Sari la conținut

Vacantza Pe Litoral


Postări Recomandate

aparatul foto este defect.... :crack:

 

oricum concluzia este:

 

Mamaia= fitzze, fitzze, fitzze la greu fara numaaaaaar.....

Eforie= de la nord la sud alte fitze mai sarace de fel dar in trecere eu asta am vazut :crack: ;

Costinesti= maciomani calare pe gipane, vanzatori gretzosi, toate natiile de uameni si toate varstele (tineret ha?...neeee);

Olimp=linistit, select, lipsesc fitzosii galagiosi, nu lipsesc fitzosii selecti mai modesti :what: acceptabil;

Neptun= o galagie de uameni ,ciudat, statiunile sunt lipite si diferentza de populatie este imensa (fitze la greuceanu);

Venus= nu am bagat de seama, am trecut fara sa ma uit :what:;

Saturn=linistit, manele rar (nu prea gusta lumea), oameni veniti la tratament, muzica populara, distractie romaneasca 90% (mi-a trezit amintiri cum a fost mamaia some time)

Mangalia=lafel ca-n Saturn, sunt lipite;

2Mai=skip;

Vama Veche=s-a manelizat partial, o amestecatura de rockero-manelo-hausari, jepcarii din limanu au infintzat taxa de salubrizare (doar taxa) mizerie pe plaja tot este, ziua 10roni WC-ul, noaptea free (pleaca tziganu acasa sau la boschetu` liber), dusuri de la 30 roni in sus, mancare buna la Club A (doar acolo am papat) dar scump, concerte la greu, distrugeri (o dacie care a ajuns epava in mare).......lume buna in general (daca ignori manelarii).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost la *skip :crack: si de luni pana vineri a fost cat ok, majoritatea oameni refugiati din "vechea" vama veche, pana cand vineri au inceput sa vina "pantofarii " Am dat o tura scurta si prin vama , dar m-am scarbit si am tuns-o repede ,mi-am strans bulendrele pe motor si am plecat in pustiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu toata vara asta am fost in week-enduri de vreo 4 ori, numai la plajele "pustii" din nord, Vadu si Corbu. La Corbu e super fain in timpul saptamanii, in week-end insa se cam strica treaba, vin manelarii. Avantaje la Corbu - semnal la mobil, satul mai aproape, tantari mai putini, pescarii sunt la 300 de metri - dimineata iei peste bun cu 100 de mii de te saturi.

In concediul mare am fost in Olimp, singura statiune care nu s-a manelizat deloc deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai sa-l vezi de aproape :drink:

 

 

2 urati s-au gasit sa comenteze :hug:

 

of, nu mai are loc lumea de mine si de KTM-ul meu cel scump si drag, o sa fugim prin padure :P ca doi nebuni indragostiti :ok:

 

La anu` o sa stiu ce statiuni sa "skip".... :lol:

 

p.s. in vama m-am intalnit cu un tip care avea MINCK cu alarma cu telecomanda :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost la *skip :ok: si de luni pana vineri a fost cat ok, majoritatea oameni refugiati din "vechea" vama veche, pana cand vineri au inceput sa vina "pantofarii " Am dat o tura scurta si prin vama , dar m-am scarbit si am tuns-o repede ,mi-am strans bulendrele pe motor si am plecat in pustiu.

 

Ti-am vazut motocicleta la Micul Golf. Banuiesc ca era al tau, cam greu sa fie alt nene care sa-si scrie pe motor "Axa cu scame".

2 Mai a ramas singurul loc de la Marea Neagra unde merita sa te duci.

Data viitoare poate bem o bere impreuna, cinstea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost la *skip :hug: si de luni pana vineri a fost cat ok, majoritatea oameni refugiati din "vechea" vama veche

 

Eu "skip-uiesc" din '88 acolo, ce-i drept numa' anul asta cu motor (KLE-ul rosu, in fatza la Snack). Ne vedem la anu'! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 2 mai am stat si eu de vineri pana luni

merg acolo din 96 cand nu aveam motor

e super bine si vreau mai mult la anu

 

am fost si in vama dar nu mai e ce era odata

in rest toate statiunile is comerciale, mai am de incercat Vadu si Corbu

 

salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutam

Am stat trei saptamani in Vama si n-am auzit nici o manea. E adevarat ca dupa 1-2 noaptea mai apareau prin Stuf mamaioti si euforisti (ca le ei se termina totu', deh...) sa caste gura la puiet, da' nu deranjau.

Daca sti ce si cum sa faci, Vama ramane Vama.

 

:P

Editat de Kuki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

da tot urat ai ramas :cheers: io am fost in vama...da, s-a stricat rau de tot, da, ce mi-a pasat mie de manelari si altele?eram brigada mare si ne-am distrat...fara remorca, pretena, motor(am pus pauza muncilor la fiare) si altele....doar eu, cortul si sticla de bere :cheers:

 

apropo...nu uita sa specifici, minskul ala acum nu mai are alarma, ci e pusa pe un ktm :cheers:

 

bafta bronzatule :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luni plec si eu catre mare

puteti sa imi spuneti locuri de sta cu cortul

precizez ca ultima oara am fost la mare in 92, deci s ar putea sa nu mai recunopsc litoralul

mersi

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ultima oara ai fost la mare in 92 s-ar putea sa fie ceva nou care mai tine foarte putin de ce era.....doar schimbarea de la an la an ii foarte mare....dar de vreo 15....oricum HAVE FUN :bigstar:

Si sa nu fiu offtopic....frumos pe la mare....pacat ca de 2 ani nu am mai apucat pe acolo....dar nici nu is curios de cum s-a manelizat litoralu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...