Sari la conținut

Sambata iar la Veliko


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

Salut vlad,

dar ce ai facut buy-back? Ce ti.ai luat?

 

Salut Manuel.

Acum m'am intors de la bulgari... program de wknd :)

 

Am luat modelul 2010 la un drive test de un wknd... am facut 1000km cu el, si luni cand l'am dus inapoi am si facut buy backul pentru cea veche. Motorul nou chiar face toti banii. NU credem asta, pana nu am incercat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut Manuel.

Acum m'am intors de la bulgari... program de wknd :)

 

Am luat modelul 2010 la un drive test de un wknd... am facut 1000km cu el, si luni cand l'am dus inapoi am si facut buy backul pentru cea veche. Motorul nou chiar face toti banii. NU credem asta, pana nu am incercat.

 

* bravo, bre :) sa-l stapanesti sanatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nea'Doru..esti kur sucit, dupa cum bine recunosti..

Cum o sta femeia aia in casa cu tine nu stiu.. :)

Alegi pina culegi.

Atat ai schimbat BMW-urile alea si tot nu-ti place ce ai!

Din punctul meu de vedere un motor touring trebuie sa aiba ABS si parbriz electric, restul sunt fite.

La banii tai imi luam doua:

O Honda Goldwing de 1800 pt.drumuri lungi si pastram GT-ul pentru senzatii..ambele SH si aproape ma incadram in cit ai dat tu pe astea noi.

Nu stiu ce cauti tu la un motor de spui ca FjR si ST1300 sunt vechi.. :)

Sau ia-ti GTR -ul de 1400, am auzit numai lucruri bune despre el+ca arata mai bine decit Bmw-urile GT.

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Manuel.

Acum m'am intors de la bulgari... program de wknd :)

 

Am luat modelul 2010 la un drive test de un wknd... am facut 1000km cu el, si luni cand l'am dus inapoi am si facut buy backul pentru cea veche. Motorul nou chiar face toti banii. NU credem asta, pana nu am incercat.

 

sa-l stapanesti sanatos si sa faci cat mai multi km fara incidente si sa te bucuri de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, iar v-ati dat la...Bulgaria?

Eu am fost ieri (umiditate 150%) la Dalboka cu, consoarta si conserva!

Mihaita sa stii ca am parcat in vale si la deal m-am oprit putin sa-i fac loc unuia sa treaca.

Vorbim pentru ce ne-asteapta weekendul urmator.

Sima,

Dans

 

PS. Manuel, bine ai revenit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luv:

fiecare cumpara ce ii place, eu cumpar pentru mine nu pentru tine. nu vreau sa tin 2 motoare, daca optam pt varianta asta era mai simplu. imi plac toate cele enumerate de tine, as vrea cate una din fiecare. cu diferentele intre ele, te asigur ca exista si nu constau numai in parbriz, sunt majore si afecteaza la drum lung. e vorba si de o chestiune de abordare, tu probabil consideri ca trebuie sa te adaptezi motocicletei pe care o ai asa cum a fost ea construita, eu am o viziune difereita, americana daca vrei, aceea ca motocicleta fiind un obiect de consum, trebuie adaptat consumatorului, in conformitate cu optiunile/preferintele acestuia. asta e motivul pentru care am impresia ca in america e cea mai mare piata aftermarket, toti customizeaza, pe aici prin eu mai putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Manuel.

Acum m'am intors de la bulgari... program de wknd ;)

 

Am luat modelul 2010 la un drive test de un wknd... am facut 1000km cu el, si luni cand l'am dus inapoi am si facut buy backul pentru cea veche. Motorul nou chiar face toti banii. NU credem asta, pana nu am incercat.

 

salutare nu ma inebuni ce are frate asa de tea incantat 2 cai mai mult ca ala vechi dupa ce vau servit vau dus unde ati vrut la baie cu cele vechi motorul a fost credincios si tea slujit si tu acu lai parasit ca asta e mai cu mot motorul dupa el e vechi nu nou lau luat de pe hp 2 si lau pus pe el mare smecherie Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde bre vibreaza e acelasi motor aceiasi cilindri gogosi toti care merg cu ele sunt multumiti noi mofturosi mere bre a mers 125000km ceas siatunci ce are si mai mere 200000-300000 fara sa umbli la motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde bre vibreaza e acelasi motor aceiasi cilindri gogosi toti care merg cu ele sunt multumiti noi mofturosi mere bre a mers 125000km ceas siatunci ce are si mai mere 200000-300000 fara sa umbli la motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mai liniar pompi si nu vibreza ca cel vechi.

 

 

unde bre vibreaza e acelasi motor aceiasi cilindri gogosi toti care merg cu ele sunt multumiti noi mofturosi mere bre a mers 125000km ceas siatunci ce are si mai mere 200000-300000 fara sa umbli la motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mai liniar pompi si nu vibreza ca cel vechi.

 

 

unde bre vibreaza e acelasi motor aceiasi cilindri gogosi toti care merg cu ele sunt multumiti noi mofturosi mere bre a mers 125000km ceas siatunci ce are si mai mere 200000-300000 fara sa umbli la motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic:

 

Citesc cu mare interes topicurile voastre ( a se citi pompi si doru) ca printre discutii despre ture moto sunteti o adevarata sursa de pareri avizate despre motoare bmw (doar astea ma intereseaza). Sunt curios cand apar "alea in 6" ce zice ochiu critic a lui Doru.

 

Spunea cineva ca un touring trebuie sa aiba abs si parbriz electric.. retul sunt fite. Cu abs am bifat dar ma umfla rasul cand ma candesc cum reglez eu parbrizul cu cheia de 10 si niciodata nu nimeresc sa-l pun in pozitia "aia buna" si tot fac 800 km/zi. ...e drept ca daca as mai face inca 100 mi-ar cadea capul de pe umeri. Poti face touring cu orice motor dar mai aflu din topicurile voastre cum e cu alea noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare daca oi fi sanatos sior fi bani voi mere la koln la intermoto sa vad lansarea turingului de la bmw curios nu ca as vrea unu nu sunt bani dar vor fi si altele de ex consumul pentru mine este important adevarat poti mere cu orice motor 800km dar trebuie so faci si a doua zi si daca meri sa zicem un 10000km in 2 -3 saptamani trebuie si putin comfort servis la km multi etc o zi buna Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-am mai zis ca merg si eu, daca vremea e rea merg cu avionul. eu am sa iau unul in 6 cum o fi si vad pe urma. oricum de la generatie la generatie au fost tot mai bune, chiar si in 5 ani sa zicem au avansat enorm. acum din ce am citit vor sa faca boxerul racit cu apa si sa-l urce la 150 cai pt 2012. cum zice pompi asa e, faci turing cu orice, dar poti face in fiecare zi? faci zi de zi 1000km sau mai mult cum facem noi uneori? pompi face chiar mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pompi, diferentele majore ar fi urmatoarele:

 

1. Cuplu din turatie mai joasa.

2. Nu mai are "balbaiala" aia cand ii dai gaz brusc, pleaca raketa din orice turatie practic

3. In turatie constanta nu mai vibreaza deloc. Cred ca stii vibratia aia pe care o ai in degete dupa ce te dai jos dupa o etapa lunga... nu mai exista asa ceva

4. s-ar putea sa fiu subiectiv aici, dar si cutia merge mai bine - mult mai lin.

 

Cam asta ar fi pe scurt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pompi, diferentele majore ar fi urmatoarele:

 

1. Cuplu din turatie mai joasa.

2. Nu mai are "balbaiala" aia cand ii dai gaz brusc, pleaca raketa din orice turatie practic

3. In turatie constanta nu mai vibreaza deloc. Cred ca stii vibratia aia pe care o ai in degete dupa ce te dai jos dupa o etapa lunga... nu mai exista asa ceva

4. s-ar putea sa fiu subiectiv aici, dar si cutia merge mai bine - mult mai lin.

 

Cam asta ar fi pe scurt.

 

N-am avut niciodata BMW, insa ma ia groaza cand va aud cu descrierile astea: balbaiala, vibratii, cale pentru motor, parbrize aiurea, probleme electrice, accesorii sau haine pe vremuri bune si acum proaste si multe altele spuse de-a lungul vremii.

Imi dau seama ca posesorii de BMW sunt o specie aparte: oricat de incantati sau, pe de alta parte, dezamagiti ar fi de un produs, nu se pune problema de a schimba marca. O fi bine, o fi rau?

Eu sunt consumator, aleg ce-mi place mai mult la un moment dat, cine vrea sa-i fac reclama, sa plateasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am avut niciodata BMW, insa ma ia groaza cand va aud cu descrierile astea: balbaiala, vibratii, cale pentru motor, parbrize aiurea, probleme electrice, accesorii sau haine pe vremuri bune si acum proaste si multe altele spuse de-a lungul vremii.

Imi dau seama ca posesorii de BMW sunt o specie aparte: oricat de incantati sau, pe de alta parte, dezamagiti ar fi de un produs, nu se pune problema de a schimba marca. O fi bine, o fi rau?

Eu sunt consumator, aleg ce-mi place mai mult la un moment dat, cine vrea sa-i fac reclama, sa plateasca.

Mi-ai luat gandul din...gura. ;)

 

Mereu citesc topicuri despre motociclete BMW sa ma minunez de ce defecte mai au si nu ma dezamagesc niciodata posesorii ... :P

Acuma nu zic ca exista motocicleta perfecta.. dar cand e noua si mai costa si carutze de bani incepi sa-ti pui anumite intrebari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ai luat gandul din...gura. ;)

 

Mereu citesc topicuri despre motociclete BMW sa ma minunez de ce defecte mai au si nu ma dezamagesc niciodata posesorii ... :P

Acuma nu zic ca exista motocicleta perfecta.. dar cand e noua si mai costa si carutze de bani incepi sa-ti pui anumite intrebari.

 

nu ai inteles nimic. caruta de bani o dai pt "anii lumina diferenta" :)

Editat de memyselfandI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

comisare moldovan, te-au arestat bre? ;)

 

Doi români au fost arestați în Bulgaria după o altercație cu gărzile preÂşedintelui Parlamentului

NewsIn: 2010-07-31 13:01:33

Doi cetățeni români au fost arestați la Veliko Tărnovo, după ce au avut o altercație cu gărzile de securitate ale preÂşedintei Parlamentului bulgar, Ăețka Ăaceva, informează Sofia News Agency.

 

Cei doi români au încercat să intre în restaurantul Sevastokrator, care era rezervat pentru Ăaceva Âşi pentru oaspeții oficiali ai unui festival găzduit de Veliko Tărnovo în acest weekend.

 

După ce nu au fost lăsați să intre în local, cei doi români au agresat gărzile de securitate ale preÂşedintei Parlamentului, iar aceasta din urmă a chemat poliția locală.

 

Românii au fost arestați Âşi acuzați de tulburarea ordinii publice Âşi nerespectare a ordinelor poliției.

 

Bucuresti

Bre, eu sunt inscris aici cu numele din buletin si nu seamana cu numele manelarilor de la Rompetrol arestati pe motiv ca s-au imbrancit cu SPP-ul si cu politia bulgareasca. Pe mine m-au oprit astia in Bulgaria o singura data, si pana sa apuc sa-mi dau manusile jos ca sa scot portofelul sa le arat CI si permis si actul mobrei mi-au facut semn sa plec ca ei cautau alta mobra, in rest mi-au facut de doua ori semn cu degetul ca la copiii care nu sunt cuminti sa nu ma mai dau asa de tare in localitate :P

 

nu stiu daca el a fost, in orice caz s-a oprit inainte de veliko si nu a mai aparut. iar am abuzat de mancare, de cand am venit din delta bat pasul pe loc cu slabitul. mai bag azi o saramura si de maine gata, foame. ieri a fost mai mult nor, s-a mers acceptabil, oricum nasol pe caldurile astea. cu motorul imi firb creierii in cap, cu masina nu-mi place, la anul cred ca sap o piscina in curte. rt-ul asta are o problema, cu pasager fuge fata, ma enerveaza. ii schimb cauuciucurile si o sa-l schimb de tot cand ies alea in 6. k-ul era infipt in sosea oricand si oricum.

Da, eu am fost, dar pana la VT am mers cu cel cu Varadero nu cu voi ca ati mers prea tare pentru ce poate agregatul meu cu pasager si lazi laterale, de oprit am oprit la fantana dinainte de VT sa-mi spal mustele de pe casca, eu de mancat am mancat din nou la EGO ala cu vedere in prapastie iar lazile imi erau absolut necesare pentru a cara acasa din Kaufland-ul din Ruse diverse produse de genul ciuperci murate, ardei copti si Kamenitza :)

 

P.S. Nu sunt personaj virtual, sunt cativa care rad ori de cate ori ma vad prin Ruse sau Veliko Tarnovo sau pe Cheia, eu chiar ma dau si pe motocicleta daca nu ploua rau in weekend; mai rau decat atat, am inceput anul asta sa merg si cu cortul, asa ca mi-ar prinde bine un GoldWing sau asa ceva ca sa incapa porcul intreg in bagaj fara sa-l mai tai in felii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel cu varadero (mihai) a stat cu tine sa nu te pierdem si noi vorbeam prin radio, eu eram in fata la 1-2 km nu mai mult. la un moment dat mi-a zis ca te-ai oprit la un han si nu a mai stat, eu ma oprisem in parcarea de la intrarea in veliko sa va astept. de mers am mers incet. max 120, tu mergeai cam 90 max 100. ma rog, nu conteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel cu varadero (mihai) a stat cu tine sa nu te pierdem si noi vorbeam prin radio, eu eram in fata la 1-2 km nu mai mult. la un moment dat mi-a zis ca te-ai oprit la un han si nu a mai stat, eu ma oprisem in parcarea de la intrarea in veliko sa va astept. de mers am mers incet. max 120, tu mergeai cam 90 max 100. ma rog, nu conteaza.

Pot sa-ti arat log-ul de la GPS ca am prins si 128, dar ca idee asa daca merg mult timp cu mai mult de 115 pe drum drept sau mai mult de 100 pe deal in sus cu lazile alea si cu pasager(a) mi se aprinde becul ala rosu. Ma rog, eu m-am prins de mai mult timp ca nu pot sa merg in grup cu motociclete mari decat daca e mars din ala de inmormantare unde se merge incet de tot, asa ca de obicei merg singur si ajung la locul programat cand ajung eu. Apropos, am mai fost cat de cat impreuna de 2 ori la Konstantin si Elena si de cateva ori la ture de incalzire primavara devreme la Ruse, dar eram mai pletos pana acum o luna, asa ca probabil sunt mai greu de recunoscut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...