe care au venit pe cheltuiala lor si au plecat dupa 5 minute ca nu avea cine sa-i plateasca .. sunt jocuri de culise care putin ma intereseaza.

 

8) Duminica abia asteptam sa plec .. la 8 era o mizerie generala, comerciantii impachetau, nimeni nu mai vindea nici un suc macar.. iar pentru cafeaua de dimineata iar am facut un drum pana in Pitesti.

 

9) ... hmmm.. pozitiv : vremea splendida.. despre parada : se vede ca Pitestenii nu se asteptau la asa ceva si nu au mai vazut pana acu atatea motoare :crack: .. erau toti cu gura cascata .. ieseau din magazine, terase si piete ca albinele la sunetu motoarelor.

 

10) .. pana la urma urmei si Duminica a fost salvata.. ne-am strans 5 motoare din Ploiesti si am zis pe la ora 10 sa ne caram acasa .. bine... facand un mic ocol pe Transfagarasan... pe la 10 seara parcam motoru.

 

Concluzie finala. . un weekend de nota 20 !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara Tanta a fost revocat din functia de presedinte al clubului, acum noi cei ramasi o sa incercam sa spalam rusinea cum putem.

 

Imi cer si eu scuze fata de trupa ZOB dar uite ca din pacate si ei au facut aceeasi prostie ca si noi, au mers pe increderea lui Tanta si au venit la cantare fara un contract sau precontract care sa stabileasca in scris ce se va intampla cu plata.

 

La orice problema Tanta ne raspundea ca rezolva el, face el.

 

Am schimbat multe in statutul clubului pe baza acestei intamplari si acum speram ca totul va fi bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ajuns vineri seara inainte sa se dea drumu la bere si mancare. Din start am ramas cu un gust amar cand am vazut ca trebuie sa ma duc pana dupa calea ferata sa-mi iau ceva de baut si mancare + putinele motoare si cele cateva corturi dintre care jumate nu aveau treaba cu motoarele (adica ba erau cu masina, ba erau tineri rockeri care ma rugau sa-i plimb cu motoru).

Mai tarziu dupa ce mancasem si bausem de la chiosc am aflat ca au bagat bere asa ca am fugit sa ma pun pe baut. Alta surpriza de la 14.000 cat se preconizase am ajuns sa dau 25.000 respectiv 20.000 pe o bere la pahar. Apoi unde sa beau? erau doar vreo 3 mese desigur pline. Inghit berea in sec tolanit pe iarba in asteptarea concertelor. Intre timp mi se face iar foame, era doar un gratar unde se facea ceva. 15.000 micu (parca trebuia sa fie 10.000?) dar nu m-a deranjat la ce foame aveam, mai ales ca mi-au dat paine destula si au fost super respectosi cat sa-mi inchida gura de la eventualele reclamatii. Vazut vreo 2 trupe tolanit in iarba cu berea in mana, plimbat cativa "roakeri satanisti", vazut imprejurimile, vorbit cu oamenii de prin sat, pe la 2 intrat la culcare. La 3 si-au facut aparitia niste motociclisti nu stiu de unde care si-au intins corturile langa al meu si pana la 6 au tipat, ras, turat, certat, in capul meu (mi-am blestemat zilele ca nu mi-am cumparat doape de urechi) + mi-au smanglit 2 cuie de la cort ca le lipseau ale lor, i-am auzit cand vb noaptea ca n-au cuie, iar a doua zi alea mele lipseau si cortul lor pus peste locul unde erau infipte cuiele, ii intreb daca le-au luat ei, "nu le-am luat" "pai erau acolo unde ati pus voi cortul" "poate s-au desprins de la vant" "pai erau legate de franghia asta care e legata de cort" "atunci le-au luat altii inainte sa venim noi" si cuiele lor erau la fel ca ale mele.

Am trecut cu vederea chestia asta si m-am pregatit de parada, dupa doar 3 ore de somn. Inainte de parada ca tot omu am dat o fuga la WC, nici n-am apucat sa intru ca m-a lovit un miros intepator de m-a naucit. Iau inima in dinti si intru. Namol si apa pe jos (sper ca asta erau) dau sa intru in primu wc, plin de cacao si hartie folosita peste tot, PAS, intru in al 2 lea cat pe ce sa ma muste un caine care era bagat de dupa wc, mai departe n-am mai incercat. Noroc cu robinetul ala din aer liber ca am reusit sa ma spal si eu si noroc cu tufisurile ca mi-am facut si nevoile.

Parada, concursuri, rupt de somn, accident in camping cu un "roaker satanist", plimbat tigani care au sarit gardul si s-au amestecat printre tiganii deja prezenti, gaborii stateau la intrare in loc sa pazeasca si ei corturile daca tot au venit pana acolo, inscriere la liniute, aflu ca au loc in acelasi loc unde a picat altu mai devreme, renunt, imi fac bagajele si plec acasa.

 

Din unele puncte de vedere a iesit bine, locatia in primul rand, o sa mai vin de multe ori pe acolo.

Cu toate ca povestirea mea nu e prea pozitiva, pentru prima intrunire a unui club a iesit binisor.

Sal'! Nu stiu de ce dar mai citesc si cate un pic de rautate printre randuri..Este adevarat ca berea a fost 20000, dar era Haineken. In fine, nici nu stiu cat ar fi trebuit sa fie, pt. ca terasele cu bere erau tot ale lui Tanta, si el stie ce a facut, si ce preturi a pus. In schimb, la partea cu toaletele...Chiar nu am intrat la baieti, dar la fete, sa-mi fie cu iertare, ca de cativa anishori tot am fost si eu la diverse intruniri, eu una nu am vazut toalete mai curate decat aici . Repet , la fete. De regula pe unde am fost, erau inca din prima zi infundate, pline ochi, de nu puteai nici macar sa intri, dar sa mai si faci ceva. Si anul trecut si anul asta, la unele intruniri(ca sa nu fiu rea sa mai spun si unde), erau atat de pline incat au dat pe din'afara, shi nu mai puteai intra nici macar pana la chiuvete sa te speli. Noroc ca era padurea la margine, ca toata lumea acolo s-a ushurat. Shi nu erau la prima intrunire... La partea cu lipsa tigarilor la vanzare, fara sa vreau trebuie sa-l arat din nou cu degetul pa acelasi Tanta. Nici mie nu mi-a venit sa cred, ca desi sustinea in prostie ca s-a ocupat el de toate, ca aduce el pe firma lui tot ce trebuie, nu au existat tigari, si nici macar cafea. Dupa ce am inceput noi sa urlam si sa ne agitam, a adus expresorul de la el din bar. In fine, toata treaba e ca parca se exagereaza un pic cu tot ce a fost negativ...Si parca chiar si la ce nu a fost negativ, tindem sa le facem sa para tot negativ...Ce rost mai are la final: "Dar totusi pentru prima intrunire, a fost ok, sau binishor!"?! Iar la partea cu nu stiu ce motociclisti care faceau galagie noaptea, din nou sa-mi fie cu iertare, dar eu nu i-mi amintesc sa fi fost la vreo intrunire unde noaptea sa nu faca motociclistii galagie...Ca doar de-aia vin in marea lor majoritate. Asta tine de modul fiecaruia de viata, de tineretea lor, si uneori de bunul simt pe care multi nu il au, si mai putin de organizatorii intrunirii. Ca sa fie cum ne-am dori fiecare sa fie, ar trebui sa organizam intruniri pe categorii de varsta si pe categorii de motoare, nu credeti?

Editat de koana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact ce v-am spus. o sa ascultati tot cd-uri la anul.

vorba se duce.... nu va mai accepta nici o formatie sa cante la intrunirile voastre daca rusinea pe care v-au facut-o organizatorii nu se spala. si vorba umbla...

si alte formatii au primit asigurari ca vor primi banii saptamana asta. oare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact ce v-am spus. o sa ascultati tot cd-uri la anul.

vorba se duce.... nu va mai accepta nici o formatie sa cante la intrunirile voastre daca rusinea pe care v-au facut-o organizatorii nu se spala. si vorba umbla...

si alte formatii au primit asigurari ca vor primi banii saptamana asta. oare?

Mai oameni buni, ia hai sa mai fim si un pic realishti...Chiar credeti ca atata timp cat Tanta nu mai exista in acest club, si atata timp cat lucrurile vor fi facute si organizate CUM TREBUIE, adica: semnind un contract, platind un avans, si toate cele necesare pt. o colaborare buna intr-un business (si nu dupa ureche cum s-a facut acum), cineva o sa refuze sa mai stea de vorba cu noi, din cauza unui trecut urat creat de un singur om??? Eu nu cred. Lucrurile nu stau chiar asha. Business-ul e business, si daca sti sa-l faci cu cap, il faci. Nu poti sa etichetezi un oras intreg sau un club intreg prin prisma unuia care si-a batut joc si de voi, si de noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal'! Nu stiu de ce dar mai citesc si cate un pic de rautate printre randuri..Este adevarat ca berea a fost 20000, dar era Haineken. In fine, nici nu stiu cat ar fi trebuit sa fie, pt. ca terasele cu bere erau tot ale lui Tanta, si el stie ce a facut, si ce preturi a pus.

 

Am baut bere de la 2 dozatoare, la unu cu 25000 si la altu cu 20000 and guess what ambele erau SKOL sau tot ceva din 4 litere nu mai stiu exact ca nu am fost atent dar in nici un caz ce ai spus tu. Poate era un dozator pe acolo pe care eu nu l-am gasit dar de ce nu ai spus nimik si de celelalte care erau cu altfel de bere si ai bagat in fata o firma mai buna care defapt era in inferioritate fata de o firma mai proasta.

 

In schimb, la partea cu toaletele...Chiar nu am intrat la baieti, dar la fete, sa-mi fie cu iertare, ca de cativa anishori tot am fost si eu la diverse intruniri, eu una nu am vazut toalete mai curate decat aici . Repet , la fete. De regula pe unde am fost, erau inca din prima zi infundate, pline ochi, de nu puteai nici macar sa intri, dar sa mai si faci ceva. Si anul trecut si anul asta, la unele intruniri(ca sa nu fiu rea sa mai spun si unde), erau atat de pline incat au dat pe din'afara, shi nu mai puteai intra nici macar pana la chiuvete sa te speli. Noroc ca era padurea la margine, ca toata lumea acolo s-a ushurat. Shi nu erau la prima intrunire...

 

Cred ca nu ai observat partea cu ERA SA MA MUSTE UN CAINE care si-a facut casa din WC-ul ala plin de .... Si aici a fost ca la alte intruniri dupa cum ai spus si tu, nu dadeau pe dinafara dar nici sa intrii nu puteai, nu stiu cum poate lumea sa faca asa ceva ca eu nu pot din rusine fata de mine sa ma cac pe pereti dar fata de altii. Deci la capitolul asta ati stat foarte prost, dar nu cred ca e vina voastra deoarece nu erau angajatii vostrii cei care trebuiau sa curete WC-urile iar sa fac parte dintr-un club si sa ma puna careva sa curat wc-urile cred ca ar iesi mare scandal si l-as baga pe el cu capul in WC.

 

In fine, toata treaba e ca parca se exagereaza un pic cu tot ce a fost negativ...Si parca chiar si la ce nu a fost negativ, tindem sa le facem sa para tot negativ...Ce rost mai are la final: "Dar totusi pentru prima intrunire, a fost ok, sau binishor!"?!

 

Pai e in natura omului sa spuna mai intai ce nu i-a placut decat ce i-a placut. Si are un rost foarte mare sa spui la sfarsit ca a fost OK deoarece arati ca / chiar daca ai observat toate partile negative ai trecut peste ele si te-ai bucurat de partile pozitive. Daca nu ar fi fost nimik frumos as/am fi spun ca a fost o porcarie, ca nu vom mai veni in vecii vecilor la o astfel de intrunire etc.

 

Iar la partea cu nu stiu ce motociclisti care faceau galagie noaptea, din nou sa-mi fie cu iertare, dar eu nu i-mi amintesc sa fi fost la vreo intrunire unde noaptea sa nu faca motociclistii galagie...Ca doar de-aia vin in marea lor majoritate. Asta tine de modul fiecaruia de viata, de tineretea lor, si uneori de bunul simt pe care multi nu il au, si mai putin de organizatorii intrunirii. Ca sa fie cum ne-am dori fiecare sa fie, ar trebui sa organizam intruniri pe categorii de varsta si pe categorii de motoare, nu credeti?

 

Nici aici nu m-a deranjat foarte tare, decat durerea de cap, pentru ca si eu pierd noptile cu prietenii si nu ne gandim ca deranjam pe cineva. Am adus-o in discutie pur si simplu pentru ca m-au deranjat in mai multe feluri, vezi smanglirea cuielor. Eu chiar cred ca la intruniri nu se doarme, daca vrei sa dormi du-te la pensiune. Deci a fost greseala mea ca am incercat sa dorm stiind bine unde sunt. :crack:

 

Sper sa ne vedem la anu in acelasi loc, cu mai multe motoare. Mai ales ca e aproape de Bucuresti, nu inteleg de ce au fost atat de putini. Sa fie oare pentru ca majoritatea erau la mare? Sau la munte? Sau in concediu prin nu stiu ce tara? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. A fost foarte misto intrunirea avand in vedere ca este la prima aparitie :crack: Mai nu va faceti probleme daca au disparut sponsorii, mie unul nu mi s-a parut a fii diferenta. A iesit misto si fara sa fie prea multe formatii, mi-a placut locatia, sunet bun, concursuri super, mai ales liniutele care sunt rare la intruniri, motoare relativ putine dar a fost o intrunire ca la carte. Eu unul cel putin la anu o sa apar iara si imi doresc sa se pastreze locatia. Oraganizatorii au facut tot ce le-a stat in putinta, daca sponsorii au fost fara obraz si i-au lasat cu marfa-n soare n-au nici o treaba ei. Sa le fie rusine celor care promit si nu se tin de cuvant. Rusine. Misu_canisu, un baiat de nota zece. Nu stia cum sa ne ajute mai bine ca sa ne simtim ca acasa, ne-a imprumutat tot ce i-a stat in putinta pana si carbuni de facut gratar. Nota zece. Dragos ne-a tinut de urat la poarta pana pana am obtinut aprobarea de intrare in incinta intrunirii. Nota Zece. Socky mereu in actiune. Sotia sau pretena lu Socky ne-a aprovizionat cu suc (o fapta buna) si tin sa-i multumesc prin acest mijloc. Un preten de la Medias WildPuppy ne-a aprovizionat cu mancare, men esti de nota zece. Mereu as vrea sa am alaturi prieteni care la nevoie se cunosc. Chiar daca sunt departe macar exista!

 

Subscriu si eu la ce a zis speed !

Mie mi-a placut la nebunie intalnirea ! Locatia a fost super beton , au intrat numa motociclisti nu si altii !

Am avut ocazia sa ma dau cu barca pe lac cat am vrut (si am dat doar o bere (2 lei )) !

Am cunoscut oameni de pe forum : Misu_canishu, av_dragoshelu, Pantera , Smeagol, WildPuppy ,Socky- niste oameni de nota 10 care ne-au ajutat cum au putut mai bine !

Din punctul meu de vedere intalnirea a fost faina ! Au fost concursuri distractive , vremea a tinut cu noi (poate a tinut prea mult ca la un moment dat era o caldura de nu stiam pe unde sa ne ascundem )!

Despre concerce nu zic nimic pt ca nu m-a interesat ! Eu m-am dus pt distractie , pt a cunoaste motocilisti , pt a face un gratar , etc . Muzica mai putin m-a interesat !

Per general intalnirea a fost misto si voi veni si la anu cu siguranta !

 

Eu am ajuns vineri seara inainte sa se dea drumu la bere si mancare. Din start am ramas cu un gust amar cand am vazut ca trebuie sa ma duc pana dupa calea ferata sa-mi iau ceva de baut si mancare

 

Scuza-ma dar la cluj cati km trebuia sa faci pana la cel mai apropiat loc unde sa iti poti face cumparaturile??

 

+ putinele motoare si cele cateva corturi dintre care jumate nu aveau treaba cu motoarele

 

Erau doua masini acolo atat a mea si a lu misu_canishu (amandoi avand treaba cu motoarele doar ca nu a fost sa fie sa venim pe ele ), in rest erau cativa oameni cu comuniste , cu care daca incercai sa stai de vb observai sa sunt niste motociclisti de nota 10 .

 

 

 

Am trecut cu vederea chestia asta si m-am pregatit de parada, dupa doar 3 ore de somn. Inainte de parada ca tot omu am dat o fuga la WC, nici n-am apucat sa intru ca m-a lovit un miros intepator de m-a naucit. Iau inima in dinti si intru. Namol si apa pe jos (sper ca asta erau) dau sa intru in primu wc, plin de cacao si hartie folosita peste tot, PAS, intru in al 2 lea cat pe ce sa ma muste un caine care era bagat de dupa wc, mai departe n-am mai incercat. Noroc cu robinetul ala din aer liber ca am reusit sa ma spal si eu si noroc cu tufisurile ca mi-am facut si nevoile.

 

 

Aici ai dreptate wc-urile erau cam nasoala ! Dar hai sa fim seriosi la cat intalniri ai vazut tu wc-uri calumea ?

 

accident in camping cu un "roaker satanist"

 

Cel care a facut accidentu de parte nu are un "roaker satanist " cum zici , era un baiat pe la 17 ani campion pe la carturi care a luat un moto imprumut si din cauza a diversi factori a facut accidentu (mare lucru , ce motociclist e ala care nu a cazut ???)

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am baut bere de la 2 dozatoare, la unu cu 25000 si la altu cu 20000 and guess what ambele erau SKOL sau tot ceva din 4 litere nu mai stiu exact ca nu am fost atent dar in nici un caz ce ai spus tu. Poate era un dozator pe acolo pe care eu nu l-am gasit dar de ce nu ai spus nimik si de celelalte care erau cu altfel de bere si ai bagat in fata o firma mai buna care defapt era in inferioritate fata de o firma mai proasta.

 

Eu am vazut pe maneru dozatorului o marca rosie (ciuc, skol .. p-acolo), dar deoarece pe bilet scria Heinecken 2 lei 50 am cascat ochii mai bine si am observat ca pe butoi era inscriptionat heinecken si la fel pe racitor (sau ce o fi ala care raceste berea dupa ce iese din butoi). Dozatorul de care vorbesc eu era pozitionat langa gard, cu un frigider langa el , cel mai aproape de scena. La celelalte nu m-am mai uitat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni, ia hai sa mai fim si un pic realishti...Chiar credeti ca atata timp cat Tanta nu mai exista in acest club, si atata timp cat lucrurile vor fi facute si organizate CUM TREBUIE, adica: semnind un contract, platind un avans, si toate cele necesare pt. o colaborare buna intr-un business (si nu dupa ureche cum s-a facut acum), cineva o sa refuze sa mai stea de vorba cu noi, din cauza unui trecut urat creat de un singur om??? Eu nu cred. Lucrurile nu stau chiar asha. Business-ul e business, si daca sti sa-l faci cu cap, il faci. Nu poti sa etichetezi un oras intreg sau un club intreg prin prisma unuia care si-a batut joc si de voi, si de noi.

 

o sa va fie mai greu. va spun din experienta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu despre voi dar eu m-am simtit extraordinar. :crack: .multi prieteni...berica la greu...casutza cu patru paturi...locatie dragutza...plimbarica cu barca... :lol:

intradevar sambata am lipsit toata ziua ca m-a capiat caldura si am mers cu baietii la piscina ,ne-am balacit, a fost destul de dragutz :crack: ...despre mancare ce sa spun...mi-a fost umpic fomica :lol: da' asta e, ca nu e vina lumii ca nu mananc carne, am fost pregatita de acasa cu pachietzelu cu cashcaval :lol: ...parada nush cum a fost ca deabia atunci ma duceam la nani :crack: ..

am asteptat cu sufletzelu' la gura concertul cu altar, da' asta e..ii prind eu la bucuresti prin vre-un club ceva :ok: ...zob a cantat bine :what: ..a mai cantat o tipa care mi-a placut foarte mult sambata umpic mai tarziu :what:

 

Eu o sa mai vin la Pitesti mai mult ca sigur si la anu' daca se mai tine!

Imi pare rau despre ce aud cu certurile intre membrii clubului Road Riders din Pitesti :lol: nu l-am cunoscut pe asa numitul Tantza da' restu baietilor sunt super de treaba si cred ca o sa se descurce fara el :banana: !

Bafta baieti si ne vedem la anu'! :what:

 

p.s.:la fiecare intrunire se fura, se tureaza motoare ,se ramane fara cafea dupa ora 10(la odorheiul secuiesc s-au stricat si alea doua expresoare si toaleta era defecta de vineri si nici dush nu am avut- era doar o cishmea la care ne spalam toti :what: ) , se folosesc boschietii in locul budei, vin punkisti ce nu au ce cauta pe acolo. :banana: .. asa ca nu va mai vaitati atata ca daca nu era faza cu trupele nu zicea nimeni nimik :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea, desi putin subiectiva:

 

1. general a fost ok, singura problema mare a fost faza cu trupele;

2. marea problema cu trupele a fost cauzata de un concurs de factori;

3. Tanta nu trebuie improscat atata cu rahat, el chiar a facut eforturi mari si cred ca se tinea fix-pix adunare de mociclisti daca nu era el. Extrem de imputabil ii este insa faptul ca nu a cerut ajutorul nostru din timp, spunand ca e totul ok. Pe mine m-a intrebat daca vin la Romaniacs la prolog sa distribui fluturase cu intrunirea si sa vorbesc cu oamenii(ceea ce am si facut, oricum veneam la Romaniacs) si apoi mi-a spus ca are nevoie de ajutor jumatatea intrunirii, la concursuri(pentru care deja ma antrenam de zor cu prietena mea, Silva :crack: );

4. Daca oamenii ar fi avut atributii precise prestabilite s-ar fi rezolvat micile probleme;

5. Daca ar fi zis ca nu are bani de trupe trebuia sa spuna sa cautam sponsori;

6. E pacat de locatie ca oamenii sa nu vina si pe viitor - locul ala chiar are tot ce-i trebuie unei locatii pt o intrunire;

 

Nu am facut parte din organizatori, dar cer oricarui nemultumit scuze si promit sa dau o bere la anul... :crack:

 

Noi sa fim sanatosi, ca prilejuri de beuta mai sunt!!! :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu pot sa ma abtin sa nu redeschid subiectul cu "rokerul satanist"!!! Asa cum a mai spus cineva inainte, nu e decat un copil de 17(nush daca a facut 18 ani), care are numeroase premii la karting, shi care ca orice copil de varsta lui, are momente de teribilism. Dar de aici si pana a-l cataloga drept "un roker satanist si kamicaze"...... :crack: Pentru cei care vor sa stie de el: este inca in spital, cu vreo 65 de copci, si tocmai i-au spus doctorii ca i-l dau afara din spital pt. ca nu are stare. Se duce cu caruciorul la toaleta shi face burnout pe acolo cu caruciorul :crack:

Editat de koana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact ce v-am spus. o sa ascultati tot cd-uri la anul.

vorba se duce.... nu va mai accepta nici o formatie sa cante la intrunirile voastre daca rusinea pe care v-au facut-o organizatorii nu se spala. si vorba umbla...

si alte formatii au primit asigurari ca vor primi banii saptamana asta. oare?

Nu cred ca ai dreptate in privinta muzicii,la anul mergem la negocieri cu eventualele trupe care vrem sa le invitam cu banii in buzunar,si or sa vina cu siguranta,iar muzica de ambient din timpul zilei va fi diversificata cu siguranta. Noi ne cerem scuze fata de publicul nemotociclist care venise sa asculte trupele anuntate pt sambata seara.Motociclistii oricum si-au facut programul lor,o bericioaica,un gratar,o baie in lac,distractie la greu. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu pot sa ma abtin sa nu redeschid subiectul cu "rokerul satanist"!!! Asa cum a mai spus cineva inainte, nu e decat un copil de 17(nush daca a facut 18 ani), care are numeroase premii la karting, shi care ca orice copil de varsta lui, are momente de teribilism. Dar de aici si pana a-l cataloga drept "un roker satanist si kamicaze"...... :hug: Pentru cei care vor sa stie de el: este inca in spital, cu vreo 65 de copci, si tocmai i-au spus doctorii ca i-l dau afara din spital pt. ca nu are stare. Se duce cu caruciorul la toaleta shi face burnout pe acolo cu caruciorul :ok:

 

Azi am fost pe la "rockerul satanis" a.k.a gabi colegul meu shi a facut buba mare rau :P :lol: dar se reface binishor...incet incet :ok: tzin sa precizez k intrunirea a ieshit ok ...adika eu m-am simtzit bine , mi-a placut...nu stiu daca voua v-a placut shi sincer..nici nu ma intereseaza :P hai sa va arat cateva poze cu Gaby :drink:

 

post-12404-1156274130_thumb.jpg

post-12404-1156274143_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau pt Gaby, insanatosire rapida si men mishu_canishi s-a certat cu detinatoarea motorului ca te-a facut idiot. hai ca mai vb numai bine sper sa ne mai vedem, sincer imi pare rau ca ai pierdut jumatate din intrunire plus ca te-ai ales cu rani destul de neplacute si dureroase. Asfalt uscat si fara cazaturi :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahahaha ranile ii trec repede datorita vizitatorilor pe care ii are zi de zi :ok: moaaaa ce de gajici :hug: Bafta tuturor ,asfalt uscat shi conducetzi cu grija! ne vedem la anul la o noua intrunire a celor de la M.C. Road Riders Pitesti !! :P pana atunci numai bine! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu pot sa ma abtin sa nu redeschid subiectul cu "rokerul satanist"!!! Asa cum a mai spus cineva inainte, nu e decat un copil de 17(nush daca a facut 18 ani), care are numeroase premii la karting, shi care ca orice copil de varsta lui, are momente de teribilism. Dar de aici si pana a-l cataloga drept "un roker satanist si kamicaze"...... :D Pentru cei care vor sa stie de el: este inca in spital, cu vreo 65 de copci, si tocmai i-au spus doctorii ca i-l dau afara din spital pt. ca nu are stare. Se duce cu caruciorul la toaleta shi face burnout pe acolo cu caruciorul :drink:

 

Gabi chiar are 18 ani, împliniți pe 12 martie; ce beție am tras atunci! :hug: :lol: :P :ok:

Ca toată lumea să Âştie Gabi merge de la 5 ani pe Mobră, nici nu putea pune picioarele bine pe pământ Âşi se dădea cu ea până îi termina lu' tată-s'u toată benzina :D , de aproape când ajungeau acasă trebuiau să o împingă :P

E multiplu campion județean la karting, nu e deloc satanist, ba e chiar un puÂşti foarte normal!

64 de copci are numai la laba piciorului drept Âşi 14 copci la cotul stâng :P , dar cel mai mult îl doare sufletul că a căzut cu un MZ, asta în perspectiva faptului că a mers cu multe motoare de le-am avut eu: Minsk, IJ, Nipru Âşi BMW (este chiar foarte mândru de el că a conduc BMW-ul meu).

 

P.S.: cu căruciorul face Âşi wheelie, nu numai burnout :P

 

imi pare rau pt Gaby, insanatosire rapida si men mishu_canishu s-a certat cu detinatoarea motorului ca te-a facut idiot. hai ca mai vb numai bine sper sa ne mai vedem, sincer imi pare rau ca ai pierdut jumatate din intrunire plus ca te-ai ales cu rani destul de neplacute si dureroase. Asfalt uscat si fara cazaturi :P

 

M-am certat cu proprietara MZ-ul pt că Gabi (Gabi_Mobristu de pe acest forum) a căzut nu din vina lui, ci din cauză că telescoapele furcii nu culisau deloc (nu aveau o cursă regulată), parcă ar fi fost o furcă rigidă (ca pe unele modele de chopere) Âşi căderea a fost provocată în mare parte de furca care s-a comprimat brusc, dar fără a se mai Âşi destinde. Motoreta a intrat în voblaj, Gabi s-a speriat Âşi a frânat cu frâna față! Roata s-a virat Âşi el a căzut, piciorul stâng fiindu-i prins între cadru Âşi furcă (astfel stângul i-a fost protejat într-un fel Âşi nici măcar nu e zgâriat).

O parte din vină o poartă Âşi băiatul proprietarei MZ-ului (un tip pe la 19-20 de ani), care rămas fiind singur în camping a cedat rugăminților lui Gabi Âşi i-a dat motoreta la o tură :ok: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...