Sari la conținut

Hop Si Eu


Catalin_a
 Share

Postări Recomandate

Pe 09.08.2006 in jurul orei 19.15 ma deplasam pe B-dul Mamaia, 300m de la Delfinariu spre statiunea Mamaia. Soseaua este cu 2 benzi pe sens despartite de un scoar cu verdeata. Si cum ma deplasam eu asa mai cu viteza recunosc (asa merg eu) de pe o straduta laterala iese o dacia cu inscriptia Scoala, un tanar invata sa conduca, ma vede dar invatacel fiind opreste (cred ca instructorul a oprit) pe banda I (o ocupa pe toata). Pana aicia totul ok, mai am o banda pe care sa circul asa ca ma incadrez pe banda II si gonesc in continuare fiind sigur ca soferul m-a vazut, a oprit si astepta sa trec eu. Acuma de pe aceeasi straduta de pe care a iesit dacia mai vine un nene cu un Cielo care... de ce sa astepte el la semnificatia indicatorului STOP si de ce sa stea el in spatele masinii cu scoala care ocupase toata banda I, NUUUU el e mai smecher si il depaseste, da nu numai ca-l depaseste, dupa ce il depaseste opreste complet pe banda II blocand-o si pe aceasta (chiar nu inteleg de ce a oprit ca in fata nu avea nimik, putea sa mearga linistit). Acum eu cum ma deplasam asa mai sprinten ma arunc in frane cat pot (treptat ca sa nu blochez vreo roata) ...treptat, treptat dar vedeam cum ma apropiat foarte tare de masinile alea oprite, asa ca ma arunc in frana fatza rau de tot, se blocheaza fatza si simt cum dau cu capu de asfalt si Suzi se tolanea pe piciorul meu .....PAUZA..... (ca de aicia nu mai stiu) ...deschid ochii, vad cerul si o fata draguta care vorbea la telefon speriata cerand o salvare (zic... taci ca-i bine daca vine), mai aud pe fundal un nene care striga: Scoate-i casca, Scoate-i casca. Incep si le fac semne sa nu-mi scoata casca, le spun ca nu stiu ce leziuni am si nu este bine ceea ce fac. Acum incep sa ma verific. Misc capul, ok la gat nu am nimik, asa ca scot casca, de fapt desfac siguranta ca oricum 2 binevoitori trageau de casca mea de ziceai ca vreau sa o fure :D ...trag adanc aer in piept, respir de cateva ori puternic, nu ma doare nimic, nu am nici o coasta rupta :lol: ...misc mainile, misc picioarele PROBLEMA ...nu puteam sa le misc liber, ma loveam de fiare, ce naiba.... :D ...ERAM SUB DACIE. Incep si ma dezmeticesc si ma tarai afara de sub masina, toti din jur tipand: STAI JOS, NU TE MISCA, STAI ACOLO. Incerc sa ma ridic in picioare da zice-ai ca-s rupt de beat, nu aveam nici o coordonare in membre. Ma ridic de cateva ori in patru labe si cad jos. Intr-un final ma ridic in picioare, ma mai inspectez o data... SUNT OK, nu ma doare nimik, NU AM NIMIK. Imi dispare scurt zambetul de pe fatza cand vad in ce stare este Suzi.... praf, ZOB. ...naspa.

 

Legal, soferul Cielo-ului este vinovat mai ales ca a fost depistat cu o alcoolemie de 0,23

Psihic, eu si soferul Cielo-ului suntem vinovati, el partea lui eu partea mea ....totusi acul vitezometrului s-a blocat la 120 km/h ...si s-a blocat bine :D

 

Dap, sunt foarte "norocos" ...stiu, sper ca nu v-am plictisit, am relatat cazul meu ...mai pe scurt asa, ca eu as fi scris mult mai mult :kick:

 

...Andreea ?! ...ai legatura ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat tu esti ok...restul deja nu mai conteaza...de ieri nu pot sa scap de sunetul facut de motoru' meu in contact cu masina din fata...inca ma obsedeaza...AI AVUT MARE NOROC...DUPA CUM AM MAI SPUS AU FOST 2 ZILE SUPER NOROCOASE...DIN ACEST PUNCT DE VEDERE...IAR SENTIMENTUL PE CARE IL AI CAND TE RIDICI DE SUB MOTOR DUPA CATEVA SECUNDE-MINUTE DE BLANC SHI VEZI CA N-AI MAI NIMIK IAR MOTORU' E ASA CUM E...E FANTASTIC...PE VIITOR SA AVEM CU TOTII ZILE(INSORITE) ASFALT USCAT SHI BAFTA CAT CUPRINDE :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUNT OK, nu ma doare nimik, NU AM NIMIK. Imi dispare scurt zambetul de pe fatza cand vad in ce stare este Suzi.... praf, ZOB. ...naspa.

 

Norocos mai esti ! Sa te tina mult si bine norocu asta, ca putea fi naspa rau de tot ! Sorry de Suzi si spor la reparat (daca e cazul, depinde cat de zob e...).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne .. la viteza pe care o aveai .. ai avut noroc cu caru... si io ziceam .. ca io's ala norocosu' :D

 

Btw... acu s-a blocat la 120 kmph DUPA ce te-ai urcat tu pe frane ? :lol: Cam cat aveai tu asa.. inainte de franare ? aproximativ, asa :crack:

 

Inca o data... ai avut un noroc fantastic... bafta in continuare si asfalt uscat :D

Editat de Poison
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eshti foarte tare , la viteza aia dupa inpact sa te ridici. io la 50 cand am intrat in taxiu , cred k atat aveam nu am putut sa ma ridic pana a venit salvarea. abea la spital am inceput sa mai ma misc. bafta la reparatzie

bine k nu a fost mai rau. :lol:

asfalt uscat si atentzia la neatentzie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai avut noroc cat incape. La 120 sa faci o asfaltita si nimic grav.... Multa bafta la reparatii si pe viitor las-o putin mai incet ( dar nici prea incet ca nu-i bine, ca vine un dobitoc si te ia din spate). :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 09.08.2006 in jurul orei 19.15 ma deplasam pe B-dul Mamaia, 300m de la Delfinariu spre statiunea Mamaia. Soseaua este cu 2 benzi pe sens despartite de un scoar cu verdeata. Si cum ma deplasam eu asa mai cu viteza recunosc (asa merg eu) de pe o straduta laterala iese o dacia cu inscriptia Scoala, un tanar invata sa conduca, ma vede dar invatacel fiind opreste (cred ca instructorul a oprit) pe banda I (o ocupa pe toata). Pana aicia totul ok, mai am o banda pe care sa circul asa ca ma incadrez pe banda II si gonesc in continuare fiind sigur ca soferul m-a vazut, a oprit si astepta sa trec eu. Acuma de pe aceeasi straduta de pe care a iesit dacia mai vine un nene cu un Cielo care... de ce sa astepte el la semnificatia indicatorului STOP si de ce sa stea el in spatele masinii cu scoala care ocupase toata banda I, NUUUU el e mai smecher si il depaseste, da nu numai ca-l depaseste, dupa ce il depaseste opreste complet pe banda II blocand-o si pe aceasta (chiar nu inteleg de ce a oprit ca in fata nu avea nimik, putea sa mearga linistit). Acum eu cum ma deplasam asa mai sprinten ma arunc in frane cat pot (treptat ca sa nu blochez vreo roata) ...treptat, treptat dar vedeam cum ma apropiat foarte tare de masinile alea oprite, asa ca ma arunc in frana fatza rau de tot, se blocheaza fatza si simt cum dau cu capu de asfalt si Suzi se tolanea pe piciorul meu .....PAUZA..... (ca de aicia nu mai stiu) ...deschid ochii, vad cerul si o fata draguta care vorbea la telefon speriata cerand o salvare (zic... taci ca-i bine daca vine), mai aud pe fundal un nene care striga: Scoate-i casca, Scoate-i casca. Incep si le fac semne sa nu-mi scoata casca, le spun ca nu stiu ce leziuni am si nu este bine ceea ce fac. Acum incep sa ma verific. Misc capul, ok la gat nu am nimik, asa ca scot casca, de fapt desfac siguranta ca oricum 2 binevoitori trageau de casca mea de ziceai ca vreau sa o fure :D ...trag adanc aer in piept, respir de cateva ori puternic, nu ma doare nimic, nu am nici o coasta rupta :lol: ...misc mainile, misc picioarele PROBLEMA ...nu puteam sa le misc liber, ma loveam de fiare, ce naiba.... :kick: ...ERAM SUB DACIE. Incep si ma dezmeticesc si ma tarai afara de sub masina, toti din jur tipand: STAI JOS, NU TE MISCA, STAI ACOLO. Incerc sa ma ridic in picioare da zice-ai ca-s rupt de beat, nu aveam nici o coordonare in membre. Ma ridic de cateva ori in patru labe si cad jos. Intr-un final ma ridic in picioare, ma mai inspectez o data... SUNT OK, nu ma doare nimik, NU AM NIMIK. Imi dispare scurt zambetul de pe fatza cand vad in ce stare este Suzi.... praf, ZOB. ...naspa.

 

Legal, soferul Cielo-ului este vinovat mai ales ca a fost depistat cu o alcoolemie de 0,23

Psihic, eu si soferul Cielo-ului suntem vinovati, el partea lui eu partea mea ....totusi acul vitezometrului s-a blocat la 120 km/h ...si s-a blocat bine :D

 

Dap, sunt foarte "norocos" ...stiu, sper ca nu v-am plictisit, am relatat cazul meu ...mai pe scurt asa, ca eu as fi scris mult mai mult :kick:

 

...Andreea ?! ...ai legatura ! :D

 

 

hmmmm... houston, we've got a problem... an airplane flying too low!!!

 

120 DUPA ce te'ai lasat pe frane pana ai blocat fatza??? desi ma bucur, ma mir ca mai esti intreg (la corp ca la minte...nu c'ar fi vre'un mutociclizd)! regret ca, cel putin o perioada, n'o sa te mai avem partener de plimbari mai "la lung". in rest, fieru' se face, tu sa fii sanatos!

 

poate totusi pe viitor schimbi si tu vitezele fara sa deschizi gazul la maximum :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat inca mai vb...se misca si nu are nici o ruptura sau vreo mortaciune pe cap...vorba cuiva "totul va fi bine"...motocicleta nu valoreaza nimik...viata e mai presus...BUCURATE,TE-AI NASCUT A DOUA OARA :lol: ...PE VIITOR ASFALT USCAT SHI BULAN EXAGERAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 09.08.2006 in jurul orei 19.15 ma deplasam pe B-dul Mamaia, 300m de la Delfinariu spre statiunea Mamaia. Soseaua este cu 2 benzi pe sens despartite de un scoar cu verdeata. Si cum ma deplasam eu asa mai cu viteza recunosc (asa merg eu) de pe o straduta laterala iese o dacia cu inscriptia Scoala, un tanar invata sa conduca, ma vede dar invatacel fiind opreste (cred ca instructorul a oprit) pe banda I (o ocupa pe toata). Pana aicia totul ok, mai am o banda pe care sa circul asa ca ma incadrez pe banda II si gonesc in continuare fiind sigur ca soferul m-a vazut, a oprit si astepta sa trec eu. Acuma de pe aceeasi straduta de pe care a iesit dacia mai vine un nene cu un Cielo care... de ce sa astepte el la semnificatia indicatorului STOP si de ce sa stea el in spatele masinii cu scoala care ocupase toata banda I, NUUUU el e mai smecher si il depaseste, da nu numai ca-l depaseste, dupa ce il depaseste opreste complet pe banda II blocand-o si pe aceasta (chiar nu inteleg de ce a oprit ca in fata nu avea nimik, putea sa mearga linistit). Acum eu cum ma deplasam asa mai sprinten ma arunc in frane cat pot (treptat ca sa nu blochez vreo roata) ...treptat, treptat dar vedeam cum ma apropiat foarte tare de masinile alea oprite, asa ca ma arunc in frana fatza rau de tot, se blocheaza fatza si simt cum dau cu capu de asfalt si Suzi se tolanea pe piciorul meu .....PAUZA..... (ca de aicia nu mai stiu) ...deschid ochii, vad cerul si o fata draguta care vorbea la telefon speriata cerand o salvare (zic... taci ca-i bine daca vine), mai aud pe fundal un nene care striga: Scoate-i casca, Scoate-i casca. Incep si le fac semne sa nu-mi scoata casca, le spun ca nu stiu ce leziuni am si nu este bine ceea ce fac. Acum incep sa ma verific. Misc capul, ok la gat nu am nimik, asa ca scot casca, de fapt desfac siguranta ca oricum 2 binevoitori trageau de casca mea de ziceai ca vreau sa o fure :D ...trag adanc aer in piept, respir de cateva ori puternic, nu ma doare nimic, nu am nici o coasta rupta :lol: ...misc mainile, misc picioarele PROBLEMA ...nu puteam sa le misc liber, ma loveam de fiare, ce naiba.... :kick: ...ERAM SUB DACIE. Incep si ma dezmeticesc si ma tarai afara de sub masina, toti din jur tipand: STAI JOS, NU TE MISCA, STAI ACOLO. Incerc sa ma ridic in picioare da zice-ai ca-s rupt de beat, nu aveam nici o coordonare in membre. Ma ridic de cateva ori in patru labe si cad jos. Intr-un final ma ridic in picioare, ma mai inspectez o data... SUNT OK, nu ma doare nimik, NU AM NIMIK. Imi dispare scurt zambetul de pe fatza cand vad in ce stare este Suzi.... praf, ZOB. ...naspa.

 

Legal, soferul Cielo-ului este vinovat mai ales ca a fost depistat cu o alcoolemie de 0,23

Psihic, eu si soferul Cielo-ului suntem vinovati, el partea lui eu partea mea ....totusi acul vitezometrului s-a blocat la 120 km/h ...si s-a blocat bine :D

 

Dap, sunt foarte "norocos" ...stiu, sper ca nu v-am plictisit, am relatat cazul meu ...mai pe scurt asa, ca eu as fi scris mult mai mult :kick:

 

...Andreea ?! ...ai legatura ! :D

 

ba ai avult bulan!!!!!! ..da ce bulan!

e misto cand te ridici te pipai si n-ai nimic (mai cunosc un caz :crack: ) si mai stiu ...cand vezi motoru' varza ce naspa e!

tu ai avut bulan, ai apucat sa mergi ceva! io am cazut din prima.

 

p.s. oricum o cautai cu lumanarea!

ma mir cum de ti-a trebuit atata timp! ....si ai grija ca o viata s-a dus si nu stii cate mai ai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...multumesc ca sunteti aproape de un motociclist care plange la capataiul unui ghidon bine deformat :D

 

Acum ca sa raspund la cateva intrebari:

 

1. Din motive subiective nu va pot spune viteza cu care circulam si nici viteza in momentul impactului (vezi primul post, acolo am spus ceva dar are 2 intelesuri, il alegi pe care vrei) :crack:

 

2. In legatura cu echipamentul... aveam o pereche de manusi de vara (care nu au nici o zgarietura semn ca nu am atins asfaltul cu palmele), o geaca de vara cu protectii HARD care este praf :D si ccasca Vemar harjaita rau de asfalt cu viziera rupta, blugii zdrente si putin din pielea de pe piciorul drept :lol:

 

3. Dupa acest eveniment sunt sigur ca asta a fost un semn, cei care ma cunosc stiu ca merg tare ...mult prea tare poate, asa ca ma gandesc dupa ce repar motorul sa achizitionez altceva mai "domol" si mai confortabil ...un Virago poate. :D

 

Pa, pa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai avut incredibil de mult bulan. Asa ceva mai rar. Unii mor la 40-50. Sper sa ti recuperezi pagubele materiale si sa fi invatat ceva ca si pilot din toata povestea asta! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...multumesc ca sunteti aproape de un motociclist care plange la capataiul unui ghidon bine deformat :D

 

Acum ca sa raspund la cateva intrebari:

 

1. Din motive subiective nu va pot spune viteza cu care circulam si nici viteza in momentul impactului (vezi primul post, acolo am spus ceva dar are 2 intelesuri, il alegi pe care vrei) :crack:

 

2. In legatura cu echipamentul... aveam o pereche de manusi de vara (care nu au nici o zgarietura semn ca nu am atins asfaltul cu palmele), o geaca de vara cu protectii HARD care este praf :D si ccasca Vemar harjaita rau de asfalt cu viziera rupta, blugii zdrente si putin din pielea de pe piciorul drept :lol:

 

3. Dupa acest eveniment sunt sigur ca asta a fost un semn, cei care ma cunosc stiu ca merg tare ...mult prea tare poate, asa ca ma gandesc dupa ce repar motorul sa achizitionez altceva mai "domol" si mai confortabil ...un Virago poate. :kick:

 

 

Frate RF-er, pe cat ma bucur ca s-a terminat fara urmari pentru tine, pe atat imi pare de rau pentru RF-ul tau... e ca atunci cand, in sala de asteptare la dentist, auzi freza in cabinet si o simti deja pe maselele tale ... :D

 

eu unu' n-as renunta la RF ... mi se pare mai ergonomic decat un cioapar ... tie nu Virago iti trebuie ci incheietura ... mai "calma" la mana dreapta ...

 

iti doresc sa treci cat mai repede peste "jena psihica" pe care o genereaza de obicei asemenea evenimente si sa ai parte in continuare de cat mai multi kilometri si ani pe 2 roti ...

Editat de Jawa the Hutt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai in principal ti-ai facut-o cu mana ta, desi ala cu masina ti-a iesit in fata totusi daca aveai viteza mai mica mai evitai ceva. Daca te mananca mana rau, de ce nu ii dai cand e drumul liber sau in alta parte pe autostrada de ex , nu in oras... mai vad ca esti si din Constanta, acum cand e full prin oras ii dai tu blana ?

Parerea mea: pacat de tine, insa poate experienta isi spune cuvantul, si asta ar fi fost oricum soarta motorului daca esti cam kamikaze cum spui tu. Nici eu nu sunt usa de biserica, da ii dau numai cand simt si stiu zona si traficul.

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...