Sari la conținut

Mam Ruuupt!


Ducati_Boy749
 Share

Postări Recomandate

:crack: Offf.....am comiso...rau de tot....am permisu de 6 luni...si un motor destul de nervos...un ducati 749 dark...(AVEAM :what: )...Plin de incredere si tupeu,am zis ca pot si yo sa ma ridic in o roata,pe la 130 km/h,ca un biker cu nitzica experinetza!!! MARE GRESALA!!!! Am scapat ambreaju prea mult,si am facut vreo 4 tumbe,iar motoru mai multe! :crack: , dupa care sa pupat cu un pom! A mai ramas roata din spate ,toba,si niste bucati din blocu motor,!!! MAI PE SCURT..am terminat un motor de 9000Euro,nou noutz!!! Yo am scapat cu clavicula rupta,tibia la fel,un picior,si o fractura la funduletz! :what: .......SPer sa nu faceti aceasi gresala ca mine!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 156
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si io zic la fel ...

 

Nou venit pe forum

*

Group: Membru

Posts: 1

Joined: Today, 10:49 AM

 

dar .. poate fi si adevarat ... in cazu asta ... lasa ca are taticu bani de altu nou :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e post la misto!

 

 

 

Frate ,poate tie iti arde de glume...da credema ca mie char nu numi arde! O sa fak niste poze la ce mai ramas ... si la operatiile pe care le am...(inca mai am tija in picior) Si paote asa o sa te convingi! :crack: Oriucm daca eshti biker..iti doresc sa nu patesti niciodata ce am patit yo! (VALABIL PT TOATA LUMEA)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On-topic Imi pare rau pentru tine :crack:

 

Off-topic :Bai fratilor ce aveti ma de va luat de om,el are o problema grava si voua va arde de gluma???

Stati potoliti omu e la necaz si voi va luati de el.

 

Asa si daca este inregistrat de curand si are doar 2 posturi nu are voie sa POSTEZE?

Minte tot ce posteaza??

 

M-ai usor cu aberatiile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

omg :crack: :what: frate sa de dai pe o roata la 130? wtf? esti cu adevarat nebun de legat..

 

ce ti se pare asa mare viteza ? altii se ridica la 200-250 pe o roata.... :what: cat despre cel cu ducati,imi pare rau pt el...avetzi grija :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, vrem poze.

Daca e pe bune- insanatosire grabnica!

 

 

pozele astea sunt facut la ceva timp dupa accident!

 

nasol.

Dar pana la primavara te refaci :crack:

Ce fractura ai la "funuletz"- de bazin sau de sold?

motorul era pe leasing sau achitat? Aveai casco ?e dauma totala?

 

 

MIam rupt nada fundului! :what: ....scuze de expresie! Da am casco la el...da pana il repara vine iarna!! :crack: ....si degeaba il am atunci!! ASTA E !

post-12331-1155806495_thumb.jpg

post-12331-1155806507_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pozele astea sunt facut la ceva timp dupa accident!

MIam rupt nada fundului! :what: ....scuze de expresie! Da am casco la el...da pana il repara vine iarna!! :crack: ....si degeaba il am atunci!! ASTA E !

 

Sa te urmareasca norocul la fel cum te-a urmarit si pana acum !!! :what:

Se pare ca ai niscai relatii pe la Sf Petre sau chiar mai sus....

Dar din pacate stii vb aia "sanatate ca noroc au toti prostii"....

 

De murit se moare foarte usor, depinde de tine cat de mult doresti sa se'ntample...

 

 

Insanatosire grabnica si import de neuroni !!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti, Cand citesti un post de genul asta - pe tonul asta - pare mai mult un fel de LAUDA - nu ca si autocritica. Tocmai de aia AM PRESUPUS (parere personala, nu am dat in cap la nimeni, nu am vorbit urat, nu am injurat etc - pur si simplu am presupus) ca e la misto. Atat.

Nu doresc la nimeni accidente moto.

Eu cred ca posturile de aici trebuie sa aiba si o latura educativa- sa se identifice cauzele care au condus la accidente pt ca cei care citesc, sa bage la cap si sa evite pe viitor situatiile nasoale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasoala treaba. Itzi doresc sa te pui pe picioare rapid.

 

La orice viteza, indiferent de "vechime", treaba cu wheely sau stoppie e la fel de riscanta. Sint prea multe variabile si din pacate nu le potzi controla pe toate perfect asa ca uneori pur si simplu nu iese, adica, te rupi cum ai zis sau crapi aiurea.

Am auzit ca motoretele nu vor sa se ridice pe o roata pana nu vad politza Full-Casco. Nu trage doar cu RCA. Vorbesc de motoretele cu stapini responsabili...

 

Hai, fa-te bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GAbii...asta e treaba ta...crezi ..nu crezi...sincer chiar nu ma intereseaza...yo nu am dat postu sa ma laud..(de parca as avea vreun motiv) lam dat macar sa invete altii din gresala mea! si sa nu faka ce am facut eu...mai ales daca nu au vechime in "domeniu" ...

 

ACCIDENTS HAPPEN!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate si bulan exagerat, ca o sa mai ai nevoie.

 

Fierul da-l dracu, se repara, iar daca nu se repara tot da-l dracu... Tu sa fii intreg si functional!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica!

Poate data viitoare te gandesti mai bine daca merita sau nu sa faci asa ceva!

Sper sa invete si ceilalti ceva din asta(cei care se cred invincibili pe motoreta).

Sa auzim numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"GAbii...asta e treaba ta...crezi ..nu crezi...sincer chiar nu ma intereseaza...yo nu am dat postu sa ma laud..(de parca as avea vreun motiv) lam dat macar sa invete altii din gresala mea! si sa nu faka ce am facut eu...mai ales daca nu au vechime in "domeniu" ...

"

Gata man, acum am priceput!

Iti doresc multa sanatate si refacere totala.

Din pacate Mea are dreptate cand spune ca multi se cred "invincibili pe motoreta"!

 

Insanatosire grabnica si Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica!Sa zici mersi ca nu te-ai lovit tu de pomul ala!

 

P.S. NU vreau sa par nesimtit dar poti sa ne arati si noua o poza cu motoru?Tare as vrea sa vad cum arata. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...