Sari la conținut

08.08.2010 - SOFER INTRAT PE CIRCUIT MOTO LA CARANSEBES


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 588
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

o sa fim 3 :)

man, stai linistit acasasica...

cum spunea si blackwoolfy, ne meritam soarta...

doar 3 persoane? e de rasul curcilor...si mai vrem si drepturi!

dar asta e...eu unul n-am sa mai fiu acolo...pentru ce?!?!?

lasa, sa stam acasica ca e mai bine...mi-e sila uneori....

ne-am obisnuit sa faca altii pentru noi si noi sa stam sa o fre**m aiurea.

desigur, e mai bine in casa sa ne uitam la "sclava isaura" decat sa ne cerem drepturile

si sa-i sprijinim pe altii care's "ologi"...

Doamne Fereste

dar indiferenta asta, ne face rau NOUA pana la urma.

Mesaj completat

Cu oameni ca tine,

NE MERITAM SOARTA ;)

omule, bravo pentru initiativa!

dar la noi nu se merita sa faci asemenea lucruri

daca unora ca noi nu le pasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk
Cu oameni ca tine,

NE MERITAM SOARTA ;)

 

Sorry, era o gluma. Vroiam sa zic ca suferiti de lipsa de organizare. Treburile astea nu se fac de pe-o zi pe alta. Si la o intalnire de 3 oameni nu vin. Ca sa ce ? Sa pierd timpul aiurea ? Avem asociatie, sa ne reprezinte, sa organizeze. Sau e doar cu numele ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vedeti cai dau drumu la macelar, feritiva de pe strada:d

 

si dak mergeti pe aeroport mergeti si stati in spatele cauciucurilor.

halal justitie, vai si amar de noi.

 

Stati linistit ca ala nu mai merge la curse la aeroporturi in tara asta in viata lui....mai ales cu masina. De-l recunoaste v-unu mai bazat cu capsa pusa isi ia la "perverse de la Targu-ocna" de nu se vede :lol:

Mesaj completat

cursa nu era autorizata

daca ateriza un avion in timpul cursei, cine mai era vinovat?

 

TU! :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tsunami, cred ca ai fost in organizare??? de sti treburile astea, nui vb de autorizari sau de mai stiu eu ce, cert ii ca individu asta fara minte a ranit 3 oameni si ii dau drumul, pe motiv ca ce? ca ii cu bani tasu si masa, si cai spala pe la buzunare cu niste miutze. luatile apararea la toti derbedeii ca o data poate o sa aveti stralucitul noroc sa va"intalniti" cu un astfel de derbedeu.

mult noroc si viata usoara(stati in umbra)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul asta e la accidente pentru ca niste oameni au fost accidentati, dar din punct de vedere legal nu e accident de circulatie pentru ca cei care detin aeroportul nu cred sa fi facut cerere sa se declare aeroportul drum public, asa ca politia rutiera nu are nici un fel de competente pe acolo.

Pe de alta parte eu cred ca isprava asta ar trebui incadrata la tentativa de omor cu premeditare pentru ca daca e un concurs de masini sau de motociclete si intri intentionat pe circuit e clar ca ai premeditat sa faci ceva pe acolo, o jmecherie, sa dai de pamant un bagator de seama ceva...

Din pacate noi avand sistemul legislativ idiot pe model francez unde toti romanii merg ilegal la buda pentru ca nu exista o lege de mers la buda si un regulament de aplicare al legii de mers la buda mie imi miroase ca fapta nu prea se poate incadra concret in lege (la fel cum daca furai curent sau impulsuri de telefon de la vecini in anii '90 nu era furt ca nu exista incadrare juridica daca furi ceva care nu e material de genul gaina sau caruta), asa ca nu m-as mirta ca ala sa scape, si nu pe pile de partid ci pe chichite avocatesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tsunami, cred ca ai fost in organizare??? de sti treburile astea, nui vb de autorizari sau de mai stiu eu ce, cert ii ca individu asta fara minte a ranit 3 oameni si ii dau drumul, pe motiv ca ce? ca ii cu bani tasu si masa, si cai spala pe la buzunare cu niste miutze. luatile apararea la toti derbedeii ca o data poate o sa aveti stralucitul noroc sa va"intalniti" cu un astfel de derbedeu.

mult noroc si viata usoara(stati in umbra)

 

eu nu-i iau lui apararea, da-l in ma-sa, eu blamez organizarea. organizatorii trebuie sa ma protejeze pe mine ca spectator sau concurent de idioti de-astia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu-i iau lui apararea, da-l in ma-sa, eu blamez organizarea. organizatorii trebuie sa ma protejeze pe mine ca spectator sau concurent de idioti de-astia

Inteleg ca cursele moto ar trebui organizate doar de Asociatia Vanatorilor din Romania, ca toti ar trebui sa stea cu flintele pregatite si daca un idiot intra pe traseu trebuie impuscat dupa care toti astia trebuie sa declare dulce ca li s-a parut ca Alfa-Romeo rosie e iepure de camp...

Sau poate comisarii de cursa din Romania ar trebui sa fie dotati pe langa steaguri si cu un mic aruncator de grenade de 7cm?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca cursele moto ar trebui organizate doar de Asociatia Vanatorilor din Romania, ca toti ar trebui sa stea cu flintele pregatite si daca un idiot intra pe traseu trebuie impuscat dupa care toti astia trebuie sa declare dulce ca li s-a parut ca Alfa-Romeo rosie e iepure de camp...

Sau poate comisarii de cursa din Romania ar trebui sa fie dotati pe langa steaguri si cu un mic aruncator de grenade de 7cm?

 

Eu cred ca tsunami ar vrea ca, organizatorii de astfel de evenimente sa puna un force-field intre toti spectatorii si participantii la cursa, respectiv traseu, iar pt a nu se afecta intre ei, spectatorii ar trebui sa fie legati de scaune in tot timpul desfasurarii manifestarii si paziti fiecare in parte de cate un politist inarmat :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca tsunami ar vrea ca, organizatorii de astfel de evenimente sa puna un force-field intre toti spectatorii si participantii la cursa, respectiv traseu, iar pt a nu se afecta intre ei, spectatorii ar trebui sa fie legati de scaune in tot timpul desfasurarii manifestarii si paziti fiecare in parte de cate un politist inarmat :lol:

 

 

astea sunt solutiile voastre. in lume exista solutii mai elegante care previn astfel de situatii.

bineinteles trebuie sa se si vrea si sa fie si fonduri pentru asa ceva, nu numai pentru furat.

 

ceea ce se uita este ca acolo vin copii, pe pista de concurs si in randul spectatorilor, vin oameni care nu au in minte pericolele la care se expun si de care ar trebui protejati in mod normal.

n-as avea nimic cu organizatorii daca citeam un "mea culpa" si o serie de solutii pentru cursa viitoare. dar oameni-s orbi. il omoram p-ala cu pietre si am rezolvat situatia. exact ca-n comuna primitiva. asteptand un nou eveniment, care va apare. e doar o chestie de timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astea sunt solutiile voastre. in lume exista solutii mai elegante care previn astfel de situatii.

bineinteles trebuie sa se si vrea si sa fie si fonduri pentru asa ceva, nu numai pentru furat.

 

ceea ce se uita este ca acolo vin copii, pe pista de concurs si in randul spectatorilor, vin oameni care nu au in minte pericolele la care se expun si de care ar trebui protejati in mod normal.

n-as avea nimic cu organizatorii daca citeam un "mea culpa" si o serie de solutii pentru cursa viitoare. dar oameni-s orbi. il omoram p-ala cu pietre si am rezolvat situatia. exact ca-n comuna primitiva. asteptand un nou eveniment, care va apare. e doar o chestie de timp

 

Nu zic ca infrastructura e perfecta, nici macar la limita inferioara, nu zic ca organizatorilor le pasa suficient sau sunt competenti, dar nu asta e problema in cazul de fata.

A fost intr-adevar un eveniment anii trecuti cand un sportiv a pierdut controlul si a omorat niste spectatori. Atunci puteai vorbi de organizare si infrastructura dar acum problema este pur respectul fata de lege. Respect ce se obtine exact prin aplicarea cu strictete, de fiecare data.

 

Nu pot sa inteleg cum poti gandi atat de gresit, la o problema atat de simpla. Daca cineva e hotarat sa faca nenorociri, sare gardul oricat de inalt este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa inteleg cum poti gandi atat de gresit, la o problema atat de simpla. Daca cineva e hotarat sa faca nenorociri, sare gardul oricat de inalt este.

 

daca n-avea voie cu masina, nu facea, sau poate facea in trafic, dar nu pe circuit printre copii.

 

 

oarecum ai dreptate, la un asa eveniment nu stiu de ce specatori au voie sa intre cu masina?? Si apoi daca tot ii lasi sa intre cu masinile, macar nu le da alcool tati, sau nu-i lasa se bea alcool ca nesimtiti...

 

daca vine cu alcool de acasa, sau beat nu poti preveni asta. eu raman la parerea mea ca el a fost imbatat in sectia politiei pentru a scapa mai ieftin.

revin. daca organizatorii au invatat ceva din accidentul asta as fi multumit ca data viitoare se va preveni.

e ca 9-11. intra in avion cine vroia si cu ce arme isi dorea. a fost suficient ca teroristii sa se foloseasca de lacunele de sigurantasa pota provoca dezastrul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oarecum ai dreptate, la un asa eveniment nu stiu de ce specatori au voie sa intre cu masina?? Si apoi daca tot ii lasi sa intre cu masinile, macar nu le da alcool tati, sau nu-i lasa se bea alcool ca nesimtiti...

 

poate de acuma incolo isi mai pun unii altii anumite intrebari si organizeaza mai bine manifestatii de genu si nu numai.

 

Si da, baiatu asta va scapa foarte usor, se va scoate prin faptul ca a fost provocat si alcoolizat. Bine ca altu infunda puscaria ca o furat o gaina :lol:

Spectatorii au voie sa intre in zona evenimentului, dar nu pe pista unde se desfasoara evenimentul. Din ce am inteles eu zmeul a trecut peste niste pneuri puse acolo ca sa delimiteze zona unde nu ai voie sa intri, si organizatorii nu s-au gandit ca trebuie sa puna sarma ghimpata sau mine anti-tanc ca sa delimiteze mai bine zona.

Pana la urma despre ce discutam aici? Daca ai destuli pitici pe creier cu o masina de teren poti sa intri si pe o pista de formula 1 sau de MotoGP, dar acolo sunt politisti mai multi si cu mai multe oo decat la noi (si din cauza legislatiei) si probabil te impusca daca faci fente din astea. La noi e sistemul legislativ francez unde daca ceva nu e prevazut prin lege si cu regulament de aplicare al legii acel ceva nu prea poate fi judecat, si noi cred ca nu avem o lege despre cum se desfasoara cursele auto sau moto, asa ca ramane doar tentativa de omor daca ramane. Intr-un sistem legislativ anglo-saxon asta ar fi catalogata ca tentativa de crima folosind o masina si ar fi taxata ca atare, pe cand la noi nici macar accident rutier nu e ca nu a fost pe drum public.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vine cu alcool de acasa, sau beat nu poti preveni asta. eu raman la parerea mea ca el a fost imbatat in sectia politiei pentru a scapa mai ieftin.

revin. daca organizatorii au invatat ceva din accidentul asta as fi multumit ca data viitoare se va preveni.

e ca 9-11. intra in avion cine vroia si cu ce arme isi dorea. a fost suficient ca teroristii sa se foloseasca de lacunele de sigurantasa pota provoca dezastrul

CUM POTI SA AFIRMI UNA CA ASTA???? A FOST ALCOLIZAT IN SECTIA DE POLITIE????

E O INEPTIE CEEA CE AFIRMI......alcoolul este factor AGRAVANT

Parca traiesti urmarind teoria conspiratiei,ori iti place sa aduni posturi (o fi la moda)...

Doamne ce pot sa citesc!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk
eu raman la parerea mea ca el a fost imbatat in sectia politiei pentru a scapa mai ieftin.

 

Mai citeste Codul Rutier. E aceeasi pedeapsa daca bei alcool DUPA accident. Si inca te astept cu lada aia de bere :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...