Sari la conținut

Mihai Bravu, 07.08 '06


coxx
 Share

Postări Recomandate

un prieten de-al meu cu fireblade 900.

mergea pe mihai bravu cu 40mk/h, pe banda a 3-a, linistit. pe benzile 1 si 2 coloana de masini aproape oprite. la un moment dat, un oligofren cu o dacie da sa iasa de pe o straduta, astia de pe benzile 1 si 2 stationand ii lasa cretinului loc exact cat sa se strecoare printre ei ca sa faca stanga. imbecilul omite faptul ca mai exista si o banda 3 si iese linistit fara sa se asigure si :D . i-a iesit lu' tovarasu meu la 3 metri in fatza. lovitura in aripa fata, sarit in parbrizul masinii si cazut jos. desi a avut casca si geaca cu protectii, s-a lovit destul de rau la o mana, la coaste si la un picior. din fericire fara fracturi sau fisuri. motorul am inteles ca e muci ! inclusiv janta spate sparta ... :)

 

in timp ce omu era pe jos cu respiratia taiata de durere, retardul se uita la el fara sa faca nimic. dupa care nu vroia sa-l lase pe motorist sa mearga la spital ca ii era frica ca i se face dosar penal. dupa care una dintre scuzele lui a fost "se mai intampla". si acum sunt socat de cat de calm a fost amicul meu in fatza unui asemenea specimen de scursura. i-a luat asigurarea si atat. :) :) cred ca era inca speriat sau in stare de soc...nu-mi dau seama...da mai bine nu ma mai gandesc ca ma enervez. :crack:

 

oricum e bine ca a scapat asa usor. asta e important. bine ca nu avea viteza si ca avea geaca cu protectii.

 

si in final cele mai calde urari despre mama mai ales si dupaia despre rude, mortzi, vecini si oricine mai are legatura cu jigodia aia imputzita de shofer.. :crack: :crack: :D :lol: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca eram in locul amicului tau , eu ii trageam o casca peste fata ca sa fim chit ... Cum naiba sa il lasi fara dosar penal daca si-o merita din plin ?????????

 

asta ma framanta si pe mine... ce-o fi in mintea cretinului acuma...ca poate sa faca si data viitoare la fel ca scapa... :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma surprinde gestul amicului tau, sincer

Cred ca il bagam in spital pe langa faptul ca ma asiguram ca i se face dosar penal. Dar asta as fi facut eu, care sunt mai nervos din fire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pocnit bine!! baggat o manusa ori o casca-n gura!! 50 roni amenda! merita! :crack:

 

avem un baner rosu in susul paginii !!!! nu vreau sa se mai ajunga la asa ceva pentru nimeni!!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica sa nu-l lase sa mearga la spital :crack: Pei il bateam de era nevoie de salvare pentru el,rupeam carboanele de dintii lui,auzit cat tupeu.NU trebuie lasat sa scape,un asemenea specimen nu merita sa traiasca :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@samolapraga Nu ti se pare ca esti deplasat?Cum adica ce cauta cu 40km/h pe banda 3 ? Cam de la ce viteza in sus ai voie pe banda 3 ?

 

Indiferent ce viteza te deplasezi ai voie pe banda 3 din moment ce benzile 1 si 2 merg mai incet decat tine daca tot vrei sa o luam dupa litera legii , daca nu ai fost atent celelalte benzi aproape stationau.

 

Omul a cazut , daca nu aveti cuvinte de compasiune mai bine abtineti-va ! Eu sunt unul din aia care nu scrie la toate accidentele RIP-uri si alte tampenii cum le scrii tu aici.

 

Am trait s-o aud si p-asta : acuzat de respectat legea !

 

Insanatosire grabnica pt motorist !

 

Numai de carcotit sunteti buni !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@samolapraga Nu ti se pare ca esti deplasat?Cum adica ce cauta cu 40km/h pe banda 3 ? Cam de la ce viteza in sus ai voie pe banda 3 ?

 

Indiferent ce viteza te deplasezi ai voie pe banda 3 din moment ce benzile 1 si 2 merg mai incet decat tine daca tot vrei sa o luam dupa litera legii , daca nu ai fost atent celelalte benzi aproape stationau.

 

Omul a cazut , daca nu aveti cuvinte de compasiune mai bine abtineti-va ! Eu sunt unul din aia care nu scrie la toate accidentele RIP-uri si alte tampenii cum le scrii tu aici.

 

Am trait s-o aud si p-asta : acuzat de respectat legea !

 

Insanatosire grabnica pt motorist !

 

Numai de carcotit sunteti buni !

 

:crack: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@samolapraga Nu ti se pare ca esti deplasat?Cum adica ce cauta cu 40km/h pe banda 3 ? Cam de la ce viteza in sus ai voie pe banda 3 ?

 

Indiferent ce viteza te deplasezi ai voie pe banda 3 din moment ce benzile 1 si 2 merg mai incet decat tine daca tot vrei sa o luam dupa litera legii , daca nu ai fost atent celelalte benzi aproape stationau.

 

Omul a cazut , daca nu aveti cuvinte de compasiune mai bine abtineti-va ! Eu sunt unul din aia care nu scrie la toate accidentele RIP-uri si alte tampenii cum le scrii tu aici.

 

Am trait s-o aud si p-asta : acuzat de respectat legea !

 

Insanatosire grabnica pt motorist !

 

Numai de carcotit sunteti buni !

:lol: :crack: :D Multa sanatate motociclistului. A dat dovada de mult calm (neasteptat de mult). Eu abia ma abtin cand imi taie unul calea, daca ar si da careva in mine cred... ca l-as baga la -2m.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@samolapraga Nu ti se pare ca esti deplasat?Cum adica ce cauta cu 40km/h pe banda 3 ? Cam de la ce viteza in sus ai voie pe banda 3 ?

 

 

Nu era vorba de o carcoteala, vad ca nu ai inteles ce vroiam sa zic. Legal si omeneste vorbind il inteleg pe prietenul tau, dar daca e sa o luam cu mersul preventiv, cand vezi ca aia de pe benzile de langa tine opresc, trebuie sa o mai inmoi si tu, si sa te astepti sa-ti sara unul in fata.

Aria asta e facuta ca sa invatam ceva, nu sa dam numai cu RIP-uri si insanatosiri grabnice si sa ne uitam la poze horror ale accidentelor. Dar daca vrei sa abordez si eu stilul de karatist deja consacrat dupa cate vad aici, fie: Moarte consevarului imbecil care nu s-a asigurat. Futu-i in gura de handicapatii care au oprit si l-au lasat pe ala sa iasa. E bine asa?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punct de vedere al condusului preventiv ai dreptate,doar exprimarea ta a lasat sa se inteleaga altceva.I se putea intampla oricui si oricum 40km/h nu e o viteza exagerata,sau poate avea mult culoar liber in fata si celelalte benzi nu.In acest caz normal ca nu opresti.

 

Pina la urma nu are rost sa comentam noi din moment ce nu am fost acolo sa vedem faza.

 

Din moment ce un motociclist are un accident fara sa fie de vina legal si vine cineva(in cazul de fata tu) si spune ca ce cauta acolo normal ca o sa ai reactii adverse.Ti-am spus:greseala de exprimare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era vorba de o carcoteala, vad ca nu ai inteles ce vroiam sa zic. Legal si omeneste vorbind il inteleg pe prietenul tau, dar daca e sa o luam cu mersul preventiv, cand vezi ca aia de pe benzile de langa tine opresc, trebuie sa o mai inmoi si tu, si sa te astepti sa-ti sara unul in fata.

 

Nu e chiar asa simplu .. era sa o fur si eu odata, dar am scapat pentru ca nu m-am panicat si am reusit sa franez bine. (Mi-am zis 'futui , dau in asta, macar sa incetinesc cit s-o putea ca sa minimizez pagubele' .. si s-a putut , am blocat spatele dar nu si fata)

Problema este ca nu iti dai intotdeauna seama ca coloana se opreste ca sa faca loc unuia sa faca stanga iesind de pe straduta .De obicei scenariul e cam asa :

1. toata lumea sta pe loc intr-o coada kilometrica la semafor care blocheaza o straduta. cel care vrea sa iasa si sa faca stanga e la randul lui blocat.

2. se pune verde si incep sa se miste masinile mai intai cele din fata iar apoi unda se propaga spre inapoia cozii

3. la un moment dat cei dinaintea stradutei, fiind oameni civilizati, asteapta ca cel de pe straduta sa iasa.

Problema este ca spatiul prin care se iese din lateral are cam aceeasi dimensiune ca spatiul lasat de unul care pleaca mai greu de pe loc pe motiv ca a adormit, nu a anticipat ca coada se pune in miscare sau alte motive. Din aceasta cauza, motociclistul sau masina care vine pe banda 3 sau pe linia de tramvai , nu se prinde ca gaura a aparut din cauza unuia care vrea sa faca stanga. Cel care face stanga nu are vizibilitate pina nu iese cu tot botul din coloana, ceea ce este cam tarziu.

 

Cand era sa ma vars , din cauza unui autobuz, nici macar nu am vazut ca era straduta pina nu m-am oprit si ma intrebam ce cauta 'proasta' in mijlocul drumului si de unde a aparut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...