Sari la conținut

M.c Road Riders Pitesti Organizeaza Intrunire Moto


SOCKY
 Share

Postări Recomandate

HEHE "roaker satanist" i-am zis in gluma deoarece era unu pe acolo care toata noaptea si dimineata o tinea cu roakeri satanisti si mi-a ramas pe creier.

 

Iar la kamikaze merita premiul pentru cel mai kamikaze si inconstient dintre toti, la cum se dadea pe acolo si in pielea goala. Si ma doare undeva ca era pielea lui dar nu se gandea deloc la cei care mergeau pe margine tocmai pe unde se dadea el. A fost doar un noroc ca atunci cand a cazut nu era nimeni pe mergine, de a ras motorul 3 metrii de gard. Nu trebuia sa i se dea motoru pe mana, eu am 21 de ani si sunt inca aici tocmai pentru ca am riscat calculat.

Ma mir ca ii mai luati si apararea . . . norocul lui ca nu a dat cu capu sau ca nu a cazut motorul pe el ca acum eram pe alt fel de topic.

 

Iar faza cu premiile la karting e penala, ceva de genu:

 

"Saracul avea brevet de avion, a luat numeroase premii la acrobatii cu avionul, pacat ca nu stia sa zboare cand a cazut din copac"

 

Ce treaba are chestia asta in discutie??? :ok:

 

Later Edit: Vad ca mergea pe motor de la cinci ani, pai si nu i-a spus nimeni ca atunci cand incepe sa-ti joace ghidonu stanga dreapta (voblaj) este ceva in neregula? Ma uitam la el cum tot intra in voblaj, dus intors, dus intors (si nu, nu m-am repetat, asa am vrut sa scriu), pana a intrat de tot.

 

Oricum insanatosire grabnica si sper sa-i fie invatatura de minte, din greseli invatam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 126
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am venit sambata pe acolo pt ca prietena mea fan luna amara vroia sai asculte.La intrirare am platit niste bani , oare ii da Tanta sau clubul vostru inapoi?ca eu am platit sa vad un concert java script:emoticon(':hug:', 'smid_8')(ca altfel nu cred ca veneam pe acolo e mult mai frumos pe insula).De ce a fugit Tanta cu banii? Credea hoasca java script:emoticon(':ok:', 'smid_50') aia a lui (cu care a zis ca s-a certat ca altfel pierdea toti clientii pe la bar) a lui ca se imbogateste ? Din cate stiu eu (ce a ajuns pe la urechile mele) in prima zi a strans cam 20 mil. de incasator x3 incasatori cati erau acolo , avea macar bani sa plateasca 2 dintre formatii + sponsorii ca avut, a tras o teapa dubla si noua si formatiilor.java script:emoticon(':P', 'smid_8')Acum ce sa fac? sa ma duc si eu la el la bar si sa trag o teapa de banii aia ?java script:emoticon(':P', 'smid_48')

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am venit sambata pe acolo pt ca prietena mea fan luna amara vroia sai asculte.La intrirare am platit niste bani , oare ii da Tanta sau clubul vostru inapoi?ca eu am platit sa vad un concert java script:emoticon(':P', 'smid_8')(ca altfel nu cred ca veneam pe acolo e mult mai frumos pe insula).De ce a fugit Tanta cu banii? Credea hoasca java script:emoticon(':hug:', 'smid_50') aia a lui (cu care a zis ca s-a certat ca altfel pierdea toti clientii pe la bar) a lui ca se imbogateste ? Din cate stiu eu (ce a ajuns pe la urechile mele) in prima zi a strans cam 20 mil. de incasator x3 incasatori cati erau acolo , avea macar bani sa plateasca 2 dintre formatii + sponsorii ca avut, a tras o teapa dubla si noua si formatiilor.java script:emoticon(':P', 'smid_8')Acum ce sa fac? sa ma duc si eu la el la bar si sa trag o teapa de banii aia ?java script:emoticon(':drink:', 'smid_48')

ok! hai s-o luam pe rand: tu nu ai inteles un lucru IMPORTANT!!! Road Riders nu a organizat un concert samabata seara, ci un festival moto de 3 zile pt. motociclisti...Faptul ca tu ai ales sa vi, fara sa te intereseze festivalul in sine, e problema ta! Taxa aia de la intrare nu era doar pt. concerte. A costat o gramada de bani chiria, a costat o gramada de bani scena(sunetistul), bani pe bratari, bani pe fluturasi..., sunt o gramada de informatii care i-ti lipsesc. Nu ca nu ai avea si tu dreptatea ta, in felul tau, dar pare ca ai chiar mai multe informatii decat avem noi, cei care chiar am stat la poarta non-stop. Si asta nu prea pot s-o cred. Eu personal e prima oara cand aud ca in prima zi s-ar fi incasat cate 20 mil. de incasator... :ok: Eu fiind unul dintre ei, intelegi??? Vineri chiar a fost dezastru, pt. ca au venit f.f.f. putini. Asa ca hai sa nu aruncam fiecare ce ne trece prin cap din degete pe tastatura, ca nu e frumos. Clubul Road Riders si-a cerut deja nenumarate scuze, o sa-si mai ceara si de acum in colo; a explicat cat se poate de clar ce s-a intamplat de fapt, am anuntat deja ca s-a modificat conducerea clubului si ca nu se va mai repeta greseala. Iar daca ai ceva sa-i spui lui Tanta sau lu' "hoasca aia a lui" cum spui tu, de ce nu te duci sa le zici face to face, la ei la bar??? Ca ei oricum nu prea intra pe aici, si e posibil sa nu stie niciodata ce nemultumiri ai tu. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hug:

ok! hai s-o luam pe rand: tu nu ai inteles un lucru IMPORTANT!!! Road Riders nu a organizat un concert samabata seara, ci un festival moto de 3 zile pt. motociclisti...Faptul ca tu ai ales sa vi, fara sa te intereseze festivalul in sine, e problema ta! Taxa aia de la intrare nu era doar pt. concerte. A costat o gramada de bani chiria, a costat o gramada de bani scena(sunetistul), bani pe bratari, bani pe fluturasi..., sunt o gramada de informatii care i-ti lipsesc. Nu ca nu ai avea si tu dreptatea ta, in felul tau, dar pare ca ai chiar mai multe informatii decat avem noi, cei care chiar am stat la poarta non-stop. Si asta nu prea pot s-o cred. Eu personal e prima oara cand aud ca in prima zi s-ar fi incasat cate 20 mil. de incasator... :ok: Eu fiind unul dintre ei, intelegi??? Vineri chiar a fost dezastru, pt. ca au venit f.f.f. putini. Asa ca hai sa nu aruncam fiecare ce ne trece prin cap din degete pe tastatura, ca nu e frumos. Clubul Road Riders si-a cerut deja nenumarate scuze, o sa-si mai ceara si de acum in colo; a explicat cat se poate de clar ce s-a intamplat de fapt, am anuntat deja ca s-a modificat conducerea clubului si ca nu se va mai repeta greseala. Iar daca ai ceva sa-i spui lui Tanta sau lu' "hoasca aia a lui" cum spui tu, de ce nu te duci sa le zici face to face, la ei la bar??? Ca ei oricum nu prea intra pe aici, si e posibil sa nu stie niciodata ce nemultumiri ai tu. :P

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok! hai s-o luam pe rand: tu nu ai inteles un lucru IMPORTANT!!! Road Riders nu a organizat un concert samabata seara, ci un festival moto de 3 zile pt. motociclisti...

 

da am inteles dar prietena mea nu.Poate explici u mai bine ce-i cu taxa aia de la intrarte ca sponsor a fost si primaria Bascov , bratara 1 mie max 2 si nu am stiut cum sa o mai arunc, si sigur s-au incasat acei bani, cand am itrat striga naspa aia a lui dupa mine parca nu m-as fi intors sa platesc, data viitoare o sa vin ca invitat de la prim budeasa shi bascov shi nu o sa mai platesc nimic daca o mai fi. Dau dreptate lui zob mai ales shi a shi facut pit de ras , sper sa-i mai vad in pit(oit un oras de (cuvant urat) cu tepari , asta e nimic din ce stiu,) de ce statea tanta in tribune si inumara banii cu coar.. aia cand aia urlau dupa bani .? sau a fost o teapa colectiva?

 

 

apropo am am avut foarte multi prieteni pe care -i sti si u cu motoare asta nu insemna ca nu puteam sa vin doar la concert

daca munca mi-ar fi permis as fi venit de vineri , mi-e de ajuns ca am dat sambata 750 mii lei la unu taran ca sa-mi faca de servici ca sa iau si leapsa. Sper sa citesca si Mihnea astea cat am dat eu ca sa-l vad, nu mai zic de Zob ca-s deliciu meu

 

 

tobosare nu o sa vezi nimic ca tanta-i plin de datori si sediul clubului este chiar in tanta , totul e o vrajeala ca si duma cu naspa aiade fata alui , s-a invatat sa minta de la inmormantarea lui CAP, D zeu sa-l ierte, ca-si pierduse clientii din cauza eide atunci.(stie ea).

Si apropo au fost si batai pe acolo : unul taunu sau taunul i-a batut pe punkeri ai , bine le-a facut, dar mai bine-i scotea afar

 

 

 

ce crezi ca daca nu mai am motor nu as fi venit, daca nu ar fi fost treaba cu muncile ..... cine ar fi dat 150 lei ca sa vina acolo + consumatie = intrare? 150 = 3 jack ma faceam muci si-mi luam si o fata in plus peste a mea. sper sa -l mai vad pe Mihnea poate-n vama

 

 

ca atunci cand a fost la Giga a fost naspa si nu v-a placut acum serviti Tanta, v-a tras taunu si cu aia a lui tanta o leapsa, ati devenit clienti cui nu trbuia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da am inteles dar prietena mea nu.Poate explici u mai bine ce-i cu taxa aia de la intrarte ca sponsor a fost si primaria Bascov , bratara 1 mie max 2 si nu am stiut cum sa o mai arunc, si sigur s-au incasat acei bani, cand am itrat striga naspa aia a lui dupa mine parca nu m-as fi intors sa platesc, data viitoare o sa vin ca invitat de la prim budeasa shi bascov shi nu o sa mai platesc nimic daca o mai fi. Dau dreptate lui zob mai ales shi a shi facut pit de ras , sper sa-i mai vad in pit(oit un oras de (cuvant urat) cu tepari , asta e nimic din ce stiu,) de ce statea tanta in tribune si inumara banii cu coar.. aia cand aia urlau dupa bani .? sau a fost o teapa colectiva?

 

:drink: :lol: :ok: Nici nu stiu daca mai are rost sa raspund la asa ceva..... :P Tu ori eshti prea suparat pe viata, ori te-a parasit prietena, ca nu a ascultat luna amara, ori... ai tu o problema grea si personala cu Tanta si cu femeia lui... Dar nu inteleg ce vrei de fapt :ok: Te astepti sa o rezolvi aici? Pe forum?

Fii barbat, shi du-te shi rezolv-o cu ei personal. Pe bune acum, nici macar nu eshti prea coerent, nu se prea intelege nimic din mesajul tau :P Cat priveste partea cu bratara 1 mie max. 2, sa-mi zici si mie de unde le iei tu cu atat, ca pe-astea chiar eu le-am comandat la un producator din Iasi, shi se pare ca mi-am luat teapa, daca e asa cum spui tu. Pt. ca m-au costat ceva mai mult. Dar in fine, asta e chiar o aberatie, sa stau sa discut cu tine pe tema asta. E insa un lucru care ma intereseaza. E a doua oara cand spui ca sponsor a fost si primaria Bascov. La ce mod sponsor? Asta chiar ne intereseaza pe noi toti din club, pt. ca asa cum am mai spus, noua Tanta nu ne-a spus nimic. Nici daca a avut alti sponsori in afara de ala care zice el ca i-a dat teapa, nici daca a primit vreun ban de la cineva. Deci, daca tu stii sigur ca primaria Bascov a sponsorizat cu bani, si e informatie verificata, te rog , te rugam, da-ne cateva detalii despre asta. Poate asa aflam si noi daca Tanta a mai luat bani si din alta parte. Chiar ne ajuta astfel de informatii.

 

 

tobosare nu o sa vezi nimic ca tanta-i plin de datori si sediul clubului este chiar in tanta , totul e o vrajeala ca si duma cu naspa aiade fata alui , s-a invatat sa minta de la inmormantarea lui CAP, D zeu sa-l ierte, ca-si pierduse clientii din cauza eide atunci.(stie ea).

 

 

iar o insiruire de "suspine", cam fara legatura itre ele... Tu intelegi ce spui? Nu trebuie sa te superi pe mine, ca nu incerc sa fac pe lupul moralist sau sa fiu dura, dar chiar nu se leaga... Iar sediul clubului A FOST in Tanta. Vezi? Exact ce spuneam, informatii neverificate...

 

 

Si apropo au fost si batai pe acolo : unul taunu sau taunul i-a batut pe punkeri ai , bine le-a facut, dar mai bine-i scotea afar

ce crezi ca daca nu mai am motor nu as fi venit, daca nu ar fi fost treaba cu muncile ..... cine ar fi dat 150 lei ca sa vina acolo + consumatie = intrare? 150 = 3 jack ma faceam muci si-mi luam si o fata in plus peste a mea. sper sa -l mai vad pe Mihnea poate-n vama

ca atunci cand a fost la Giga a fost naspa si nu v-a placut acum serviti Tanta, v-a tras taunu si cu aia a lui tanta o leapsa, ati devenit clienti cui nu trbuia

 

:hug: Nu ma mai repet....

Editat de koana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rumy

Group: Membru

Posts: 2

Joined: Today, 12:49 PM

 

 

Bai frate lasa-ne cu prostiile tale ca nu ti-a placut, nu cred ca ti-a bagat nimeni mana in buzunar ci tu ai venit singur. Daca prietena ta nu intelege ce s-a inamplat cu Lana Amara asta este problema ei. A 2 treaba tu intelegi ea nu intelege, inseamna ca este diferenta mare intre voi. Mai daca nu ti-a placut poarta era a ta, sau iti pare rau de banii pe care i-ai dat. Daca iti doreai asa de mult sa cante Luna Amara de ce nu i-ai platit tu ca sa fie cu dedicatie speciala pt pretena ta. :ok: Eu zic sa o lasi mai moale cu acuzatiile. Tu daca gresesti ceva te superi pe tine si te injuri singur? :hug: :P Cat despre comentarii de rau eu zic sa stai ascuns in ceata. Atata revolta fata de organizatori. De ce nu te pui in locul lor? Crezi ca poti face treaba mai bine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am in spate cam 5 evenimente organizate cu peste 150 de participanti fiecare, vreo doua dintre ele chiar cu peste 300. Nu ma apuc aici sa fac apologia nimanui, dar stiu cum este sa te lase “capul” comitetului de organizare balta inca din prima zi, sau si mai rau, inainte de inceperea evenimentului, si sa te descurci singur, in conditiile in care mai si urla oamnei din stanga si din dreapta la tine.

Nu zic ca a fost sau nu Tanta de vina, asta va ramane probabil “worm-hole-u” intrunirii de la Pitesti (pentru ca fiecare vine cu alta varianta, asa ca “the truth is out there”), dar trebuie sa ii intelegeti si pe ceilalti oameni care au aproape 72 de ore de stat acolo, oameni care, dincolo de orice altceva, au incercat ca din intrunirea asta sa iasa ceva. Nu ma apuc sa fac nici jumatati de SWOT (jumatatea cu puncte tari si puncte slabe), dar per total, pentru niste oameni care se afla la prima organizare a unui evenimet de acest fel si nici nu au avut habar din lipsa de comunicare ce si cum, cred ca s-au descurcat onorabil.

Ceea ce mi se pare ciudat e ca tot cativa din Pitesti sar cu gura pe ei si sunt cei mai nemultumiti. Oameni buni, daca voiati sa iasa mai bine ar fi trebuit sa dati si voi o mana de ajutor si poate acum nu va mai plangeati atata.

A, si trebuie sa spun asta: este absolute prima intrunire la care reusesc sa fac un dus cald!!!(pentru mine asta echivaleaza cam 50% cu o intrunire reusita).

 

In rest, mult spor la organizare la anu, poate atunci ma trezesc si eu din vreme sa imi cumpar si tricou!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am baut bere de la 2 dozatoare, la unu cu 25000 si la altu cu 20000 and guess what ambele erau SKOL sau tot ceva din 4 litere nu mai stiu exact ca nu am fost atent dar in nici un caz ce ai spus tu. Poate era un dozator pe acolo pe care eu nu l-am gasit dar de ce nu ai spus nimik si de celelalte care erau cu altfel de bere si ai bagat in fata o firma mai buna care defapt era in inferioritate fata de o firma mai proasta.

 

 

 

Cred ca nu ai observat partea cu ERA SA MA MUSTE UN CAINE care si-a facut casa din WC-ul ala plin de .... Si aici a fost ca la alte intruniri dupa cum ai spus si tu, nu dadeau pe dinafara dar nici sa intrii nu puteai, nu stiu cum poate lumea sa faca asa ceva ca eu nu pot din rusine fata de mine sa ma cac pe pereti dar fata de altii. Deci la capitolul asta ati stat foarte prost, dar nu cred ca e vina voastra deoarece nu erau angajatii vostrii cei care trebuiau sa curete WC-urile iar sa fac parte dintr-un club si sa ma puna careva sa curat wc-urile cred ca ar iesi mare scandal si l-as baga pe el cu capul in WC.

 

 

 

Pai e in natura omului sa spuna mai intai ce nu i-a placut decat ce i-a placut. Si are un rost foarte mare sa spui la sfarsit ca a fost OK deoarece arati ca / chiar daca ai observat toate partile negative ai trecut peste ele si te-ai bucurat de partile pozitive. Daca nu ar fi fost nimik frumos as/am fi spun ca a fost o porcarie, ca nu vom mai veni in vecii vecilor la o astfel de intrunire etc.

 

 

 

Nici aici nu m-a deranjat foarte tare, decat durerea de cap, pentru ca si eu pierd noptile cu prietenii si nu ne gandim ca deranjam pe cineva. Am adus-o in discutie pur si simplu pentru ca m-au deranjat in mai multe feluri, vezi smanglirea cuielor. Eu chiar cred ca la intruniri nu se doarme, daca vrei sa dormi du-te la pensiune. Deci a fost greseala mea ca am incercat sa dorm stiind bine unde sunt. :hug:

 

Sper sa ne vedem la anu in acelasi loc, cu mai multe motoare. Mai ales ca e aproape de Bucuresti, nu inteleg de ce au fost atat de putini. Sa fie oare pentru ca majoritatea erau la mare? Sau la munte? Sau in concediu prin nu stiu ce tara? :ok:

A fost nunta Mielului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, gata cu certurile, s-a terminat intrunirea, pentru unii frumos pentru unii urat, dar s-a terminat. S-a terminat si cu Tanta si cu sediul clubului de la el. Sa vedem acu' noua conducere de ce e in stare. :ok:

Ce imi pare rau ca nu sunt poze multe cu intrunirea si cu parada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un DVD nu se poate baga pe net,e prea mare,nu va speriati. :ok:

De putut se poate, trebuie doar sa vreti... ca noi (eu unul sigur) il vrem...

Si apoi pozne, cel putin eu am vreo 40-50 de la parada si am mai vazut si de la altii postate..

 

/index.php?...st&p=477784

Editat de WildPuppy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor am ajuns akasa .. sunt realativ bine .. am 80 de copci .. 2 maini si un picior bandajate ..

oricum imi pare rau daca .. accidentul meu a suparat pe cineva .. dar asta e se mai intampla ..

oricum salutari de la tzin_tzar .. :hug: si sper ca in 2 saptamani sa ne vedem la o bere .. insanatosire grabnica si celor care mi-au urmat exemplu negativ

 

 

MOBRISTU KAMIKAZEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!:P) :ok:

post-12584-1156690106_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...