Sari la conținut

M.c Road Riders Pitesti Organizeaza Intrunire Moto


SOCKY
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 126
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

se ia metroul in directia...."to the airport??"" :crack: :what: :what: :crack: :crack: :banana: :banana:

poate ne vedem in statie sa-mi arati si mie( sa nu ajung naibii la petrochimie) :what:

 

 

OK. Ne vedem in statie, ca nici eu nu stiu sa ajung singur. :what: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai....se pare k o sa vin shi eu...

Poate ne stringem mai multi din Bucuresti sa plecam intr-un mic grup....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hop si noi, craiovenii! Deja lumea face pregatiri ... ne-am strans cateva motoare si-am pus la cale sa aparem in sera asta, nu de alta dar sa mai avem loc de pus corturile. Tinem loc si pentru cei de maine-asteptam intariri sau cel putin asa s-au laudat cei ce nu pot veni in seara asta :crack:

Sa ne vedem cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"cica organizatoru a fugit cu banii, zob au cantat pe moca fara sa vrea (isthis true?) iar luna amara , altar si ce alte prostii de genul asta trebuia sa mai cante n-au mai performat deloc."

 

is this true?

 

De fapt vina este a unor sponsori care în ultima clipă s-au retras, implicit nu au mai dat nici banii Âşi astfel s-a ajuns la imposibilitate de plată a trupelor!

 

Zob nu a cântat moca, organizatorul (Tanța) i-a plătit Âşi s-a vorbit cu restul trupelor ca să li-se plătească deranjul (banii de drum, etc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tampit sponsor.

Eu chiar vroiam sa-i vad pe cei de la Altar live insa cum nu am venit numai pentru concert m-as fi simtit oarecum mai putin frustrat daca se anunta din timpul zilei ca sponsorul nu mai da banu si concertele se anuleaza.

 

Next time luati numai trupe locale a caror plata sa nu fie un efort major si axati-va mai mult pe organizarea de jocuri & stuff. Aaa si sa nu uit .. imbogatiti-va colectia de cd-uri ca daca mi-a iesit pe de 10 ori acelasi cd cu Metallica.

 

Mi-a placut atmosfera relaxata, bere Heinecken la dozator si faptul ca nu a fost picior de gura casca.

 

In general organizatorul evenimentului poarta intreaga raspundere, inclusiv aceea ca a contactat un sponsor de rahat. Asa ca ar fi mai corect sa retineti ca trupele n-au putut fi platite din cauza ca sponsorul s-a retras , de vina fiind organizatorul dintr-un motiv sau altul (alegere proasta a sponsorului sau cine stie, nu si-a indeplinit vre-o obligatie asumata fata de el si acel lucru l-a determinat sa se retraga)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba cu parada aia nu prea a fost deloc placuta... s-a mers prea repede... iar cu organizarea... straduiti-va mai mult data viitoare ca se poate si mai bine. Oricum e prima oara si se accepta greselile :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine a fost prima intrunire la care am fost si m-am simtit bine datorita prietenei si berii, cu toate ca nu am cunoscut pe nimeni.

 

Locatia a fost misto, mancarica OK, berea asemenea, pacat ca aveau doar doua CD-uri, de altfel cu muzica buna, Metallica si Cargo, dar oricum sa asculti non stop aceeasi muzica e greu.

 

S-au promis esarfe si insigne dar nu am vazut asa ceva.

 

Despre chestia cu formatiile ce pot sa spun... Eu m-am cazat la hotelul ala al sportivilor si dimineata la cafea am surprins o discutie intre membrii formatiilor invitate. Toti erau super sictiriti ca nu au fost platiti, chiar spuneau ca daca nu vor fi despagubiti o sa dea in judeacata organizatorii. Asta se intampla duminica dimineata pe la 10.30 asa ca daca s-a intamplat ceva ulterior nu am de unde sti. Un tip foarte solid spunea ca Zob au cantat cu promisiunea ca vor lua banii dupa si nu a primit nimic. Iarasi aceasta informatie este la nivel de barfa, va zic doar ce am auzit de la acei oameni.

 

In rest ce sa zic pacat ca nu a iesit cum v-ati dorit si bafta mai multa data viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu a fost platita nici o formatie.

nici bani de drum nu au primit.

unele formatii si-au luat niste bani din incasarile de la bere si din cele pe bilete ( cam 5 mil.). evident ca au facut asta pe cont propriu, nu cu ajutorul organizatorilor.

sigur lucrurile nu vor ramane asa.

sa va traiasca organizatorii tepari! clar li se va duce vestea.

pregatiti-va la anul sa ascultati cd-urile cu Cargo si Metallica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da intrunirea,intrunirea cum a fost ?lasa-i dracu de bani,sunt problemele lor...nu ma intereseaza,dar voi,cei care-ati fost,cum v-ati simtit?,comparativ cu alte intruniri desigur...ca noi la iasi ne-am simtit super

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. A fost foarte misto intrunirea avand in vedere ca este la prima aparitie :crack: Mai nu va faceti probleme daca au disparut sponsorii, mie unul nu mi s-a parut a fii diferenta. A iesit misto si fara sa fie prea multe formatii, mi-a placut locatia, sunet bun, concursuri super, mai ales liniutele care sunt rare la intruniri, motoare relativ putine dar a fost o intrunire ca la carte. Eu unul cel putin la anu o sa apar iara si imi doresc sa se pastreze locatia. Oraganizatorii au facut tot ce le-a stat in putinta, daca sponsorii au fost fara obraz si i-au lasat cu marfa-n soare n-au nici o treaba ei. Sa le fie rusine celor care promit si nu se tin de cuvant. Rusine. Misu_canisu, un baiat de nota zece. Nu stia cum sa ne ajute mai bine ca sa ne simtim ca acasa, ne-a imprumutat tot ce i-a stat in putinta pana si carbuni de facut gratar. Nota zece. Dragos ne-a tinut de urat la poarta pana pana am obtinut aprobarea de intrare in incinta intrunirii. Nota Zece. Socky mereu in actiune. Sotia sau pretena lu Socky ne-a aprovizionat cu suc (o fapta buna) si tin sa-i multumesc prin acest mijloc. Un preten de la Medias WildPuppy ne-a aprovizionat cu mancare, men esti de nota zece. Mereu as vrea sa am alaturi prieteni care la nevoie se cunosc. Chiar daca sunt departe macar exista! Pai acum sa zic si ceva care ma deranjat. Apare un grup de motoare din bucuresti, eram la intrare cu Socky cu sorcer_sl si priveam motoarele. Le parcheaza aproape de intrare, iau aparatul si ma duc sa fac poze. Pe un R6 model 2006 vad o semnatura pe rezervor si pun mana cu retinere sa vad daca este originala sau este atasata peste vopsea. In acel timp se apropie un om, nu dau nume. si imi zice sa nu mai ating motorul ca se deregleaza amortizorul de directie. EU mirat am luat mana, dar ce treaba are amortizorul de directie cu rezervorul? :crack: In fine am plecat dar acel om mi-a lasat o parere destul de urata despre el, nicidecum nu era motorul lui (CBR 600RR) si era motorul unui preten de-al lui. Ce sa zic la asemenea cuvinte ce sa mai gandesc al intreba pe posesor daca ma lasa sa fac o poza pe R6 lui. Posesorul r6-ului nu l-am vazut dar cel cu (CBR 600RR) a vorbit in numele altuia adica in numele posesorului motorului Yamaha R6. Erau preteni.

 

 

Ps : "Bine o zis cine o zis cand o zis si ce o zis" ca printre noi mai sunt si uscaturi

Numai Bine si repspect 2 all

Editat de SpeedR1_2004
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Un preten de la Medias WildPuppy ne-a aprovizionat cu mancare, men esti de nota zece. Mereu as vrea sa am alaturi prieteni care la nevoie se cunosc. Chiar daca sunt departe macar exista! ...

 

:crack: :crack: :what: Oricand, oriunde.

 

Mi-a placut in mare, locatie asa cum au zis-o si altii absolut superba, organizatorii s-au dat peste cap sa faca sa fie bine. Mi-au ajuns si mie la limita alea 2 CD-uri, da deh, asta e. Daca Minel zicea ceva la telefon cand am facut rezervarile ca au nevoie, aduceam si eu un tank-pack de cd-uri... Bine ca macar au fost cu muzica, nu cu manele, ca asta mai lipsea.

Astea au fost pro, ar mai fi da nu-mi vin acuma in minte...

Iaca si contra:

- parada din pacate exact cum ma asteptam, 70% haos, ritm de cursa, nu parada. Foarte putini (mai ales cei cu choppere) incercau sa tzina cat de cat un ritm constant, in formatie. Stima si respect celor care stiu sa se etaleze la parada, no comment pt. ceilalti.

- putine concursuri si concentrate in 2-3 ore de distractie, as fi preferat ceva mai multe sau mai rarefiate si sa ocupe mai mult din zi.

- super concertantii care trebuiau "sa rupa scena" (citat din Minel, sambata seara) au fost sublimi dar au lipsit cu desavarsire :what: A fost o singura trupa, si ei saracii au facut tot ce au putut, desi m-a deranjat ca au inceput doar la 23:00

- pe la 12:30 - 01:00 dau sa iau si eu o apa minerala, si vad o namila care lua incasarile (nu foarte cu voia comerciantilor)... Astept cuminte sa plece namila, dupa care dau si eu sa cer apa. Din pacate, nu aveam decat de 500.000 si m-am trezit ca nu mai pot lua nimik, nici makar 1 bere, ca nu mai au saracii nici macar monede sa dea rest. URAT ! URAT !!! URAT !!!!!! Oricare ar fi fost motivu, nu pot sa cred ca nu se putea resolva altfel, sa nu avem de suferit tot noi, cei prezenti acolo. Insetat si scarbit, am plecat la hotel, desi as mai fi stat mult si bine daca nu.

 

Alte questii negative, or mai fi fost, da' mai trecem si noi cu vederea, ca doar oameni sunt si ei si e si prima data...

Multa organizare din timp tura viitoare...

 

da intrunirea,intrunirea cum a fost ?lasa-i dracu de bani,sunt problemele lor...nu ma intereseaza,dar voi,cei care-ati fost,cum v-ati simtit?,comparativ cu alte intruniri desigur...ca noi la iasi ne-am simtit super

 

Din pacate, din cauza problemelor cu banii, care am auzit ca au dus si la show-ul de sambata noaptea din cauza caruia am ramas si eu si sotia insetati, mie mi-a pierit tot cheful de distractie sambata noaptea, nu ca as fi avut cu ce...

 

PS: daca si la anu ascult 2 CD-uri, sa mor io de nu va dau in judecata pt. banii de benzina... :what:

Editat de WildPuppy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iaca si contra:

- parada din pacate exact cum ma asteptam, 70% haos, ritm de cursa, nu parada. Foarte putini (mai ales cei cu choppere) incercau sa tzina cat de cat un ritm constant, in formatie. Stima si respect celor care stiu sa se etaleze la parada, no comment pt. ceilalti.

Aici sunt cativa factori de vina:

1. organizatorul parazii, care nu a vorbit cu echipajul de politie din fata, caruia sa-i spuna sa pastreze o viteza constanta.

2.echipajul de politie, care a mers tare (intre 60 si 80 km/h in oras, asta nu e viteza de parada). celor de pe echipajul de circulatie le dau totusi circumstante atenuante datorita punctului 1 mai sus enumerat si faptului ca doreau fluenta in trafic. Iar daca nu stiti cum se merge in Pitesti, bagati-va in trafic in Buc pe la ora 16.30-the same.

3.anumitii motociclisti, majoritatea cu speed, care le turau, bagau forja si apoi franau- asta a dus la un hei-rup al coloanei in permananenta si o rupere de ritm, fara a se merge constant.

4. anumitii motociclisti mai cu moţ, adica exact cum e c_acatul, care au vrut sa se bage in fata masinii de politie care dirija coloana (daca nu ma insel, a fost chiar Cornel Penescu, patronul lantului de hypermarketuri "Pic", care conducea un trike, si vreo 2 cu speed. Asta din ce am vazut eu, apoi nu m-a mai interesat cum se merge).

Pentru la anul se merita o organizare mai judicioasa. Sa speram ca noul prezi de la RR Pitesti va reusi asta.

In rest mi-a placut locatia (o stiam de vreo 20 de ani :crack: ), oamenii din club RR care au incercat sa faca ceva atat cat au putut, berea ieftina si buna, o formatie care vineri seara a cantat cantece irlandeze, efortul organizatorilor in efectuarea concursurilor, Uţă ca a mers la parada cu motocicleta lui neinmatriculata si nu a lovit pe nimeni cu Ijul :crack: , oltenii cu niprele, etc.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt unul dintre membrii fondatori ai clubului si as zice ca am facut parte din organizare.

Din pacate, chiar se pare ca lipsa de experienta si-a spus cuvantul, iar eu desi lucrez cu hartii si cu oameni rai am mers pe incredere oarba.

Organizatorul de fapt a fost Tanta (presedintele clubului) care de altfel va fi revocat din functie. Noi toti ca prostii ne-am uitat in gura lui, iar el ne zicea ca e totul rezolvat ca are bani ca are tot si refuza cu vehementa orice rugaminte de ajutor din parte noastra.

In zilele intrunirii s-a purtat cu noi ca niste angajati ca niste subordonati care trebuia sa ascultam de el cu ochii inchisi, dar cand era vorba de a-si asuma raspunderea pentru ceva, se facea nevazut, iar noi lipeam greselile cum puteam si indrugam scuze, fara sa stim vreun amanunt exact. Totul e ca atunci cand aveam nevoie de Tanta nu era nicaieri.

Ne-am incropit pana sambata seara, dar atunci nu am mai facut fata, deoarece formatiile veneau la noi si cereau banii, dar acum deja incep sa povestesc ce au trait alti prieteni, in lipsa lui Tanta, asa ca o sa-i las pe ei sa povesteasca.

Oricum vrem sa ne cerem scuze, sa incasam ceea ce meritam si sa va promitem ca la anul vom stii ce sa facem.

Editat de av_dragoshelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tampit sponsor.

Eu chiar vroiam sa-i vad pe cei de la Altar live insa cum nu am venit numai pentru concert m-as fi simtit oarecum mai putin frustrat daca se anunta din timpul zilei ca sponsorul nu mai da banu si concertele se anuleaza.

 

Next time luati numai trupe locale a caror plata sa nu fie un efort major si axati-va mai mult pe organizarea de jocuri & stuff. Aaa si sa nu uit .. imbogatiti-va colectia de cd-uri ca daca mi-a iesit pe de 10 ori acelasi cd cu Metallica.

 

Mi-a placut atmosfera relaxata, bere Heinecken la dozator si faptul ca nu a fost picior de gura casca.

 

In general organizatorul evenimentului poarta intreaga raspundere, inclusiv aceea ca a contactat un sponsor de rahat. Asa ca ar fi mai corect sa retineti ca trupele n-au putut fi platite din cauza ca sponsorul s-a retras , de vina fiind organizatorul dintr-un motiv sau altul (alegere proasta a sponsorului sau cine stie, nu si-a indeplinit vre-o obligatie asumata fata de el si acel lucru l-a determinat sa se retraga)

 

 

La mine a fost prima intrunire la care am fost si m-am simtit bine datorita prietenei si berii, cu toate ca nu am cunoscut pe nimeni.

 

Locatia a fost misto, mancarica OK, berea asemenea, pacat ca aveau doar doua CD-uri, de altfel cu muzica buna, Metallica si Cargo, dar oricum sa asculti non stop aceeasi muzica e greu.

 

S-au promis esarfe si insigne dar nu am vazut asa ceva.

 

Despre chestia cu formatiile ce pot sa spun... Eu m-am cazat la hotelul ala al sportivilor si dimineata la cafea am surprins o discutie intre membrii formatiilor invitate. Toti erau super sictiriti ca nu au fost platiti, chiar spuneau ca daca nu vor fi despagubiti o sa dea in judeacata organizatorii. Asta se intampla duminica dimineata pe la 10.30 asa ca daca s-a intamplat ceva ulterior nu am de unde sti. Un tip foarte solid spunea ca Zob au cantat cu promisiunea ca vor lua banii dupa si nu a primit nimic. Iarasi aceasta informatie este la nivel de barfa, va zic doar ce am auzit de la acei oameni.

 

In rest ce sa zic pacat ca nu a iesit cum v-ati dorit si bafta mai multa data viitoare.

 

 

nu a fost platita nici o formatie.

nici bani de drum nu au primit.

unele formatii si-au luat niste bani din incasarile de la bere si din cele pe bilete ( cam 5 mil.). evident ca au facut asta pe cont propriu, nu cu ajutorul organizatorilor.

sigur lucrurile nu vor ramane asa.

sa va traiasca organizatorii tepari! clar li se va duce vestea.

pregatiti-va la anul sa ascultati cd-urile cu Cargo si Metallica.

Pe faimosul Minel l-a durut în cu_ur Âşi nici măcar cd-uri cu muzică nu a adus!

Noroc cu Socky că Âşi-a amintit ce muzică ascult de obicei în maÂşină Âşi i-am dat niÂşte cd-uri.

Vina este a celor care au primit cd-urile care nu au pus decât 2 dintre ele.

ÂŞi apopont, eu nu mi-am mai recuperat cd-urile!!

 

Salutare. A fost foarte misto intrunirea avand in vedere ca este la prima aparitie :crack: Mai nu va faceti probleme daca au disparut sponsorii, mie unul nu mi s-a parut a fii diferenta. A iesit misto si fara sa fie prea multe formatii, mi-a placut locatia, sunet bun, concursuri super, mai ales liniutele care sunt rare la intruniri, motoare relativ putine dar a fost o intrunire ca la carte. Eu unul cel putin la anu o sa apar iara si imi doresc sa se pastreze locatia. Oraganizatorii au facut tot ce le-a stat in putinta, daca sponsorii au fost fara obraz si i-au lasat cu marfa-n soare n-au nici o treaba ei. Sa le fie rusine celor care promit si nu se tin de cuvant. Rusine. Misu_canisu, un baiat de nota zece. Nu stia cum sa ne ajute mai bine ca sa ne simtim ca acasa, ne-a imprumutat tot ce i-a stat in putinta pana si carbuni de facut gratar. Nota zece. Dragos ne-a tinut de urat la poarta pana pana am obtinut aprobarea de intrare in incinta intrunirii. Nota Zece. Socky mereu in actiune. Sotia sau pretena lu Socky ne-a aprovizionat cu suc (o fapta buna) si tin sa-i multumesc prin acest mijloc. Un preten de la Medias WildPuppy ne-a aprovizionat cu mancare, men esti de nota zece. Mereu as vrea sa am alaturi prieteni care la nevoie se cunosc. Chiar daca sunt departe macar exista! Pai acum sa zic si ceva care ma deranjat. Apare un grup de motoare din bucuresti, eram la intrare cu Socky cu sorcer_sl si priveam motoarele. Le parcheaza aproape de intrare, iau aparatul si ma duc sa fac poze. Pe un R6 model 2006 vad o semnatura pe rezervor si pun mana cu retinere sa vad daca este originala sau este atasata peste vopsea. In acel timp se apropie un om, nu dau nume. si imi zice sa nu mai ating motorul ca se deregleaza amortizorul de directie. EU mirat am luat mana, dar ce treaba are amortizorul de directie cu rezervorul? :crack: In fine am plecat dar acel om mi-a lasat o parere destul de urata despre el, nicidecum nu era motorul lui (CBR 600RR) si era motorul unui preten de-al lui. Ce sa zic la asemenea cuvinte ce sa mai gandesc al intreba pe posesor daca ma lasa sa fac o poza pe R6 lui. Posesorul r6-ului nu l-am vazut dar cel cu (CBR 600RR) a vorbit in numele altuia adica in numele posesorului motorului Yamaha R6. Erau preteni.

Ps : "Bine o zis cine o zis cand o zis si ce o zis" ca printre noi mai sunt si uscaturi

Numai Bine si repspect 2 all

Mulțumesc, 'SpeedR1_2004' Âşi Sorcer!!

P.S.: cred că e vorba de prietena lui Conu'!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: inca din prima seara am inceput sa-mi pun intrebari in legatura cu ce va urma, plutea ceva neplacut in aer..n-avem d'aia, n'avem ailalta...nici macar tigari...si bine-am facut ca am ales sa-mi petrec simbata in alte locuri...pacat de oamenii implicati care chiar au vrut/crezut c-o sa fie bine.Si ce relaxat era Tantza duminica seara... :crack: (special pt tantza)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...